خبر های ویژه

«شهر اجنه» در صحرای عمان، ساخته «دو خواهر جن»

2 آذر 1402

ایالات متحده در حال تلاش برای افزایش حمایت از ارمنستان است

30 آبان 1402

چهره های سانکسینگدوی": آثار عصر برنز، پادشاهی مرموز باستانی را روشن می کند

27 آبان 1402

صبح مه آلود کیف

24 آبان 1402

ببری بنام تیگریولیا زخمی شد

20 آبان 1402

دروازه های جهنم ؛ ترکمنستان

10 آبان 1402

معبد سومیو تاشیا در اوساکا

10 آبان 1402

یکی از مسافران پوبدا موش خود را به داخل هواپیما آورد

4 آبان 1402

جنگ و تنها دارایی یک زن

1 آبان 1402

ازبکستان بر سر کانال قوش تپه با افغانستان به بحث می نشیند

30 مهر 1402

مذاکرات صلح ارمنستان و آذربایجان در مسیر جدید

30 مهر 1402

روسیه با یک واقعیت بسیار دشوار بیدار خواهد شد

30 مهر 1402

بلگورود در یک قاب

22 مهر 1402

شهر نور در محاصره خونخواران شبانه - "ساس ها تبعیض قائل نمی شوند": "آفت" پاریس باعث ترس از انتقال بین المللی می شود

15 مهر 1402

با تسلط آذربایجان بر قره باغ، روابط ارمنستان و روسیه به کمترین حد می رسد

9 مهر 1402

ارمنستان تلاش می کند تا ارامنه قره باغ را در خود جای دهد

8 مهر 1402

رژه نظامی در آبخازیا به مناسبت سی‌امین سالگرد جدایی از گرجستان

8 مهر 1402

مسکو ادعای خیانت نخست وزیر ارمنستان را رد کرد

3 مهر 1402

گردهمایی افرادی که خود را سگ می دانند در برلین برگزار شد.

2 مهر 1402

راهپیمایی بریتانیایی‌ها برای پیوستن مجدد به اتحادیه اروپا در لندن

2 مهر 1402

پل خدای من در کاستاریکا

2 مهر 1402

پل معلق حسینی، پاکستان

2 مهر 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش نهم - نلسون‌ ماندلا و كنگره‌ ملي‌ آفريقا)

1 مهر 1402

حمایت از دمکراسی جوان ارمنستان

31 شهریور 1402

ناامیدی، ناراحتی در ارمنستان در میان جنگ در قره باغ و پایان آن

29 شهریور 1402

همزمان با آغاز عملیات نظامی آذربایجان، انفجارها قره باغ کوهستانی را لرزاند

28 شهریور 1402

جشنواره انگور در باغ آپتک آرسکوم برگزار می شود

28 شهریور 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش هشتم - وقتي‌ كه‌ پدرم‌ تاريخ‌ را به‌ من‌ آموخت‌ شروع‌ به‌ درك‌ آن‌ نمودم‌)

25 شهریور 1402

پل طلایی دانانگ ویتنام یک خلاقیت بشری

25 شهریور 1402

شریک عقاب گواهی بر همکاری دیرینه ایالات متحده و ارمنستان

24 شهریور 1402

کیم با پوتین در روسیه ملاقات کرد

22 شهریور 1402

فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری در یک زمین کشاورزی در روسیه

21 شهریور 1402

تبریز و شمال غرب

3 شهریور 1402

بی آبی تبریز و فروش محصول هندوانه دیم در آرپا دره سی

هندوانه دیم تبریز، نمادی از کشاورزی بدون آب و ارائه محصولی پر آب و با ارزش در اطراف تبریز است ،

25 خرداد 1402

باغ سبزی حاج حمید

باغ سبزی حاج حمید یکی از باغات سبزی تبریز است که هنوز سرسبز و پرمحصول در داخل شهر زیبایی خود را حفظ کرده است ............

18 دی 1400

کلیسای سهرل ، کلیسای سنت جان یک اثر ملی

کلیسای سهرل یک کلیسا متعلق به کلیسای حواری ارمنی می‌باشد که در روستای سهرل، ۱۳ کیلومتری جاده تبریز مرند و در ۳۵ کیلومتری تبریز واقع شهرستان شبستر، بخش صوفیان می‌باشد. ساخت و ساز این ساختمان در سال ۱۸۴۰ میلادی؛ به پایان رسید این بنا به سبک معماری ارمنی طراحی شده‌است.

17 دی 1400

موجومبار ، سفری در گذشته های سرزمین + ویدئو

از تبریز به سمت مرند راه افتاده ای ! از روستای امند می گذری و راه را به سمت دهکده مزرعه و بعد از آن روستای سار پی می گیری ! حال به محدوده موجومبار نزدیک شده ای ! جنگل دست ساز انسان دره ی زیبای "ساری چای" را تسخیر کرده است! مقبره ی پیر از دور دست قابل دیدن است و حال به موجومبار رسیده ای ! گله در حال عبور از زیر پل است ، دختر کوچولوی زیبا عجین با رنگ های طبیعت در کنار باغ ایستاده است

12 آذر 1400

توریسم کباب در مشگین شهر + ویدئو

از تبریز یا ازاردبیل به خیاو یا همان مشگین شهر دو سه ساعتی راه است ، در داخل شهر یا مناطق مسکونی مجاور شهر مانند احمد آباد، مزرعه خلف،قصبه رستوران های کباب در حال کار هستند و همیشه مشتری دارند ، گاه بعضی ها کاملا پر و مملو از مشتری اند و مردم گوشت خوار و عاشق کباب از گوشت تازه، لذت آن را در رستوران ها و کباب پزی های کنار شهر تجربه می کنند. اقتصاد روستایی در احمدآباد ،مزرعه خلف و قصبه و حتی در داخل شهر مشگین توانسته است با توجه به مزیت های خود در پرورش و تولید دام آن را به درامدزایی مناسب و یک عادت و فرهنگ غذایی تبدیل کند .

14 مرداد 1400

کلیسای سنت هریپسیمه با موسیقی آوه ماریای شوبرت

کلیسای سنت هریپسیمه از کلیساهای ارامنه استان آذربایجان شرقی است که در روستای زیبای موجومبار قرار دارد.... تاریخ بنای ساختمان اصلی کلیسا را سدهٔ نهم میلادی دانسته‌اند

5 خرداد 1400

قوچ های سنگی روستای ایوند

قوچ های سنگی نمادی از دیرینه گی سرزمین هستند، مردمانی با فواصل زیاد و در دوران پیچیدگی ارتباطات و دوری از هم دیگر قوچ هایی را از سنگ تراش داده اند و وابستگی به یکئیگر را نشان داده اند، قوچ ها قبل از ناپدید شدن در همه جای آذربایجان حضور داشتند.

26 مهر 1399

مجسمه ی پسر بچه ی شلوغ گم شد ! + ویدئو

یکی از مجسمه های کودکان در حالی شیطنت و بازی در پارک صدف گم شد! مثل ماجرای گم شدن شناسنامه ی آن مرد !!! و شهادت شاهدش ! می گویند شناسنامه مردی گم می شود ، ثبت احوال یک نفر شاهد می خواهد ؛ مرد شاهد را برای اداره ثبت می برد ! از او می پرسند ، خوب شهادت بده که چی شد؟ شاهد می گوید ، هیچی ! من داشتم می رفتم که ناگهان دیدم شناسنامه این آقا درخیابان از دستش افتاد و ناگهان گم شد !!! *** ماجرای گم شدن مجسمه ی یکی از بچه های شلوغ در پارک نیز مانند همین موضوع است ! مجسمه پسرک بازیگوش که برای دیگران شکلک در می آورد ! در پارک یک دفعه گم شد ! این مجسمه پینوکیو نبود که ناگهان پری مهربان بهش جانی بدهد تا راه بیافتد و برود و یا فریب روباه مکار و گربه نره را هم بخورد ، هم سنگین وزن بود و هم آنقدر بتن زیر پایش ریخته بودند که امکان فرار و گم شدن نداشت. هرچند آن یکی مجسمه هم خیال فرار از پارک بسرش زده بود ! اما فرارش ناکام مانده بود ! شاید هم دوران کرونا است و مجسمه ها هم واهمه از ویروس دارند ، هرچند آدم ها و دولتی ها چندان محلش نمی گذارند. حامد لطف الله پور مجسمه ساز جوان اکنون مات و مبهوت از گم شدن مجسمه اش است و نمی داند کجا را بگردد.

26 مهر 1399

فصل جمع آوری کدوی سراب

تصویر فصل پاییز تصویر درو محصول است ، رنگ زرد صحرا را پر کرده است و این گونه است که زحمات کشاورز ثمر خود را نشان می دهد.

12 مهر 1399

پلمپ دیوار در شهرک سهند

دیدن یک بلوک بتنی سنگین وزن در مقابل یک ساختمان و یک مغازه مدت هاست به یک منظره طبیعی در شهر تبریز تبدیل شده است ، گاه بلوک بتونی کمی با فاصله از در ورودی می افتد و مغازه دار به کار خود مشغول می شود و بلوک گذار هم کار خود را کرده است و به وظیفه خود عمل کرده است ... حتی گاه بلوک بتونی یک دهنه از مغازه را می بندد و دهنه دیگر مغازه بدون مانع باقی می ماند وصاحب مغازه غیرمجاز با مشکلات زیادی در ادامه کار اجرای و احداث مغازه خود مواجه نمی گردد...اما ماجرای بلوک گذاری در شهرک سهند شکلی دیگر پیدا کرده است ، در این شهرک دیوار پلمپ شده است که یک دفعه صاحب ملک دیوار را خراب نکند تا یک دفعه مغازه ای بجای دیوار پیدا شود... به هر حال تمام مشکلات با پول حل می شود و بلوک که برداشته می شوند ، مغازه ای با حل مشکل طرح تفضیلی و بی نیاز از ناراحتی همسایه و شهروند افتتاح می شود.

12 مهر 1399

وقتی کاشی حمام نمای ساختمان می شود و ناگهان فرو می ریزد

در پیاده رو منتظر هستم ، ناگهان صدای افتادن و شکستن به گوش می رسد ، یکی از کاشی های حمام که برای نماکاری ساختمان استفاده شده است ، روی زمین افتاده است ؛ همه بعد از افتادن کاشی خود را جمع و جور می کنند و از محل افتادن کاشی کنار می روند. اما کار تمام شده است ، البته فعلا !!! چون بقیه کاشی ها در حال افتادن هستند و آماده ریزش از روی دیوار . اجرای کار بی کیفیت بوده است و نظارت فنی برای آن وجود نداشته است و گذر زمان و شرایط آب و هوایی بر مشکلات کار افزوده است و به این صورت جان مردم در معرض خطر قرار می گیرد.

9 مهر 1399
19 شهریور 1399

طراحی شهر ؛ بدون لحاظ حدود تراکم و ترافیک ! + ویدئو

راننده خودروی متوقف در سمت چپ ناگهان به طرف دست راست خیابان حرکت می کند و ماشینی که مسیر باریک خود را از میان دو ماشین متوقف انتخاب کرده ، تحت تاثیر حرکت ناگهانی او پا روی ترمز می گذارد و یک برخورد جزیی بوجود می آید .راننده ماشین متوقف مدعی تخلف از سوی راننده در حال حرکت است و می گوید چرا دقت نکرده و سر و صدا بالا می رود ......... فرهنگ، مهندسی و نظارت و کنترل می توانند نقش موثری در ترافیک داشته باشند . در محلی که امکان احداث پارکینگ برای تمام ساکنین نبوده است ، شاید لازم می بود طراحی بر اساس ساختمان های کم مرتبه و تک واحدی انجام می گرفت . خیابان باریک است و در پارکینگ بحد کافی برای ماشین ها جا وجود ندارد.

12 شهریور 1399
31 تیر 1399

آجی چایی + ویدئو

مانند ماری پیچ و خم به تن داده و در بستر زمین پیش می رود ، از هرجا که گذشته سپیدی نمک خود را به آنجا پاشیده است ؛ زمانی نه چندان دور در گوی بورون آجی چایی شنا کردن یک تفریح تعطیلات بود ......آجی هنوز علیرغم بی مهری ها زیبا مانده است

29 تیر 1399

آلا داغلار ، نقاشی طبیعت در کوهستان های تبریز + ویدئو

از تبریز که به سمت روستای خواجه از مسیر جاده قدیم اهر می روی ، ناگهان به محوطه ای زیبا می رسی که چندان زمینی به نظر نمی رسد ! تپه هایی کم ارتفاع که به سان گل آراسته شده اند. زمستان و بهار ، پائیز و تابستان همواره این کوه های می درخشند. سرزمینی بسیار زیبا که با زیبایی های " آجی چایی" درهم آمیخته اند.....

22 تیر 1399

بقعه سید ابراهیم ، آرامش گاهی در دوه چی بازارچاسی

شعری به زبان عربی بر روی سنک حجاری شده است:... چشمانت چه رسیده که تا می گویی خود را نگهدارید، هر دو زیر پرده اشک پوشیده می شوند و به قلبت چه رسیده که چون او را به بیداری می خوانی، بیشتر شیفته می شود؟ آیا عاشق، محبت را در میان آب دیده و آتش دل نهفته می پندارد؟..............در وسط حاشیه بالا در میان ترنجی بزرگ با عبارت " در مدینه قاهره مصر در سنه هزار و دویست و هفتاد به رشته تحریر کشیده شد به تاریخ و با عبارت " راقمه سنگلاخ خامه روان ، زخامه تحفه برد سوی خواجه دو جهان " به نویسنده و حجار آن اشاره شده است . میرزای سنگلاخ برای تهیه این سنگ نبشته در شهر قاهره هشت سال زحمت کشیده است. میرزا سنگلاخ می خواست با هزینه دولت عثمانی سنگ را در مدینه منوره بر روی قبر شریف حضرت رسول اکرم نصب نماید. دولت عثمانی پول کافی نداد و میرزا سنگلاخ قهر کرد و سنگ ها را با خرج و یاری میرزا جعفرخان مشیرالدوله از راه دریای مدیترانه و دریای سیاه به بندر پوطی برد و از آنجا با کمک مادی و نفوذ سیاسی میرزا عبدالرحیم خان سرکنسول ایران در تفلیس ، از راه نخجوان و ایروان به تبریز آورد .مردم تبریز به استقبال رفتند .سنگ در یکی از حجرات مدرسه اکبریه قرار داده شد و اشخاص زیادی از آن دیدن کردند......میرزا باا کتیبه خود در تبریز ماند تا در 17 صفر 1294 هجری در گذشت و در بقعه سید ابراهیم به خاک سپرده شد.. سنگ " بسم الله " را در کنار قبر او به دیوار بقعه نصب کردند .

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت