خبر های ویژه

بازداشت ده ها جادوگر در سراسر افغانستان

9 مهر 1402

جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی با دستگیری مقامات آن منحل شد

8 مهر 1402

شهر مدرن ، شهر ییوو "جاده ابریشم"، تصویر چین را در خارج از کشور تغییر می دهد !

7 مهر 1402

رها سازی 30 پرنده وحشی در بلخ

6 مهر 1402

رودرویی با پاشینیان

5 مهر 1402

فریب سود می دهد: چگونه دروغ های مدیر عامل می تواند رتبه بندی سهام را افزایش دهد و حتی تحلیلگران مالی معتبر را فریب دهد

5 مهر 1402

روسیه می‌گوید ارامنه در درگیری‌های آذربایجان «سوخت به آتش» افزودند .

3 مهر 1402

رشد و توسعه با آموزش و پرورش

2 مهر 1402

یک بچه گربه با خز سبز در بلاروس پیدا شد.

2 مهر 1402

گروه املاک کارگر در‌ قبرس به اتهام کلاهبرداری دستگیر شدند

31 شهریور 1402

روایت جنگ ایران و عراق از نگاه تاریخی دیگران

31 شهریور 1402

ما سگ نمی خواهیم ، چون مالیات بر سگ نمی پردازیم

31 شهریور 1402

تصوری از مرد قرن بیست و یکم در سال 1939

31 شهریور 1402

رقص برای پایان جنگ

31 شهریور 1402

اسد سوریه در چین به دنبال خروج از انزوای دیپلماتیک است

30 شهریور 1402

آیا یکی از قدیمی ترین متحدان روسیه از مدار کرملین خارج می شود؟

29 شهریور 1402

معتاد کردن مردم چین و جنگ تریاک با بریتانیا در عهد ملکه ویکتوریا

25 شهریور 1402

بریتانیا نگهداری سگ‌های «قلدربولی آمریکایی XL» را ممنوع کرد

25 شهریور 1402

پریگوژین در لیست یهودیان تاثیرگذار

24 شهریور 1402

پرونده حضانت کودک یتیم افغان توسط تفنگ‌دار دریایی-امریکا می‌گوید نقض قوانین بین‌المللی است و باید لغو شود

24 شهریور 1402

روند مبادله زندانیان و آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران به تعویق افتاد

24 شهریور 1402

ستایش رییس اتاق مشترک تجارت افغانستان–امریکا از برنامه اقتصادی امارت اسلامی

23 شهریور 1402

افتتاح نخستین نمایشگاه بین المللی قهوه در قطر

23 شهریور 1402

روسیه نمی تواند ارمنستان را ترک کند.

20 شهریور 1402

روایت سقوط کابل؛ مقصر کیست؟

19 شهریور 1402

بایدن قرارداد خرید مواد معدنی با دولت ویتنام امضا کرد

19 شهریور 1402

هفتمین مجمع اقتصادی شرق امروز در ولادی وستوک روسیه افتتاح شد

19 شهریور 1402

زیردریایی مجهز به کلاهک اتمی کره شمالی به آب انداخته شد

19 شهریور 1402

رهایی سیاهگوش از اسارت

17 شهریور 1402

واگنرها در سوریه می خوانند

15 شهریور 1402

چرا برخی افراد خلاق تر از دیگران هستند

15 شهریور 1402

ایده های خوب بیشتری از کارگران خود می خواهید؟ سعی کنید به آنها جایزه بدهید - و یک حق انتخاب

15 شهریور 1402

آمریکا

31 شهریور 1402

تصوری از مرد قرن بیست و یکم در سال 1939

مرد قرن بیست و یکم بر اساس مجله ووگ، 1939 این گونه تصویر شده بود ، آیا تصور آنها صحیح بوده است؟

24 شهریور 1402

روند مبادله زندانیان و آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران به تعویق افتاد

وزارت امور خارجه امریکا پنج‌شنبه‌شب، ۱۴ سپتامبر، در اعلامیه‌ای گفته است که توافق مبادله زندانیان با ایران در این هفته اتفاق نخواهد افتاد. این وزارت جزییات بیشتر در مورد تاخیر در انجام این توافق ارایه نکرده است. پیشتر دولت امریکا به رهبری جوبایدن، اعلام کرد که با توافق تبادل زندانیان این کشور با تهران موافقت کرده است. براساس این توافق، تهران شماری از زندانیان امریکایی در زندان‌های ایران را در بدل رهایی پنج زندانی ایرانی در امریکا و همچنان آزادسازی حدود ۶ میلیارد دالر از دارای‌های مسدود شده این کشور آزاد می‌کند. قرار بود روند رهایی زندانیان و آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران در پایان هفته روان آغاز شود. جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، روز چهارشنبه، ۱۳ سپتامبر، به خبرنگاران گفت که تهران در زمینه آزادسازی دارایی‌های مسود شده ایران، هیچ‌گونه معافیت از تحریم‌ها دریافت نخواهد کرد. وی تصریح کرده است: «اگر ایران تلاش کند، پول آزاد شده را منحرف کند، ما اقدام می‌کنیم و دوباره آن را مسدود خواهیم کرد؛ این یک پرداخت به ایران نیست.» این در حالی است که پیشتر امیرحسین عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در دیدارش با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر، از نهایی شدن روند انتقال پول‌های مسدود شده تهران به بانک‌های قطر در هفته پیشرو خبر داد.

3 شهریور 1402

خانه ای در داخل هواپیما

بروس کمپل، مهندس برق 64 ساله بازنشسته، همیشه دید بسیار خلاقانه ای داشته است. هنگامی که او در اوایل دهه بیست زندگی خود بود، یک قطعه زمین 10 جریبی را به قیمت 23000 دلار در جنگل های هیلزبورو، اورگان خریداری کرد و دید بسیار روشنی داشت که با آن چه باید کرد. او یک هواپیمای قدیمی و یک قطعه زمین بزرگ گرفت و آن را به منحصر به فردترین خانه روی زمین تبدیل کرد. به دیدن داخل این خانه منحصر به فرد می توان رفت .

1 شهریور 1402

زرافه کمیاب بدون طرح پوستی در باغ وحش تنسی متولد شد

موضوع بدنیا آمدن یک زرافه بدون لکه در باغ وحش تنسی ممکن است ساده باشد، اما قطعاً معمولی نیست. زرافه بدون خال در 31 ژوئیه در باغ وحش خانوادگی برایتس در لایم استون، یک جامعه روستایی در شمال شرقی تنسی به دنیا آمد. دیوید برایت، یکی از صاحبان باغ وحش، گفت که این حیوان قهوه‌ای رنگ نادر است: تحقیقات نشان می‌دهد زرافه دیگری که بدون الگوی پوستی در سال 1972 در توکیو متولد شده بود و دو زرافه ی دیگر قبل از آن شناخته شده بودند. این نقاط به عنوان استتار برای زرافه ها در طبیعت عمل می کنند. او گفت که نوزادی که هنوز نامش فاش نشده است سالم است و همراه با مادرش در باغ وحش 103 هکتاری به نمایش گذاشته شده است. برایت گفت که این باغ وحش در اقدامی غیرمعمول از پستی درباره زرافه در صفحه فیس بوک خود برای کمک به تلاش های حفاظتی استفاده کرد. ما معمولاً برای هیچ نوزادی در باغ وحش پست نمی‌کنیم، اما با توجه به این موقعیت منحصربه‌فرد، می‌دانستیم که این امر توجه زیادی را به زرافه‌ها جلب می‌کند و به ما کمک می‌کند مردم را در جهت درست راهنمایی کنیم. شما می توانید به زرافه ها در طبیعت کمک کنید. بر اساس گزارش بنیاد حفاظت از زرافه، تعداد حیوانات در طبیعت در دهه های اخیر کاهش یافته است. در دهه 1980 حدود 155000 زرافه در آفریقا وجود داشت در حالی که امروزه حدود 117000 زرافه وجود دارد. استفانی فنسی، مدیر بنیاد در بیانیه‌ای گفت: «ما معتقدیم که تعداد زرافه‌ها در 30 تا 35 سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است، با این حال، ما همچنین می‌بینیم که تلاش‌های حفاظتی در حال ایجاد تفاوت هستند. علاوه بر درخواست از مردم برای کمک به انتخاب نام برای این حیوان، باغ وحش از مردم نیز می‌خواهد که به تلاش‌های حفاظتی کمک مالی کنند. در این پست آمده است: "ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که نسل های آینده فرصت دیدن این حیوانات شگفت انگیز را خواهند داشت." نام های پیشنهادی برای نوزاد عبارتند از Kipekee، که به معنای منحصر به فرد است. فرالی که به معنای غیرعادی است. شکیری که به معنای زیباترین است. یا جملا که به معنای زیبایی بزرگ است. آرا در 4 سپتامبر جمع آوری می شود و نام جدید اعلام می شود.

9 مرداد 1402

خشونت جنسی یک تهدید فراگیر برای کارگران زن مزرعه است + ویدئو

در گزارش اخیر، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد خواستار تغییرات دگرگون کننده در سیستم های اجتماعی رسمی و غیررسمی شد که زنانی را که در مزارع و بخش غذا در سرتاسر جهان کار می کنند، سلب قدرت می کند. در حالی که خشونت علیه زنان در کشاورزی ممکن است مشکلی باشد که عمدتاً در کشورهای در حال توسعه تجربه می شود، حقیقت این است که اغلب برای زنان و دختران در مزارع ایالات متحده نیز اتفاق می افتد. همانطور که می بینیم، استثمار جنسی که توسط مردان در موقعیت های قدرت انجام می شود، ترسی را القا می کند که کارگران مزرعه را با وجود شرایط کاری نامطمئن، مطیع نگه می دارد - و میوه ها و سبزیجات را ارزان نگه می دارد.

26 تیر 1402

در زیمبابوه، ما برای شیرها گریه نمی کنیم

وقتی شیر در نهایت کشته شد، هیچ کس اهمیتی نمی داد که قاتل آن یک فرد محلی باشد یا یک شکارچی پوست سفید، شکار غیرقانونی یا کشته شده قانونی. ما رقصیدیم و در مورد شکست جانور ترسناک و فرار خود از آسیب جدی آواز خواندیم. اخیراً یک پسر 14 ساله در روستایی نه چندان دور از من چندان خوش شانس نبود. او که در مزارع خانواده‌اش می‌خوابید، همانطور که روستاییان برای محافظت از محصولات در برابر اسب‌های آبی، بوفالوها و فیل‌هایی که آنها را زیر پا می‌گذارند، انجام می‌دهند، او توسط یک شیر خورده شد و مرد. قتل سیسیل باعث جلب همدردی بیشتر مردم شهری زیمبابوه نشده است، اگرچه آنها بدون چنین خطری زندگی می کنند. کمتر کسی تا به حال یک شیر دیده است، زیرا درایوهای بازی یک کشور لوکس هستند که ساکنان کشوری با میانگین درآمد ماهانه کمتر از 150 دلار قادر به پرداخت آن نیستند. من را اشتباه نفهمید و مرا درک کنید: برای زیمباوه ای ها، حیوانات وحشی اهمیتی تقریباً عرفانی دارند. ما به قبیله ها تعلق داریم و هر قبیله ادعا می کند که یک توتم حیوانی به عنوان جد اساطیری خود است. مال من " انزو" است، فیل، و طبق سنت، من نمی توانم گوشت فیل بخورم. شبیه خوردن گوشت یکی از خویشاوندان است. اما احترام ما به این حیوانات هرگز ما را از شکار آنها و یا اجازه شکار آنها باز نداشته است. (من با حیوانات خطرناک آشنا هستم؛ در 11 سالگی پای راستم را بر اثر مارگزیدگی از دست دادم.) گرایش آمریکایی ها به رمانتیک کردن حیواناتی که نام واقعی بر روی آنها گذاشته شده و پریدن به قطارهای هشتگ، یک وضعیت عادی را تبدیل کرده است - در طول یک دهه 800 شیر به طور قانونی توسط خارجی های خوش تیپ کشته شدند که برای اثبات مهارت خود پول زیادی پرداخت کردند. چیزی که به چشم زیمبابوه ای من یک سیرک پوچ به نظر می رسد.

29 خرداد 1402

جشن بلوغ در قبایل امریکای جنوبی

دختری بومی برای شرکت در مراسمی در آخرین و نمادین‌ترین روز جشن بلوغ ویراواو در مرکز آیینی رامادا، در دهکده تنتهار وا تمبه، واقع در قلمرو بومی آلتو ریو گواما،پارا ایالت، برزیل آماده می‌شود.

29 خرداد 1402

دریای آینه ها

بازدیدکننده‌ای که در داخل یک چیدمان آینه‌ای با عنوان «دریای آینه‌ها» که تصاویر دیجیتالی از حیات دریایی، اقیانوس‌ها، رودخانه‌ها و افق‌ها را به نمایش می‌گذارد، در یک تور پیش‌نمایش ، یک روز قبل از افتتاح عمومی آن در آکواریوم آکواریو در ریودوژانیرو عکس می‌گیرد.

23 خرداد 1402

اگر می خواهید در زندان بمیرید، به صحبت کردن ادامه دهید

دورکین: من پیش‌بینی می‌کنم که اگر او به آن ادامه دهد، و به‌ویژه اگر مدام به خشونت پیشنهاد یا تهدید کند، دولت در موقعیتی قرار می‌گیرد که آنها چاره‌ای جز تلاش برای بازداشت او ندارند. در دنیای واقعی، اگر کسی جز او بود، این اتفاق می افتاد. به طور معمول، شما نمی توانید بدون بازداشت شدن، این نوع چیزها را تهدید کنید.

22 خرداد 1402

چگونه میلیاردها کمک امدادی کوید-19 به سرقت یا به هدر رفت

کلاهبرداران از شماره تامین اجتماعی افراد مرده و زندانیان فدرال برای دریافت چک بیکاری استفاده کردند. کلاهبرداران این مزایا را در چندین ایالت جمع آوری کردند. و متقاضیان وام فدرال با پایگاه داده وزارت خزانه داری که پرچم قرمز را در مورد وام گیرندگان ناصحیح برافراشته بود، آنها را مورد بررسی قرار نداد. جنایتکاران و باندها پول را گرفتند. اما یک سرباز آمریکایی در جورجیا، کشیش یک کلیسای منحل شده در تگزاس، یک قانونگذار سابق ایالتی در میسوری و یک پیمانکار سقف در مونتانا نیز همین کار را کردند. همه اینها منجر به بزرگ‌ترین درد و رنج در تاریخ ایالات متحده شد، به طوری که سارقان میلیاردها دلار از کمک‌های امدادی فدرال کوید-19 را به غارت بردند که هدف آن مبارزه با بدترین بیماری همه‌گیری در یک قرن و تثبیت اقتصاد در سقوط آزاد بود. تجزیه و تحلیل آسوشیتدپرس نشان داد که کلاهبرداران به طور بالقوه بیش از 280 میلیارد دلار بودجه امدادی کوید-19 را سرقت کرده اند. 123 میلیارد دلار دیگر هدر رفت یا به اشتباه خرج شد. در مجموع، این ضرر 10 درصد از 4.2 تریلیون دلاری است که دولت ایالات متحده تاکنون در کمک های امدادی کوید-19 پرداخت کرده است.

6 خرداد 1402

زن قاتل قبل از مرگ شوهرش برای وی 4 بیمه نامه عمر خریداری کرده بود

در جریان رسیدگی به اتهامات یک نویسنده زن آمریکایی مبنی بر به قتل رساندن همسرش از طریق خوراندن ماده سمی فنتانیل به‌ او، وی اکنون با اتهامات تازه‌ای روبرو است. فرد مظنون به قتل متهم است که مخفیانه نزدیک به ۲ میلیون دلار از بیمه‌نامه‌های عمر همسرش دریافت کرده است. ابتدا قرار بود جلسه دادگاه خانم «کوری ریچینز» روز جمعه برگزار شود که ناگهان یک روز مانده تا روز جلسه، دادگاه پرونده وی را اصلاح و موارد جدید را به آن اضافه کرد و همین امر منجر به تعویق رسیدگی شد. ریچینز ۳۳ ساله، به یک فقره قتل خشن و سه فقره نگهداری مواد شیمیایی ممنوعه به قصد توزیع پس از مرگ همسرش در چهارم ماه مارس گذشته متهم شده است. کالبد شکافی و گزارش سم شناسی نشان داد که او بر اثر مصرف بیش از حد فنتانیل فوت کرده است. به گفته دادستان پرونده، در بدن همسر او که در مارس ۲۰۲۲ میلادی در خانه‌شان جان باخت، ۵ برابر دوز کشندۀ این سم یافت شده است. یک سال پس از مرگ همسر این خانم، وی کتابی با موضوع غم و اندوه تحت عنوان «آیا تو با من هستی؟» منتشر کرد. در توضیح این کتاب آمده بود که برای «ایجاد آرامش و آسایش برای کودکانی که یکی از عزیزان خود را از دست داده اند» مناسب است. او این کتاب را به «شوهر بی‌نظیرو یک پدر فوق‌العاده» تقدیم کرد. هم اکنون این کتاب از فهرست خرید وبسایت آمازون حذف شده است.

30 اردیبهشت 1402

روز تولد شلوار جین -30 اردیبهشت

در20 مه 1873 شلوار جین متولد شده است - در این روز، لوی اشتراوس و شرکت او مجوز انصاری حق تولید شلوار با پرچ روی جیب را دریافت کردند. در تصویر، چوب بران در 1880 میلادی از اورگان با شلوار جین در شرکت لوی اشتراوس و کمپانی دیده می شوند.

16 اردیبهشت 1402

فوران آتشفشان فوئگو آغاز شد

مقامات گواتمالا پس از شروع فوران آتشفشان فوئگو بیش از هزار نفر را تخلیه کردند.

9 اردیبهشت 1402

بی خانمان در شهری که زمانی شهردار آن شهر بود

افتادن کریگ کوینر به خیابان‌های شهر بند اور به عنوان بی خانمان ، پس از دهه‌ها مبارزه به‌عنوان وکیل و سیاستمدار برای افرادی که در حاشیه جامعه بودند، اتفاق افتاد.

29 فروردین 1402

طرح دونالد ترامپ و هنر در حال مرگ نقاشی دادگاه

وقتی رویترز طرح روزنبرگ در دادگاه ترامپ را توییت کرد، زندگی پس از مرگ این تصویر را آغاز کرد. اگرچه تصویرسازی دادگاه به عنوان یک هنر در حال مرگ توصیف شده است، طرح های دادگاه، مانند سایر آثار فرهنگی، نه تنها در مجموعه ها و نمایشگاه های ویژه نگهداری می شوند. آنها همچنین می توانند از طریق چارچوب بندی ها و تفسیرهای متوالی تکامل یابند. در دنیای دیجیتال کنونی ما، طرح‌های دادگاه می‌توانند در رسانه‌های اجتماعی ویروسی شوند، به خصوص اگر هنرمند نتواند به طور دقیق شبیه یک متهم مشهور و شناخته شده را به تصویر بکشد.

19 فروردین 1402

کابوسی برای پنج چشم ، اسناد طبقه بندی شده در شبکه های اجتماعی

مجموعه جدیدی از اسناد طبقه بندی شده که به نظر می رسد به جزئیات اسرار امنیت ملی آمریکا از اوکراین گرفته تا خاورمیانه و چین در سایت های رسانه های جتماعی منتشر شده است، انتشار این اسناد پنتاگون را نگران کرده و وضعیتی را که به نظر می رسد دولت بایدن را گرفتار کرده است، به آشوب اضافه کند. . تحلیل گران در ایالات متحده گفتند که مقیاس این افشاگری - که ممکن است شامل بیش از 100 سند به دست آمده باشد - به همراه حساسیت خود اسناد، می تواند بسیار آسیب زا باشد. یک مقام ارشد اطلاعاتی با اشاره به ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، نیوزیلند و کانادا، به اصطلاح کشورهای پنج چشم که به طور گسترده اطلاعات مشترکی دارند، این افشای اطلاعات را "کابوسی برای پنج چشم" نامید.

11 فروردین 1402

والدین گریان ، تابوت های کودکان

راه های زیادی برای قضاوت درباره موفقیت یا شکست یک کشور وجود دارد. ما می توانیم به اقتصاد، قدرت ارتش یا کیفیت آموزش آن نگاه کنیم. ما می توانیم سالم بودن پل ها یا صاف بودن بزرگراه هایمان را بررسی کنیم. اما اگر از استاندارد دیگری استفاده کنیم چه؟ ما باید یک ملت را با یک معیار ساده قضاوت کنیم: تعداد والدینی که گریان می شوند، تابوت‌های کوچکی که تحمل می‌کند.» با این معیار، آمریکا آشکارا شکست خورده است. بنابراین شاید سوالی که اکنون باید پرسید این باشد: "چطور کسی نمی تواند کاری در این مورد انجام دهد؟"

8 فروردین 1402

ارزش توئیتر پایین آمده است

بر اساس یک ایمیل داخلی که توسط رسانه‌های خبری آمریکایی مشاهده شده، ایلان ماسک ارزش فعلی توئیتر را ۲۰ میلیارد دلار اعلام کرده است. با این حساب ارزش توئیتر اکنون در سطح شرکت‌هایی چون اسنپ (شرکت مادر پیام‌رسان آمریکایی اسنپ‌چت که ۱۸.۲ میلیارد دلار ارزش دارد) و پینترست (پلتفرم اشتراک‌گذاری تصاویر به ارزش ۱۸.۷ میلیارد دلار) رسیده است. به‌نوشتهٔ آقای ماسک در این ایمیل، توئیتر سه میلیارد دلار در سال زیان داده و این شرکت در حال حاضر «تنها برای چهار ماه دیگر» پول دارد. ایلان ماسک از زمان به دست گرفتن کنترل توئیتر تعداد کارمندان این شرکت را از ۷۵۰۰ نفر به کمتر از ۲۰۰۰ نفر کاهش داد. دوره کوتاه مدیریت ماسک بر توئیتر با سیاست‌های جدید و جنجالی همراه بوده که باعث واکنش شدید برخی کاربران و روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها و حتی دولت‌ها شده است.

5 فروردین 1402

آیا کوک تیک توک کمتر می شود؟

قانون‌گذاران ایالات متحده، مدیر عامل مدیر عامل تیک توک شو زی چیو را در مورد امنیت داده‌ها و محتوای مضر مورد انتقاد قرار داده‌اند و برخی برای ممنوعیت این برنامه ویدیوی کوتاه در سراسر ایالات متحده تلاش می‌کنند. مدیر عامل شو زی چیو، اهل سنگاپور، به قانونگذاران گفت که تیک توک ایمنی کاربر را در اولویت قرار می دهد زیرا او به دنبال جلوگیری از ممنوعیت ایالات متحده در مورد این برنامه با کم اهمیت جلوه دادن روابط آن با چین است. هر دو نماینده جمهوری خواه و دموکرات به شدت از شو زی چیو در مورد موضوعاتی مانند شیوه های تعدیل محتوای تیک توک ، برنامه های امنیتی داده های آن و جاسوسی های گذشته از روزنامه نگاران سؤال کردند.

28 اسفند 1401

ماه رمضان در مدارس دولتی آمریکا بیشتر شناخته می شود

رمضان - ماه روزه‌داری اسلامی - قرار است فردا در 22 مارس 2023 آغاز شود. آماره دکور، که در مورد تجربیات دانش‌آموزان مسلمان تحقیق می‌کند، بینش‌هایی را در مورد چگونگی حرکت مدارس دولتی به سمت شناخت بیشتر ماه مقدس اسلامی ارائه می‌دهد.

22 اسفند 1401

چشم‌انداز سقوط «سیلیکون ولی»؛ چگونه یک بانک ۴۸ ساعته ورشکست شد؟ 

«سیلیکون ولی»، بانک حامی استارت‌آپ‌های حوزه فناوری به ویژه فناوری‌های مالی و فعال در زمینه رمزارزها اواخر هفته گذشته و تنها ظرف ۴۸ ساعت ورشکست شد و نه تنها مشتریان، سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خود را شوکه کرد بلکه بازار پولی و مالی ایالات متحده را نیز با نگرانی از سرایت بحران مالی به سایر بانک‌ها مواجه کرد. ورشکستگی بانک «سیلیکون ولی» که برخی شرکت‌های اعطا کننده وام بر پایه ارزهای دیجیتالی همچون بلاک‌فای و نیز تعدادی از شرکت‌های منتشر کننده ارز‌های دیجیتالی نیز از جمله سپرده‌گذاران آن به شمار می‌رفتند، صبح جمعه قطعی شد و این بانک از سوی نهاد فدرال تنظیم مقررات بانکی تعطیل و تحت کنترل گرفته شد. این بزرگترین ورشکستگی یک بانک آمریکایی از زمان واشنگتن میچوال در جریان بحران مالی سال ۲۰۰۸ به شمار می‌رود. واشینگتن میچوال که در سال ۱۸۸۹ تاسیس شده بود با وجود در اختیار داشتن دارایی ۳۰۷ میلیارد دلاری در سال ۲۰۰۸ ورشکسته و منحل شد.

5 اسفند 1401

کشورها چگونه رای دادند و چه کسانی رای ممتنع دادند

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه با اکثریت قاطع قطعنامه ای رای مثبت داد که در آن خواستار پایان جنگ و خواستار خروج روسیه از خاک اوکراین در آستانه یک سالگی تهاجم روسیه شد. این قطعنامه غیرالزام‌آور از صلح حمایت می‌کند، بر حمایت از حاکمیت اوکراین تاکید می‌کند و بر نیاز به پاسخگویی در قبال جنایات جنگی تاکید می‌کند.......................کشورهایی که به قطعنامه رای منفی دادند: بلاروس، کره شمالی، اریتره، مالی، نیکاراگوئه، روسیه، سوریه..............................کشورهایی که رای ممتنع دادند: الجزایر، آنگولا، ارمنستان، بنگلادش، بولیوی، بوروندی، جمهوری آفریقای مرکزی، چین، کنگو، کوبا، السالوادور، اتیوپی، گابن، گینه، هند، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، لائوس، مغولستان، موزامبیک، نامیبیا پاکستان، آفریقای جنوبی، سریلانکا، سودان، تاجیکستان، توگو، اوگاندا، ازبکستان، ویتنام، زیمبابوه.

2 اسفند 1401

رئیس سابق امنیت مکزیک در پرونده رشوه کارتل مجرم است

جنارو گارسیا لونا، مقام ارشد امنیتی سابق مکزیک، به دریافت میلیون ها دلار رشوه برای کمک به کارتل مواد مخدر بدنام سینالوآ در قاچاق کوکائین در ایالات متحده محکوم شد و به یک هفته محاکمه در شهر نیویورک پایان داد. گارسیا لونا بالاترین مقام مکزیکی است که در آمریکا به اتهام فساد مرتبط با مواد مخدر محاکمه شده است.

29 بهمن 1401

جیمی کارتر تحت مراقبت های آسایشگاهی در خانه قرار گرفت

مرکز کارتر گفت، رئیس جمهور سابق جیمی کارتر تصمیم گرفته است که از هرگونه درمان پزشکی بیشتر چشم پوشی کند و مراقبت های آسایشگاهی را در خانه دریافت کند. و آقای کارتر که با 98 سال عمر طولانی‌ترین رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکا است، "زمان باقیمانده خود از زندگی را در خانه با خانواده خود سپری خواهد کرد."

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت