خبر های ویژه

آزمون استخدامی

7 آذر 1402

مصاحبه استخدامی ژن برتر

4 آذر 1402

زندگی خارق العاده مادر ویستلر

4 آذر 1402

شب مهتابی

30 آبان 1402

باغ در زیر ابرهای پاییز

29 آبان 1402

بوروکرات

29 آبان 1402

تصویری از روزهای پایانی جنگ جهانی دوم

29 آبان 1402

خانه بلوکی

28 آبان 1402

الماس گرانبهای آبی در حراج کریستیز

26 آبان 1402

ومن خانه ام را خواهم ساخت هر چند بار که خرابش کنید

25 آبان 1402

ورود به دانشگاه!

24 آبان 1402

جاده ی ناکجاآباد

21 آبان 1402

آندرو وایت نقاشی با آوازه بسیار

20 آبان 1402

درخت زندگی

15 آبان 1402

لطفا سریع شکایت خود را تحویل بدهید !

15 آبان 1402

حمله به غزه

13 آبان 1402

شطرنج

13 آبان 1402

موسیقی باله ی دریاچه قو

9 آبان 1402

وفادار ماندن به قربانیان دیکتاتوری آرژانتین

5 آبان 1402

نقاشی های گئورگی کیچیگین

5 آبان 1402

ارابه شکوه ؛ مجسمه ای در سنت پطرزبورگ

4 آبان 1402

برج میلاد تهران

2 آبان 1402

باز مدرسه ام دیر شد

1 آبان 1402

رز در پاییز

1 آبان 1402

سازندگان

1 آبان 1402

کشته شدن هنرمندان فلسطینی در غزه در بحبوحه جنگ اسرائیل و حماس

29 مهر 1402

چهار نسل در یک تصویر

29 مهر 1402

فردا می رویم مدرسه

29 مهر 1402

گربه بالای درخت

27 مهر 1402

غزه شهر بی دفاع

25 مهر 1402

اگر اولماسایدی جهاندا قلم،

23 مهر 1402

کودکانی که با بمب و نارنجک می خوابند

23 مهر 1402

مجسمه

26 آبان 1402

الماس گرانبهای آبی در حراج کریستیز

الماس‌های آبی آنقدر کمیاب هستند که وقتی سال گذشته یک حلقه الماس آبی طراحی شده توسط جواهرات گراف در حراج کریستیز نیویورک به نمایش درآمد،قیمت آن به 12.5 میلیون دلار رسید. چرا آنها چنین قیمت های قابل توجهی را جذب می کنند به این دلیل است که آنها یکی از عمیق ترین اسرار زمین هستند. به گفته زمین شناسان، این شگفتی های جهان طبیعی بیش از 500 میلیون سال پیش در لایه داغ بین پوسته زمین و هسته آن در اعماق 400 مایلی شکل گرفته اند.

4 آبان 1402

ارابه شکوه ؛ مجسمه ای در سنت پطرزبورگ

بنای یادبود"ارابه شکوه" بر روی طاق ساختمان ستاد کل از نظر حجم بزرگترین مجموعه در میان آثار باستانی سنت پترزبورگ است. ارتفاع آن 9.94 متر، عرض جلو 15.62 متر است. طول ارابه با مجسمه های اسب 9.59 متر است. این یکی از تزئینات فوق العاده شهر، یکی از نمادهای آن و یکی از ویژگی های غالب آن است. "ارابه شکوه" به افتخار پیروزی روسیه بر ناپلئون در سال 1828 در مقابل پنجره های اقامتگاه سلطنتی - کاخ زمستانی قرار گرفت. با این حال، این بنای تاریخی بسیار بیشتر از سایر بناهای تاریخی در سنت پترزبورگ نیاز به تعمیر داشت. قطعات سنگین اغلب از آن می افتاد، تا 60 درصد از آبکاری مس و قاب های فولادی باید به طور مکرر تعویض می شد و پیکره های عظیم مجسمه ها از همان ابتدا متحرک بودند. علل این مشکلات نیاز به اصلاح داشت و بدون آن رفع آنها غیرممکن بود. در 26 اکتبر 1828، گروه مجسمه سازی "ارابه شکوه" در طاق ساختمان ستاد کل رونمایی شد.

14 شهریور 1402

حلقه کریستال از مصر باستان

حلقه ای از کریستال که متعلق یه 1295 تا 1069 سال پیش از میلاد مسیح است

8 شهریور 1402

موزه سفال تبریز در نوزدهمین سال فعالیت

موزه سفال تبریز در خانه علوی یکی از مراکز زنده و پویای هنری تبریز است که در محله قدیمی دوه چی واقع است ، این موزه ضمن نمایش آثار هنرمندان و هنرجویان خود ، آفرینش و خلاقیت را بدور از غوغای شهر ارائه می کند ! غوغای آن همان سکوت و زیبایی هنرصنعتی است که حرفه را در اوج ظرافت و لطافت می آفریند!

15 خرداد 1402

سنگین تر بار افکار منفی هستند

سنگین ترین بار برای یک انسان ، بار افکار منفی اوست .............................

30 اردیبهشت 1402

ایده های برای گلدان

بازار با نواوری رشد می کند ، ایده های گلدان برای روی میز، طرح های جذابی را ارائه می کنند

25 فروردین 1402

حلقه روشنایی جادویی

اینستالیشن هنری دائمی در فضای باز در شارلوت، کارولینای شمالی که از بیش از 100 چراغ قارچی شکل تشکیل شده است. حلقه جادویی یک اینستالیشن هنری دائمی در فضای باز است که از بیش از 100 قارچ فایبر گلاس ریخته گری شده با الهام از قارچ های سراسر جهان تشکیل شده است. هر قارچ دارای نور داخلی است که درخششی ملایم در اطراف خود ایجاد می کند و برای ایجاد یک تجربه عجیب برای افراد در هر سنی در نظر گرفته شده است.

5 اسفند 1401

یادمان جنگ و کشته شدگان دریانوردان تجاری

من دانسته ام كه مَردم حرف‌هاى شما را فراموش خواهند کرد كارهاى شما را از یاد خواهند برد ، اما آنان، احساسى را كه ايجاد كرده‌ايد هرگز فراموش نمى‌كنند...

5 دی 1401
27 آذر 1401

گذر سیاوش از آتش - مجسمه ای از شاهنامه در مشهد

سیاوش برای اثبات پاکی خود از آتش می گذرد این اثر نصب شده در جلوخان آرامگاه فردوسی «گذر سیاوش از آتش» است که هادی ضیاءالدینی هنرمند کرد اهل سنندج آن را طراحی کرده و ساخته است.

26 آبان 1401

کتاب و کتابخوانی

24 آبان آغاز هفته کتاب و کتابخوانی است ، ماتیاس سیررا مجسمه سازی است که خود این فن را آموخته است و حال ایده ها و نظرات خود را با خاک رس و گل به نمایش می گذارد ...............

5 مهر 1401

موزه سفال و هنرمندی سفالگران در خانه قدیمی علوی یا صرافلار تبریز

در یک خانه قدیمی ، در محله دوه چی هنرمندان سفال و سفال کاری خاک سفید در حال آموزش و کار هستند ، موزه ی زنده ای که غنای آن در برون داد آن دیده می شود ! هنرمندان بسیار سفالگری را یاد گرفته اند و سپس تبدیل به هنرصنعت بومی نموده اند .............. موسیقی نوکترون شماره یک ؛ اپ 9 از شوپن است

3 مهر 1401

مجسمه های خوردنی کاری از لیلا گوهر

در یک مهمانی شام معمولی، انتظار می‌رود که میز تزئین شده با شمعدان‌های برنجی، روپوش‌های قلاب‌بافی، و یک ظرف گلدار که غذای معمولی است - داشته باشید. اما اگر میز شام بتواند پس‌زمینه‌ای برای هنر، لذت و سبک هنری باشد، چه؟ مولی فیشر می نویسد: در عصر اینستاگرام، لیلا گوهر، طراح، "با ارتقاء یک چیز کاربردی - در مورد غذا - قله های زیبایی شناختی کمیاب، حرفه ای را ایجاد کرده است." از ساخته‌های اخیر گوهر: «مورتادلا »، «تارت تمشک پهن هولاهوپ» و «طناب موزارلای بافته شده به طول میز ضیافت» است.

14 مرداد 1401

اژدها با حجاری روی چوب

یک نقش برجسته اژدها با چسباندن قطعه چوب دیگری به یک صفحه نازک ایجاد می شود. حتی کسانی که برای سرگرمی حکاکی می‌کنند و نمی‌توانند برای مخارج مواد هزینه کنند، می‌توانند با اتخاذ این روش مجسمه‌های ضخیم بسازند!

15 خرداد 1401

یک قوری آنتیک مربوط به 500 سال پیش

در حراج کریستز یک قوری مربوط به دوره جیاجینگ یعنی پانصد سال پیش به نمایش در می آید که متعلق به یک خانواده ژاپنی بوده است

4 اسفند 1400

مجسمه سازی از صفحات کتاب

اما تیلور 24 ساله زندگی جدیدی را به کتاب های قدیمی می بخشد. این دختر با استفاده از قیچی و چسب مجسمه های باورنکردنی را از صفحات می سازد. ساخت هر اثر حدود یک ماه زمان می برد.

6 بهمن 1400

24/7 - باز هم نمایش مجسمه های انسان مسخ شده آیساک کوردال

آخرین روزهای هفته ی برگزاری نمایشگاه مجسمه های ایساک کوردال با عنوان 24/7 - در گالری اس سی، بیلبائو به پایان می رسد . پنجشنبه 27 ژانویه بعدازظهر ایساک کوردال در گالری حاضر می گردد تا پایان نمایشگاه را جشن بگیرد. او فیلم نمایشگاه را برای کسانی که امکان حضور را نداشته اند ارائه کرده است . کوردال باردیگر به انسان مسخ شده ای می پردازد که بی اطمینان از آینده و مانند ماشین کوکی حیات خود را ادامه می دهد . او می گوید: 24/7 به ظرفیت انسان برای کار و در دسترس بودن کامل برای ادامه فرو رفتن در درون شکافی به نام توسعه اشاره دارد. به نظر می رسد ظرفیت انسان برای ایجاد شکاف ها هیچ محدودیتی ندارد.زمانی که اتاق نشیمن ما انسان ها به امتداد کارخانه تبدیل شده است،ما می توانیم بدون وقفه به تولید ادامه دهیم.

20 مهر 1400

مجسمه ای فاخر از شاعر مردم ، محمد حسین شهریار

در شهر شهریار ، سال ها مجسمه هایی از شاعر شهیر ندیده بودم که بتوانند روح عظیم شاعر را هم به تصویر بکشند ، گاه سردیس های کم بهره از زیبایی و گاه مجسمه هایی از چوب و بتن در ائل گلی و عینالی که کمتر شباهتی به استاد شعر و ادب داشتند ؛ در متظر عموم قرار داده بودند، یا آنکه مجسمه ای نحیف که هرگز نمی توانست روح بلند و تفکر و آرمان های والای انسانی شاعر را نشان دهد . اما شبیه این مجسمه که استواری در روح شاعر و بیان پر قدرت شعرش همچون استقامت حیدربابا را به نمایش درآورد ،کمتر دیده شده است ! شاعر با قدرت بیان شعرش ایستاده است ، اما لطافت و ظرافت و احساس های پاک بشری شعرهایش نیز در این هیکل تنومند دیده می شوند.

14 مهر 1400

مجسمه های آیساک کوردال در پرتغال + ویدئو

خانه های چوبی کوچک با پنل های خورشیدی که هنگام شب روشن می شوند را در فستیوال پرتغال به نمایش گذاشتیم ! در ماه اگوست بسیار خوش شانس بودم که در جشنواره پرتغال شرکت کردم که توسط افراد خوب سازماندهی شد. من این فرصت را داشتم که برخی از مجسمه های خود را در فضاهای مختلف روستا نصب کنم. تأمل در گذر زمان ، مهاجرت ، ترک روستاها و بحران آب و هوا از جمله مسائل دیگر مورد طرح بود.

14 اردیبهشت 1400

آتش زدن مجسمه ماهاتما گاندی در ایروان

آتش زدن مجسمه ماهاتما گاندی در ایروان ارمنستان پلیس ایروان در حال بررسی خرابکاریی است که مجسمه ماهاتما گاندی را در پایتخت ارمنستان هدف قرار داد. پلیس گفت : در این حادثه مجسمه آسیب دیده است. "اکنون موارد در حوزه پلیس در حال ثبت و بررسی است." مجسمه رهبر جنبش استقلال هند در پارکی در چهارراه هالابیان - مارگاریان ایستاده بود. عکس های منتشر شده سوختن مجسمه را در شب نشان می دهند

5 فروردین 1400

ساخت مجسمه سوارکار بر اسب

این ویدئو نحوه مجسمه سازی یک اسب ، یک شکل انسانی و یک شکل پرتره را نشان می دهد. مراحل ساخت مجسمه در گل رس از ابتدا تا انتها در ویدئو آورده شده است .

1 فروردین 1400

"پی -کاو- سو" مجسمه رنگین گاو

مهمانی با مجسمه گاو "پی- کاو- سو" یکی از رنگی ترین مجسمه های "موزه رژه گاو " است. گاو نقاشی آلیسون گرگوری عمدتا در چندین سایه صورتی و قرمز با پیچ و تاب سایر رنگ های پر جنب و جوش دارد. بدیهی است که اثر نقاشی پابلو پیکاسو و تأثیر کوبیسم باعث خلاقیت هنرمند برای دستیابی به چنین مجسمه ای غیرمعمول گاو شد، آلیسون گریگوری تنها نقاشی بود که چهار رأس گاو برای رژه گاو آستین طراحی کرد. از آن پس ، گاو آلیسون گریگوری "مهمانی با پی - کاو- سو" بخشی از مجموعه های نسخه رسمی موزه شده است.

9 اسفند 1399

آنا و آتا ! مجسمه های " ما کوه هایمان هستیم" + ویدئو

مجسمه های "ما کوه هایمان هستیم" آنا و آتا را مجسم می کنند ، پدر و مادر سرزمین ! آنها در خانکندی مرکز قره باغ جمهوری آذربایجان قرار دارد .این مجسمه توسط سرگیس باغداساریان در سال 1967 ساخته شده است و به عنوان نمادی از سرزمین و خاک شناخته می شود. این اثر از توفا آتشفشانی ساخته شده است و مرد و زنی از سنگ تراشیده شده را نشان می دهد که نماینده مردم کوهستان های قره باغ آذربایجان هستند.

24 بهمن 1399

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت