خبر های ویژه

«شهر اجنه» در صحرای عمان، ساخته «دو خواهر جن»

2 آذر 1402

ایالات متحده در حال تلاش برای افزایش حمایت از ارمنستان است

30 آبان 1402

چهره های سانکسینگدوی": آثار عصر برنز، پادشاهی مرموز باستانی را روشن می کند

27 آبان 1402

صبح مه آلود کیف

24 آبان 1402

ببری بنام تیگریولیا زخمی شد

20 آبان 1402

دروازه های جهنم ؛ ترکمنستان

10 آبان 1402

معبد سومیو تاشیا در اوساکا

10 آبان 1402

یکی از مسافران پوبدا موش خود را به داخل هواپیما آورد

4 آبان 1402

جنگ و تنها دارایی یک زن

1 آبان 1402

ازبکستان بر سر کانال قوش تپه با افغانستان به بحث می نشیند

30 مهر 1402

مذاکرات صلح ارمنستان و آذربایجان در مسیر جدید

30 مهر 1402

روسیه با یک واقعیت بسیار دشوار بیدار خواهد شد

30 مهر 1402

بلگورود در یک قاب

22 مهر 1402

شهر نور در محاصره خونخواران شبانه - "ساس ها تبعیض قائل نمی شوند": "آفت" پاریس باعث ترس از انتقال بین المللی می شود

15 مهر 1402

با تسلط آذربایجان بر قره باغ، روابط ارمنستان و روسیه به کمترین حد می رسد

9 مهر 1402

ارمنستان تلاش می کند تا ارامنه قره باغ را در خود جای دهد

8 مهر 1402

رژه نظامی در آبخازیا به مناسبت سی‌امین سالگرد جدایی از گرجستان

8 مهر 1402

مسکو ادعای خیانت نخست وزیر ارمنستان را رد کرد

3 مهر 1402

گردهمایی افرادی که خود را سگ می دانند در برلین برگزار شد.

2 مهر 1402

راهپیمایی بریتانیایی‌ها برای پیوستن مجدد به اتحادیه اروپا در لندن

2 مهر 1402

پل خدای من در کاستاریکا

2 مهر 1402

پل معلق حسینی، پاکستان

2 مهر 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش نهم - نلسون‌ ماندلا و كنگره‌ ملي‌ آفريقا)

1 مهر 1402

حمایت از دمکراسی جوان ارمنستان

31 شهریور 1402

ناامیدی، ناراحتی در ارمنستان در میان جنگ در قره باغ و پایان آن

29 شهریور 1402

همزمان با آغاز عملیات نظامی آذربایجان، انفجارها قره باغ کوهستانی را لرزاند

28 شهریور 1402

جشنواره انگور در باغ آپتک آرسکوم برگزار می شود

28 شهریور 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش هشتم - وقتي‌ كه‌ پدرم‌ تاريخ‌ را به‌ من‌ آموخت‌ شروع‌ به‌ درك‌ آن‌ نمودم‌)

25 شهریور 1402

پل طلایی دانانگ ویتنام یک خلاقیت بشری

25 شهریور 1402

شریک عقاب گواهی بر همکاری دیرینه ایالات متحده و ارمنستان

24 شهریور 1402

کیم با پوتین در روسیه ملاقات کرد

22 شهریور 1402

فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری در یک زمین کشاورزی در روسیه

21 شهریور 1402

آمریکا

2 مهر 1402

پل خدای من در کاستاریکا

پل کوئه پوس دو نام جایگزین دارد - پل مرگ و پل خدای من. البته، هیچ یک از این دو نام اعتماد زیادی را القا نمی کند. این سازه شکننده که رودخانه های جاکو و کوئه پوس را در سواحل مرکزی اقیانوس آرام کاستاریکا به هم متصل می‌کند، مربوط به دهه 1930 است و برای حمایت از تجارت پر رونق موز ساخته شده است که ثروت اقتصاد محلی بر روی آن تمرکز یافته بوده است. در دهه های بعد کمی (یا هیچ کاری) برای بهبود یا ارتقاء گذرگاه انجام نشده است. پل باریک است، اگرچه این کمترین مشکل آن است. سطح جاده از تخته هایی ساخته شده است، اگرچه این تخته ها میخکوب نشده اند، و تیرهای چوبی، بدون ایمن، با هر وسیله نقلیه ای که روی پل رانده می شود، جغجغه می کنند و حرکت می کنند.

22 فروردین 1401

آیا لیبرالیسم بدون گرگ پشت در می تواند رشد کند؟

براساس نظرات ستون نویس نیویورک تایمز، فرانسیس فوکویاما، نویسنده‌ای که در روزهای اول جنگ، بیش از حد به سناریوی احیای لیبرالیسم امیدوار بود، اکنون مقاله‌ای برای فارین افرز نوشته است که چرا «لیبرالیسم به ملت نیاز دارد» و استدلال می‌کند که مقاومت قهرمانانه اوکراینی ها باید در مورد فضایل هویت ملی به لیبرال ها درس بدهند. او می‌نویسد: «اوکراینی‌ها با شجاعت خود تصریح کرده‌اند که شهروندان حاضرند برای آرمان‌های لیبرال جان خود را از دست بدهند، اما تنها زمانی که این آرمان‌ها در کشوری گنجانده شوند که بتوانند آن را کشور خود بنامند». از این رو، جنگ یک هشدار و نقد برای خیال پردازی جهان وطنی ناب، لیبرالیسمی است که از مرزها، زبان ها و تاریخ های خاص فراتر می رود و یک مطالعه موردی در مورد اینکه چگونه دولت-ملت، عشق‌ها و وفاداری‌هایش، می‌تواند جمعیتی متفاوت را حول یک هدف مشترک متحد کند، به گونه‌ای که هیچ نهاد فراملی نتوانسته است به آن دست یابد، ارائه شده است. با این حال، چالش این است که «احساس هدف ملی» فوکویاما که او در اوکراین تمجید می‌کند، به‌طور آشکار به یک دشمن خارجی بستگی دارد، "گرگ پشت در" و شما نمی‌توانید به سادگی چنین دشمنی را به وجود بیاورید. (نه نباید بخواهید!) در حالی که بیشتر منابع همبستگی ملی در زمان صلح، از غذا و ورزش گرفته تا سنت های ادبی، تا حدی چیزهای باریک و ظریفی هستند. فوکویاما یکی از نیروهای بالقوه قوی تر ، یعنی احساس وحدت مذهبی در نظم لیبرال را رد می‌کند: در یک جامعه کثرت‌گرا، «ایده احیای یک سنت اخلاقی مشترک که با اعتقاد دینی تعریف شده است، یک ایده اولیه است» و خشونت در صورت اعمال تنها به فرقه‌گرایی منجر می‌شود. اما ممکن است خیلی ساده باشد. مطمئناً نمی‌توانید یکسانی شدید مذهبی را بر یک دموکراسی کثرت‌گرا تحمیل کنید. اما نظم لیبرال در آمریکا، حداقل، برای مدت طولانی برای همبستگی و هدف بر یک اجماع مذهبی نرم‌تر، یک مرکز مذهبی انعطاف‌پذیر، مبتنی بر مسیحیت پروتستان تکیه داشت و سپس به دیدگاهی جهانی‌تر، اما هنوز ریشه‌دار از کتاب مقدس، گسترش یافت. از قرن نوزدهم تا دوران حقوق مدنی، این جهان بینی مشترک نه تنها یک وحدت عمومی، بلکه یک سنگ محک اخلاقی ثابت برای اصلاح‌طلبان بالقوه، یک افق متافیزیکی برای کل پروژه آمریکایی فراهم کرد.

11 آذر 1399

کوهستان عظیم اسموکی+ویدئو

کوهستان عظیم اسموکی از نظر بازدید محبوب ترین پارک ملی آمریکا است . بخشی از دلیل این محبوبیت مجاورت پارک با مراکز عمده جمعیت در امتداد ساحل شرقی و در آپالاچیا است ، اما این تنها قسمت بسیار کمی از داستان است. اسموکی چراغی برای دوستداران طبیعت در سراسر جهان و پناهگاهی است که بازدیدکنندگان می توانند در دنیایی از تاریخ ، تنوع زیستی ، زیبایی های طبیعی ، بیابان های بکر و طبیعت گردی خارق العاده غرق شوند...

12 آبان 1399

ترامپ به آب و‌ آتش می‌زند!

اگر پیروزی در انتخابات به اجرای شو و نمایش بود، قطعاً دونالد ترامپ سرنوشت انتخابات را با فاصله بسیار زیاد به سود خود رقم زده بود. او برای پیروزی در این انتخابات برنامه فشرده‌ای برای واپسین روزهای پیش از رای‌گیری دنبال می‌کند.

3 مرداد 1399

کوهستان رنگی صخره ای ثبت شده ورمیلیون کلیف + ویدئو

کوهستان حغاظت شده و ملی صخره ای ورمیلیون در شمال سرزمین کوکونینو ، آریزونا ، ایالات متحده آمریکا ، بعد از ایالت یوتا واقع شده است. این اثر طبیعی ثبت ملی ، 293،689 هکتار ، از فلات پاریا ، صخره های کایوت، ورمیلیون ، دره پاریا محافظت می کند. ارتفاعات در این 944 تا 1981 متر بالاتر از سطح دریا واقع است . این کوهستان در نهم نوامبر 2000 با اعلامیه رییس جمهور ایالات متحده ثبت ملی شده است . صخره های ورمیلون صخره های فرسوده تند و متشکل از سنگ ماسه ، سیلیتستون ، سنگ آهک و شیل هستند که به اندازه910 متر بالاتر از پایه های آنها بلند می شوند. این صخره های رسوبی برای میلیون ها سال است که عمیقاً فرسوده شده اند و صدها لایه از اقشار سنگی با رنگ غنی را در معرض دید قرار می دهند. سطوح بزرگ سنگی با دره های شیب دار تلاقی می شوند ، جایی که برخی از جریان های کوچک آب برای حیات حیوانات وحشی شرایط را فراهم می کنند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت