خبر های ویژه

حافظه سنگی لاچین ، موزه در فضای باز لاچین افتتاح می شود

8 آذر 1402

روستای احیا شده در زابوخ لاچین

8 آذر 1402

موج جدیدی از نخبگان چینی در حال هجوم به ژاپن هستند

7 آذر 1402

گربه های امروز مسکو

6 آذر 1402

در مواجهه با مرگ، ویرانی و آوارگی، زیبایی نقشی حیاتی در غزه دارد

5 آذر 1402

افغانستان در میان گذشته و آینده

3 آذر 1402

رییس جمهور عراق در ایچری شهر باکو

2 آذر 1402

انفجار در پل رنگین کمان

1 آذر 1402

کاهش نگران‌کننده سطح دریای خزر تهدیدی جدی برای اکوسیستم و اقتصاد دریایی

1 آذر 1402

لحظه توقیف شدن کشتی توسط حوثی های یمن

29 آبان 1402

خاویر میلِی معروف به «ترامپ آرژانتین» با وعده «بازسازی اقتصاد» در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد

29 آبان 1402

مذاکرات بی‌پرده بایدن و شی به توافقاتی در مورد فنتانیل وموضوعات نظامی منجر شد

25 آبان 1402

استفاده از کوادکوپتر فیلمبرداری برای کشتار در جنگ

24 آبان 1402

در کیف، یکی از مقامات کمیته ضد انحصار به اتهام رشوه دستگیر شد.

24 آبان 1402

صاعقه بر فراز غزه

24 آبان 1402

سندرز می گوید: ای کاش راه حل ساده ای وجود داشت. که "وجود ندارد."

23 آبان 1402

دیوالی: جشن الهه لاکشمی و وعده سعادت و خوشبختی

23 آبان 1402

الرشید زیباترین خیابان در غزه که هرگز به خواب نمی رفت

21 آبان 1402

افشاگر استرالیایی جنایات جنگی افغانستان محاکمه می‌شود

21 آبان 1402

قاعده تناسب چیست و آیا در محاصره غزه توسط اسرائیل رعایت می شود؟

18 آبان 1402

در غزه، جنگ زیرزمینی بین نیروهای اسرائیلی و جنگجویان حماس در تونل ها آغاز می شود.

18 آبان 1402

صدها نفر در بندر تاکوما قایق موسوم به «نسل‌کشی» حامل سلاح به اسرائیل را مسدود کردند.

16 آبان 1402

واکنش پزشکان غزه به پزشکان اسرائیلی که بمباران بیمارستان ها را تایید کردند

16 آبان 1402

سازمان دهنده صدای یهودی برای صلح گفت: "ما اجازه نمی دهیم نسل کشی به نام ما انجام شود." اکنون برای نجات جان ها آتش بس کنید!

16 آبان 1402

عاهد تمیمی دختر جوان فلسطینی بازداشت شد

15 آبان 1402

جنگ اسرائیل و حماس، کشمکش بین آمریکا و ایران برای نفوذ در خاورمیانه را عمیق تر می کند

13 آبان 1402

جنگ اسرائیل و حماس، استراتژی چین برای "دیپلماسی متوازن" در خاورمیانه را در معرض خطر قرار می دهد

13 آبان 1402

نصرالله: آمریکا عامل اصلی جنایات است

12 آبان 1402

آسمان ها مراقب کارهای مردم هستند

11 آبان 1402

رونق گردشگری در ترکیه؛ متوسط هزینه‌کرد هر توریست و سهم خارج‌نشینان ترک چقدر است؟

10 آبان 1402

آغاز جنگ زمینی در غزه

9 آبان 1402

مسیحیان فلسطینی و مسلمانان قرن‌هاست که در غزه با هم زندگی می‌کنند - و ده ها نفر هنگام پناه گرفتن در کلیسای تاریخی سنت پورفیریوس کشته شدند.

8 آبان 1402

آمریکا

1 آذر 1402

انفجار در پل رنگین کمان

ساعتی قبل انفجار یک خودرو که از طریق پل رنگین کمان در آبشار نیاگارا از آمریکا به سمت کانادا در حرکت بود این پل را به تعطیلی کشاند. به گزارش پلیس اف بی آی تا کنون در این انفجار که در کنار یک باجه گمرک در سمت آمریکا رخ داده است 2 نفر جان خود را از دست داده اند و 1 نفر به شدت مجروح شده است. یک مکالمه رادیویی پلیس تایید نشده که توسط رسانه‌ها منتشر شده اعلام می‌کند که «یک خودرو وارد پل رنگین کمان شده و بر روی این پل منفجر شده است و در حال حاضر یک تهدید به بمب گذاری جداگانه در این پل وجود دارد.» این پل قوسی بر روی دره رودخانه نیاگارا شهر نیاگارا فالز در ایالت نیویورک را به شهر نیاگارا فالز در انتاریو متصل می‌کند و کمتر از یک مایل از آبشارهای نیاگارا فاصله دارد. به دلیل این انفجار, هر چهار پل میان آمریکا و کانادا از جمله پل پرتردد امباسادور بسته شده‌اند.

29 آبان 1402

خاویر میلِی معروف به «ترامپ آرژانتین» با وعده «بازسازی اقتصاد» در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد

خاویر میلی، که یک اقتصاددان «اولترا لیبرال» محسوب می‌شود، پس از پیروزی در انتخابات روز یکشنبه این کشور، رئیس جمهور جدید آرژانتین خواهد شد. شمارش ۹۹ درصد آرا حاکی از آن است که میلی که یک سیاستمدار «ضد سیستم» محسوب می‌شود، توانسته است ۵۵.۶ درصد آرا را در مقابل رقیب اصلی‌اش یعنی سرجیو ماسا، وزیر اقتصاد میانه‌روی این کشور (با کسب ۴۴.۳ درصد آرا) از آن خود کند. برخی از او که روابط خوبی با رئیس جمهور پیشین آمریکا دارد بعنوان «ترامپ آرژانتین» نام می برند. خاویر میلی که ۵۳ سال دارد از ۱۰ دسامبر کار خود را آغاز خواهد کرد. او در جریان کارزار انتخاباتی‌اش بارها وعده «پایان انحطاط» و «بازسازی آرژانتین» را داده است.

25 آبان 1402

مذاکرات بی‌پرده بایدن و شی به توافقاتی در مورد فنتانیل وموضوعات نظامی منجر شد

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و شی جین پینگ، رهبر چین، روز چهارشنبه توافق کردند که خط تلفن مستقیم ریاست جمهوری را باز کنند، ارتباطات نظامی را از سر بگیرند و برای محدود کردن تولید فنتانیل تلاش کنند، که نشان دهنده پیشرفت ملموس در اولین گفتگوهای حضوری در یک سال آنها است. بایدن و شی به مدت چهار ساعت در حومه سانفرانسیسکو ملاقات کردند تا در مورد موضوعاتی که روابط آمریکا و چین را تیره کرده است گفتگو کنند. اختلافات در حال رشد، به ویژه در مورد تایوان، همچنان باقی است. در یک پیشرفت قابل توجه، دو دولت قصد دارند روابط نظامی را که چین پس از دیدار نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان وقت مجلس نمایندگان آمریکا در آگوست 2022 از تایوان قطع کرد، از سر بگیرند. بایدن گفت: «ما به ارتباطات مستقیم و شفاف و مستقیم بر مبنای مستقیم بازگشته‌ایم. علاوه بر این، بایدن گفت که او و شی با ارتباطات سطح بالا موافقت کردند. من و او توافق کردیم که هر یک از ما می‌توانیم مستقیماً تماس تلفنی را بگیریم و بلافاصله صدای ما شنیده می‌شود.» اما بایدن در اظهارنظری که احتمالاً چینی‌ها را عصبانی می‌کند، بعداً به خبرنگاران گفت که دیدگاه خود را مبنی بر اینکه شی یک دیکتاتور است تغییر نداده است. بایدن گفت: "خب، ببینید، او هست. منظورم این است که او یک دیکتاتور است به این معنا که او فردی است که کشوری را اداره می کند که یک کشور کمونیستی است." یک مقام آمریکایی پس از این دیدار به خبرنگاران گفت: شی به بایدن گفت که دیدگاه های منفی در مورد حزب کمونیست در ایالات متحده ناعادلانه است. بایدن و شی به دنبال هموار کردن یک دوره دشوار در روابط بودند که پس از عبور یک بالون نظارتی مشکوک چینی از ایالات متحده و ساقط شدن آن توسط یک جت جنگنده آمریکایی در ماه فوریه، رو به وخامت گذاشت.

23 آبان 1402

سندرز می گوید: ای کاش راه حل ساده ای وجود داشت. که "وجود ندارد."

بریانا جوی گری، سخنگوی سابق ستاد انتخاباتی سندرز، در پستی در شبکه های اجتماعی او را "بزرگترین ناامیدی سیاسی نسل ما" خواند. سندرز که یهودی است و مدت کوتاهی در جوانی در اسرائیل زندگی کرده است، یکی از بلندترین منتقدان دولت راستگرای اسرائیل در سنا در سال های اخیر بوده است که شرایط فلسطینیان در غزه و کرانه باختری را محکوم کرده و از نخست وزیر اسرائیل انتقاد کرده است. وزیر بنیامین نتانیاهو به دلیل عدم اصرار برای راه حل دو کشوری که فلسطینیان را کشور خودشان می کند. این شمایل‌بازی بخشی از چیزی بود که برخی از رأی‌دهندگان مسلمان را به مبارزات انتخاباتی او جذب کرد. نصیبه مبارک، که رای دهندگان مسلمان و عرب آمریکایی را برای کمپین سندرز سازماندهی کرد، گفت: «این مانند یک خیانت است. او گفت که زنجیره های متنی گروهی وابسته به سندرز نام خود را تغییر داده اند تا نام او را حذف کنند. برای مثال، «مسلمانان ایلینوی برای برنی»، اکنون «مسلمانان ایلینوی برای فلسطین» است. «بسیاری از ما لوازم و پوسترهای برنی را در خانه‌ها و اتاق‌های نشیمن‌مان داشتیم، و حالا طاقت نگه‌داشتن آن‌ها را نداریم. ما باید آنها را بیرون بکشیم.»

16 آبان 1402

صدها نفر در بندر تاکوما قایق موسوم به «نسل‌کشی» حامل سلاح به اسرائیل را مسدود کردند.

صدها معترض صبح روز دوشنبه بندر تاکوما در ایالت واشنگتن را مسدود کردند تا کارگران اتحادیه بین‌المللی لانگ‌شور و انبار را از بارگیری سلاح در کشتی‌ای که گمان می‌رود عازم اسرائیل است، جلوگیری کنند. این اقدام در حالی انجام می شود که بیش از 10000 فلسطینی در نزدیکی یک ماه حملات هوایی اسرائیل در غزه کشته شده اند که نزدیک به 40 درصد آنها کودک هستند. این به دنبال تلاش قبلی فعالان همبستگی فلسطینی برای جلوگیری از خروج قایق ام وی کیپ اورلاندو از بندر اوکلند در روز جمعه است.

16 آبان 1402

سازمان دهنده صدای یهودی برای صلح گفت: "ما اجازه نمی دهیم نسل کشی به نام ما انجام شود." اکنون برای نجات جان ها آتش بس کنید!

صدها یهودی آمریکایی و متحدان آن روز دوشنبه در مقابل مجسمه آزادی در نیویورک تظاهرات کردند و خواستار آتش بس فوری در غزه شدند، زیرا تعداد کشته شدگان حمله ماهانه اسرائیل به خاک فلسطین از مرز 10000 نفر گذشت. اعضای صدای یهودی برای صلح (JVP)، IfNotNow، و سایر گروه‌ها توسط یهودیان با وجدان و متحدان غیروابسته در یک تحصن در مکان دیدنی نیویورک، جایی که خاخام‌ها آهنگ‌ها، سرودها و دعاها را رهبری می‌کردند، پیوستند. JVP در رسانه های اجتماعی گفت: "ما اجازه نمی دهیم نسل کشی به نام ما انجام شود." "هم اکنون آتش بس برای نجات جان ها! دیگر هرگز برای کسی!"

24 مهر 1402

چاقو زدن به تن نحیف کودک فلسطینی در امریکا

یک صاحبخانه آمریکایی در ایالت الینیوی روز یکشنبه یک زن مسلمان و پسر بچه شش ساله‌ای را هدف ده‌ها ضربه چاقو قرار داد، حمله‌ای که پلیس آن را به جنگ بین اسرائیل و حماس مرتبط دانسته است. این پسربچه که ۲۶ بار هدف ضربه چاقو قرار گرفت در بیمارستان جان باخت، اما زن ۳۲ ساله‌ای که گفته می‌شود مادر اوست، احتمالا نجات یابد. اطلاعیه دفتر کلانتری ویل کانتی در ایالت ایلینوی با انتشار اطلاعیه‌ای گفت: «کارآگاهان تشخیص داده‌اند که هر دو قربانی این حمله وحشیانه به دلیل مسلمان بودن و درگیری‌ها در خاورمیانه میان حماس و اسرائیلی‌ها، هدف فرد مظنون قرار گرفتند.» این اطلاعیه جزییات بیشتری درباره ملیت قربانیان حمله به دست نمی‌دهد، اما دفتر شورای روابط آمریکایی‌-اسلامی می‌گوید که پسربچه ۶ ساله، آمریکایی‌-فلسطینی بوده است.

31 شهریور 1402

تصوری از مرد قرن بیست و یکم در سال 1939

مرد قرن بیست و یکم بر اساس مجله ووگ، 1939 این گونه تصویر شده بود ، آیا تصور آنها صحیح بوده است؟

24 شهریور 1402

روند مبادله زندانیان و آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران به تعویق افتاد

وزارت امور خارجه امریکا پنج‌شنبه‌شب، ۱۴ سپتامبر، در اعلامیه‌ای گفته است که توافق مبادله زندانیان با ایران در این هفته اتفاق نخواهد افتاد. این وزارت جزییات بیشتر در مورد تاخیر در انجام این توافق ارایه نکرده است. پیشتر دولت امریکا به رهبری جوبایدن، اعلام کرد که با توافق تبادل زندانیان این کشور با تهران موافقت کرده است. براساس این توافق، تهران شماری از زندانیان امریکایی در زندان‌های ایران را در بدل رهایی پنج زندانی ایرانی در امریکا و همچنان آزادسازی حدود ۶ میلیارد دالر از دارای‌های مسدود شده این کشور آزاد می‌کند. قرار بود روند رهایی زندانیان و آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران در پایان هفته روان آغاز شود. جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، روز چهارشنبه، ۱۳ سپتامبر، به خبرنگاران گفت که تهران در زمینه آزادسازی دارایی‌های مسود شده ایران، هیچ‌گونه معافیت از تحریم‌ها دریافت نخواهد کرد. وی تصریح کرده است: «اگر ایران تلاش کند، پول آزاد شده را منحرف کند، ما اقدام می‌کنیم و دوباره آن را مسدود خواهیم کرد؛ این یک پرداخت به ایران نیست.» این در حالی است که پیشتر امیرحسین عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در دیدارش با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر، از نهایی شدن روند انتقال پول‌های مسدود شده تهران به بانک‌های قطر در هفته پیشرو خبر داد.

3 شهریور 1402

خانه ای در داخل هواپیما

بروس کمپل، مهندس برق 64 ساله بازنشسته، همیشه دید بسیار خلاقانه ای داشته است. هنگامی که او در اوایل دهه بیست زندگی خود بود، یک قطعه زمین 10 جریبی را به قیمت 23000 دلار در جنگل های هیلزبورو، اورگان خریداری کرد و دید بسیار روشنی داشت که با آن چه باید کرد. او یک هواپیمای قدیمی و یک قطعه زمین بزرگ گرفت و آن را به منحصر به فردترین خانه روی زمین تبدیل کرد. به دیدن داخل این خانه منحصر به فرد می توان رفت .

1 شهریور 1402

زرافه کمیاب بدون طرح پوستی در باغ وحش تنسی متولد شد

موضوع بدنیا آمدن یک زرافه بدون لکه در باغ وحش تنسی ممکن است ساده باشد، اما قطعاً معمولی نیست. زرافه بدون خال در 31 ژوئیه در باغ وحش خانوادگی برایتس در لایم استون، یک جامعه روستایی در شمال شرقی تنسی به دنیا آمد. دیوید برایت، یکی از صاحبان باغ وحش، گفت که این حیوان قهوه‌ای رنگ نادر است: تحقیقات نشان می‌دهد زرافه دیگری که بدون الگوی پوستی در سال 1972 در توکیو متولد شده بود و دو زرافه ی دیگر قبل از آن شناخته شده بودند. این نقاط به عنوان استتار برای زرافه ها در طبیعت عمل می کنند. او گفت که نوزادی که هنوز نامش فاش نشده است سالم است و همراه با مادرش در باغ وحش 103 هکتاری به نمایش گذاشته شده است. برایت گفت که این باغ وحش در اقدامی غیرمعمول از پستی درباره زرافه در صفحه فیس بوک خود برای کمک به تلاش های حفاظتی استفاده کرد. ما معمولاً برای هیچ نوزادی در باغ وحش پست نمی‌کنیم، اما با توجه به این موقعیت منحصربه‌فرد، می‌دانستیم که این امر توجه زیادی را به زرافه‌ها جلب می‌کند و به ما کمک می‌کند مردم را در جهت درست راهنمایی کنیم. شما می توانید به زرافه ها در طبیعت کمک کنید. بر اساس گزارش بنیاد حفاظت از زرافه، تعداد حیوانات در طبیعت در دهه های اخیر کاهش یافته است. در دهه 1980 حدود 155000 زرافه در آفریقا وجود داشت در حالی که امروزه حدود 117000 زرافه وجود دارد. استفانی فنسی، مدیر بنیاد در بیانیه‌ای گفت: «ما معتقدیم که تعداد زرافه‌ها در 30 تا 35 سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است، با این حال، ما همچنین می‌بینیم که تلاش‌های حفاظتی در حال ایجاد تفاوت هستند. علاوه بر درخواست از مردم برای کمک به انتخاب نام برای این حیوان، باغ وحش از مردم نیز می‌خواهد که به تلاش‌های حفاظتی کمک مالی کنند. در این پست آمده است: "ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که نسل های آینده فرصت دیدن این حیوانات شگفت انگیز را خواهند داشت." نام های پیشنهادی برای نوزاد عبارتند از Kipekee، که به معنای منحصر به فرد است. فرالی که به معنای غیرعادی است. شکیری که به معنای زیباترین است. یا جملا که به معنای زیبایی بزرگ است. آرا در 4 سپتامبر جمع آوری می شود و نام جدید اعلام می شود.

9 مرداد 1402

خشونت جنسی یک تهدید فراگیر برای کارگران زن مزرعه است + ویدئو

در گزارش اخیر، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد خواستار تغییرات دگرگون کننده در سیستم های اجتماعی رسمی و غیررسمی شد که زنانی را که در مزارع و بخش غذا در سرتاسر جهان کار می کنند، سلب قدرت می کند. در حالی که خشونت علیه زنان در کشاورزی ممکن است مشکلی باشد که عمدتاً در کشورهای در حال توسعه تجربه می شود، حقیقت این است که اغلب برای زنان و دختران در مزارع ایالات متحده نیز اتفاق می افتد. همانطور که می بینیم، استثمار جنسی که توسط مردان در موقعیت های قدرت انجام می شود، ترسی را القا می کند که کارگران مزرعه را با وجود شرایط کاری نامطمئن، مطیع نگه می دارد - و میوه ها و سبزیجات را ارزان نگه می دارد.

26 تیر 1402

در زیمبابوه، ما برای شیرها گریه نمی کنیم

وقتی شیر در نهایت کشته شد، هیچ کس اهمیتی نمی داد که قاتل آن یک فرد محلی باشد یا یک شکارچی پوست سفید، شکار غیرقانونی یا کشته شده قانونی. ما رقصیدیم و در مورد شکست جانور ترسناک و فرار خود از آسیب جدی آواز خواندیم. اخیراً یک پسر 14 ساله در روستایی نه چندان دور از من چندان خوش شانس نبود. او که در مزارع خانواده‌اش می‌خوابید، همانطور که روستاییان برای محافظت از محصولات در برابر اسب‌های آبی، بوفالوها و فیل‌هایی که آنها را زیر پا می‌گذارند، انجام می‌دهند، او توسط یک شیر خورده شد و مرد. قتل سیسیل باعث جلب همدردی بیشتر مردم شهری زیمبابوه نشده است، اگرچه آنها بدون چنین خطری زندگی می کنند. کمتر کسی تا به حال یک شیر دیده است، زیرا درایوهای بازی یک کشور لوکس هستند که ساکنان کشوری با میانگین درآمد ماهانه کمتر از 150 دلار قادر به پرداخت آن نیستند. من را اشتباه نفهمید و مرا درک کنید: برای زیمباوه ای ها، حیوانات وحشی اهمیتی تقریباً عرفانی دارند. ما به قبیله ها تعلق داریم و هر قبیله ادعا می کند که یک توتم حیوانی به عنوان جد اساطیری خود است. مال من " انزو" است، فیل، و طبق سنت، من نمی توانم گوشت فیل بخورم. شبیه خوردن گوشت یکی از خویشاوندان است. اما احترام ما به این حیوانات هرگز ما را از شکار آنها و یا اجازه شکار آنها باز نداشته است. (من با حیوانات خطرناک آشنا هستم؛ در 11 سالگی پای راستم را بر اثر مارگزیدگی از دست دادم.) گرایش آمریکایی ها به رمانتیک کردن حیواناتی که نام واقعی بر روی آنها گذاشته شده و پریدن به قطارهای هشتگ، یک وضعیت عادی را تبدیل کرده است - در طول یک دهه 800 شیر به طور قانونی توسط خارجی های خوش تیپ کشته شدند که برای اثبات مهارت خود پول زیادی پرداخت کردند. چیزی که به چشم زیمبابوه ای من یک سیرک پوچ به نظر می رسد.

29 خرداد 1402

جشن بلوغ در قبایل امریکای جنوبی

دختری بومی برای شرکت در مراسمی در آخرین و نمادین‌ترین روز جشن بلوغ ویراواو در مرکز آیینی رامادا، در دهکده تنتهار وا تمبه، واقع در قلمرو بومی آلتو ریو گواما،پارا ایالت، برزیل آماده می‌شود.

29 خرداد 1402

دریای آینه ها

بازدیدکننده‌ای که در داخل یک چیدمان آینه‌ای با عنوان «دریای آینه‌ها» که تصاویر دیجیتالی از حیات دریایی، اقیانوس‌ها، رودخانه‌ها و افق‌ها را به نمایش می‌گذارد، در یک تور پیش‌نمایش ، یک روز قبل از افتتاح عمومی آن در آکواریوم آکواریو در ریودوژانیرو عکس می‌گیرد.

23 خرداد 1402

اگر می خواهید در زندان بمیرید، به صحبت کردن ادامه دهید

دورکین: من پیش‌بینی می‌کنم که اگر او به آن ادامه دهد، و به‌ویژه اگر مدام به خشونت پیشنهاد یا تهدید کند، دولت در موقعیتی قرار می‌گیرد که آنها چاره‌ای جز تلاش برای بازداشت او ندارند. در دنیای واقعی، اگر کسی جز او بود، این اتفاق می افتاد. به طور معمول، شما نمی توانید بدون بازداشت شدن، این نوع چیزها را تهدید کنید.

22 خرداد 1402

چگونه میلیاردها کمک امدادی کوید-19 به سرقت یا به هدر رفت

کلاهبرداران از شماره تامین اجتماعی افراد مرده و زندانیان فدرال برای دریافت چک بیکاری استفاده کردند. کلاهبرداران این مزایا را در چندین ایالت جمع آوری کردند. و متقاضیان وام فدرال با پایگاه داده وزارت خزانه داری که پرچم قرمز را در مورد وام گیرندگان ناصحیح برافراشته بود، آنها را مورد بررسی قرار نداد. جنایتکاران و باندها پول را گرفتند. اما یک سرباز آمریکایی در جورجیا، کشیش یک کلیسای منحل شده در تگزاس، یک قانونگذار سابق ایالتی در میسوری و یک پیمانکار سقف در مونتانا نیز همین کار را کردند. همه اینها منجر به بزرگ‌ترین درد و رنج در تاریخ ایالات متحده شد، به طوری که سارقان میلیاردها دلار از کمک‌های امدادی فدرال کوید-19 را به غارت بردند که هدف آن مبارزه با بدترین بیماری همه‌گیری در یک قرن و تثبیت اقتصاد در سقوط آزاد بود. تجزیه و تحلیل آسوشیتدپرس نشان داد که کلاهبرداران به طور بالقوه بیش از 280 میلیارد دلار بودجه امدادی کوید-19 را سرقت کرده اند. 123 میلیارد دلار دیگر هدر رفت یا به اشتباه خرج شد. در مجموع، این ضرر 10 درصد از 4.2 تریلیون دلاری است که دولت ایالات متحده تاکنون در کمک های امدادی کوید-19 پرداخت کرده است.

6 خرداد 1402

زن قاتل قبل از مرگ شوهرش برای وی 4 بیمه نامه عمر خریداری کرده بود

در جریان رسیدگی به اتهامات یک نویسنده زن آمریکایی مبنی بر به قتل رساندن همسرش از طریق خوراندن ماده سمی فنتانیل به‌ او، وی اکنون با اتهامات تازه‌ای روبرو است. فرد مظنون به قتل متهم است که مخفیانه نزدیک به ۲ میلیون دلار از بیمه‌نامه‌های عمر همسرش دریافت کرده است. ابتدا قرار بود جلسه دادگاه خانم «کوری ریچینز» روز جمعه برگزار شود که ناگهان یک روز مانده تا روز جلسه، دادگاه پرونده وی را اصلاح و موارد جدید را به آن اضافه کرد و همین امر منجر به تعویق رسیدگی شد. ریچینز ۳۳ ساله، به یک فقره قتل خشن و سه فقره نگهداری مواد شیمیایی ممنوعه به قصد توزیع پس از مرگ همسرش در چهارم ماه مارس گذشته متهم شده است. کالبد شکافی و گزارش سم شناسی نشان داد که او بر اثر مصرف بیش از حد فنتانیل فوت کرده است. به گفته دادستان پرونده، در بدن همسر او که در مارس ۲۰۲۲ میلادی در خانه‌شان جان باخت، ۵ برابر دوز کشندۀ این سم یافت شده است. یک سال پس از مرگ همسر این خانم، وی کتابی با موضوع غم و اندوه تحت عنوان «آیا تو با من هستی؟» منتشر کرد. در توضیح این کتاب آمده بود که برای «ایجاد آرامش و آسایش برای کودکانی که یکی از عزیزان خود را از دست داده اند» مناسب است. او این کتاب را به «شوهر بی‌نظیرو یک پدر فوق‌العاده» تقدیم کرد. هم اکنون این کتاب از فهرست خرید وبسایت آمازون حذف شده است.

30 اردیبهشت 1402

روز تولد شلوار جین -30 اردیبهشت

در20 مه 1873 شلوار جین متولد شده است - در این روز، لوی اشتراوس و شرکت او مجوز انصاری حق تولید شلوار با پرچ روی جیب را دریافت کردند. در تصویر، چوب بران در 1880 میلادی از اورگان با شلوار جین در شرکت لوی اشتراوس و کمپانی دیده می شوند.

16 اردیبهشت 1402

فوران آتشفشان فوئگو آغاز شد

مقامات گواتمالا پس از شروع فوران آتشفشان فوئگو بیش از هزار نفر را تخلیه کردند.

9 اردیبهشت 1402

بی خانمان در شهری که زمانی شهردار آن شهر بود

افتادن کریگ کوینر به خیابان‌های شهر بند اور به عنوان بی خانمان ، پس از دهه‌ها مبارزه به‌عنوان وکیل و سیاستمدار برای افرادی که در حاشیه جامعه بودند، اتفاق افتاد.

29 فروردین 1402

طرح دونالد ترامپ و هنر در حال مرگ نقاشی دادگاه

وقتی رویترز طرح روزنبرگ در دادگاه ترامپ را توییت کرد، زندگی پس از مرگ این تصویر را آغاز کرد. اگرچه تصویرسازی دادگاه به عنوان یک هنر در حال مرگ توصیف شده است، طرح های دادگاه، مانند سایر آثار فرهنگی، نه تنها در مجموعه ها و نمایشگاه های ویژه نگهداری می شوند. آنها همچنین می توانند از طریق چارچوب بندی ها و تفسیرهای متوالی تکامل یابند. در دنیای دیجیتال کنونی ما، طرح‌های دادگاه می‌توانند در رسانه‌های اجتماعی ویروسی شوند، به خصوص اگر هنرمند نتواند به طور دقیق شبیه یک متهم مشهور و شناخته شده را به تصویر بکشد.

19 فروردین 1402

کابوسی برای پنج چشم ، اسناد طبقه بندی شده در شبکه های اجتماعی

مجموعه جدیدی از اسناد طبقه بندی شده که به نظر می رسد به جزئیات اسرار امنیت ملی آمریکا از اوکراین گرفته تا خاورمیانه و چین در سایت های رسانه های جتماعی منتشر شده است، انتشار این اسناد پنتاگون را نگران کرده و وضعیتی را که به نظر می رسد دولت بایدن را گرفتار کرده است، به آشوب اضافه کند. . تحلیل گران در ایالات متحده گفتند که مقیاس این افشاگری - که ممکن است شامل بیش از 100 سند به دست آمده باشد - به همراه حساسیت خود اسناد، می تواند بسیار آسیب زا باشد. یک مقام ارشد اطلاعاتی با اشاره به ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، نیوزیلند و کانادا، به اصطلاح کشورهای پنج چشم که به طور گسترده اطلاعات مشترکی دارند، این افشای اطلاعات را "کابوسی برای پنج چشم" نامید.

11 فروردین 1402

والدین گریان ، تابوت های کودکان

راه های زیادی برای قضاوت درباره موفقیت یا شکست یک کشور وجود دارد. ما می توانیم به اقتصاد، قدرت ارتش یا کیفیت آموزش آن نگاه کنیم. ما می توانیم سالم بودن پل ها یا صاف بودن بزرگراه هایمان را بررسی کنیم. اما اگر از استاندارد دیگری استفاده کنیم چه؟ ما باید یک ملت را با یک معیار ساده قضاوت کنیم: تعداد والدینی که گریان می شوند، تابوت‌های کوچکی که تحمل می‌کند.» با این معیار، آمریکا آشکارا شکست خورده است. بنابراین شاید سوالی که اکنون باید پرسید این باشد: "چطور کسی نمی تواند کاری در این مورد انجام دهد؟"

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت