19 اردیبهشت 1399

"بیگانه ترین مکان روی زمین" + ویدئو

سفری به جزیره سوکوترای یمن در بهمن ماه 1398

سوکوترا به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است و به قولی بیگانه ترین مکان روی زمین است ،اما جنگ بی پایان ، این زیباترین نقطه جهان را در فشار نابودی قرار داده است، اما سوکوترا باز بسیار زیباست

تبریز امروز:

جزیره سوکوترا  یا  سُقُطْرَى ، که بین باب المندب و دریای عرب واقع شده است ، بزرگترین جزیره در مجمع الجزایر سقطری است. این سرزمین در نزدیکی مسیرهای مهم حمل و نقل واقع شده و به طور رسمی بخشی از یمن است و مدتها از زیرمجموعه فرمانداری عدن بوده است. در سال 2004 ، آن را به فرمانداری ههراموت ، که بسیار نزدیک به جزیره از عدن است، متصل شد. در سال 2013 ، مجمع الجزایر فرمانداری خاص خود یعنی استانداری سوكوترا شد.

جزیره سوکوترا  حدود 95٪ از زمینهای اصلی مجمع الجزایر سوکوترا  را تشکیل می دهد. در حدود 240 کیلومتری (150 مایل) شرق ساحل سومالی و 380 کیلومتری جنوب شبه جزیره عربستان واقع شده است.  در حالی که از نظر سیاسی بخشی از یمن (یک کشور آسیایی) ، سوکوترا  و بقیه مجمع الجزایر آن از لحاظ جغرافیایی بخشی از آفریقا هستند ، بنابراین یمن را به عنوان یک کشور بین قاره ای تبدیل می کنند. گونه های بومی تا یک سوم عمر گیاه آن بومی است. این جزیره به عنوان "بیگانه ترین مکان روی زمین" توصیف شده است. ابعاد این جزیره  132 کیلومتر  و 49.7 کیلومتر  طول دارد.  در سال 2008 ، سوکوترا به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شد.

در این ویدئو به زیبایی های طبیعت و تنوع زیستی سوکوترا  پرداخته می شود  

Arher Beach & Sand Dunes (0:41),

 Homhil Protected Area (2:50),

 Hoq Cave (5:59),

 Dirhamri marine protected area (8:48),

 Delisha Beach (9:30),

 Dixam Plateau (10:54),

 Rokeb di Firmihin Dragon Blood Tree Forest (13:29),

Southern Coast sand dunes and beaches (17:23),

Degub Cave (19:18),

Detwah Lagoon (20:28),

Boat trip and dolphins (24:14),

 Shu'ab Beach (25:39).

 موسیقی متن عبارتند از 
 

 Germind - Thoughtform -

 Shimmering at sunrise Germind - Thoughtform -  Galactic stems Germind - Thoughtform -  Paintings of gods Germind - Thoughtform -  Variants of dreams Germind - Thoughtform -  Pages of life

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت