خبر های ویژه

پشت کوه ، کنار پایان کورپوسی ، همه جا پر از زباله است

30 فروردین 1403

نباید مقابل هنجارشکنی دینی در جامعه کوتاهی شود

22 فروردین 1403

برای جهش تولید توان مالی، فکری و ابتکارات مردم به میدان آورده شود

15 فروردین 1403

هم استغفار هم استعفا

13 فروردین 1403

فروش انشعاب به هزاران ویلای دارای استخر خصوصی ، آب را کم می کند

3 فروردین 1403

سال ۱۴۰۳، سال «جهش تولید با مشارکت مردم»

1 فروردین 1403

جزئیات افزایش ۳۵ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۳

29 اسفند 1402

تدبیر ناصحیح و بستن جاده خاوران

13 اسفند 1402

تمرین برای مقابله با آلودگی های میکروبی و شیمیایی

11 اسفند 1402

مصوبات خلاف قانون اساسي!

8 اسفند 1402

اوج نياز به منجي موعود

4 اسفند 1402

حضور در انتخابات و حفظ وحدت ملی

29 بهمن 1402

برف ، کلاغ و عینالی

29 بهمن 1402

تبریز شبانه از خانه من

28 بهمن 1402

مرد خوش سیمای عینکی هم سردش نمی شود

17 بهمن 1402

بودجه شهرداری تبریز باید با کلانشهرها مقایسه شود نه با مراکز استان های ترک نشین

16 بهمن 1402

از مدرسه حکمت تبریز تااستادی ممتاز آکادمی جراحان پاریس

13 بهمن 1402

استاندار آذربایجان شرقی دست روی نقطه ضعف در صنعت داروی آذربایجان شرقی گذاشت

13 بهمن 1402

حفره تاریک تاسیسات که سال ها در پای کوه و کنار خانه های مردم سرباز باقی مانده است

12 بهمن 1402

مسئولیت‌های دولت و بخش خصوصی برای پیشرفت اقتصادی

10 بهمن 1402

اجرای ۱۵ قطعه موسیقی فولکلور و مردمی

9 بهمن 1402

آقا عین الله سوداگر یک کتاب شفاهی فرهنگ مردم در یک تصادف چشم از جهان فرو بست !

2 بهمن 1402

آب دریای عمان به اصفهان انتقال می یابد؛ آیا می توان این لوله گذاری را تا دریاچه اورمیه هم ادامه داد؟

2 بهمن 1402

مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی شد

1 بهمن 1402

استاندار آذربایجان شرقی به دیار باقی شتافت

30 دی 1402

رهبر انقلاب: حضور، خواست و اقدام مردم یک اصل اساسی در اسلام است

27 دی 1402

وقتی مشکل را نشناخته اید ، کوتاه ترین راه همواره بهترین راه نیست ! زیرا راه حل شما ممکن است جزیی ار مسئله گردد!

25 دی 1402

قانون حمایت از گزارشگران فساد ابلاغ شد

25 دی 1402

غیرحضوری شدن برخی از مدارس آذربایجان شرقی به دنبال بارش برف

23 دی 1402

ريشه مفاسد، ضعف مديريت است

19 دی 1402

سیاست راهبردی امام آوردن مردم به صحنه سیاست راهبردی دشمن خارج کردن مردم از صحنه

19 دی 1402

هیچ محدودیتی در خرید نان وجود ندارد اقدام برخی نانوایی‌ها در محدودیت خرید نان تخلف است

19 دی 1402

محله

30 فروردین 1403

پشت کوه ، کنار پایان کورپوسی ، همه جا پر از زباله است

او یک پشت میز نشین است ، حتی نمی داند مسئولیت چنین صحنه ای در حوزه مسئولیت اوست ، آن پشت " پایان کورپوسی " قرار دارد! زمین خوار در تدارک خوردن منطقه است و شخم هم می زند ! اما مدیر و زمین خوار از کجا می دانند در آن موزه زنده و زیبای" یول و پل "چه قدم ها برای نزدیک شدن ها از روی پل گذشته اند و حتی اگر هم بدانند ، هیچ اهمیتی برای آنان ندارد...........اما صدای تاریخ و صدای پای رهگذران هنوز در آنجا به گوش می رسد! حتی اگر گوش هایشان را هم بگیرند!

3 فروردین 1403

فروش انشعاب به هزاران ویلای دارای استخر خصوصی ، آب را کم می کند

برای تامین برخی از پرداخت های رفاهی و اضافه کاری خود و پرسنل با اخذ یک میلیارد ریال اقدام به انشعاب آب شرب تبریز به ویلاهای ثروتمندان در حومه شهر اقدام می کنند که نمونه آن کشیدن آب شرب شرق تبریز به ویلاهای اطراف بوده است.در نشست اخیر کمیسیون عمران شهری باسمنج که نگارنده هم حضور داشت.اعلام شد که آب شرب باسمنج تا کیلومترها لوله گذاری به ویلاهای اطراف کشیده و با اخذ هزینه واگذاری انشعاب تا یک میلیارد ریال در تابستان سال گذشته اولین بار برخی مناطق شهری با قطعی آب مواجه شدند.در این کميسيون اعلام شد برخی از استخرهای آقایان پولداران فاقد مسئولیت اجتماعی و غیر مسئول هر کدام به اندازه مصرف آب یک محله آب بری آشامیدنی دارد.

13 اسفند 1402

تدبیر ناصحیح و بستن جاده خاوران

شرکت آب و فاضلاب استان از پاییز سال جاری قسمت حساس بلوار خاوران، درست مقابل سه راه خاوران-باسمنج را بسته است و علت این امر کمک به پمپاژ آب آشامیدنی به شهرک نصر می باشد. در این نقطه تاکنون تصادفات ناگواری هم واقع شده است . بخشی از جاده با سنگ چینی دستی و طناب‌ های پاره، چشم اندازه بدی را برای هر رهگذر پیاده و سواره بوجود آورده است.

29 بهمن 1402

برف ، کلاغ و عینالی

با هم نشسته بودند ، برف آرام بر سرشان می افتاد ، اما چه ابهت و چه آرامشی داشتند ............ کلاغ هادر سکوت بودند ، آوازی نمی خواندند ، ساعتی زیر برف نشستند ! اما دیگر نتونستند تحمل حضور من را داشته باشند و با یک فرمان جمعی ناگهان بلند شد..........................

28 بهمن 1402

تبریز شبانه از خانه من

باردیگر شهری که دوست می داشتم ، از خانه هر زمان نگاهش می کنم و شهرومردمانش را زنده می بینم ....................از این همه شور و تلاش شادمانی را می فهمم

17 بهمن 1402

مرد خوش سیمای عینکی هم سردش نمی شود

هر روز در این سن و سال با مشکلات بسیار در کنار خیابان می نشیند تا چند بسته دستمال کاغذی بفروشد ! هوا بسیار سرد است و سوز شدیدی دارد! اما او چاره ای جز این ندارد! البته فقرا که سردشان نمی شود! مرد خوش سیمای عینکی هم سردش نمی شود ، فرصتی برای سرد شدن نیست ، اصلا مگر فقرا سردشان می شود ، مگر آنها آبگوشت دلشان می خواهد ،مگر آنها چایی داغ را در قهوه خانه دوست دارند! مگر بچه های آنها قرار است به غیر از فقیری کار دیگری داشته باشند و ...... او مرد با استقامت و بسیار محترمی است ، در سرمای شدید پای کوه ، هر روز برای فروختن دستمال های کاغذیش سر خیابان توانیر می آید ! بسیاری از جوان ها و بزرگان به او احترام می گذارند و ماشین خود را برای سلام و یا خریدی مختصر متوقف می سازند! خداوند روح و تنش را در این سرما همیشه گرم نگه دارد! و نشاط برای زندگی اش ببخشاید!

16 بهمن 1402

بودجه شهرداری تبریز باید با کلانشهرها مقایسه شود نه با مراکز استان های ترک نشین

حقوق متوسط کارکنان شهرداری تبریز ۳۰ میلیون و کارکنان دولتی ۱۵ میلیون است ..حقوق و دستمزد و تورم نیروی انسانی شهرداری تبریز بالاتر از کلانشهرهاست. .اخیرا حاج رسول برگی عضو شورا در تشریح بودجه سال آینده تبریز ذوق زده شده و گفته که بودجه سال آینده شهرداری تبریز از مجموع بودجه شهرداری‌های ارومیه،اردبیل،زنجان، همدان،قزوین بیشتر است. خدمت حاج رسول آقا باید گفت: مومن خدا بودجه شهرداری تبریز را باید با پایتخت و کلان شهرها مقایسه کنید نه با مراکز استانهای ترک نشین تراز کنیم.در سال ۱۴۰۲ بودجه تهران ۷۹ هزار میلیارد تومان،مشهد ۴۰ ،شيراز ۲۳ و اصفهان بالای ۲۲ هزار میلیارد تومان بود و تبریز هم حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان،یعنی اگر مقایسه شود تبریز پنجمین بودجه را در بین کلانشهرها داشت.که خدا را شکر بودجه تبریز در بهمن ماه محقق شده که این هم مدیون رونق ساخت و ساز ها و ثروتمندبودن آن است. اما در سال آتی نیز بودجه شهرداری تبریز اولین بار به حدود ۳۰ میلیارد تومان می رسد که کمی بیشتر از بودجه شهرداری اصفهان ولی از بودجه های مصوب شهرداری‌های تهران،مشهد ،شيراز کمتر است.بودجه سال آینده تهران ۱۵۰ هزار میلیارد تومان،مشهد ۴۴ هزار میلیارد تومان و شيراز و اصفهان مثل تبریز در حول و حوش ۳۰ هزار میلیارد تومان است.نگاهی به بودجه کلانشهر ها نشان می دهد که اجرای طرح های زیربنایی و عمرانی در شهرهای بزرگ کشورمان مورد توجه بوده و در برخی از کلانشهرها در هزینه کرد بودجه ،نظر شهروندان نیز لحاظ می شود طوریکه در تهران با نظرسنجی از مردم با عنوان "من شهر دارم"بخشی از طرح های شهری با نظرات شهروندان تصویب و اجرا می شود.حمل و نقل و ترافیک،محیط زیست،آلودگی هوا،ایمنی شهر ،بافت های فرسوده ،و طرح های فرهنگی و اجتماعی در همه کلانشهرها مورد توجه شهرسازان و مصوبان،و مجریان شهری است.

13 بهمن 1402

استاندار آذربایجان شرقی دست روی نقطه ضعف در صنعت داروی آذربایجان شرقی گذاشت

داروسازی زهراوی که در سال های گذشته ، دوران شکوفایی عجیبی را داشت و سابقه پرشکوهی از همکاری های مشترک با صنعت داروی جهانی را با خود همراه کرده بود! بدون حفظ دوران شکوفایی پا به افول گذارد ! این افول با دورانی آغاز گشت که بر اثر ناتوانی و ضعف های خاص مدیران شرکت، گذراندن وقت آنها در دادگستری آغاز شد تا آنکه تغییر مدیر آن هم در دیر هنگام نتوانست ، چاره کار باشد ! اکنون شرکت علمی دارویی زهراوی با داشتن سرمایه عظیم ماشین آلات و منابع انسانی با ظرفیت خالی 43 درصد کار می کند! حال درخواست های مدیریتی و سنجیده ی استاندار در کارخانه زهراوی نمادی از حرکت متفاوت می تواند قلمداد گردد، که شاید آموختن و ضرورت درک آنها برای دیگر مدیران ارشد و دولتی و حکومتی ضرورت داشته باشد، آنچه که خواسته جامعه و حکومت، مردم و بیماران ، صاحبان سهام ،صنعتگران و مهندسین صنعت دارو بود از مدیرعامل زهراوی به صراحت خواسته شد ! آنچه را که هلدینگ داروی تامین اجتماعی و شستا تاکنون از مدیرعامل منتصب خود می بایست می خواست ، توسط استاندار جوان آذربایجان شرقی از وی خواسته شد !

12 بهمن 1402

حفره تاریک تاسیسات که سال ها در پای کوه و کنار خانه های مردم سرباز باقی مانده است

دو دریچه برای سال هاست که در دره پایین دستی محل دپو زباله و نخاله ومربوط به شهرداری منطقه 5 تبریز در مسیر ونیار و به عبارت دیگر انتهای خیابان امیرکبیر و در داخل فضایدرختکاری شده و نزدیک محل سکونت مردمان بدون حفاظ و علامت هشدار دهنده سرباز باقی مانده اند! ده ها مدیر و کادر برای نظارت فضای سبز از محل عبور کرده اند و اهمیتی به این دو دریچه ی خطر نداده اند، درخواست های شهروندان بی پاسخ باقی مانده است و تازمانی که تهدید بالقوه ی موجود به فعل نیانجامد ، شاید هیچ اقدام باری نصب یک دریجه و یا جوشکاری نرده ای برای این دریچه ها به عمل نیاید.

9 بهمن 1402

اجرای ۱۵ قطعه موسیقی فولکلور و مردمی

در مراسمی با حضور جمعی از شهروندان ارشد کشوری(پیشکسوتان بازنشسته) لشکری و کانون های بازنشستگی ادارات و نهاد های دولتی ، رونمایی از گروه موسیقی کر بنیاد نخبگان در تالار پتروشیمی تبریز آغاز شد.در این مراسم ۱۵ قطعه موسیقی فولکلور و مردمی از سوی ۱۰۰ نفر از برگزیدگان کانونهای بازنشستگی و شهروندان ارشد و علاقه مند به هنر موسیقی به رهبری استاد امیر مسعود سپهر اجرا شد که با استقبال حاضران در سالن مواجه شد.

2 بهمن 1402

آقا عین الله سوداگر یک کتاب شفاهی فرهنگ مردم در یک تصادف چشم از جهان فرو بست !

ادبیات شفاهی نقشی بسیار مهم در حفظ غنای یک فرهنگ دارند ، آنها ناگشوده ها و نانوشته های یک سرزمین هستند؛ با مرگ یک انسان ، یک کتاب ناقص می شود و یا از بین می رود ، مرجوم آفای عین الله سوداگر هم یک کتاب شفاهی از یک سرزمین بود که نقاب در خاک برکشید !

23 دی 1402

غیرحضوری شدن برخی از مدارس آذربایجان شرقی به دنبال بارش برف

به دنبال بارش برف و کولاک و برودت هوا برخی از مدارس استان آذربایجان شرقی، روز یکشنبه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۲ غیرحضوری شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با توجه به بارش برف و کولاک، لغزندگی سطح معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد در منطقه خاروانا، مدارس شهری و روستایی این منطقه در تمامی مقاطع تحصیلی غیرحضوری می‌باشد. همچنین مدارس شهری و روستایی منطقه ورزقان نیز در تمامی مقاطع تحصیلی شیفت های صبح و بعد از ظهر غیرحضوری است. در منطقه اسکو هم فعالیت آموزشی مدارس روستایی در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس دهستان گنبرف ( روستاهای قندیلو، آشستان، آغچه کهل، اربط، مجارشین، کردآباد و گنبرف ) و دهستان سهند ( روستاهای اسکندان، آمقان، عنصرود، کهنمو و کندوان ) غیر حضوری اعلام شد. لازم به ذکر است فعالیت آموزشی مدارس روستای اسفنجان بصورت حضوری پیگیری خواهد شد. در منطقه هوراند، مدارس شهری و روستایی این منطقه در تمامی مقاطع تحصیلی شیفت های صبح و بعد از ظهر غیرحضوری می‌باشد. با توجه به بارش برف و کولاک، لغزندگی سطح معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد در منطقه هریس، مدارس شهری و روستایی این منطقه در تمامی مقاطع تحصیلی شیفت های صبح و بعد از ظهر غیرحضوری است. در منطقه در بخش رودقات منطقه صوفیان نیز فعالیت مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در شیفت صبح و بعد از ظهر به صورت غیرحضوری خواهد بود و فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس شهر صوفیان و سایر مدارس روستایی منطقه در تمامی مقاطع تحصیلی در شیفت صبح با یک ساعت تاخیر شروع به فعالیت خواهند کرد. در منطقه کلیبر، مدارس شهری و روستایی این منطقه روز در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول در شیفت های صبح و بعد از ظهر غیرحضوری و مدارس متوسطه دوم در شیفت صبح با یک ساعت تاخیر شروع به فعالیت خواهد کرد. بر اساس این اطلاعیه مدارس پیش دبستانی و ابتدایی بخش آبش‌ احمد منطقه عشایر در شیفت صبح غیرحضوری و مدارس دوره اول و دوم متوسطه با یک ساعت تاخیر شروع خواهند شد. مدارس شیفت بعد از ظهر طبق روال عادی دایر خواهد بود. در منطقه چاراویماق، مدارس شهری و روستایی این منطقه در تمامی مقاطع تحصیلی شیفت صبح غیرحضوری می‌باشد. با توجه به بارش برف و کولاک، لغزندگی سطح معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد در منطقه اهر، فعالیت مدارس این منطقه در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس شهری و روستایی در شیفت صبح و بعد از ظهر و مدارس استثنائی این منطقه در شهر و روستا در تمامی مقاطع تحصیلی شیفت صبح و بعد از ظهر غیرحضوری می‌باشد. در منطقه خواجه، مدارس شهری و روستایی این منطقه در تمامی مقاطع تحصیلی شیفت‌ صبح و بعد از ظهر غیرحضوری است. در منطقه تیکمه‌داش نیز مدارس شهری و روستایی این منطقه در تمامی مقاطع تحصیلی شیفت‌های صبح و بعد از ظهر غیرحضوری می‌باشد. مدارس روستاهای دهستان سفیدان و روستای اوغلی شهرستان تبریز نیز در تمامی مقاطع تحصیلی شیفت‌های صبح و بعد از ظهر غیرحضوری است. در منطقه مسیر قلعه چای شهرستان عجب شیر مدارس روستاهای ، قوزلوجه، المالو، هرگلان، چهاربرود و یایچی ‌همچنین روستا های حوری و چنار در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی در شیفت های صبح و بعد از ظهر غیر حضوری اعلام شد. مدارس روستائی منطقه هشترود در تمامی مقاطع تحصیلی در شیفت صبح غیرحضوری بوده و مدارس شهری نیز در تمام مقاطع با یک ساعت تاخیر شروع بکار خواهد کرد. گفتنی است؛ امتحانات داخلی تمامی مدارس لغو به دلیل غیرحضوری شدن مدارس، لغو شده و در مورد اعلامی مدارس مجددا برگزار می‌شود. همچنین مدارس استثنایی در تمامی مناطق اعلام شده در دو شیفت صبح و بعد از ظهر غیر حضوری می‌باشد. شایان ذکر است؛ در روزهایی که به دلیل آلودگی و برودت هوا آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود، مدارس برقرار هستند و مدیر و عوامل اجرایی حسب ضرورت و تشخیص مدیر مدرسه موظفند با حضور در محل کار فرایند ارائه آموزش مجازی به دانش آموزان را ارزیابی و پایش نمایند؛ همچنین امکانات آموزش مجازی مدرسه را در اختیار آن دسته از همکارانی که در منزل به شاد یا اینترنت دسترسی ندارند، قرار دهند.

19 دی 1402

هیچ محدودیتی در خرید نان وجود ندارد اقدام برخی نانوایی‌ها در محدودیت خرید نان تخلف است

نانوایی ها در تبریز برای خرید نان با تعداد بیشتر از 6 عدد نان درخواست کارت دوم می کنند و حتی اگر مشتری درخواست نان خشخاشی کند ، مجبور به استفاده از کارت دوم نیز است . اما رییس اتحادیه نانوان تهران اعلان کرد که هیچ محدودیتی برای خرید نان وجود ندارد و بخشنامه ای نیز در این مورد وجود ندارد. به نظر می رسد تکذیبه ی اتحادیه نانوایان تهران فقط برای تهران بوده و یا حداقل نانوا ها در تبریز بیخبر بوده و خودسرانه برای خودشان و مشتری دردسر آفریده اند که برای خرید باید از دو کارت استفاده کنند .................. مجری طرح هوشمندسازی یارانه آرد و ‌نان اقدام برخی نانوایی‌ها مبنی بر ممنوعیت خرید بیش از ۴ نان با یک کارت بانکی را تخلف برخی در صنف نانوایی اعلام کرد.

12 دی 1402

نگاهی به تبریز پاک و با آسمان آبی از فراز ارک

ارک راه پله ای داشت که با خرید بلیط امکان رفتن به پشت بام آن ممکن می شد ، از آنجا امکان تماشای شهر تبریز میسر می گردید؛ در این عکس که از بالای ارک گرفته شده است، خیابان فردوسی خلوت دیده می شود ، آرامشی عجیب بر شهر پرغوغا حاکم است ! سرخاب عینالی به رنگ ارغوانی و آسمان آبی و پاک تبریز که زمانی هوای خنک و تمیز آن از نمادهایش بود در این عکس به وضوح دیده می شوند، جداره خیابان و بناهای زیبای آن ، منار مسجد داخل بازار و سبزی درختان همچنان چشم نواز هستند!

12 دی 1402

آیا مدارس امروز چهارشنبه 13 دی ماه تعطیل هستند ؟

اداره کل آموزش و پرورش استان تعطیلی مدارس برای امروز چهارشنبه 13 دی ماه را با گذشت ساعت 24 و اتمام روز سه شنبه 12 دی ماه اعلان نکرد و این در عرف با توجه به مسئولیت آموزش و پرورش به معنی باز بودن مدارس می تواند فرض گردد در حالی که خبرگزاری های مختلف از جمله : ایرنا ، دانشجویان ، ایمنا ، بولتن نیوز ، آفتاب نیوز تعطیلی چهارشنبه 13 دی ماه را به نقل از «مرتضی مینویی»، مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی انتشار داده اند ، سایت اداره کل آموزش و پرورش فقط تعطیلی روز سه شنبه را نشان می دهد.

11 دی 1402

غیرحضوری شدن مدارس شهرستان‌های تبریز و اسکو در روز سه شنبه ۱۲ دی ماه به علت آلودگی هوا

پیرو مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان، با توجه به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و آلودگی هوا، مدارس شهرستان تبریز (نواحی پنجگانه، خسروشاه، باسمنج و سردرود) و شهرستان اسکو (اسکو، ایلخچی، و شهر جدید سهند) در روز سه شنبه مورخه ۱۲ دی ماه ۱۴۰۲ در تمامی مقاطع تحصیلی در هر دو شیفت صبح و بعد از ظهر غیرحضوری خواهد بود. شایان ذکر است؛ امتحانات نهایی دی ماه و داخلی مدارس طبق برنامه امتحانی برگزار خواهد شد و دانش آموزان بعد از اتمام امتحانات مدارس را ترک خواهند نمود. لازم به ذکر است؛ در روزهایی که به دلیل آلودگی و برودت هوا آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود، مدارس برقرار هستند و مدیر و عوامل اجرایی حسب ضرورت و تشخیص مدیر مدرسه موظفند با حضور در محل کار فرایند ارائه آموزش مجازی به دانش آموزان را ارزیابی و پایش نمایند؛ همچنین امکانات آموزش مجازی مدرسه را در اختیار آن دسته از همکارانی که در منزل به شاد یا اینترنت دسترسی ندارند، قرار دهند.

9 دی 1402

دو در و پنجره چوبی محله ی ورجی تبریز

معمار هنرمند فقط با عشق کار کرده است ، هیچ برنامه و نرم افزاری در اختیار او نبوده است و با ساده ترین ابزارها کار خود را به اتمام رسانیده است !! دو در چوبی، در کنارهم برای یک ساختمان ؟آیا ابتدا طرح اولیه کار خود را روی کاغذ نقش کرده است؟ آجرچینی و ............. چقدر می توان برای درها و پنجره های بنا نوشت و ................

9 دی 1402

طومار اصناف و کسبه موقوفه مسجد قلعه باسمنج به سازمان اوقاف کشور

جمعی از اصناف و کسبه موقوفه مسجد حضرت ولی عصر باسمنج موسوم به مسجد قلعه در طوماری به سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از اجحاف و افزایش سرسام آور اجاره سرقفلی ها گلایه کردند.در این طومار از سازمان اوقاف کشور درخواست شده است با اعزام بازرسان و کارشناسان خود به موضوع افزایش خودسرانه و خارج از عرف و قانون و رویه بازار اوقاف استان رسیدگی نمایند.اصناف و کسبه در طومار خود ذکر کرده اند با مراجعه متعدد به اوقاف و طرح کردن مسئله در نماز جمعه باسمنج و تسلیم نامه مکتوب تاکنون با بی توجهی مدیران اوقاف مواجه هستند.

5 دی 1402

گوزل تولکی ! بیزیم قونشودور، شهریمیزین کناریندا !

باغمئشه ده ، عینالی داغینین کناریندان گئچیردیم ،اوتای داغی دی بو تای دا ائو! باغمئشه ائولری ! دورموشدی منه باخیردی ! نه ده گوزل! بیر دوروشوخلی تولکی ! قورخوردوم من دن قورخا و قاچا ! آمما چوخلی اینسان گورموشدی! بیلمیردیم اونون گوزللیغینا باخام ! یا کی دوربینی چیخاردیب اونون فتو شکیلینی چکم! باخدی منه ! حتما آجلیغدان بو طرف لره گلمیشیدی ! یوللاندی! اوندا منده موبایلینان اونون شکیلی نی گوتوردوم ! ساری رنگلی چیراغین نوری و تولکونون اوزاقلیغی ، قویمادی بیر اعلا شکیل اولا ! آمما بو قدر کیفایت دی که بیلاخ بو داغدا گوزل تولکی وار و داغی قورویاخ و گوزله یاخ ! اودا بیزیم قونشودور ! ایندی بلکه ده تبریزه باخیر داغین اوستوندن ! کوپک و کوچه ایت لرین سس لرینین اورتاسیندان!

4 دی 1402

بازار رنگین میوه با قیمت های سنگین

بازار میوه رنگین است ، اما قیمت ها بسیار سنگین ! فروشندگان میوه گلایه مند کمی مشتریان و فشار هزینه ی زندگی ناشی از کاسبی کم رونق شان دارند

4 دی 1402

جشن نوئل و سال نو مسیحی در فروشگاه های تبریز

با فرا رسیدن سال نو مسیحی در تبریز برخی فروشگاه ها بابانوئل و کاج کریسمس را وارد دکوراسیون خود کردند .

4 دی 1402

ابرها بر فراز تبریز

روزهای اول دی و ابرهایی تیره که هنوز نمی خواهند سنگ تمام بگذارند و برتبریز ببارند........................

3 دی 1402

چورک را چگونه می توان گران کرد ؟ افزایش قیمت  نان  در تبریز  چگونه انجام می شود؟

نان یا "چکی" بود یا همان به معنی کشیدنی و وزن کردنی یا "قوری" به معنی خشک و آن را عددی می فروختند! شاید وزن یک عدد نان خشک نصف وزن یک عدد نان چکی بود که کلا خمیری می شد و حسابی سنگین ! این هم یک روش بود برای فروش گران تر نان ! اب و خمیر را بجای نان تحویل می دادند و هر نانی که کمی خشک می شد و به سمت ترازوی دوشاهین می رفت ، موجب سر و صدای آمیرزه تقی ترازو دار و صاحب نانوایی می گردید و او به شاطیر محبوب تذکر خود را می داد!

23 آذر 1402

ابرهای پاییز بر فراز تبریز

پاییز به انتهای خود می رسد ، ابرها آسمان تبریز را فرا گرفته اند...................

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت