5 آذر 1399

آنجا که مارال و جیران در کنار شیر و گرگ آرام ایستاده اند !+ ویدئو

سفری در شهر برای دیدن موزه تاریخ طبیعی حفاظت محیط زیست !

موزه تاریخ طبیعی تبریز ، یک موزه خوب می تواند بشمار آید ، شیر ، پلنگ ، جیران و مارال و روباه و گرگ جوجه تیغی و ماهی و جغد و اردک همگی در آنجا هستند! و در این دوران سخت بی اعتراض به شرایط با هم در صلح و آشتی ابدی به سر می برند! شاید محل موزه کمی کوچک و درون یک اداره به سختی جای گرفته باشد اما غنی و دیدنی است! و اگر روزگار بر وفق مراد باشد حتما محلی بزرگ وطراحی مناسب تری می توانند برای آنجا افریده شود! دیدن شیر با آن استقامتش گاه آدمی را بفکر می برد که نکند یک دفعه راه بیافتد و کلی مشکل برای تو ایجاد کند ! اما تاکنون چنین قیامتی در موزه ها اتفاق نیافتاده است ، پس می توان امیدوارانه پشت به شیر کرد و یا اینکه چشم در چشمان او دوخت ! و در داخل موزه و در میان خرس و گرگ و مارال وجیران گشتی زد !

تبریز امروز:

 

 صبح وارد شرکت شدم ، در محوطه به سمت دفترکارم می رفتم ! زمین خونی بود ، تعجب کردم ! تا آنکه صحنه ی به زمین افتادن " روباه " را دیدم !

هیچ کاری نمیتوانستم برایش انجام بدهم ، کار از کار گذشته بود و سگ ها بر روباه غلبه کرده بودند! نزاع بر سر قلمرو و معبر بود؟ نفهیدم ! چرا روباه با آن زرنگی گیر سگ های ولگرد افتاده بود، باز دلیلش را نفهمیدم!

به آقای مهندس رسولی معاون سازمان حفاظت محیط زیست زنگ زدم !  وروباه را به آنجا فرستادم !

یک ماه بعد از من خواست تا سری به سازمان حفاظت محیط زیست بزنم و روباه تاکسیدرمی شده را در موزه تاریخ طبیعی تبریز ببینم، روباه بسیار زیبا بود ! کاش تقدیر با او یار می شد و زنده می ماند ، ...اما دیگر چیزی نمی شد گفت ؛ تقدیر با او نبوده است !

***  

موزه تاریخ طبیعی تبریز ، یک موزه خوب می تواند بشمار آید ، شیر ، پلنگ ، جیران و مارال و روباه و گرگ جوجه تیغی و ماهی و جغد و اردک همگی در آنجا هستند! و در این دوران سخت بی اعتراض به شرایط با هم در صلح و آشتی ابدی به سر می برند!

شاید محل موزه کمی کوچک و درون یک اداره به سختی جای گرفته باشد اما غنی و دیدنی است! و اگر روزگار بر وفق مراد باشد حتما محلی بزرگ وطراحی مناسب تری می توانند برای آنجا افریده شود!

دیدن شیر با آن استقامتش گاه آدمی را بفکر می برد که نکند یک دفعه راه بیافتد و کلی مشکل برای تو ایجاد کند !

اما تاکنون چنین قیامتی در موزه ها اتفاق نیافتاده است ، پس می توان امیدوارانه پشت به شیر کرد و یا اینکه چشم در چشمان او دوخت ! و در داخل موزه و در میان خرس و گرگ و مارال وجیران گشتی زد !

 

توفیق وحیدی آذر

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت