خبر های ویژه

حافظه سنگی لاچین ، موزه در فضای باز لاچین افتتاح می شود

8 آذر 1402

روستای احیا شده در زابوخ لاچین

8 آذر 1402

موج جدیدی از نخبگان چینی در حال هجوم به ژاپن هستند

7 آذر 1402

گربه های امروز مسکو

6 آذر 1402

در مواجهه با مرگ، ویرانی و آوارگی، زیبایی نقشی حیاتی در غزه دارد

5 آذر 1402

افغانستان در میان گذشته و آینده

3 آذر 1402

رییس جمهور عراق در ایچری شهر باکو

2 آذر 1402

انفجار در پل رنگین کمان

1 آذر 1402

کاهش نگران‌کننده سطح دریای خزر تهدیدی جدی برای اکوسیستم و اقتصاد دریایی

1 آذر 1402

لحظه توقیف شدن کشتی توسط حوثی های یمن

29 آبان 1402

خاویر میلِی معروف به «ترامپ آرژانتین» با وعده «بازسازی اقتصاد» در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد

29 آبان 1402

مذاکرات بی‌پرده بایدن و شی به توافقاتی در مورد فنتانیل وموضوعات نظامی منجر شد

25 آبان 1402

استفاده از کوادکوپتر فیلمبرداری برای کشتار در جنگ

24 آبان 1402

در کیف، یکی از مقامات کمیته ضد انحصار به اتهام رشوه دستگیر شد.

24 آبان 1402

صاعقه بر فراز غزه

24 آبان 1402

سندرز می گوید: ای کاش راه حل ساده ای وجود داشت. که "وجود ندارد."

23 آبان 1402

دیوالی: جشن الهه لاکشمی و وعده سعادت و خوشبختی

23 آبان 1402

الرشید زیباترین خیابان در غزه که هرگز به خواب نمی رفت

21 آبان 1402

افشاگر استرالیایی جنایات جنگی افغانستان محاکمه می‌شود

21 آبان 1402

قاعده تناسب چیست و آیا در محاصره غزه توسط اسرائیل رعایت می شود؟

18 آبان 1402

در غزه، جنگ زیرزمینی بین نیروهای اسرائیلی و جنگجویان حماس در تونل ها آغاز می شود.

18 آبان 1402

صدها نفر در بندر تاکوما قایق موسوم به «نسل‌کشی» حامل سلاح به اسرائیل را مسدود کردند.

16 آبان 1402

واکنش پزشکان غزه به پزشکان اسرائیلی که بمباران بیمارستان ها را تایید کردند

16 آبان 1402

سازمان دهنده صدای یهودی برای صلح گفت: "ما اجازه نمی دهیم نسل کشی به نام ما انجام شود." اکنون برای نجات جان ها آتش بس کنید!

16 آبان 1402

عاهد تمیمی دختر جوان فلسطینی بازداشت شد

15 آبان 1402

جنگ اسرائیل و حماس، کشمکش بین آمریکا و ایران برای نفوذ در خاورمیانه را عمیق تر می کند

13 آبان 1402

جنگ اسرائیل و حماس، استراتژی چین برای "دیپلماسی متوازن" در خاورمیانه را در معرض خطر قرار می دهد

13 آبان 1402

نصرالله: آمریکا عامل اصلی جنایات است

12 آبان 1402

آسمان ها مراقب کارهای مردم هستند

11 آبان 1402

رونق گردشگری در ترکیه؛ متوسط هزینه‌کرد هر توریست و سهم خارج‌نشینان ترک چقدر است؟

10 آبان 1402

آغاز جنگ زمینی در غزه

9 آبان 1402

مسیحیان فلسطینی و مسلمانان قرن‌هاست که در غزه با هم زندگی می‌کنند - و ده ها نفر هنگام پناه گرفتن در کلیسای تاریخی سنت پورفیریوس کشته شدند.

8 آبان 1402

اروپا

6 آذر 1402

گربه های امروز مسکو

صبح امروز هر مسکوویی که امروز از پنجره بیرون را نگاه کرد؛ برف را دید گربه ها تغییر فصل را دیدند!

24 آبان 1402

استفاده از کوادکوپتر فیلمبرداری برای کشتار در جنگ

آنها مواد منفجره را به کوادکوپتر فیلمبرداری اتصال می دهند و سپس طرف مقابل را مورد حمله قرار می دهند.

24 آبان 1402

در کیف، یکی از مقامات کمیته ضد انحصار به اتهام رشوه دستگیر شد.

به گفته رسانه ها، این در مورد ولادیسلاو درویانکا است. این مقام ظاهراً برای "بستن چشمان خود" به تخلفات نمایندگان ساختارهای تجاری درخواست رشوه کرده است. متهم از رئیس یک شرکت فروش مواد شیمیایی و تجهیزات نظافتی درخواست 8000 دلار طلب کرده است. برای این وجوه، این مقام مسئول در خصوص جریمه های اعمال شده برای رئیس بنگاه قول «حل مشکل» داد. این مقام در حال حاضر در بازداشت است. او تا 10 سال پشت میله های زندان با مصادره اموال مواجه است.

8 آبان 1402

جنگی که برای مردم فقط دردناک شد

چند هفته قبل آذربایجان حمله برق آسای خود را برای بازپس گیری منطقه ای که در 9 ماه گذشته تحت محاصره قرار داده بود، آغاز کرد. ارتش جدایی طلب محلی هیچ کمکی از ارمنستان نداشت و آذربایجان به شدت پیشی گرفت. تجزیه طلبان ارمنی در ظرف 24 ساعت تسلیم شدند. واضح بود که تاریخ سه دهه ای جمهوری قره باغ کوهستانی (NKR) رو به پایان است و با تثبیت حکومت آذربایجان، دیگر جایی برای حکومت مستقل ارامنه در منطقه نخواهد بود. در نتیجه جنگ 19 تا 20 سپتامبر، والدین الینا از روستای خود گیشی در منطقه مارتونی به استپاانکرت، پایتخت NKR منتقل شده بودند. پس از اینکه خانواده برای آخرین وعده غذایی در خانه خود جمع شدند، شوهر الینا، آرتور سرکیسیان، برای تهیه سوخت برای سفر طولانی پیش رو، بیرون آمد. خانواده اش دیگر هرگز او را نخواهند دید.

3 آبان 1402

تعداد خودروهای پریمیوم در روسیه افزایش یافته است

ناوگان خودروهای لوکس به 19.8 هزار دستگاه در روسیه افزایش یافت. اغلب خودروهایی به ارزش بیش از 10 میلیون روبل در مسکو (8140 عدد)، سنت پترزبورگ (2035عدد)، منطقه مسکو (1575عدد)، منطقه کراسنودار (903عدد) و منطقه سیوردلکس( 509) یافت می شوند.

24 مهر 1402

اولین گروه از «امامان آلمانی» فارغ‌التحصیل شدند

«کریستیان وولف»، رئیس جمهور سابق آلمان که رئیس هیئت امنای کالج اسلامی را برعهده دارد گفت: «برای اولین‌بار، ائمه جماعت در آلمان به زبان آلمانی آموزش دیدند، چیزی که قبلاً هرگز اتفاق نیفتاده بود». وولف گفت که تأسیس این دانشگاه از برابری حقوقی مسلمانان ساکن آلمان با پیروان سایر ادیان حکایت دارد و تأکید کرد که بسیاری از مسلمانان و به ویژه نسل جوان مسلمان ساکن آلمان خواستار آن بودند که امامان در آلمان به زبان آلمانی تعلیم و آموزش ببینند.کالج اسلامی در اوخر سال ۲۰۱۹ در شهر اوسنابروک واقع در ایالت نیدرزاکسن آلمان تاسیس شد. اولین متقاضیان آموزش خود را در تابستان ۲۰۲۱ آغاز کردند.

23 مهر 1402

8 میلیارد دلار درآمد ترکیه از صادرات خودرو در 9 ماه

ارزش صادرات خودروی ترکیه در 9 ماه نخست سال 2023 به بیش از 8 میلیارد و 21 میلیون دلار رسید.

16 مهر 1402

سازمان شفافیت بین‌الملل روسیه از خارج از کشور راه اندازی می‌شود

سازمان شفافیت شعبه روسیه از دیده‌بان جهانی مبارزه با فساد، شفافیت بین‌الملل، روز سه‌شنبه اعلام کرد که پس از اینکه توسط مقامات "نامطلوب" خوانده شد، فعالیت‌های خود را از خارج آغاز کرده است. شفافیت روسیه اوایل سال جاری پس از اضافه شدن به فهرست سازمان‌های «نامطلوب» دادستانی کل روسیه مجبور به انحلال شد. این سازمان غیردولتی گفت: «تجربه و دانش در زمینه مبارزه با فساد که ما در طول تقریباً ربع قرن انباشته‌ایم، نمی‌تواند به سادگی ناپدید شود، بنابراین تصمیم گرفتیم کار را در خارج از روسیه در قالب جدیدی از سر بگیریم.» شفافیت روسیه افزود که در حال راه اندازی مجدد به عنوان "فصل تی آی روسیه در تبعید" است و متعهد شد که "به کار خود برای ایجاد تعامل مدنی علیه فساد در روسیه و رعایت اصول شفافیت، پاسخگویی، صداقت و صداقت ادامه دهیم." قبل از تعطیلی اجباری خود در اوایل سال جاری، این سازمان غیردولتی علیرغم اینکه در سال 2015 به عنوان "عامل خارجی" شناخته شد، توانست در روسیه فعالیت کند. سازمان شفافیت بین‌الملل روسیه را با حقوق ضعیف سیاسی و مدنی و همچنین سیستم کنترل و تعادل ناکارآمد در میان فاسدترین کشورهای جهان قرار داده است. مقامات روسیه کاهش تعداد گروه های جامعه مدنی، فعالان اپوزیسیون و خبرگزاری های مستقل در این کشور را سرکوب کرده اند - روندی که از زمان حمله به اوکراین در سال 2022 تشدید شده است.

16 مهر 1402

روسیه خواستار «آتش بس فوری» در غزه شد

وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه از نیروهای اسرائیلی و فلسطینی خواست تا درگیری های مسلحانه را پس از حملات گروه شبه نظامی فلسطینی حماس به اسرائیل متوقف کنند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: ما از طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی می‌خواهیم فورا آتش‌بس کنند، خشونت را کنار بگذارند و خویشتن‌داری لازم را نشان دهند. زاخارووا از طرفین خواست تا با کمک جامعه بین المللی "فرآیند مذاکره ای را با هدف برقراری صلحی جامع، پایدار و مورد انتظار" راه اندازی کنند. زاخارووا گفت، مناقشه طولانی مدت بین اسرائیل و فلسطین "با زور نمی تواند حل شود، بلکه تنها با روش های دیپلماتیک قابل حل نیست." او گفت که مسکو بر موضع خود به نفع مذاکرات "برای ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در مرزهای 1967، با پایتختی بیت‌المقدس شرقی و زندگی در صلح و امنیت با اسرائیل" ایستاده است. پیش از این، میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر امور خارجه، از همه طرف‌ها خواست تا خویشتنداری کنند. بوگدانوف به خبرگزاری خصوصی روسی اینترفاکس گفت: "ما اکنون با همه در تماس هستیم. با اسرائیلی ها، فلسطینی ها، اعراب". او گفت: "این یک تشدید غیرمنتظره است. اگر انتظارش را داشتیم، اجازه نمی دادیم."

11 مهر 1402

سگ استافوردشایر بول تریر در اتریش جان یک زن را گرفت

بر ا‌ساس گزارش رسانه‌های اتریشی، در ایالت اتریش ‌علیا (اوبراوسترایش) سگی از نژاد آمریکایی "استافوردشایر بول تریر" پس از فرار از دست صاحبش، بە زنی کە در حال دویدن بود، حملە کرد و او را کشت. این رسانه‌ها گزارش دادەاند کە صاحب سگ کە خود نیز یک زن بودە، تلاش کردە کە سگش را از زن دوندە دور کند، اما تلاش‌هایش حاصلی در بر نداشتە و زن دوندە در دم کشتە می‌شود و خود او هم در اثر گازگرفتی دچار جراحات شدید شدە است. گفتە می‌شود کە صاحب سگ علی‌رغم جراحات شدید، نهایتا سگ خود را به خانه باز می‌گرداند و با پلیس تماس می‌گیرد.

10 مهر 1402

آذربایجانی ها به سرزمین خود بازمی گردند

به گفته وی، تا امروز 2300 آذربایجانی در قره باغ کوهستانی مستقر شده اند که وی آنها را “آوارگان اجباری” خواند و به گفته وی تا پایان سال تعداد آنها به 5500 نفر خواهد رسید. وی گفت: “به هر حال، در حال حاضر صف ویژه از کسانی که منتظر بازگشت به سرزمین مادری خود هستند. مردم از باکو، دومین شهر بزرگ کشور، سومگیت، گنجه می آیند. آنها از شهرها به روستاها می آیند.”

8 مهر 1402

جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی با دستگیری مقامات آن منحل شد

ساموئل شهرامانیان، رئیس جمهور تازه منتخب، در تاریخ 28 سپتامبر فرمانی را با استناد به "وضعیت سخت و پیچیده نظامی-سیاسی، بر اساس اولویت تامین امنیت فیزیکی و منافع حیاتی مردم قره باغ ( آرتساخ )" امضا کرد.

5 مهر 1402

رودرویی با پاشینیان

اپوزیسیون ارمنستان تشکیل کمیته ملی برای برکناری پاشینیان از قدرت را اعلام کرد

3 مهر 1402

روسیه می‌گوید ارامنه در درگیری‌های آذربایجان «سوخت به آتش» افزودند .

سرگئی لاوروف دیپلمات ارشد روسیه روز شنبه رهبران ارمنستان را به تشدید تنش‌ها متهم کرد، اما ابراز امیدواری کرد که این کشور در مدار مسکو پس از خشم ناشی از بازپس‌گیری قره باغ کوهستانی توسط آذربایجان باقی بماند. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه ارمنستان در سخنانی در سازمان ملل متحد گفت که قدرت‌های غربی برای تضعیف نفوذ روسیه «طناب‌ها را می‌کشند» اما افزود: «متاسفانه، رهبری ارمنستان گهگاهی به آتش می‌افزاید». نیروهای حافظ صلح روسی پس از دور قبلی نبرد در سال 2020 برای نظارت بر آتش بس در اطراف قره باغ کوهستانی که برای چندین دهه توسط جدایی طلبان قومی ارمنی اداره می شد، مستقر شدند. با وجود این، علیرغم درخواست های قبلی نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان از کرملین برای انجام کارهای بیشتر، نیروهای آذربایجان به سرعت منطقه کوهستانی را روز سه شنبه تصرف کردند.

2 مهر 1402

یک بچه گربه با خز سبز در بلاروس پیدا شد.

یک گربه ی کرکی با رنگ غیر معمول در یکی از روستاهای نزدیک گرودنو کشف شد و بلافاصله به او پناه داده شد. دامپزشکان با معاینه حیوان به این نتیجه رسیدند که هیچکس آن را رنگ نکرده و پشم طبیعی است.

31 شهریور 1402

گروه املاک کارگر در‌ قبرس به اتهام کلاهبرداری دستگیر شدند

تحقیقات در حال انجام در مورد صدور متقلبانه مجوز اقامت برای اتباع خارجی از طریق دسترسی غیرمجاز به پایگاه داده اداره مهاجرت منجر به دستگیری های بیشتر شده است. علاوه بر سیدمحسن میرگان میرگهفوری که به بانک اطلاعاتی دسترسی داشت، عباس معینی فیض بادی مافوق وی و ابوتوبری مدیر مالی شرکت نیز توسط تیم های شعبه مالی دستگیر شده اند. ماموران انتظامی در بازرسی از دفتر مظنونان در ایسکله، شش رایانه، یک تبلت، یک هارد دیسک و سه گوشی تلفن همراه را کشف و ضبط کردند. علاوه بر این، تعداد قابل توجهی از مجوزهای اقامت، اسناد ملکی و قراردادهای اجاره از محل کشف و ضبط شد. تحقیقات نشان می‌دهد که مظنونان از طریق واتس‌اپ پیام‌هایی مبنی بر «اجازه اقامت آسان» برای ایرانیان متعدد ارسال می‌کردند. افسر یاگیز کول که پرونده را به دادگاه ارائه کرد، توضیح داد که در 31 اوت 2023 اطلاعاتی از اداره مهاجرت در مورد اعطای مجوز اقامت غیرمجاز به اتباع خارجی دریافت کردند. سیدمحسن میرگان میرگهفوری، کارمند با دسترسی به پایگاه داده، مشخص شد که برای ده اتباع خارجی بدون درخواست مناسب مجوز اقامت صادر کرده است. از بین ده نفر درگیر، یکی ایمان طوسی و 9 تبعه خارجی دیگر با شماره تلفن خود درخواست داده بودند. تحقیقات بعدی منجر به بازداشت عباس معینی فیض بادی، مالک شرکت با مجوز دسترسی به پایگاه داده و ایمان ابوتوباری، مسئول مالی شد. پلیس همچنین فاش کرد که مظنونان به طور فعال از طریق پلتفرم واتس اپ «اجازه اقامت آسان» را برای اتباع ایرانی تبلیغ می کردند.

31 شهریور 1402

ما سگ نمی خواهیم ، چون مالیات بر سگ نمی پردازیم

مردم برلین در سال1926. سگ های خود را آورده اند تا معدوم شوند زیرا توانایی پرداخت مالیات افزایش یافته حیوانات خانگی را ندارند.

29 شهریور 1402

آیا یکی از قدیمی ترین متحدان روسیه از مدار کرملین خارج می شود؟

ورود سربازان آمریکایی به ارمنستان برای شرکت در رزمایش حفظ صلح، دولت روسیه را که برای چندین دهه به عنوان تنها ضامن امنیت جمهوری شوروی سابق عمل می کرد، عصبانی کرده است. 85 سرباز آمریکایی و 175 سرباز ارمنی در رزمایش 10 روزه Eagle Partner که از روز دوشنبه آغاز شده است، شرکت می کنند. سی ان ان می نویسد که هدف آن آماده سازی ارامنه برای شرکت در ماموریت های بین المللی حافظ صلح است. این رزمایش‌ها، هرچند در مقیاس کوچک، آخرین مجموعه از «گام‌های غیردوستانه» است. ارمنستان اخیرا برای اولین بار کمک های بشردوستانه به اوکراین ارسال کرده است و پارلمان این کشور آماده است تا اساسنامه رم دادگاه کیفری بین المللی را تصویب کند، به این معنی که اگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پا به کشوری بگذارد که مدت هاست روسیه آن را دیده است، موظف به دستگیری وی خواهد بود.

25 شهریور 1402

بریتانیا نگهداری سگ‌های «قلدربولی آمریکایی XL» را ممنوع کرد

ویدئویی که از اتوبوسی در حال عبور گرفته شده و کمتر از یک دقیقه طول می کشد، دلخراش است. یک سگ جوان قدرتمند دختری 11 ساله را در مقابل یک فروشگاه مواد غذایی در بیرمنگام انگلیس گاز می گیرد. در حالی که عابران پیاده از ترس پراکنده می شوند، سگ مردی را به داخل میدان پمپ بنزین تعقیب می کند و او را بارها پایین می کشد، آرواره هایش روی بازو و شانه مرد محکم می شود، در حالی که او ناامیدانه تلاش می کند حیوان را از زیر پا درآورد. این فیلم که هفته گذشته در رسانه های اجتماعی منتشر شد، بحثی را در بریتانیا بر سر سگ قلدر آمریکایی XL، یک نژاد نسبتاً جدید سگ که بسیار محبوب شده است، شعله ور کرد، حتی اگر به خاطر یک رشته حملات خطرناک متهم شده است. فعالان ادعا می کنند که این حیوانات مسئول بیش از 40 درصد از حملات سگ ها در کشور و تعداد نامتناسبی از تلفات هستند.

24 شهریور 1402

پریگوژین در لیست یهودیان تاثیرگذار

جروزالم پست زلنسکی رییس جمهور اکراین را در فهرست یهودیان تأثیرگذار سال خود قرار نداده است، اما یوگنی پریگوژین رییس گروه مزدوران واگنر در این فهرست است. همچنین رومن آبراموویچ در این لیست قرار دارد. مشخص است که یهودیت نه تنها در نام خانوادگی پریگوژین، بلکه در ریشه های او نیز نهفته است: پدربزرگ او در خانواده یک تاجر روسی و یک زن یهودی متولد شد.

20 شهریور 1402

روسیه نمی تواند ارمنستان را ترک کند.

کرملین با اظهارات نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان درباره شکست ماموریت حافظان صلح در قره باغ کوهستانی و خروج روسیه از منطقه موافق نیست. دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه گفت که روسیه قصد خروج از این کشور را ندارد. روسیه بخشی جدایی ناپذیر از این منطقه است، بنابراین نمی تواند به جایی برود. پسکوف گفت: روسیه نمی تواند ارمنستان را ترک کند.

19 شهریور 1402

هفتمین مجمع اقتصادی شرق امروز در ولادی وستوک روسیه افتتاح شد

دیمیتری پسکوف ادعا کرد که هیچ خبرنگاری از کشورهای "غیر دوست" در EEF حضور نخواهد داشت. او به تاس گفت: «نه، خبرنگاران از کشورهای غیردوست، مانند PIEF، امسال اعتبارنامه دریافت نکردند». پسکوف در ماه ژوئن گفت که در آینده تصمیم برای اعطای دسترسی به رسانه های خارجی به نحوه رفتار آنها بستگی دارد. در واقع، عدم علاقه رسانه های جهانی به این رویداد ممکن است دلیل واقعی پشت این اظهارات باشد، و همچنین تلاشی برای وانمود کردن اینکه هیچ کس واقعاً نمی خواست رسانه های جهانی در آن حضور داشته باشند. توجه به این نکته ضروری است که این رها شدن دیپلماتیک با سیاست روسیه مبنی بر «چرخش به شرق» که به عنوان پیروزی نخبگان حاکم معرفی می شود، همزمان است. در حقیقت، روسیه با تخریب شبکه‌های تجاری خود در غرب که ساخت آن دهه‌ها طول کشید، در تلاش است تا جایگاه خود را در شرق بیابد، جایی که نه موقعیت دارد، نه زیرساخت یا شرکای قابل اعتماد. مطمئناً، رسانه ها می توانند به ایجاد هر نوع واقعیت مجازی کمک کنند، مانند آنچه که در آن روسیه و چین، همراه با کشورهای «ضد استعمار» آسیایی علیه سلطه ایالات متحده متحد شده اند. اما این دنیای مجازی در برابر واقعیت های مجمع اقتصادی شرق که آشکارا حتی توسط دولت های "دوست" نادیده گرفته می شود، از هم می پاشد.

17 شهریور 1402

رهایی سیاهگوش از اسارت

مردی در منطقه کیف، سعی داشت یک سیاهگوش شکارچی در لیست قرمز حیوانات حفاظت شده را بفروشد به گفته مأموران اجرای قانون، آنها پیامی از اعضای سازمان حفاظت از حیوانات URSA دریافت کردند. آنها نشریه ای را کشف کردند که در آن افراد ناشناس حیوانی را که در کتاب قرمز اوکراین ذکر شده بود می فروختند. "پلیس اداره پلیس اوبوخیف منطقه کیف به همراه حامیان حیوانات اقدامات عملیاتی انجام دادند که طی آن هنگام فروش حیوان خانگی، متخلف بازداشت و سیاه گوش در اختیار پلیس قرتر گرفت . به گزارش سرویس مطبوعاتی پلیس منطقه کیف، مشخص شد عامل این جنایت یک فرد 36 ساله ساکن پایتخت است که هیچ مدارکی برای حفاظت از گربه سانان ندارد. پروتکل های اداری برای یکی از ساکنان پایتخت به دلیل نقض نظم خرید یا فروش اشیاء جانوری یا گیاهی ذکر شده در کتاب قرمز اوکراین تنظیم شده است.

2 شهریور 1402

کانادا در حالی که به فکر رفع تحریم ترکیه است، تعامل با ارمنستان را عمیق تر می کند

به نظر می رسد که علاقه کانادا به امنیت قفقاز جنوبی با کشمکش دیپلماتیک جاری با ترکیه مرتبط باشد. مقامات کانادایی تصمیم خود را برای پیوستن به ماموریت نظارتی اتحادیه اروپا تنها چند روز پس از اجلاس سالانه ناتو در لیتوانی اعلام کردند، جایی که گزارش شده است که اتاوا مذاکرات خود را با ترکیه درباره صادرات فناوری دفاعی کانادا از سر گرفته است. کانادا مجوز صادرات نظامی به ترکیه را در سال 2021 پس از دریافت "شواهد معتبر" مبنی بر انتقال فناوری ساخت کانادا به آذربایجان که ترکیه در جنگ 2020 ناگورنو-قره باغ از آن استفاده کرد، لغو کرد. مارک گارنو، وزیر امور خارجه سابق کانادا، گفت: «این استفاده با سیاست خارجی کانادا و همچنین تضمین‌های استفاده نهایی از سوی ترکیه مطابقت نداشت.»

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت