3 مرداد 1399

کوهستان رنگی صخره ای ثبت شده ورمیلیون کلیف + ویدئو

سفری در کوهستان رنگی ایالات متحده

کوهستان حغاظت شده و ملی صخره ای ورمیلیون در شمال سرزمین کوکونینو ، آریزونا ، ایالات متحده آمریکا ، بعد از ایالت یوتا واقع شده است. این اثر طبیعی ثبت ملی ، 293،689 هکتار ، از فلات پاریا ، صخره های کایوت، ورمیلیون ، دره پاریا محافظت می کند. ارتفاعات در این 944 تا 1981 متر بالاتر از سطح دریا واقع است . این کوهستان در نهم نوامبر 2000 با اعلامیه رییس جمهور ایالات متحده ثبت ملی شده است . صخره های ورمیلون صخره های فرسوده تند و متشکل از سنگ ماسه ، سیلیتستون ، سنگ آهک و شیل هستند که به اندازه910 متر بالاتر از پایه های آنها بلند می شوند. این صخره های رسوبی برای میلیون ها سال است که عمیقاً فرسوده شده اند و صدها لایه از اقشار سنگی با رنگ غنی را در معرض دید قرار می دهند. سطوح بزرگ سنگی با دره های شیب دار تلاقی می شوند ، جایی که برخی از جریان های کوچک آب برای حیات حیوانات وحشی شرایط را فراهم می کنند.

تبریز امروز:

 

 کوهستان حغاظت شده و ملی صخره ای ورمیلیون در شمال سرزمین کوکونینو ، آریزونا ، ایالات متحده آمریکا ، بعد از ایالت یوتا واقع شده است. این اثر طبیعی ثبت ملی ، 293،689 هکتار ، از فلات پاریا ، صخره های کایوت، ورمیلیون ، دره پاریا محافظت می کند. ارتفاعات در این 944 تا 1981 متر بالاتر از سطح دریا واقع است .

این کوهستان در نهم نوامبر 2000 با اعلامیه رییس جمهور ایالات متحده ثبت ملی شده است .

صخره های ورمیلون صخره های فرسوده تند و متشکل از سنگ ماسه ، سیلیتستون ، سنگ آهک و شیل هستند که به اندازه910 متر بالاتر از پایه های آنها بلند می شوند. این صخره های رسوبی برای میلیون ها سال است که عمیقاً فرسوده شده اند و صدها لایه از اقشار سنگی با رنگ غنی را در معرض دید قرار می دهند. سطوح بزرگ سنگی با دره های شیب دار تلاقی می شوند ، جایی که برخی از جریان های کوچک آب برای حیات حیوانات وحشی شرایط را فراهم می کنند.

بیش از بیست گونه حیوان شکاارچی از جمله عقابهای طاس و عقاب های طلایی ، شاهین در این منطقه مشاهده شده است.  به دلیل موقعیت مکانی دورافتاده و نبود سکونت انسان ، حیوانات دیگری نیز وارد این منطقه شده است. حدود 30 گونه پستاندار کوچک  نیز در این منطقه زندگی می کنند. نمونه های مختلفی از گونه های ماهیان نادر ، مانند مکنده فلانلموث و dace speckled در جریان رودخانه این سرزمین وجود دارند. گیاه ولزی ، گونه گیاهی مهاجمی است که در تپه های شنی رشد می کند و به ثبات آنها کمک می کند ، فقط در این اثر طبیعی و یک منطقه دیگر در یوتا وجود دارد.

قدمت اسکان بشر در منطقه به 12000 سال بر می گردد و صدها بوئبلو بومی آمریکایی در سراسر این بنای تاریخی پخش شده است. بقایای روستاهای بومیان ، با خانه ها ، انبارها ، مناطق دفن و ویرانه های مرتبط را می توان در اینجا یافت. این منطقه حاوی یکی از بیشترین تعداد مکانهای سنگی در هر منطقه تحت حفاظت ملی است. اعتقاد بر این است که بسیاری از این پتروگلیف ها جزء قدیمی ترین های ایالات متحده است.

نخستین کاشفان این منطقه مبلغین و کاشفان اسپانیایی از سفر 1776 Domínguez-Escalante در اسپانیا بودند. بعداً ، کاوشگران مورمون در دهه 1860 منطقه را جستجو کردند که برخی از آنها در زمین هایی که اکنون در داخل این منطقه تاریخی قرار دارند ساکن شده اند. آنها در سال 1871 یکی از اولین گذرگاه های کشتی را بر روی رودخانه کلرادو ساختند. در همان سال ، جان وسلی پاول در جریان کاوش های علمی خود در فلات رودخانه کلرادو از این منطقه عبور کرد.

در زیر صخره های ورمیلیون "مسیر پیاده روی ماه عسل" طبیعی ، مسیر واگن برای مورمون هایی که قصد داشته اند ازدواج های خود را در کلیسایی  در سنت جورج ، یوتا انجام دهند وجود دارد.

امروزه ، منطقه اطراف این سرزمین خالی از سکنه شده و تقریباً هیچ ساکن دائمی باقی مانده و دسترسی به جاده ها محدود است.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت