خبر های ویژه

بسیاری از جشنواره های آتش بازی تابستانی در ژاپن به دلیل شکایت لغو شدند

1 مرداد 1403

نگوین فو ترونگ، رهبر قدرتمند ویتنامی، در 80 سالگی درگذشت

31 تیر 1403

سیب سیاه

31 تیر 1403

استگوزاروس گرانقیمت ترین فسیل حراجی ساتبیز نیویورک

29 تیر 1403

آذربایجان، قزاقستان و ازبکستان در جهت تحقق چشم انداز صادرات انرژی سبز گام برمی دارند

28 تیر 1403

در حالی که رسانه ها شیفته رقابت های ریاست جمهوری آمریکا شده اند، قتل عام اسرائیل در غزه حتی مرگبارتر می شود

27 تیر 1403

تاجر چینی و فرصتی برای تجارت از سوقصد به ترامپ

26 تیر 1403

صعود جی دی ونس به معاونت ریاست جمهوری ایالات متحده چه معنایی برای جهان خواهد داشت

26 تیر 1403

ارزش خالص ثروت ترامپ پس از سوء قصد به یک میلیارد دلار افزایش یافت

26 تیر 1403

شرکت نفت کویت از کشف "غول" نفت خبر داد

26 تیر 1403

تونی بلر و همسرش در مراسم پرهزینه ی ازدواج وارث میلیاردر هندی آنانت آمبانی شرکت کردند

25 تیر 1403

«خدایان» هند: چگونه یک سیستم کاست سفت و سخت، نوع جدیدی از خدا را ایجاد کرده است

25 تیر 1403

«شانس» ترامپ و «خشونت» آمریکا بحث اینترنت چین است

25 تیر 1403

آذربایجان عامل نسل کشی خوجالی را به 15 سال زندان محکوم کرد

25 تیر 1403

نابغه ریاضی سرخورده یا جمهوری‌خواه شیفته اسلحه !

24 تیر 1403

علی اف آذربایجانی می‌خواهد گروه‌های ترک را به یک بازیگر بزرگ بین‌المللی تبدیل کند

24 تیر 1403

ناتو در برابر چین

22 تیر 1403

دو سال پس از مرگ آبه، محافظه کاران حزب لیبرال دمکراتیک هنوز فاقد جهت گیری هستند

21 تیر 1403

چرا کنگره پر از پیرمردان و پیر زنان است؟

21 تیر 1403

البان به علی موجانی، دیپلمات ایرانی چند ساعت فرصت داده‌اند افغانستان را ترک کند

20 تیر 1403

کلید خانه وزن نمادینی برای خانواده های غزه ای دارد که بارها در اثر جنگ آواره شده اند

19 تیر 1403

پلیس برزیل بولسونارو رئیس جمهور سابق را در پرونده الماس اعلام نشده متهم کرد

17 تیر 1403

همه پرسی ساخت نیروگاه هسته ای در قزاقستان برگزار می شود

12 تیر 1403

زندان های اسراییل بیش از ظرفیت خود پر شده اند

12 تیر 1403

سرباز اسراییلی عکس به آتش کشیدن خانه ی یک فلسطینی را در غزه به نمایش گذاشت

12 تیر 1403

اجاره بهای بیش از حد ، بار عمده ای برای مهاجران در شهرهای ایالات متحده است

12 تیر 1403

بیدار بمان یا دستگیر شو

12 تیر 1403

نینومیا سونتوکو: نماد خودآموزی ژاپنی

10 تیر 1403

بایدن می لنگد زیرا ترامپ در جریان مناظره های ریاست جمهوری دروغ می گوید

9 تیر 1403

بایدن گاهی اوقات در مناظره با ترامپ باید بتواند با دروغ های ترامپ مقابله کند

8 تیر 1403

افزایش تعداد روزهای بیش از 35 درجه سانتیگراد در پایتخت های سوزان جهان

8 تیر 1403

بایدن ضعیف تر در مقابل ترامپ ظاهر شد

8 تیر 1403

اروپا

22 تیر 1403

ناتو در برابر چین

رهبران ناتو روز چهارشنبه گفتند که چین یک «پشتیبانی کننده قاطع» جنگ روسیه علیه اوکراین است، زیرا ائتلاف دفاعی مواضع خود را در قبال پکن و «چالش‌های سیستمی» که آنها می‌گویند برای امنیت کشورهایشان ایجاد می‌کند، سخت‌تر می‌کند.

30 خرداد 1403

بیانیه اجلاس سران خواستار گفتگو برای پایان دادن به جنگ بدون ارائه نقشه راه برای گفتگوها شده است.

نشست دو روزه سران در مورد چشم انداز صلح در اوکراین، که از 15 تا 16 ژوئن در یک استراحتگاه کوهستانی سوئیس برگزار شد، منجر به تایید مبهم از پایان مذاکرات به بن بست خورده جنگ روسیه و اوکراین شد. نتیجه کنفرانس بورگنستاک به این معنا نیست که انباره حمایت غرب از تلاش های جنگی کیف برداشته شده است. . قبل از گردهمایی سوئیس، ایالات متحده و اوکراین یک پیمان امنیتی 10 ساله امضا کردند که بر اساس آن واشنگتن به اوکراین کمک خواهد کرد تا توانمندی های دفاعی خود را افزایش دهد. در همین حال، ناتو بر آمادگی خود برای کمک به آموزش نیروهای اوکراینی تاکید کرد و در عین حال "500000 سرباز [ائتلاف] را در همه حوزه ها در آمادگی بالا نگه داشت." روسیه به اجلاس سوئیس دعوت نشد و مسکو از متحدان خود خواست تا آن را نادیده بگیرند. تيراندازي قبل از اجلاس سران كرملين حول محور ترس‌سازي رئيس‌جمهور ولاديمير پوتين در مورد سلاح‌هاي هسته‌اي بود: «ما به‌طور خطرناکي به نقطه‌اي بي‌بازگشت نزديك مي‌شويم». او همچنین طرحی را برای پایان دادن به درگیری ارائه کرد که اوکراین را از کنترل بخش وسیعی از خاک خود محروم می‌کرد. این پیشنهاد به طور خلاصه توسط مقامات آمریکایی و دیگر کشورهای غربی رد شد. نمایندگان کشورهای آسیای مرکزی که نمی خواستند خشم کرملین را برانگیزند، در آخر هفته از سوئیس دور ماندند. از دیگر همسایگان جنوبی روسیه، تنها ارمنستان و گرجستان نماینده داشتند. این دو کشور هر دو در حال گذار ژئوپلیتیکی هستند، ارمنستان به غرب نزدیک‌تر می‌شود، در حالی که گرجستان در حال عقب‌نشینی است.

29 خرداد 1403

ارمنستان سفیر خود را از بلاروس در بحبوحه افزایش تنش با روسیه فراخواند

در حالی که نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان تلاش می کند تا نارضایتی داخلی را به حداقل برساند، او آتش دشمنی این کشور با روسیه را افزایش می دهد. پاشینیان در 12 ژوئن تایید کرد که ارمنستان از سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری مسکو (CSTO) خارج می شود. روز بعد، دولت او ، بلاروس را هدف گرفت و سفیر ارمنستان در مینسک را فراخواند. پاشینیان به نمایندگان پارلمان ارمنستان گفت: «تا زمانی که الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس است، هرگز به این کشور سفر نخواهم کرد. به طور کلی، هیچ نماینده رسمی ارمنستان در این مرحله از بلاروس بازدید نخواهد کرد. به نظر می رسد خشم ارمنیان از بلاروس موجه است. بر اساس گزارشی که پایگاه خبری آمریکایی پولیتیکو منتشر کرده است، بلاروس از سال 2018 تا 2022 میلادی تامین کننده تسلیحات منظم برای آذربایجان دشمن ارمنستان بوده است. در آن دوره، ارمنستان و بلاروس ظاهراً متحدان CSTO بودند.

26 خرداد 1403

یک پنجم سرزمین اوکراین

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه وعده داد در صورت موافقت کیف و متحدان غربی اش با یک سری شرایط، دستور آتش بس فوری در اوکراین و آغاز مذاکرات صلح را بدهد. اینها شامل خروج اوکراین از تمام نیروهای خود از چهار سرزمین تحت اشغال روسیه یعنی دونتسک، خرسون، لوهانسک و زاپوریژژیا است. غرب تمام تحریم های اعمال شده بر مسکو را لغو می کند. و کیف درخواست عضویت در ناتو را کنار خواهد گذاشت. مسکو تمام قلمرو این چهار منطقه را کنترل می کند، به این معنی که تسلیم اوکراین در این شرایط به روسیه زمین بیشتری نسبت به آنچه در حال حاضر اشغال کرده است می دهد. در ترکیب با شبه جزیره کریمه، که روسیه به طور غیرقانونی در فوریه 2014 آن را ضمیمه کرد، این امر باعث از دست رفتن بیش از یک پنجم قلمرو مستقل اوکراین خواهد شد. پوتین گفت: «موضع اصولی ما این است که وضعیت اوکراین باید بی‌طرف، غیرمتعهد و عاری از سلاح‌های هسته‌ای باشد». پیشنهاد روز جمعه ملموس ترین مجموعه شرایط برای توقف درگیری است که پوتین از زمان آغاز جنگ در فوریه 2022 ارائه کرده است. او قبلاً پیشنهاد کرده بود که مذاکرات "واقعیت های امروز" را در نظر بگیرد، که برخی کارشناسان آن را به معنای خطوط نبرد فعلی تفسیر کرده اند. وزارت خارجه اوکراین بلافاصله پیشنهاد پوتین را محکوم کرد و گفت که هدف رئیس جمهور روسیه «فریب دادن جامعه بین‌المللی، تضعیف تلاش‌های دیپلماتیک با هدف دستیابی به صلح عادلانه و تقسیم وحدت جهان بر سر اهداف و اصول منشور ملل متحد است». ” کیف موضع خود را تکرار کرد که روسیه باید تمام نیروهای خود را از مرزهای بین المللی به رسمیت شناخته شده اوکراین خارج کند.

1 خرداد 1403

استفاده از انرژی خورشیدی در اروپا

دستورالعمل اروپا در مورد عملکرد انرژی ساختمان‌ها، که از 8 می در دانمارک، لازم الاجرا شده است، این دستورالعمل با هدف کربن زدایی کامل ساختمان‌ها تا سال 2050 است. پتانسیل خورشیدی سقف ها در اتحادیه اروپا به اندازه 560 گیگاوات و بسیار زیاد است، و این دستورالعمل مستلزم آن است که تمام ساختمان‌های جدید در چند سال آینده برای نصب پنل های خورشیدی آماده شوند. از سال 2027، این استاندارد برای تمام ساختمان‌های جدید غیر مسکونی و عمومی، سپس برای ساختمان‌های غیر مسکونی موجود که در حال بازسازی هستند، و از سال 2030 برای تمام ساختمان‌های مسکونی جدید و از سال 2031 برای ساختمان‌های عمومی موجود اعمال می‌شود. پیش‌بینی می‌شود ساختمان‌های جدید متعلق به مقامات دولتی از سال 2028 و تمام ساختمان‌های جدید از سال 2030 انتشار کربن صفر داشته باشند

7 فروردین 1403

دادگاه به جولیان آسانژ مهلت اعتراض داد اما فرصتی نیز برای ایالات متحده ایجاد کرد

قضات به بنیانگذار ویکی لیکس اجازه می دهند تا علیه اخراج از بریتانیا درخواست تجدید نظر کند اما تنها در صورتی که ایالات متحده تضمین های مناسب ارائه نکند.

1 فروردین 1403

سوئیسی‌ها در یک همه‌پرسی به افزایش میزان مستمری بازنشستگی رای دادند

رای‌دهندگان سوئیسی در یک همه‌پرسی سراسری که با تمرکز بر معیارهای زندگی سالمندان برگزار شد به پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگی سالانه به میزان یک ماه حقوق اضافی رای موافق دادند. این تصمیم در پی نگرانی‌ها از افزایش هزینه‌های زندگی و با هدف تضمین امنیت مالی بیشتر برای جمعیت سالمند این کشور اتخاذ شد. دولت سوئیس پیش‌تر هشدار داده بود که افزایش میزان این پرداخت‌ها (مستمری‌های بازنشستگی) برای کشور بسیار پر هزینه خواهد بود. با این حال، در همه‌پرسی روز یکشنبه، تقریباً ۶۰ درصد از رای‌دهندگان به این طرح رای مثبت دادند. همچنین، ۷۵ درصد با افزایش سن بازنشستگی بمیزان یک سال از ۶۵ به ۶۶ سال مخالفت کردند.

25 اسفند 1402

آذربایجان: قره باغ در حال فتح یوفا

قره باغ تیم فوتبال قره باغ که زمانی بازی های خانگی را در شهر آغدام انجام می داد، اولین باشگاهی از یک ایالت قفقاز جنوبی است که تا به حال به مرحله یک هشتم نهایی یک رقابت بزرگ اروپایی راه یافته است، در این مورد لیگ اروپا یوفا، که از نظر اعتبار در میان تورنمنت های اروپایی به لیگ قهرمانان اروپا در رتبه دوم قرار دارد. . قره باغ در جدیدترین دستاورد در یک رشته دستاوردهای خیره کننده، در 7 مارس در باکو به تساوی 2-2 دست یافت. حریف این تیم شاید قوی ترین باشگاه اروپایی در این فصل، بایر لورکوزن بود که در حالی که در بوندسلیگا آلمان بازی می کرد، با 34 بازی پیاپی بدون شکست وارد مسابقه شد. دو باشگاه در تاریخ 15 مارس دوباره در آلمان به مصاف هم خواهند رفت تا مشخص شود کدام تیم به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا می کند. تنها رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی برای قره باغ معجزه کرد. قره باغ پس از برتری 4-2 از نظر گل در اولین بازی مرحله مقدماتی مقابل باشگاه براگا اف سی پرتغالی، پس از دریافت کارت قرمز در دقیقه 57 بازی برگشت، مجبور شد یک مرد را به زمین بزند. در ادامه نیمه دوم، قره باغ دو گل را واگذار کرد و به وقت اضافه ادامه داد. قره باغ سپس یک ضربه پنالتی را در دقیقه 115 تسلیم کرد و ظاهرا امید آنها برای صعود را از بین برد. اما این تیم در دقیقه 122 به گل رسید تا آنها را به دیدار با لورکوزن برساند.

23 اسفند 1402

ارمنستان: در حال گسترش با مفهوم بندر خشک

مقامات ارمنستان امیدوارند با ایجاد یک بندر خشک که این کشور را به کریدورهای تجاری بین المللی در حال ظهور متصل می کند، سردی روابط ایروان با روسیه را کاهش دهند.

16 بهمن 1402

رکورد صادرات ترکیه در ماه ژانویه 2024

صادرات ترکیه در ماه ژانویه 2024 با افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رکورد ثبت کرد.

12 بهمن 1402

رویای برف بازی

خانه برفی یک رویا بود که با بارش بسیار برف در روسیه ، برف بازی و ساختن کلبه های برفی امکان پذیر شده است

23 دی 1402

ایستگاه جلفا

ایستگاه قطار جلفا در جمهوری خودمختار نخجوان آذربایجان با افتتاح کریدور زنگزور نقش کلیدی سابق خود را بازی خواهد کرد.

9 دی 1402

گردشگران برای گرفتن عکس، فیلم های فوران های ایسلند رقابت می کنند

با فروکش کردن رودخانه درخشان گدازه از آتشفشانی که هفته گذشته در ایسلند فوران کرد، همه خوشحال نبودند. هازل لین، مدیر مطب دندانپزشکی 49 ساله در لندن، به محض دیدن فیلم فوران در تلویزیون، بلیط ریکیاویک را رزرو کرده بود، به این امید که شاهد جریان‌های گدازه‌ای تماشایی در زیر آسمان مذاب قرمز باشد. لین قبلاً در ماه قبل از ایسلند بازدید کرده بود، اما زمان برای مشاهده مواد مذاب خیلی زود بود. اگرچه هفته ها قبل از فوران آتشفشان - که در حدود 40 کیلومتری (25 مایلی) جنوب غربی ریکیاویک قرار دارد مقامات تا آن زمان نزدیک به 4000 نفر از ساکنان شهر مجاور گرینداویک را تخلیه کرده بودند، - در نهایت آتشفشان در 18 دسامبر فوران کرد.

4 دی 1402

ارمنستان به آینده احتمالی خارج از بلوک نظامی تحت رهبری روسیه فکر می کند

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان، بارها ادعاها، از جمله مقامات روسیه، مبنی بر تغییر قریب‌الوقوع در بردار سیاست خارجی ارمنستان را رد کرده است، اما این امر گمانه‌زنی‌ها در مورد چگونگی خروج این کشور از سازمان پیمان امنیت جمعی و آینده را متوقف نکرده است. خود نمایندگان مقامات در مورد این چشم انداز فکر می کنند. "البته ایده ادغام یورو در ارمنستان وجود دارد، اما ایده تبدیل شدن به کشوری با وضعیت غیر بلوکی نیز وجود دارد، بنابراین طیف گسترده ای از گزینه ها وجود دارد. ما به جامعه مدنی گوش می دهیم و سعی می کنیم بفهمیم که چه چیزی چیست؟ آرمن گریگوریان، دبیر شورای امنیت در 10 نوامبر در نشستی در بروکسل با عنوان آینده استراتژیک ارمنستان: ارمنستان-اروپا گفت: بهترین ابزار برای تضمین امنیت و توسعه ارمنستان است. 15 سازمان عمومی ارمنستان اخیراً بیانیه ای منتشر کردند و از روسیه به دلیل دخالت در امور داخلی ارمنستان انتقاد کردند. این بیانیه از دولت ارمنستان خواسته است که پایگاه نظامی 102 روسیه را اخراج کند، رسانه های پخش روسی را ممنوع کند و روند پایان دادن به عضویت این کشور در CSTO را آغاز کند.

24 آذر 1402

اردک ماندارین

اردک ماندارین در یااوزا در سرما احساس خوبی دارد

17 آذر 1402

ارمنستان به خطرات و سودهایی فکر می‌کند که تحریم‌ها بر الماس‌های روسیه وارد می کند

به نظر می رسد اتحادیه اروپا قصد دارد ممنوعیت فروش الماس روسیه را در بسته دوازدهم تحریم های آتی خود علیه مسکو به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین لحاظ کند. این اقدام با هدف اعمال فشار بر اقتصاد روسیه و محروم کردن این کشور از منابع مالی برای جنگ، قطعاً بر صنعت مهم و رو به رشد الماس‌تراشی ارمنستان تأثیر خواهد گذاشت. منفی یا مثبت بودن این تأثیر بستگی به این دارد که اتحادیه اروپا چگونه کار دشوار ردیابی الماس های تراش خورده را تا منشأ خشن آنها در معادن روسیه مدیریت خواهد کرد.

16 آذر 1402

نشست مرزی آذربایجان و ارمنستان در بحبوحه مذاکرات صلح با رکود برگزار شد

در حالی که ارمنستان به دنبال دور شدن از روسیه و به سمت غرب بوده است، آذربایجان دخالت کشورهای غربی در روند صلح را رد کرده است. از ماه سپتامبر، آذربایجان نارضایتی خود را علیه فرانسه و ایالات متحده که هر دو از دهه 1990، زمانی که جنگ اول قره باغ در جریان بود، میانجی در مناقشه بودند، اعلان کرده است. آذربایجان از اعتراض پاریس و واشنگتن به حمله سپتامبر و متعاقب آن مهاجرت ارامنه از قره باغ ناخوشایند است. آذربایجان ترجیح داده است که مناقشه در منطقه را حل کند - چه به صورت دوجانبه و چه از طریق میانجیگری کشورهایی مانند گرجستان، ترکیه و روسیه.

11 آذر 1402

سرمایش زمین مانع از حضور در اجلاس گرمایش زمین شد

این هواپیما از مونیخ قرار بود به اجلاس دبی برای مقابله با گرمایش زمین پرواز کند. به دلیل بارش های بی سابقه برف که از سال 2006 که در آنجا اتفاق نیفتاده، در باند فرودگاه یخ زد. و یخبندان به منفی 13 رسید. حمل و نقل، قطارها متوقف شده اند

6 آذر 1402

گربه های امروز مسکو

صبح امروز هر مسکوویی که امروز از پنجره بیرون را نگاه کرد؛ برف را دید گربه ها تغییر فصل را دیدند!

24 آبان 1402

استفاده از کوادکوپتر فیلمبرداری برای کشتار در جنگ

آنها مواد منفجره را به کوادکوپتر فیلمبرداری اتصال می دهند و سپس طرف مقابل را مورد حمله قرار می دهند.

24 آبان 1402

در کیف، یکی از مقامات کمیته ضد انحصار به اتهام رشوه دستگیر شد.

به گفته رسانه ها، این در مورد ولادیسلاو درویانکا است. این مقام ظاهراً برای "بستن چشمان خود" به تخلفات نمایندگان ساختارهای تجاری درخواست رشوه کرده است. متهم از رئیس یک شرکت فروش مواد شیمیایی و تجهیزات نظافتی درخواست 8000 دلار طلب کرده است. برای این وجوه، این مقام مسئول در خصوص جریمه های اعمال شده برای رئیس بنگاه قول «حل مشکل» داد. این مقام در حال حاضر در بازداشت است. او تا 10 سال پشت میله های زندان با مصادره اموال مواجه است.

8 آبان 1402

جنگی که برای مردم فقط دردناک شد

چند هفته قبل آذربایجان حمله برق آسای خود را برای بازپس گیری منطقه ای که در 9 ماه گذشته تحت محاصره قرار داده بود، آغاز کرد. ارتش جدایی طلب محلی هیچ کمکی از ارمنستان نداشت و آذربایجان به شدت پیشی گرفت. تجزیه طلبان ارمنی در ظرف 24 ساعت تسلیم شدند. واضح بود که تاریخ سه دهه ای جمهوری قره باغ کوهستانی (NKR) رو به پایان است و با تثبیت حکومت آذربایجان، دیگر جایی برای حکومت مستقل ارامنه در منطقه نخواهد بود. در نتیجه جنگ 19 تا 20 سپتامبر، والدین الینا از روستای خود گیشی در منطقه مارتونی به استپاانکرت، پایتخت NKR منتقل شده بودند. پس از اینکه خانواده برای آخرین وعده غذایی در خانه خود جمع شدند، شوهر الینا، آرتور سرکیسیان، برای تهیه سوخت برای سفر طولانی پیش رو، بیرون آمد. خانواده اش دیگر هرگز او را نخواهند دید.

3 آبان 1402

تعداد خودروهای پریمیوم در روسیه افزایش یافته است

ناوگان خودروهای لوکس به 19.8 هزار دستگاه در روسیه افزایش یافت. اغلب خودروهایی به ارزش بیش از 10 میلیون روبل در مسکو (8140 عدد)، سنت پترزبورگ (2035عدد)، منطقه مسکو (1575عدد)، منطقه کراسنودار (903عدد) و منطقه سیوردلکس( 509) یافت می شوند.

24 مهر 1402

اولین گروه از «امامان آلمانی» فارغ‌التحصیل شدند

«کریستیان وولف»، رئیس جمهور سابق آلمان که رئیس هیئت امنای کالج اسلامی را برعهده دارد گفت: «برای اولین‌بار، ائمه جماعت در آلمان به زبان آلمانی آموزش دیدند، چیزی که قبلاً هرگز اتفاق نیفتاده بود». وولف گفت که تأسیس این دانشگاه از برابری حقوقی مسلمانان ساکن آلمان با پیروان سایر ادیان حکایت دارد و تأکید کرد که بسیاری از مسلمانان و به ویژه نسل جوان مسلمان ساکن آلمان خواستار آن بودند که امامان در آلمان به زبان آلمانی تعلیم و آموزش ببینند.کالج اسلامی در اوخر سال ۲۰۱۹ در شهر اوسنابروک واقع در ایالت نیدرزاکسن آلمان تاسیس شد. اولین متقاضیان آموزش خود را در تابستان ۲۰۲۱ آغاز کردند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت