پل موجی به جزیره اوبولونسکی تقریباً تکمیل شده است
به زودی پل به طور کامل از سازه های موقت رها می شود و می توان آن را با شکوه تمام دید. جالب است که سازه های فولادی پل از فلزی ساخته شده است که در کارخانه ماریوپل "Azovstal" ذوب شده است. این فلز قبلاً از زیر آتش اشغالگران روسی - در 27 فوریه 2022 - خارج شد. پل موجی قرار است در روز کیف، که در 26 می امسال است، افتتاح شود.
پشت کوه ، کنار پایان کورپوسی ، همه جا پر از زباله است
او یک پشت میز نشین است ، حتی نمی داند مسئولیت چنین صحنه ای در حوزه مسئولیت اوست ، آن پشت " پایان کورپوسی " قرار دارد! زمین خوار در تدارک خوردن منطقه است و شخم هم می زند ! اما مدیر و زمین خوار از کجا می دانند در آن موزه زنده و زیبای" یول و پل "چه قدم ها برای نزدیک شدن ها از روی پل گذشته اند و حتی اگر هم بدانند ، هیچ اهمیتی برای آنان ندارد...........اما صدای تاریخ و صدای پای رهگذران هنوز در آنجا به گوش می رسد! حتی اگر گوش هایشان را هم بگیرند!
دبی پس از باران های شدید که شهر صحرایی پر زرق و برق را باتلاق کرد، پاکسازی می شود
باران در امارات متحده عربی و سایر نقاط شبه جزیره عربستان که معمولاً به دلیل آب و هوای خشک بیابانی معروف است، نادر است. دمای هوا در تابستان می تواند به بالای 50 درجه سانتیگراد برسد. پس از وقایع روز سه‌شنبه، این سؤال مطرح شد که آیا بارورسازی ابرها، فرآیندی که امارات متحده عربی اغلب انجام می‌دهد، می‌تواند باعث بارش شدید باران شود یا خیر. اما کارشناسان آب و هوا گرمایش زمین را عامل چنین رویدادهای شدید آب و هوایی می دانند. محققان پیش بینی می کنند که تغییرات آب و هوایی منجر به افزایش دما، افزایش رطوبت و خطر بیشتر سیل در بخش هایی از منطقه خلیج فارس شود. کشورهایی مانند امارات که در آن‌ها زیرساخت‌های زهکشی برای مقابله با باران‌های شدید وجود ندارد، می‌توانند بیشترین آسیب را ببینند.
قاصدک بهار؛ گل شادمانی
قاصدک همه جا حاضر در سراسر شهر یافت می شود. این گل زرد شاد، از اوایل بهار در طول فصل رشد شکوفا می شود. به نظر می رسد که هرچه بیشتر سعی کنید آن را از بین ببرید، بیشتر رشد می کند. قاصدک گیاهی ماندگار و پربار است، اما خوشبختانه همینطور است، زیرا یکی از مفیدترین گیاهان دارویی برای بشر است. هر دو برگ و ریشه برای حمایت از سلامت کبد مورد استفاده دارویی قرار می گیرند. همچنین یک گیاه اصلی برای هضم است - با طعم بسیار تلخ خود شیره معده ما را تحریک می کند، بدن ما را برای هضم غذا آماده می کند و به جذب چربی ها و مواد مغذی کمک می کند. من متوجه شدم که نوشیدن یک چای قاصدک در طول چند روز به من کمک می کند تا احساس شادابی، شادابی و نشاط داشته باشم، گویی کبدم از من برای رفتار مهربانانه با آن تشکر می کند. برگ ها و گل های قاصدک را می توان هر دو به صورت تازه به سالاد اضافه کرد، روشی زیبا برای استفاده از فراوانی این گیاه در طول فصل رشد.!!
ایلیا و کریل ، کودکان در مطالعه و بازی
هنرمند نقاش کیف "لئوکادیا پترونا لیاخوویچ" در 18 دسامبر 1915 در شهر یکاترینوسلاو (دنیپروپتروفسک ) در اکراین به دنیا آمد. او در مدرسه کارگران هنر در دنیپروپتروفسک (1934) و مدرسه هنر خارکف (1934 - 1938) ، موسسه هنر خارکف (1938 - 1941) تحصیل کرد. وی سرانجام از موسسه هنر کیف (1946) فارغ التحصیل شد
چه کسی درختارو برید؟
چه کسی درختارو برید این بدجنس همه درختارو قطع کرد!
خانا باغ های حکم آباد
خانا باغ های مخروطی باغات سبزی تبریز ، نمادهایی از کار و زحمت و اندک استراحت بعد از ظهر و شبانه ی مردم زحمتکش هستند ! حکم آباد مفهومی گرانبها در سبزی و کاهوی تبریز دارد ! منطقه ای که با ناکارآمدی مدیران شهری در حال فروپاشی تدریجی است ! ثبت ملی باغات ، عدم صدور مجوز تفکیک ، ممانعت از خیال پردازی های زشت و کژ همچون ساخت پارک بزرگ با تخریب باغ بزرگ می تواند در رسیدن به مقصد مهم ثبت جهانی زمین احیا شده و موزه زنده باغ و بوستان سبزی شهر تبریز کمک کند!
سنجاب خودرو درگیر بوروکراسی
بدون شرح!
بانک جهانی زنگ خطری را در مورد «واژگونی تاریخی» توسعه برای فقیرترین کشورها به صدا در می آورد
بانک جهانی در گزارشی روز دوشنبه اعلام کرد که نیمی از 75 فقیرترین کشور جهان برای اولین بار در این قرن، شکاف درآمدی فزاینده ای را با ثروتمندترین اقتصادها تجربه می کنند. بر اساس این گزارش، تفاوت بین رشد درآمد سرانه در فقیرترین کشورها و ثروتمندترین کشورها در پنج سال گذشته افزایش یافته است.................چین، هند و کره جنوبی - که اکنون مولدهای اقتصادی بزرگ هستند - زمانی جزو فقیرترین کشورهای جهان بودند، اما توانستند با فقر شدید مقابله کنند و استانداردهای زندگی را بالا ببرند.
انیشتین در روز تولد 72 سالگی
عکس "اولیگان" انیشتین به طور تصادفی ظاهر شد. خبرنگار آرتور ساس از آژانس خبری یونایتدپرس در روز تولد 72 سالگی انیشتین برای گرفتن عکس های جشن به دیدارش رفت. با این حال، انیشتین در آن روز حال و هوای خوبی نداشت. با اخم به دوربین نگاه کرد. آرتوس ساس از فیزیکدان خواست که با خوشحالی لبخند بزند. در پاسخ، انیشتین زبانش را به او نشان داد . این عکس معروف اینگونه ظاهر شد.
خانه موسیقی هواینان
یک خانه "موسیقی" غیرمعمول در شهر چینی هواینان (استان آنهویی) از دو بخش . به طور دقیق تر، از دو ابزار موسیقی - ویولن و پیانو، تقریباً کاملاً شفاف تشکیل شده است. چنین پروژه کمی دیوانه وار فقط می تواند برای استعدادهای جوان به ذهن خطور کند که تخیل جسورانه آنها هنوز هیچ مرزی ندارد. طراح های این ساختمان از دانشجویان دانشکده معماری دانشگاه صنعتی هستند. خانه پیانو در سال 2007 ساخته شد، نسبت های ساختمان به طور کامل کپی آلات موسیقی، آنها در مقیاس 1:50 ساخته شده است. ویولن دارای پله برقی است و پیانو مجموعه نمایشگاهی را در خود جای داده است.
قاپی یا درب
نقاش معاصر. در سال 1978 در شهر سمیپالاتینسک متولد شد. در مدرسه هنر دولتینوووالتایسک (1994-1999). در سالهای 1996 و 1997 تحصیلات خود را به پایان برد ، آندری دوریف مقام اول را در مسابقات روسی "استعدادهای جوان" به دست آورد. او از آکادمی نقاشی، مجسمه سازی و معماری روسیه فارغ التحصیل شد و در کارگاه منظر زیر نظر پروفسور ا. پ. آفونین (2000-2006) تحصیل کرد. و دیپلم "نگهبان آلتای" را کسب کرد.
تنها راه تأمين ثبات در منطقه
واکنش‌هاي جهاني به حمله پهپادي و موشکي ايران به اسرائيل براي شناخت ماهيت دولت‌ها و سازمان‌هاي بين‌المللي، قابل مطالعه و تأمل هستند. در حالي که نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل، اقدام ايران را «دفاع مشروع در پاسخ به تجاوز اسرائيل» دانست، دبيرکل اين سازمان، آنتونيو گوترش آن را محکوم کرد! دولت‌هاي اروپائي و آمريکا نيز حمله ايران به اسرائيل را محکوم کردند در حالي که از محکوم کردن جنايات 6 ماه گذشته رژيم صهيونيستي که در جريان آن 34 هزار نفر به شهادت رسيدند، 11 هزار نفر مفقود، 80 هزار نفر مجروح، بيش از 2 ميليون نفر بي‌خانمان و صدها مسجد و بيمارستان و مراکز آموزشي و هزاران خانه ويران شدند، خودداري کردند. اين کشورها هنوز هم به ارسال سلاح براي رژيم صهيونيستي ادامه مي‌دهند و گفته مي‌شود دولت آلمان ارسال سلاح براي اين رژيم را 10 برابر کرده است.
غدریبه ر مترو مسکو+ویدئو
ایگور ولادیمیرویچ بلکوفسکی - عضو آکادمی هنر روسیه، عضو اتحادیه خلاق هنرمندان روسیه و کنفدراسیون بین المللی هنرمندان است. او مدال طلای آکادمی هنر روسیه و جایزه "گذشته روشن" فرماندار منطقه چلیابینسک را برای دستاوردهای در زمینه هنر دریافت کرد. در سال 1962 در شهر چلیابینسک در خانواده عکاس مشهور ولادیمیر بلکوفسکی متولد شد. در سال 1981 از مدرسه هنر چلیابینسک فارغ التحصیل شد و پس از آن به مدت 3 سال در یک مدرسه هنری تدریس کرد.
نباید مقابل هنجارشکنی دینی در جامعه کوتاهی شود
همه مردم، جوانان، فعالان سیاسی – اجتماعی و فعالان رسانه‌ای بدانند که توفیق ملت در توحید کلمه است
خورشید گرفتگی در هیوستون ؛ امریکا
خورشید گرفتگی کامل امروز از آمریکای شمالی عبور می کند و بخش هایی از 15 ایالت ایالات متحده در مسیر کلی قرار دارند. نقشه‌ها نشان می‌دهند که طرفداران نجوم کجا و چه زمانی می‌توانند این رویداد بزرگ را با تاریک شدن آسمان در اواسط روز دوشنبه ۸ آوریل ببینند.
شکوفه های گیلاس زیبایی های بهار + ویدئو
فصل بهار در ژاپن تابلویی از صحنه های رویایی است. از نیمه دوم ماه مارس تا اواخر ماه مه، شکوفه‌های ساکورای نمادین ژاپن (شکوفه‌های گیلاس) بازدیدکنندگان و مردم محلی را مجذوب خود می‌کند، زیرا طول و عرض ژاپن را با سایه‌های ظریف صورتی روشن می‌کنند.
سونات مهتاب اثر بتهوون
هنگامی که سونات "مهتاب" برای اولین بار منتشر شد، صفحه تقدیم آن به زبان ایتالیایی بود و کنتس جولی گیکیاردی، که بتهوون عاشق او شده بود از آن زمان به نام جولیتا شناخته شده است..............این قطعه یکی از محبوب‌ترین ساخته‌های بتهوون برای پیانو است و حتی در زمان خودش نیز محبوبیت زیادی داشت. بتهوون سونات مهتاب را در اوایل سی سالگی خود نوشت، پس از اینکه کار سفارشی اش را به پایان رساند.... ..مهتاب بر فراز دریاچه اورمیه پرتره ای از ماه بر فراز دریاچه ارومیه در 18 آگوست 2005 در منطقه باری آذربایجان ایران است
بازگشایی درهای آموزش؛ خواست دختران به عنوان عیدی از امارات اسلامی طالبان
شماری از دختران بازمانده از آموزش در آستانه عید سعید فطر بار دیگر خواهان بازگشت شان به نهادهای آموزشی هستند. ▪️آنان می‌گویند که به علت محروم شدن از آموزش تجلیل از عید نیز برای شان خوش‌آیند نیست. صنم بیست ساله که پس از بسته شدن در دانشگاه‌ها رویاهایش را با رنگ روی کاغذ نقاشی می‌کند خواهان باز شدن درهای آموزش به روی دختران است. او می‌گوید که بیش‌تر وقت‌ها برای رهایی از استرس و چالش‌های که ذهنش را آزار می‌دهد به نقاشی رو می‌آورد و گه‌گاهی امیدش را نیز بر روی کاغذ می‌کشد.
مدارک لازم تکمیل شدند
بدون شرح !
"همه چیز همچنان در حال حرکت است": شوک و اندوه در هوالیان حکمفرماست
سونگ دی یو 66 ساله که از شوهر 94 ساله خود مراقبت می کند، گفت که وقتی به مرکز امداد و نجات در مدرسه ابتدایی ژونگ هوا آمد، تمام وسایل خود را جا گذاشت. او درباره همسرش که از ویلچر استفاده می‌کند، می‌گوید: «فقط مایحتاج و داروهای شوهرم را به دلیل ابتلا به سرطان با خود آورده‌ام. با بیش از 300 پس لرزه و 76 ساختمان در خطر ریزش، تعداد افرادی که به دنبال سرپناه هستند ممکن است در روزهای آینده افزایش یابد. "من می توانم زلزله را در خودم احساس کنم که انگار هنوز در حال وقوع است. من احساس سرگیجه دارم و همه چیز همچنان در حال حرکت است. در حالی که ساکنان هوالیان به آرامی به زندگی عادی خود باز می‌گردند، خدمات اورژانس برای نجات ده‌ها نفری که در کوه‌های پارک ملی تاروکو در نزدیکی کوه‌ها گیر افتاده‌اند، کار می‌کنند. جاو یوان وو، رئیس اداره آتش نشانی شهرستان هوآلین که عملیات امداد و نجات را هماهنگ می کند، گفت: "هوالین یک محیط کوهستانی و آبی زیبا است." "اما همه این محیط ها یک مشکل مشترک دارند - آنها به ویژه مستعد رانش سنگ هستند، چیزی که اکنون اتفاق افتاده است. «از آنجایی که مکان‌هایی که افراد در آن گیر افتاده‌اند همگی نسبتاً دور هستند، امدادگران اولیه یا تجهیزات ارتباطی به راحتی به آنها دسترسی ندارند.» با پس لرزه های منظم هوآلین و وقوع آب و هوای بد، خطر رانش زمین باعث می شود امدادگران با زمان مسابقه دهند. رئیس آتش نشانی گفت: اگر بار اول افراد گرفتار شده را با سرعت کافی خارج نکنیم، ممکن است برای بار دوم یا سوم هنگام وقوع پس لرزه ها مجروح شوند.
برای مایاها، خورشید گرفتگی نشانه برخوردهای آسمانی بود - و ستاره شناسان آنها سوابق پیچیده ای را برای پیش بینی آنها نگه داشتند.
ما در جهانی آلوده به نور زندگی می کنیم، جایی که لامپ های خیابانی، تبلیغات الکترونیکی و حتی روشنایی حیاط خلوت امکان مشاهده همه اجرام آسمانی به جز درخشان ترین اجرام آسمان شب را مسدود می کنند. اما به یک منطقه رسمی محافظت شده «آسمان تاریک» سفر کنید، به آسمان خیره شوید و شگفت زده شوید. این نمای بهشتی است که مردم برای هزاران سال داشتند. جوامع پیشامدرن آسمان را تماشا می‌کردند و کیهان‌شناسی، نقشه‌هایی از آسمان ایجاد می‌کردند که اطلاعاتی را برای تقویم‌ها و چرخه‌های کشاورزی ارائه می‌کرد. آنها همچنین کیهان شناسی هایی را ایجاد کردند که در کاربرد اصلی این کلمه، باورهای مذهبی برای توضیح جهان بود. خدایان و آسمانها جدایی ناپذیر بودند. آسمان ها طبیعتی منظم و چرخه ای دارند، بنابراین به اندازه کافی تماشا و ضبط کنید تا ریتم آنها را تعیین کنید. بسیاری از جوامع قادر به پیش‌بینی دقیق ماه‌گرفتگی بودند، و برخی نیز می‌توانستند خورشید گرفتگی را پیش‌بینی کنند - مانند آنچه که در آمریکای شمالی در 8 آوریل 2024 رخ خواهد داد.
ناسا می‌خواهد یک ساعت جدید برای ماه ارائه کند، جایی که ثانیه‌ها سریع‌تر از زمین می‌گذرند
این کاملاً یک منطقه زمانی مانند مناطق روی زمین نیست، بلکه یک چارچوب کامل از زمان مرجع برای ماه است. از آنجایی که گرانش کمتری روی ماه وجود دارد، زمان در ماه کمی سریعتر - 58.7 میکروثانیه در هر روز - در مقایسه با زمین حرکت می کند. بنابراین، کاخ سفید روز سه‌شنبه به ناسا و دیگر آژانس‌های ایالات متحده دستور داد تا با آژانس‌های بین‌المللی برای ارائه یک سیستم مرجع زمانی جدید ماه محور همکاری کنند. کوین کوگینز، مسئول ارشد ارتباطات و ناوبری ناسا گفت: «یک ساعت اتمی در ماه با سرعت متفاوتی نسبت به ساعت روی زمین تیک می زند. منطقی است که وقتی به جسم دیگری مانند ماه یا مریخ می روید، هر کدام ضربان قلب خود را داشته باشند. کوگینز گفت، بنابراین همه چیز در ماه در زمان افزایش سرعت ماه کار می کند.
سفره ی افطاری خیابان
فردا روز قدس است وسفره ی افطاری در شب جمعه با نماد مسجد الاقصی از طراف آنادولو گنجلیک درنه ای همراه با تصاویر کودکان فلسطینی و خانه های ویران غزه در میدان طرابزون داده می شود