خبر های ویژه

1 بهمن 1402

بزرگترین مجموعه خصوصی اسلحه ها و زره های باستانی

به امپراتوری روم فکر می کنید؟

کریستین لوت با جذابیت های دنیای باستان بیگانه نیست. علاقه او از کودکی با شروع به جمع آوری سکه های دوران باستان آغاز شد و هنگامی که به بیست سالگی رسید، شروع به ساخت مجموعه خود با شور و اشتیاق کرد و به سلاح ها و زره های باستانی گسترش یافت. وقتی معلوم شد که دارایی‌ها برای نمایش در خانه‌هایش بسیار بزرگ بود، او تصمیم گرفت موزه‌ای ایجاد کند که در آن بتواند اشتیاق خود را به دنیای باستان با عموم به اشتراک بگذارد. موزه هنر کلاسیک موژین در جنوب فرانسه در سال 2011 افتتاح شد. مجموعه لووت اکنون بزرگترین مجموعه خصوصی اسلحه و زره باستانی در جهان است و به اتفاق آرا به عنوان بهترین در نوع خود که در قرن بیست و یکم شکل گرفته است پذیرفته شده است. ...............در 30 ژانویه 2024، کریستیز 36 اثر برجسته از مجموعه اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موگین، قسمت اول در نیویورک را ارائه خواهد کرد. همانطور که لوت می گوید، «این فروش به موزه ها و مجموعه داران به طور یکسان شاید آخرین فرصت را می دهد تا برخی از کمیاب ترین اشیاء نظامی جهان باستان را که هنوز در دستان شخصی هستند به دست آورند».

تبریز امروز:

 

ممکن است اخیراً از شما پرسیده شود که "چقدر به امپراتوری روم فکر می کنید؟" هشتگ #romanempire 1.1 بیش از  یک میلیارد بازدید در " تیک توک "جمع آوری کرده است، زیرا زنان برای شرکت در روند رسانه های اجتماعی ویروسی و فیلمبرداری از همسران خود به رسانه های اجتماعی رفته اند. پاسخ های پدران و پسران به این سوال. محبوب ترین پاسخ؟ 'روزانه'.

روندهای" تیک توک " ممکن است از بین بروند، اما وسواس گسترده جهان در مورد تاریخ دنیای باستان بعید به نظر می رسد.

کریستین لوت با جذابیت های دنیای باستان بیگانه نیست. علاقه او از کودکی با شروع به جمع آوری سکه های دوران باستان آغاز شد و هنگامی که به بیست سالگی رسید، شروع به ساخت مجموعه خود با شور و اشتیاق کرد و به سلاح ها و زره های باستانی گسترش یافت. وقتی معلوم شد که دارایی‌ها برای نمایش در خانه‌هایش بسیار بزرگ بود، او تصمیم گرفت موزه‌ای ایجاد کند که در آن بتواند اشتیاق خود را به دنیای باستان با عموم به اشتراک بگذارد. موزه هنر کلاسیک موژین در جنوب فرانسه در سال 2011 افتتاح شد. مجموعه لووت اکنون بزرگترین مجموعه خصوصی اسلحه و زره باستانی در جهان است و به اتفاق آرا به عنوان بهترین در نوع خود که در قرن بیست و یکم شکل گرفته است پذیرفته شده است.

زره

 سپر رژه برنجی رومی از اواخر دوره آنتونین تا اوایل دوره سوران، c. 170-230 بعد از میلاد قطر 8 ½ اینچ (21.6 سانتی متر). برآورد قیمت: 40000-60000 دلار ارائه شده در اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موگین،

در 30 ژانویه 2024، کریستیز 36 اثر برجسته از مجموعه اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موگین، قسمت اول در نیویورک را ارائه خواهد کرد. همانطور که لوت می گوید، «این فروش به موزه ها و مجموعه داران به طور یکسان شاید آخرین فرصت را می دهد تا برخی از کمیاب ترین اشیاء نظامی جهان باستان را که هنوز در دستان اشخاص هستند به دست آورند».

این فروش دومین قسمت از مجموعه‌ای از ادیسه: دارایی از موزه هنر کلاسیک موگین است که از دسامبر 2023 تا دسامبر 2024 در شش فروش عرضه می‌شود و از آثار باستانی تا مجسمه‌های معاصر را در بر می‌گیرد.

هانا سولومون، متخصص آثار باستانی کریستی، می‌گوید: «لوت نظامیان باستانی را به روشی دایره‌المعارفی خرید. او بهترین نوع کلاه ایمنی، زره و شمشیر رومی باستان، یونانی و ایتالیایی را می‌خواست – و کلاه‌های ایمنی ستاره این مجموعه هستند. این یک فرصت یک بار در زندگی برای به دست آوردن چنین تنوع چشمگیری است.

یک کلاه برنز یونانی کورنتی، اواخر باستانی تا اوایل دوره کلاسیک، ق. 525-475 پ.م

یک کلاه برنز یونانی کورنتی، اواخر باستانی تا اوایل دوره کلاسیک، ق. 525-475 پ.م. 11 ¼ اینچ (28.7 سانتی متر) ارتفاع. برآورد: 300000-500000 دلار. ارائه شده در اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موژین، 

بیشتر این کلاه‌ها قبلاً در کلکسیون اکسل گاتمن از برلین، مهم‌ترین مجموعه سلاح‌ها و زره‌های قرن بیستم و بزرگ‌ترین کلکسیون کلاه ایمنی در جهان قرار داشتند. لوت به دنبال خرید هر شی موجودی بود که توسط وارثان گاتمن در دو فروش برجسته در کریستیز لندن در سال‌های 2002 و 2004 فروخته شد.

لووت هر نوع کلاه ایمنی یونانی را جمع آوری کرد و این مجموعه شامل نمونه ای از هر کدام است. یکی از مورد انتظارترین قطعات فروش، کلاه برنزی یونانی کورنتی از اواخر دوره باستان تا کلاسیک، حدود سال  525–475 پ.م. است.

این کلاه با محافظ بینی باریک، چشم‌های بادامی شکل دراز و محافظ‌های گونه‌ای با انحنای ظریف، نمونه‌ای از نوع هرمیون است. هرمیون که از کلاه ایمنی کشف شده در شهر ساحلی هرمیون در شبه جزیره آرگولید نامگذاری شده است، الگوی کلاه ایمنی کورنتی است - از نظر زیبایی شناسی و محافظت - و نوعی که بیشتر بر روی گلدان های یونانی و مجسمه ها و سکه های کلاسیک به تصویر کشیده شده است. اثر ارائه شده یک نمونه فوق العاده زیبا و به خوبی حفظ شده است.

کلاه آهنی، برنجی و مسی مهم رومی برای ژولیوس مانسوئتوس، همراه با دولابرا، دوره آنتونین، ق. 125-175 بعد از میلاد
کلاه آهنی، برنجی و مسی مهم رومی برای ژولیوس مانسوئتوس، همراه با دولابرا، دوره آنتونین، ق. 125-175 بعد از میلاد کلاه ایمنی: ارتفاع 9 و نیم اینچ (24 سانتی متر)، عرض 18 و نیم اینچ (47 سانتی متر)، ارتفاع دولابرا: 12 و نیم اینچ (32 سانتی متر). برآورد: 1,000,000-1,500,000 دلار. ارائه شده در اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موژین، قسمت اول در 30 ژانویه 2023 در کریستی در نیویورک

علاوه بر یونانی، لوت تعدادی از بزرگترین کلاه ایمنی های رومی که تا به حال پیدا شده بود را جمع آوری کرد. "کلاه موش گاتمن" نام خود را از صاحب قبلی خود و تزئین مرموز یک موش و نان در پشت گنبد آن گرفته است.

مربوط به دوره آنتونین، ق. 125-175 پس از میلاد، این کلاه پیاده نظام استثنایی کمیاب و به خوبی حفظ شده، یکی از بهترین کلاه ایمنی های رومی است که از دوران باستان باقی مانده است. این گنبد از یک گنبد آهنی با لوازم جانبی برنجی تشکیل شده است و شامل یک تابلوی حکاکی شده است که نام صاحب کلاه، جولیوس مانسوئتوس را نشان می‌دهد و حتی یک دولابرای آهنی کمیاب و حفظ‌شده - نوعی کلنگ مرتبط با کلاه ایمنی - همراه است.

کلاه کالسیدی برنز یونانی، Magna Graecia، دوره هلنیستی، c. 300-200 قبل از میلاد

 کلاه کالسیدی برنز یونانی، Magna Graecia، دوره هلنیستی، c. 300-200 قبل از میلاد 15 3⁄8 اینچ (39 سانتی متر) ارتفاع. برآورد: 50000-70000 دلار ارائه شده در اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موژین

کلاه سواره نظام آهنی و برنزی حلبی شده، دوره آنتونین، ج. 125-175 بعد از میلاد 11 اینچ (28 سانتی متر)

کلاه سواره نظام آهنی و برنزی حلبی شده، دوره آنتونین، ج. 125-175 بعد از میلاد 11 اینچ (28 سانتی متر) ارتفاع. برآورد: 300000-500000 دلار. ارائه شده در اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موژین

رمز و راز تزئین موش و نان تنها یکی از کنجکاوی های موجود در کل مجموعه است. به عنوان مثال، محافظ گوش روی کلاه سواره نظام برنزی و آهنی رومی از دوره آنتونین را در نظر بگیرید. آنها به طور طبیعی به شکل گوش - یک ناهنجاری غیرقابل توضیح و دمدمی مدل سازی شده اند.

کلاه برنجی ورقه ای رومی از نوع ویزناو، از دوره فلاویان تا تراژانیک قرن بیستم. ۶۹–۱۱۷ پس از میلاد، یک سند تاریخی مهم است. کتیبه‌هایی از نام مالک را می‌توان بر روی بسیاری از کلاه‌های رومی یافت، اما در این یکی نام چهار یا پنج مالک مختلف و همچنین نام چهار صدیبان مختلف وجود دارد که این لژیونرها زیر نظر آن‌ها خدمت می‌کردند، و مسیر حرکت آن را در حین انتقال دنبال می‌کردند. استفاده مجدد

کلاه برنجی رومی ورقه ای از نوع ویزناو، دوره فلاویان تا تراژانی، ق. 69-117 بعد از میلاد 11 ¼ اینچ (28.7 سانتی متر)

کلاه برنجی رومی ورقه ای از نوع ویزناو، دوره فلاویان تا تراژانی، ق. 69-117 بعد از میلاد 11 ¼ اینچ (28.7 سانتی متر) ارتفاع. برآورد: 250000-350000 دلار. ارائه شده در اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موژین

کنجکاوی علاقه مندان به تاریخ به کلاه ایمنی این مجموعه محدود نمی شود. یک صفحه پشتی برنز یونانی مربوط به دوره کلاسیک، ق. 400-370، دارای یک سوراخ مرکزی است، که نشان می دهد که به عنوان یک جایزه یا هدیه معبدی عمل می کند که توسط طرف برنده از نیروی مقابل گرفته می شود. در وسط پشت کتیبه ای یونانی حک شده است که روی آن نوشته شده است: «به آتنا، غنایم از دشمن». این مصنوع، بدون تعجب، مورد توجه علمی قابل توجهی قرار گرفته است.

گنجینه‌های این مجموعه نه تنها به مهارت نظامی رزمندگان باستانی دریای مدیترانه گواهی می‌دهد، بلکه بر مهارت‌های آنها نیز گواهی می‌دهد. لووت می‌گوید: «تقاطع بین عملی بودن نظامی و هنر در این فروش چیزی است که قابل مشاهده است. این مجموعه به کلمات «هنر جنگ» معنای کاملاً جدیدی می دهد.»

یک صفحه پشتی حکاکی شده برنزی یونانی تکه تکه از یک کویراس تشریحی، دوره کلاسیک، ق. 400-370 B.C.14 ¾ اینچ (37.5 سانتی متر)

یک صفحه پشتی حکاکی شده برنزی یونانی تکه تکه از یک کویراس تشریحی، دوره کلاسیک، ق. 400-370 B.C.14 ¾ اینچ (37.5 سانتی متر) ارتفاع. برآورد: 150000-250000 دلار. ارائه شده در اسلحه و زره از موزه هنر کلاسیک موگین

به گفته سلیمان، بازار سلاح ها و زره های باستانی در حال داغ شدن است. علاقه‌مندان به تاریخ عاشق داستان‌های این اشیا می‌شوند، در حالی که دیگران عاشق هنردستی می‌شوند. با نگاه کردن به این کلاه‌های ایمنی و سینه‌ها و پشتی‌ها و چوب دستی‌ها [زره‌ای که از پاها محافظت می‌کند] که اغلب از ورقه‌های برنزی ساخته شده‌اند، نمی‌توانید مهارت فنی کرچک برنزی را تحسین نکنید.»

تعداد بیشتری از کلکسیونرها به بازوها و زره ها به عنوان مجسمه نگاه می کنند - برای مثال، کلاه ایمنی را می توان به راحتی روی قفسه، پایه کلاه ایمنی یا پایه قرار داد. آنها همچنین در مقایسه با مجسمه های دیگر در بازار ثانویه امروزی نسبتاً ارزان هستند.

این مجموعه از موزه هنر کلاسیک Mougins دارای بهترین انتخاب جهان از کلاه ایمنی رومی و یونانی، گنجینه ای از کنجکاوی های تاریخی و طراحی و ساخت تماشایی است. ممکن است پس از مشاهده آن، فکر کردن به امپراتوری روم دشوار باشد.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت