خبر های ویژه

نقاشی باران عصر در شهر

1 خرداد 1403

قصه خوانی شبانه

26 اردیبهشت 1403

اختراع کشیش ها برای شکستن انگشت ها

26 اردیبهشت 1403

فرش بهار در روز خورشیدی زمستان

26 اردیبهشت 1403

به من یاد بده که بمیرم

22 اردیبهشت 1403

در فروشگاه ماهی

18 اردیبهشت 1403

سمفونی نهم بتهوون در 200 سالگی خود، اثر هنری انقلابی دو قرن شادی، حسن نیت را به وجود آورده است

17 اردیبهشت 1403

دخترها خیاطی یاد می گیرند

16 اردیبهشت 1403

ماتادوری که نتوانست چشم در چشمان گاو بدوزد و او را بکشد

15 اردیبهشت 1403

فعله ! اوزونی سن ده بیر انسانمی سانیرسان ؟

14 اردیبهشت 1403

برج و باغ

12 اردیبهشت 1403

در پیش مادر بزرگ و یک نقاشی دیگر

10 اردیبهشت 1403

موسیقی چوپان تنها

10 اردیبهشت 1403

کشتزار زندگی و کابوس ! یادبود برای ادای احترام به قربانیان بردگی در پرتغال

10 اردیبهشت 1403

خوشنویسی درویش عبدالمجید بر روی تصویری مینیاتوری از خویش

3 اردیبهشت 1403

ارک تبریز دربهار

1 اردیبهشت 1403

برترین عکس سال بنیاد عکس‌های مطبوعاتی جهان

31 فروردین 1403

ایلیا و کریل ، کودکان در مطالعه و بازی

29 فروردین 1403

سنجاب خودرو درگیر بوروکراسی

28 فروردین 1403

انیشتین در روز تولد 72 سالگی

28 فروردین 1403

خانه موسیقی هواینان

28 فروردین 1403

قاپی یا درب

27 فروردین 1403

غدریبه ر مترو مسکو+ویدئو

23 فروردین 1403

سونات مهتاب اثر بتهوون

20 فروردین 1403

مدارک لازم تکمیل شدند

17 فروردین 1403

ایده پردازی های یک مرد

15 فروردین 1403

من هم به او رشک بردم ! هوا سرد بود و او کنار خیابان نمازش را خواند!

14 فروردین 1403

نار آغاجی ، کتابی در خط طرابزون-تبریز-تفلیس-باتومی-استانبول

13 فروردین 1403

مهتاب بر روی دریاچه

9 فروردین 1403

غول تورم در حال بلعیدن درآمد مردم

5 فروردین 1403

نگاهی به اساطیر یونان از طریق ظروفی که دوران طلایی سفال های آتیک را تعریف می کردند

5 فروردین 1403

زندگی بی جان با نان و تخم مرغ - پرتره مرموز پل سزان در زیر لایه های تابلو ییک طبیعت بی جان پنهان شده بود

5 فروردین 1403

مجسمه

10 اردیبهشت 1403

کشتزار زندگی و کابوس ! یادبود برای ادای احترام به قربانیان بردگی در پرتغال

این یادمان در لیسبون مزرعه ای از نیشکر به ارتفاع سه متر است که از آلومینیوم ساخته شده است، که اشاره به منطق اقتصادی سردی دارد که تجارت برده در اقیانوس اطلس را پیش برد. این یک چالش برای پرتغال است. برای کشوری که هم تجارت برده ماوراء اقیانوس اطلس را تأسیس کرد و هم یکی از آخرین کشورهایی بود که به سود خود آن را ادامه داد - پرتغالی ها در دهه 1960 از نیروی کار برده داری در مستعمرات خود استفاده می کرد - پرتغال در محاسبه گذشته خود کند بوده است.

28 فروردین 1403

خانه موسیقی هواینان

یک خانه "موسیقی" غیرمعمول در شهر چینی هواینان (استان آنهویی) از دو بخش . به طور دقیق تر، از دو ابزار موسیقی - ویولن و پیانو، تقریباً کاملاً شفاف تشکیل شده است. چنین پروژه کمی دیوانه وار فقط می تواند برای استعدادهای جوان به ذهن خطور کند که تخیل جسورانه آنها هنوز هیچ مرزی ندارد. طراح های این ساختمان از دانشجویان دانشکده معماری دانشگاه صنعتی هستند. خانه پیانو در سال 2007 ساخته شد، نسبت های ساختمان به طور کامل کپی آلات موسیقی، آنها در مقیاس 1:50 ساخته شده است. ویولن دارای پله برقی است و پیانو مجموعه نمایشگاهی را در خود جای داده است.

5 فروردین 1403

نگاهی به اساطیر یونان از طریق ظروفی که دوران طلایی سفال های آتیک را تعریف می کردند

یکی از اپیگرام های هومر اینچنین آغاز می شود: «کوزه گرها، اگر به من جایزه بدهید، برای شما می خوانم». افسانه ها حکایت از آن دارد که بارد مشهور یونانی در قرن 6 تا 5 قبل از میلاد در شرق مدیترانه سفر می کرد، زمانی که در ساموس فرود آمد، جایی که سفالگران جزیره کالاهای خود را در ازای نمایشی عرضه کردند. در این آهنگ، او به الهه آتنا دستور می دهد که دست او را روی کوره های آنها بگیرد تا موفقیت آنها را تضمین کند. در حالی که ظروف سفالی یونانی در هزاره سوم قبل از میلاد سرچشمه می گیرند، گلدان های قرن ششم و پنجم به سبک متمایز سیاه و قرمز ساخته می شدند و بهترین سفال های تولید شده در یونان در آن زمان بودند. این دوره از سفال های یونانی بود که دکتر مانفرد زیمرمن (1935-2011) هنگامی که مجموعه گلدان های یونان باستان خود را در دهه 1970 آغاز کرد، به دنبال آن بود. در طی نزدیک به 40 سال، او برخی از بکرترین و باستانی ترین ظروف جهان باستان را به دست آورد و در سال 2005 در موزه آنتیک اسنور را در شهر زادگاهش برمن افتتاح کرد و مجموعه خود را برای مخاطبان گسترده ای به ارمغان آورد.

25 اسفند 1402

مجسمه های چوبی شطرنج

هر هنرمند با ایده های خودش به شطرنج نگاه می کند ،وزیر همچنان ملکه انتخاب شده است و .............کنده کاری روی چوب دیگر فقط یک سرگرمی کوچک نیست. هر سال، بهترین استادان در مسابقات قهرمانی جشنواره کنده کاری Reedsport که در ایالات متحده برگزار می شود، رقابت می کنند.

26 بهمن 1402

مجسمه اسب

دبورا باترفیلد، هنرمند متولد کالیفرنیا، که به خاطر مجسمه‌های اسب‌هایش مشهور است، امروزه از شاخه‌های افتاده برای خلق آثارش استفاده می‌کند که سپس در برنز ریخته‌گری می‌شوند. این اثر به سال 1990 برمی گردد، زمانی که او عمدتاً با قطعات ضایعاتی کار می کرد که در مجاورت مزرعه خود در بوزمن، مونتانا می یافت.

12 بهمن 1402

"روشنایی روز" نمایشگاهی برای یاداوری هنرمندانه استعمار

یونی اسکارس که از نوادگان بومیان کوکاتا و نوکونو در استرالیای جنوبی است، هنرمندی است که آثارش تاریخ استعمار و به حاشیه راندن استرالیایی‌های بومی را بررسی می‌کند. پس از موفقیت نمایش های سال 2022 او در ایکون در بیرمنگام در بریتانیا و کاخ توکیو در پاریس، نمایشگاه انفرادی جدید او در گالری هنری غرب استرالیا در ماه فوریه افتتاح می شود.

11 بهمن 1402

گاو نر وال استریت

گاو ، یک مجسمه برنزی است که در برادوی در شمال بولینگ گرین در منطقه مالی منهتن در شهر نیویورک قرار دارد. مجسمه برنزی3200 کیلوگرمی با قد 3.4 متر و طول 4.9 متر گاو نر، نماد خوش بینی مالی و رفاه را به تصویر می کشد. Charging Bull یک مقصد توریستی محبوب است که روزانه هزاران نفر را به خود جذب می کند و نماد وال استریت و منطقه مالی است.

1 بهمن 1402

بزرگترین مجموعه خصوصی اسلحه ها و زره های باستانی

کریستین لوت با جذابیت های دنیای باستان بیگانه نیست. علاقه او از کودکی با شروع به جمع آوری سکه های دوران باستان آغاز شد و هنگامی که به بیست سالگی رسید، شروع به ساخت مجموعه خود با شور و اشتیاق کرد و به سلاح ها و زره های باستانی گسترش یافت. وقتی معلوم شد که دارایی‌ها برای نمایش در خانه‌هایش بسیار بزرگ بود، او تصمیم گرفت موزه‌ای ایجاد کند که در آن بتواند اشتیاق خود را به دنیای باستان با عموم به اشتراک بگذارد. موزه هنر کلاسیک موژین در جنوب فرانسه در سال 2011 افتتاح شد. مجموعه لووت اکنون بزرگترین مجموعه خصوصی اسلحه و زره باستانی در جهان است و به اتفاق آرا به عنوان بهترین در نوع خود که در قرن بیست و یکم شکل گرفته است پذیرفته شده است. ...............در 30 ژانویه 2024، کریستیز 36 اثر برجسته از مجموعه اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موگین، قسمت اول در نیویورک را ارائه خواهد کرد. همانطور که لوت می گوید، «این فروش به موزه ها و مجموعه داران به طور یکسان شاید آخرین فرصت را می دهد تا برخی از کمیاب ترین اشیاء نظامی جهان باستان را که هنوز در دستان شخصی هستند به دست آورند».

24 دی 1402

لامپ ناتیلوس

لامپ ناتیلوس، لامپ با پیچ توربو، ادغام شده در مجموعه میز با جوهر افشان و فرشته ، طرح: موریتز هکر، وین، 1900/05 است

11 دی 1402

شهریار بزرگ در تجسم های هنرمند توانمند

زاد روز شهریار سخن ، شاعر رویاها و خاطرات مردمان و خالق منظومه روان و آهنگین معرفت های انسانی " حیدر بابایه سلام " را بزرگ می گذاریم!

2 دی 1402

نمایش مجسمه های ریچارد هانت

آقای هانت، پسر بخش جنوب شیکاگو، در سال 1955 زمانی که در مراسم تشییع جنازه امت تیل، جوان سیاهپوست شیکاگوئی که در همسایگی ریچارد هانت بزرگ شد و توسط مردان سفید پوست شکنجه و کشته شد، شرکت کرد، 19 ساله بود. جسد او هنگام بازدید از می سی سی پی مثله شد، قتلی که به شعله ور شدن جنبش حقوق مدنی کمک کرد. آن تجربه هولناک تأثیری بر زندگی حرفه ای ریچارد هانت داشت و او را وادار کرد تا با جوشکاری و آهنگری مواد دور ریخته شده ، هنر را تجربه کند. کار او در اوایل مورد تحسین قرار گرفت. دو سال پس از تشییع جنازه امت، در حالی که آقای هانت هنوز در مدرسه انستیتوی هنر شیکاگو دانشجو بود، موزه هنر مدرن نیویورک یکی از مجسمه‌های او را خریداری کرد که یک اثر فولادی به نام «آراکن» بود.

2 دی 1402

ریچارد هانت، مجسمه‌ساز شیکاگو، که هنر عمومی بزرگی را در استودیوی شگفت‌انگیز خود خلق کرد، در ۸۸ سالگی درگذشت.

ریچارد هانت مجسمه ساز مشهور جهان روز شنبه در شیکاگو درگذشت. او 88 سال داشت. در سال 2021، هانت 50 سال را در استودیوی خود جشن گرفت - در یک پست الکتریکی سابق با ابعاد بزرگ که به آزمایشگاهی برای کارهای فلزی به یاد ماندنی او تبدیل شد. او به مجلات گفته بود که استودیو هر چیزی را که می‌خواست داشت: «نور سقفی، سقف‌های بلند، جرثقیل برای جابجایی وسایل. اگر قرار بود یک استودیوی مجسمه سازی طراحی کنید، بهتر از این نمی توانستید انجام دهید.» فیلمبرداران تنوع بی پایان کارهای موجود در استودیوی او را دوست داشتند. سندان، ابزار، اشیاء یافت شده، مدل های مقیاس برای کارهای بزرگتر و ضایعات فلزی همه جا وجود داشت. فیلمبرداران گفتند که می‌توانند روزها را در آنجا بگذرانند و تماشا کنند .

26 آبان 1402

الماس گرانبهای آبی در حراج کریستیز

الماس‌های آبی آنقدر کمیاب هستند که وقتی سال گذشته یک حلقه الماس آبی طراحی شده توسط جواهرات گراف در حراج کریستیز نیویورک به نمایش درآمد،قیمت آن به 12.5 میلیون دلار رسید. چرا آنها چنین قیمت های قابل توجهی را جذب می کنند به این دلیل است که آنها یکی از عمیق ترین اسرار زمین هستند. به گفته زمین شناسان، این شگفتی های جهان طبیعی بیش از 500 میلیون سال پیش در لایه داغ بین پوسته زمین و هسته آن در اعماق 400 مایلی شکل گرفته اند.

4 آبان 1402

ارابه شکوه ؛ مجسمه ای در سنت پطرزبورگ

بنای یادبود"ارابه شکوه" بر روی طاق ساختمان ستاد کل از نظر حجم بزرگترین مجموعه در میان آثار باستانی سنت پترزبورگ است. ارتفاع آن 9.94 متر، عرض جلو 15.62 متر است. طول ارابه با مجسمه های اسب 9.59 متر است. این یکی از تزئینات فوق العاده شهر، یکی از نمادهای آن و یکی از ویژگی های غالب آن است. "ارابه شکوه" به افتخار پیروزی روسیه بر ناپلئون در سال 1828 در مقابل پنجره های اقامتگاه سلطنتی - کاخ زمستانی قرار گرفت. با این حال، این بنای تاریخی بسیار بیشتر از سایر بناهای تاریخی در سنت پترزبورگ نیاز به تعمیر داشت. قطعات سنگین اغلب از آن می افتاد، تا 60 درصد از آبکاری مس و قاب های فولادی باید به طور مکرر تعویض می شد و پیکره های عظیم مجسمه ها از همان ابتدا متحرک بودند. علل این مشکلات نیاز به اصلاح داشت و بدون آن رفع آنها غیرممکن بود. در 26 اکتبر 1828، گروه مجسمه سازی "ارابه شکوه" در طاق ساختمان ستاد کل رونمایی شد.

14 شهریور 1402

حلقه کریستال از مصر باستان

حلقه ای از کریستال که متعلق یه 1295 تا 1069 سال پیش از میلاد مسیح است

8 شهریور 1402

موزه سفال تبریز در نوزدهمین سال فعالیت

موزه سفال تبریز در خانه علوی یکی از مراکز زنده و پویای هنری تبریز است که در محله قدیمی دوه چی واقع است ، این موزه ضمن نمایش آثار هنرمندان و هنرجویان خود ، آفرینش و خلاقیت را بدور از غوغای شهر ارائه می کند ! غوغای آن همان سکوت و زیبایی هنرصنعتی است که حرفه را در اوج ظرافت و لطافت می آفریند!

15 خرداد 1402

سنگین تر بار افکار منفی هستند

سنگین ترین بار برای یک انسان ، بار افکار منفی اوست .............................

30 اردیبهشت 1402

ایده های برای گلدان

بازار با نواوری رشد می کند ، ایده های گلدان برای روی میز، طرح های جذابی را ارائه می کنند

25 فروردین 1402

حلقه روشنایی جادویی

اینستالیشن هنری دائمی در فضای باز در شارلوت، کارولینای شمالی که از بیش از 100 چراغ قارچی شکل تشکیل شده است. حلقه جادویی یک اینستالیشن هنری دائمی در فضای باز است که از بیش از 100 قارچ فایبر گلاس ریخته گری شده با الهام از قارچ های سراسر جهان تشکیل شده است. هر قارچ دارای نور داخلی است که درخششی ملایم در اطراف خود ایجاد می کند و برای ایجاد یک تجربه عجیب برای افراد در هر سنی در نظر گرفته شده است.

5 اسفند 1401

یادمان جنگ و کشته شدگان دریانوردان تجاری

من دانسته ام كه مَردم حرف‌هاى شما را فراموش خواهند کرد كارهاى شما را از یاد خواهند برد ، اما آنان، احساسى را كه ايجاد كرده‌ايد هرگز فراموش نمى‌كنند...

5 دی 1401
27 آذر 1401

گذر سیاوش از آتش - مجسمه ای از شاهنامه در مشهد

سیاوش برای اثبات پاکی خود از آتش می گذرد این اثر نصب شده در جلوخان آرامگاه فردوسی «گذر سیاوش از آتش» است که هادی ضیاءالدینی هنرمند کرد اهل سنندج آن را طراحی کرده و ساخته است.

26 آبان 1401

کتاب و کتابخوانی

24 آبان آغاز هفته کتاب و کتابخوانی است ، ماتیاس سیررا مجسمه سازی است که خود این فن را آموخته است و حال ایده ها و نظرات خود را با خاک رس و گل به نمایش می گذارد ...............

5 مهر 1401

موزه سفال و هنرمندی سفالگران در خانه قدیمی علوی یا صرافلار تبریز

در یک خانه قدیمی ، در محله دوه چی هنرمندان سفال و سفال کاری خاک سفید در حال آموزش و کار هستند ، موزه ی زنده ای که غنای آن در برون داد آن دیده می شود ! هنرمندان بسیار سفالگری را یاد گرفته اند و سپس تبدیل به هنرصنعت بومی نموده اند .............. موسیقی نوکترون شماره یک ؛ اپ 9 از شوپن است

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت