خبر های ویژه

عدالت و تساوی آموزشی

28 اردیبهشت 1403

تخم مرغ پرانرژی

26 اردیبهشت 1403

سهم هندوانه ی گنجشک کوچک

20 اردیبهشت 1403

برای دویستمین سالگرد آفرینش موسیقی شادمانی بتهوون

18 اردیبهشت 1403

سیرک دیجیتال شگفت انگیز

1 اردیبهشت 1403

هاپو کوچولوی محله ی ما !

20 فروردین 1403

جشنی برای سال نو

29 اسفند 1402

پولسینلا و ماهی جادویی

27 اسفند 1402

"از لطف، مراقبت و سلامتی شما متشکرم!"

14 اسفند 1402

سن – یاغیش

6 اسفند 1402

خطای نظارت و اجرا مهندسین

16 بهمن 1402

نقاشی با ترک های شکسته روی شیشه

12 بهمن 1402

بیشه زار

5 بهمن 1402

تعقیب‌ ابدی زو فو در جستجوی جاودانگی

1 بهمن 1402

دگمه ها ، کلید خاطرات من

22 دی 1402

شنا در میان شبکه های اجتماعی

19 دی 1402

شاخه درخت گیلاس

19 دی 1402

نقاشی های شاد سنت پطرزبورگ

1 دی 1402

پلی برای اتصال ماند

1 دی 1402

آن روزها که گوشی و تبلت نبود

18 آذر 1402

جوجه تیغی در مه -ویدئوی یک افسانه فولکلور روسی

18 آذر 1402

شاگرد مدرسه ای تنبل

8 آذر 1402

پینوکیو از نگاه جیانلوئیجی توککافوندو

5 آذر 1402

مادرها همیشه مهربانند

5 آذر 1402

پدر در مدرسه

2 آذر 1402

یادت باشه از این به بعد نبریمش به سیرک!

2 آذر 1402

کارگران در کار

29 آبان 1402

آخر و عاقبت شکلک بازی در مغازه سلمانی - قصه های من و بابام

27 آبان 1402

به جای سرزنش بچه ها، بهتر است برای آنها کتاب بخرید

13 آبان 1402

نقاشی های گربه ها

12 آبان 1402

سنجاب و گردوی ذخیره

9 آبان 1402

بهترین تعطیلات آخر هفته

2 آبان 1402

اخبار کودک و نوجوان

9 آبان 1402

سنجاب و گردوی ذخیره

سنجاب بوی گردو را از فاصله بسیار دور تشخیص می دهد و به سرعت برای برداشتن آن می آید

11 مهر 1402

تابلوی هشدار در مورد گربه

تابلوی کنار خیابان از نوع جدید در سوکولنیکی مشاهده شد؛ به تابلوها یا نشان‌های بازدارنده، تابلوهای انتظامی هستند . این علائم بیشتر به صورت دایره با نوار حاشیه قرمز رنگ هستند و نوع ممنوعیت را به وسیله علامت خاص نشان می‌دهند.

11 مهر 1402

گربه پالاس در مسکو

مانول تیموفی درباغ وحش مسکو دزدکی شکار می کند با وجود اینکه گربه پالاس شروع به چاق شدن کرده است، او همچنان محتاط است.

4 مهر 1402

آجر لگو از بطری بازیافتی ساخته نخواهد شد

شرکت دانمارکی دو سال پیش گفته بود قصد دارد راه‌های سازگار با محیط زیست برای جایگزین‌کردن محصولات پلاستیکی و فرآورده‌های نفتی پیدا کند. سخنگوی لگو گفت این شرکت هنوز به این هدف متعهد است و استفاده از مواد دیگر را بررسی می‌کند. این شرکت حالا گفته که استفاده از بطری‌های پلاستیکی بازیافتی، انتشار کربن را کمتر نمی‌کند. در حال حاضر بخشی از قطعات اسباب‌بازی که لگو تولید می‌کند از مشتقات مواد نفتی (ای‌بی‌اس) هستند. این شرکت می‌گوید به دنبال مواد اولیه‌ایست که از نظر کیفی با محصولات کنونی که در بازار موجودند تفاوت چندانی نکند. مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، لگو دانمارک، در حال بررسی مواد جایگزین برای پلاستیک است تا پایداری محصولات خود برای مشتریانش را حفظ کند.

24 شهریور 1402

زندگی سنجاب در میان آدم ها

سنجاب یک ماهه که در ایستگاه دامپزشکی مسکو رها شده بود ؛ به زندگی در میان آدم ها عادت کرده است ! شخصی یک نوزاد یک ماهه سنجاب را در ایستگاه دامپزشکی رها می کند . دامپزشک ایلیا زایکوف و همسرش به حیوان پناه دادند و از او مراقبت کردند. در نتیجه سنجاب کوچک به مردم عادت کرده است و در کنار خانواده آدم ها زندگی می کند.

18 شهریور 1402

چرا بلوتوث ، دندان آبی!

هارالد بلوتوث پادشاه وایکینگ دانمارک از سال 958 تا سال 970میلادی بود. پادشاه هارالد به دلیل متحد کردن بخش هایی از دانمارک و نروژ در یک ملت و تغییر آیین دانمارکی ها به مسیحیت مشهور بود. او به عنوان یک متحد کننده مردم شناخته شده بود. بنابراین، اسم او به ارتباط بی‌سیمی داده شد که بسیاری از دستگاه‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند. لوگوی بلوتوث ترکیبی از "H" و "B"، حروف اول هارالد بلوتوث است که با حروف باستانی (رون) نوشته شده توسط وایکینگ ها استفاده می شود.

16 شهریور 1402

دختری پس از ساعت ها بازی مانیتور کامپیوتر را شکست

دختری یک مانیتور را به قیمت 25000 روبل در یک باشگاه کامپیوتری در میدان پرئوبراژنسکایا مسکو شکست. دختر گیمر به دلیل پس از ساعت ها بازی بسیار ناراحت بود. او با عصبانی مانیتور را پاره کرد و جلوی چشمان کارکنان کلوپ آن را شکست. او بعدا بخشی از خسارت را جبران کرد؛ این دختر اکنون تنها با گواهی روانپزشک اجازه ورود به باشگاه را خواهد داشت.

11 شهریور 1402

زندگی جریان دارد حتی برای میمون های باغ وحش کیف

دوره ی آخر هفته های هندوانه در باغ وحش کیف آغاز شده است هر آخر هفته در ماه سپتامبر، ساکنان کیف و میهمانان این شهر فرصت تماشای صبحانه هندوانه ساکنان کیفزو را خواهند داشت.

3 شهریور 1402

مرگ سگی که 12 سال در انتظار ارباب بود

در یالتا سگی که 12 سال منتظر ارباب مرده خود بود، مرد. او به یک شهرت محلی تبدیل شد. سگ تنها مرتب به خاکریز می آمد و به دریا نگاه می کرد. مقامات در حال بررسی موضوع برپایی بنای یادبود هاتیکو دریای سیاه هستند

4 تیر 1401

دنیای نقاشی های کتاب کودک ایران

دیوید آلمونددر گاردین گالری نصاویر کتاب های کودک ایرانی را معرفی می کند که درها را به روی کتاب های مصور کودکانه خیره کننده ای که از ایران می آیند باز می کند، از جمله ماهی سیاه کوچولو، کتابی که در ایران محبوب است و چند سال پیش برای اولین بار در بریتانیا منتشر شده است.

4 خرداد 1401

خورشید و هسته حرارتی+ ویدئو

خورشید همیشه می درخشد، همیشه با نور و انرژی می درخشد که آب و هوا، زیست و موارد دیگر را هدایت کند. خورشید علاوه بر زنده نگه داشتن حیات بر روی زمین، جریان ثابتی از ذرات به نام باد خورشیدی را نیز به بیرون می فرستد و گهگاه با ابرهای غول پیکری از مواد خورشیدی به نام پرتاب جرم تاجی یا انفجار پرتوهای ایکس به نام شعله های خورشیدی فوران می کند. این رویدادها می‌توانند محیط فضایی ما را تا لبه‌های منظومه شمسی ما متلاشی کنند.

12 اردیبهشت 1401

همیشه روز معلم است !

همه روزها، روز معلم است ! اگر یاد بگیری از معلم آموخته ای ! اگر یاد بدهی از معلم آموخته ای ! اگر کاری انجام دادی از معلم آموخته ای ! اگر خوب زندگی کنی ! آنرا هم از معلم آموخته ای ! پس! همیشه ! همه روز ! روز معلم است !

10 اردیبهشت 1401

روز خلیج فارس در کلاس اول مدرسه ما

روز خلیج فارس ، خلیج آب های جنوب کشورمان را ما در آن سوی ایران یعنی شمال غرب جشن گرفتیم ، خلیج فارس، خلیج با نامی ایرانی در جنوب سرزمین ماست

3 مهر 1400

علی لندی بزرگ مردی که سن کم داشت

او را چه باک از آتش که درونش بود آتش ! به آتش زد تا نشاند آتش که نبفروزد جسم ، شعله آتش ! شعله اش تیرگی گرفت باشد که خود بیافروخت آتش ! او بدور ماند از آتش که چون در آغوش کشید آتش!

3 مهر 1400

دانش‌آموز صنف نهم: درس و مشقم را نگیر…

روزنامه 8 صبح کابل می نویسد ، می‌شود فردا بروم مکتب، استاد بیاید، دوباره بلند شوم و سرتخته بروم؟ می‌شود از من سوال کند؟ کارخانه‌گی‌ام را ببیند؟ تشویقم کند‌؟ سرزنشم کند‌؟ استاد! می‌شود دوباره صدایم بزنید؟ استاد دق آورده‌ام، دل‌تنگ روزهایی هستم که لحظه‌شماری می‌کردم برای زده شدن زنگ تفریح. کاش بیش‌تر نگاه‌تان می‌کردم، کاش صدای‌تان ‌را خوب گوش می‌دادم. کاش آن‌قدر نگاه‌تان می‌کردم که حالا صورت‌تان در خاطرم می‌بود. استاد… چرا سرزنشم نمی‌کنید؟ چرا هیچ‌ کسی نمی‌گوید سمیه! بلند شو، برو مکتب ناوقت شده. من و کتاب‌هایم از نگاه کردن به ‌طرف هم‌دیگر خسته‌ایم. استاد! می‌شود از من امتحان بگیرید؟ می‌شود نمره‌ام را بلند سر صف‌مان بگویید؟ می‌شود بگویید سمیه زیاد شوخی نکن؟ می‌شود بخندید طرفم، ببینید؟ می‌شود دوباره بیایید سر تخته، تاریخ، ساعت و مضمون را بنویسید؟ می‌شود دوباره روی کتابچه‌ام بنویسید «آفرین» و ستاره بدهید؟ می‌شود یکی بیاید بیدارم کند و بگوید: «سمیه! تا چه ‌وقت می‌خوابی؟ صبح شده، نمی‌خواهی مکتب بروی؟»

2 خرداد 1400

چارلی انگشت من را گاز گرفت !

هری 3 ساله چارلی برادر کوچک یک ساله اش را بغل گرفته بود ، ناگهان چارلی انگشت هری را گاز می گیرد و هری فریاد می زند: باز چارلی انگشت من را گاز گرفت ، با قرار گرفتن این ویدئو در یوتیوب بیش از 882 میلیون نفر از ویدئو بازدید کردند و چارلی و هری مشهور شدند اکنون چهارده سال از آن ماجرا می گذرد وچارلی و هری تصمین به فروش ویدئو گرفته اند ، بعد از حراج و فروش ویدئو این فیلم کوتاه از شبکه اجتماعی یوتیوب حذف خواهد شد.....

1 آذر 1399

ماهم زمانی کودک بوده ایم

آنها نمی دانستند دوران کودکی بسر خواهد آمد و بی حامی و درمانده مجبور به قبول مسئولیت خواهند شد.

30 آبان 1399

کودک ، کودک است !اجاره‌ای یا غیر اجاره‌ای!

کمی مانده به پارک شهر، کنار دیوار نشسته بود. داشت گریه می‌کرد، با صدایی آرام. با بابام به طرفش رفتیم. بابام پرسید: «آقا کوچولو، چرا گریه می‌کنی؟» گفت: «تمام سرمایه‌م رفت.» بابام پرسید: «سرمایه‌ت چی بود؟» گفت: «بیسکويیت و پفک و آدامس. حالا توی خونه، پوست از سرم می‌کنن.» چشم‌هایم پر از آب شد. نتوانستیم بگذریم. دروغ یا راست فرقی نمی‌کرد. می‌دانستیم باید پولی به خانه ببرد، به هرنحوی که شده. به بابام گفتم: «بهش بگیم امشب شام مهمون ما باشه.» می‌توانستیم بگوییم: «می‌آی با هم شام بخوریم؟» اما اسکناسی می‌توانست شرممان را پوشش دهد و ما هم با اسکناسی وجدانمان را پاک کردیم! پیش خودم گفتم این کودک در جامعه‌ی انسان‌ها چه جرمی مرتکب شده که به جای آغوش گرم خانواده و محبت پدر و مادر، تن به سرما و رطوبت زمین سرد داده تا زندگی را پیش ببرد. می‌خواهد کودک اجاره‌ای باشد یا غیراجاره‌ای! چه فرقی می‌کند؟

30 آبان 1399

ما همه کودک بوده ایم !

کودک در دوران کرونا ، در دوران جنگ های بی انتها ، در دوران فقر ؛ در دوران بردگی و در دوران زشتی های بی شمار و در دنیای حاکمیت پول ، روزهای بدی را سپری می کند ! ما همه کودک بوده ایم ! کودکان را فراموش نکنیم !

13 تیر 1399

ساداکو ساساکی ، کودکی که سمبل قربانیان بی گناه جنگ هسته ای شد +ویدئو

ساداکو ساساکی دختر ژاپنی دو ساله بود که بمب اتمی آمریکایی در 6 اوت 1945 بر روی هیروشیما پرتاب شد ،بمب در نزدیکی خانه او در کنار پل می ساسا افتاد و ساداکو با موج انفجار از خانه اش به بیرون پرتاب شد که مادرش او را بعد از مدتی در اطراف خانه پیدا کرد ، ساداکو به یکی از مشهورترین چهره های هیبا کوشا تبدیل شد - یک اصطلاح ژاپنی به معنای "شخص مبتلا به بمب". او از طریق داستان هزار درنای اریگامی که قبل از مرگش " تا " کرده بود به یاد می آورند و تا به امروز او سمبل قربانیان بی گناه جنگ هسته ای است.

7 تیر 1399

چگونه یک هواپیمای کاغذی درست کنیم

بازی با کاغذ می تواند لذت بخش و سرگرم کننده باشد،  چگونه می توانید یک هواپیمای کاغذی با پرواز سریع بسازید؟ روش آن آسان است ...

30 فروردین 1399

صلاح ما و سلاح ما در مقابل ویروس

وقتی فهمیدم تبر سرو سلامتی به سرزمین من هم رسیده ،سپر بر دست به سنگر دفاع رفتم به جبهه جنگ؛ما هم در این جبهه می جنگیم ولی نه با خمپاره و نارنجک های آتشین بلکه با کرونا؛ گویی وقتی می توانستم در پناهگاه ها در امن و امان باشم تنها با ماسکی ضخیم و لباسی استریل ،درست جلوی تیرهایی ایستادم که دیگر مطیع کمان نبودند ،درست وقتی که میتوانستم دخترم را در آغوش بگیرم و زلف های پریشانش را ببافم، پنداری ندایی از دلم آمد که من را مسئول دانست در برابر وطنم، در برابر مردمانم.

23 فروردین 1399

قرنطینه شهرها ، فرصتی برای برای محیط زیست + ویدئو

شاید قرنطینه و کروناویروس بسیار آسیب رسان باشند ، اما فرصت و نقاط قوتی دارند که می توانند درس بزرگی برای انسان ها در تداوم زندگی شان بر روی کره زمین باشند.

7 دی 1398

کودکان زنگباری در شهر سنگی

شهر سنگی یا استون تاون شهر ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو است که در زنگبار واقع است ، کودکان در مقابل دری کنده کاری شده نشسته اند .

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت