نگارگری "رویای شیرین"
استاد هنر تبریز علی کوهپایه درگذشت
علی کوهپایه هنرمند نامی تبریز چشم از جهان فرو بست، او نقاش، بازیگر و تدهیب کار تواتمندی بود که شاگردان و اساتید بسیاری تربیت نمود که همواره روح والای انسانی و هنری او را با قلم هایشان جاری و زنده نگه خواهند داشت
بایدن با حمایت از کامالا هریس از رقابت های ریاست جمهوری کنار رفت
رهبر 81 ساله ایالات متحده روز یکشنبه در یک اعلامیه پر توجه گفت که از رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری 2024 کناره گیری می کند، زیرا نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه نمی تواند رقیب جمهوری خواه دونالد ترامپ را شکست دهد. بایدن، معاون رئیس جمهور کامالا هریس، 59 ساله، را برای جایگزینی او به عنوان نامزد دموکرات، تنها 3 ماه و نیم قبل از انتخابات 5 نوامبر، تایید کرد.
بسیاری از جشنواره های آتش بازی تابستانی در ژاپن به دلیل شکایت لغو شدند
جشنواره‌های آتش‌بازی یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های تابستانی ژاپن است - اما امسال، چندین سازمان‌دهنده این رویداد مورد انتظار را به دلیل شکایت از آوارهایی که باعث آسیب مالی می‌شوند، لغو کردند. به گزارش وب سایت اطلاع رسانی گردشگری Walkerplus، تاکنون 10 جشنواره در منطقه کانتو لغو شده است، از جمله جشنواره آتش بازی آداچی به دلیل طوفان در روز شنبه و 22 جشنواره در سراسر کشور. یکی از شهرهایی که امسال با آتش بازی جشن نمی گیرد، فوناباشی در استان چیبا است. این شهر که در نزدیکی دریا واقع شده است، جشنواره سالانه آتش بازی تابستانی خود را پس از اینکه آوارهای این رویداد به هفت قایق که در بندری در نزدیکی پهلو گرفته بودند در سال گذشته آسیب رساند و 12 میلیون ین (76200 دلار) برای برگزارکننده رویداد خسارت وارد کرد، لغو کرد. کویچیرو اوزاکی، یکی از اعضای کمیته، گفت که جشنواره برای 28 و 29 سپتامبر برنامه ریزی شده بود، اما کمیته سازماندهی جشنواره شهروندان فوناباشی تصمیم گرفت امسال را لغو کند زیرا نتوانستند مکان دیگری را در چنین مهلت کوتاهی پیدا کنند.
فونا هرزوگا دایناسور کوچولویی که ۹۹ میلیون سال پیش گور خود را کنده بود
به تازگی استخوان‌های یک گونه گیاه‌خوار از دایناسورها کشف شده که به صورت زیرزمینی در دوره کرتاسه میانی زندگی می‌کرده است. یافتن بقایای دایناسورها در صخره‌های ۹۹ میلیون ساله صحرای یوتا واقع در جنوب غربی آمریکا به ندرت اتفاق می‌افتد، چرا که اغلب به قطعاتی تبدیل می‌شوند که در طول زمان فرسایش می یابند. با این حال، گونه‌ای از دایناسور به نام «فونا هرزوگا» به تازگی شناسایی شده که از این قاعده مستثنی است. این گیاهخوار کوچک گودال‌هایی را در زیر زمین حفر میکرده است که از بقایای این دایناسورها برای میلیون ها سال نگهداری کرده است. در سلسله‌بندی خانواده دایناسورها، «فونا» به گروهی از گیاهخواران متوسط ​​به نام «تسلوساروس» تعلق داشت. این موجودات هیچ سنبله، شاخ، تاج یا بیرون زدگی تزئینی عجیب دیگری نداشتند، امری که آن‌ها را به گوسفندانی در میان دایناسورها شبیه می‌کرد. شواهد اخیر نشان می‌دهد که تسلوساروس از معدود گونه‌ دایناسورهای شناخته‌شده‌ای است که در زیر زمین زندگی می‌کردند، عادتی که باعث فسیل شدن آنها شده است.
کلاس درس با گوشی تلفن
گوشی های دنیای دیجیتال در مقابله با دانش آموزی کودکان هستند................................
نگوین فو ترونگ، رهبر قدرتمند ویتنامی، در 80 سالگی درگذشت
نگوین فو ترونگ، دبیر کل تندرو حزب کمونیست ویتنام، که ریاست تحولات اقتصادی و ژئوپلیتیکی کشورش را برعهده داشت و با کمپین مبارزه با فساد "کوره فروزان" خود، رهبری آن را تغییر داد، روز جمعه در هانوی درگذشت. او 80 ساله بود.
پروانه روی اسطوخودوس
اسطوخودوس سرده ای از 47 گونه شناخته شده از گیاهان گلدار چند ساله در خانواده نعناعیان است. این گیاه بومی دنیای قدیم است، که عمدتاً در مناطق خشک‌تر و گرم‌تر سرزمین اصلی اوراسیا یافت می‌شود، که به نسیم‌های دریایی میل دارد. بسیاری از اعضای سرده ی اسطوخودوس به طور گسترده در آب و هوای معتدل به عنوان گیاهان زینتی برای استفاده در باغ و مناظر، برای استفاده به عنوان گیاهان آشپزی، و همچنین به صورت تجاری برای استخراج اسانس کشت می شوند. اسطوخودوس در طب سنتی و به عنوان یک ماده در لوازم آرایشی استفاده می شود.
سیب سیاه
گونه خاصی از سیب در اطراف شهر کوهستانی «Nyingchi» در تبت یافت می‌شود که آن را می‌توان یکی از کمیاب‌ترین انواع میوه در جهان دانست. این سیب خاص که آن را در زبان محلی «هوانیو» می‌نامند، پوستی تیره رنگ - بنفش متمایل به مشکی - دارد و به همین علت آن را «الماس سیاه» می‌نامند. سیب الماس سیاه سرشار از فیبر، ویتامین‌های آ، ب و ث و آنتی‌اکسیدان است و برای بیماری‌های پوستی و خودایمنی خواص درمانی دارد.
آیا می خواهید رشد فکری فرزندتان را تقویت کنید؟ از کتاب های صوتی به جای فیلم استفاده کنید
امروزه دیدن کودکانی که به صفحه نمایش خود چسبیده اند غیرمعمول نیست. بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو در سال 2020، در واقع، 80 درصد از والدینی که کودکان 11 ساله یا کمتر دارند، می گویند که فرزندانشان ویدیوهای یوتیوب را تماشا می کنند. نیمی از این والدین می گویند که فرزندانشان هر روز ویدئو تماشا می کنند – برخی حتی چندین بار در روز. اما خیره شدن طولانی مدت به صفحه نمایش می تواند بر سلامت کودکان تأثیر منفی بگذارد - حتی ایجاد وابستگی. بر اساس تحقیقات، کودکان زمانی که زمان نمایش صفحه نمایش آنها بیش از یک ساعت در روز باشد، کنجکاوی، خودکنترلی و ثبات عاطفی کمتری از خود نشان می دهند. آنها همچنین احتمال بیشتری برای تجربه اضطراب و افسردگی دارند و از اختلالات خواب، چاقی و اختلال در مهارت های اجتماعی رنج می برند. حتی ویدیوهای کوتاه و سریع عواقبی دارد که بر خود تنظیمی و حافظه کاری کودکان خردسال تأثیر می گذارد. من معتقدم ضروری است که چگونگی استفاده از فناوری را به گونه ای بررسی کنیم که بتواند بر توانایی کودکان در تفکر و برقراری ارتباط تأثیر مثبت بگذارد. کتاب‌های صوتی مورد قانع‌کننده‌ای را ارائه می‌کنند. از حدود سه و نیم سالگی، اکثر کودکان می توانند داستان های ساده و افسانه ها را درک کنند. کتاب‌های صوتی می‌توانند به‌ویژه در هنگام ماشین‌سواری، روال قبل از خواب و زمان بازی آرام مفید باشند. برای کودکان مدرسه‌ای، می‌توانند با ارائه راهی جایگزین برای تجربه کتاب‌ها، خوانندگان بی‌میل را درگیر کنند. و مهمتر از همه، آنها می توانند رشد فکری بچه ها را - خیلی بیشتر از ویدیوها پرورش دهند .
قطعی عظیم فناوری اطلاعات آسیب‌پذیری‌های عمده در اکوسیستم اطلاعات جهانی را نشان می‌دهد
قطع جهانی فناوری اطلاعات در 19 ژوئیه 2024 که باعث فلج شدن سازمان‌ها از خطوط هوایی گرفته تا بیمارستان‌ها و حتی تحویل لباس‌های فرم برای بازی‌های المپیک شد، نشان‌دهنده نگرانی فزاینده‌ای برای متخصصان امنیت سایبری، مشاغل و دولت‌ها است. این قطع نشانگر نحوه وابستگی شبکه های سازمانی، خدمات رایانش ابری و اینترنت و آسیب پذیری هایی است که این امر ایجاد می کند. در این مورد، به‌روزرسانی خودکار معیوب نرم‌افزار امنیت سایبری فالکون از CrowdStrike باعث از کار افتادن رایانه‌های شخصی با سیستم عامل ویندوز مایکروسافت شد. متأسفانه، بسیاری از سرورها و رایانه های شخصی باید به صورت دستی تعمیر شوند و بسیاری از سازمان های آسیب دیده هزاران مورد از آنها را در سراسر جهان پخش کرده اند. برای مایکروسافت، مشکل بدتر شد زیرا این شرکت تقریباً همزمان با به‌روزرسانی CrowdStrike، به‌روزرسانی را برای پلتفرم محاسبات ابری Azure منتشر کرد. مایکروسافت، CrowdStrike و سایر شرکت‌ها مانند آمازون راهکارهای فنی را برای مشتریانی که مایلند امور را به دست خود بگیرند، صادر کرده‌اند. اما برای اکثریت قریب به اتفاق کاربران جهانی، به ویژه شرکت ها، این یک راه حل سریع نیست. حوادث فناوری مدرن، چه حملات سایبری و چه مشکلات فنی، همچنان جهان را به روش های جدید و جالبی فلج می کند. حوادث عظیمی مانند گسل به روز رسانی CrowdStrike نه تنها باعث ایجاد هرج و مرج در دنیای تجارت می شود، بلکه خود جامعه جهانی را نیز مختل می کند. زیان های اقتصادی ناشی از چنین حوادثی - از دست رفتن بهره وری، بهبود، اختلال در فعالیت های تجاری و فردی - احتمالاً بسیار زیاد است.
کارتون های از جف کوتربا
جف پس از 31 سال کاریکاتوریست بزرگترین روزنامه نبراسکا، ناگهان خود را بیکار کرد. بنابراین او از حمایت هواداران برای ادامه نقاشی قدردانی می کند. کارتون‌های سرمقاله‌ای درخشان و معتدل جف در سراسر جهان پخش می‌شود و نقاشی‌های اصلی او نیز در شاتل فضایی دیسکاوری پرواز کرده‌اند. او خواننده اصلی، گیتاریست و ترانه سرای گروه پریری کتس است، یک گروه سوئینگ و جامپ بلوز که در سراسر ایالات متحده از جمله جشنواره موسیقی South by Southwest اجرا داشته است. و او ممکن است محبوب ترین کاریکاتوریست با ویراستار در میان کارتونیست ها باشد
رزمایش نظامی آمریکا در ارمنستان
یک مانور نظامی مشترک در حال انجام که شامل تعداد نسبتاً کمی از نیروهای آمریکایی و ارمنی در پایگاهی در حومه ایروان است، باعث خشم در کرملین شده است. بر اساس گزارشی که توسط فرماندهی اروپایی ایالات متحده توزیع شده است، رزمایش مشترک 11 روزه که Eagle Partner نامیده می شود، تا 24 ژوئیه ادامه خواهد داشت و هدف آن تقویت "همکاری بین ایالات متحده و ارمنستان در طول عملیات های حفظ صلح و ثبات" است. این تعداد سربازان درگیر نیست که مقامات روسی را درگیر می کند، بلکه بیشتر به زمان و نماد تمرین مشترک مربوط می شود. این معیاری محسوس از پیشرفت ارمنستان در محور ژئوپلیتیکی خود از روسیه به سمت غرب پس از از دست دادن قره باغ کوهستانی توسط ایروان است. کریستینا کوین سفیر ایالات متحده در ارمنستان در مراسم افتتاحیه Eagle Partner در 25 تیرماه در سخنانی گفت: "شما [نیروهای آمریکایی و ارمنستان] در خط مقدم یک رابطه و مشارکت مهم و رو به رشد هستید و کشورهای ما از تعهد شخصی شما برای تضمین صلح، امنیت و رفاه تشکر می کنند." به موازات این رزمایش، رسانه ارمنی هتق گزارش داد که یک مشاور مقیم از پنتاگون به وزارت دفاع ارمنستان ملحق خواهد شد. وظایف و مسئولیت های مشاور به طور عمومی فاش نشده است. علاوه بر این، ایالات متحده و ارمنستان در حال بررسی همکاری برای ساخت نیروگاه هسته ای جدید در ارمنستان هستند. در حال حاضر، روسیه در زمینه تولید برق اتمی در تاسیسات متسامور که 12 سال از چرخه عمر آن باقی مانده است، در تنگنا قرار دارد.
چگونه اوکراینی ها – بدون نیروی دریایی – ناوگان دریای سیاه روسیه را شکست دادند
از زمان آغاز تهاجم روسیه در سال 2022، اوکراین با موفقیت در بسیاری از جبهه ها در برابر مخالفان خود مقاومت کرده است، اما شگفت انگیزترین موفقیت آن در تئاتری بود که کمتر کسی انتظار داشت اوکراین در دریای سیاه پیروز شود: . در سال 2022، توافق بین تحلیلگران نظامی این بود که ارتش ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه، به احتمال زیاد نیروهای اوکراینی را در هوا، زمین و دریا سرکوب خواهد کرد. با این حال، اوکراین با تزریق گسترده کمک های مالی و تسلیحاتی از سوی ایالات متحده و کشورهای غربی، تا حدی در خشکی با روسیه مبارزه کرده است. در دریا، اوکراینی‌ها موفقیت بیشتری داشته‌اند و انقلابی در سلاح‌ها و تاکتیک‌هایی به راه انداخته‌اند که هم درس‌ها و هم هشدارهایی را برای نیروی دریایی جهان ارائه می‌کنند. هنگامی که تهاجم مسکو آغاز شد، تنها کشتی جنگی اوکراین یک ناوچه متعلق به دوران شوروی بود که برای جلوگیری از افتادن آن به دست روسیه، باید در بندر میکولایف اوکراین غرق می شد. نیروی دریایی روسیه بدون چالش در دریاها، موشک‌های بالستیک را بر شهرهای اوکراین فرود آورد، از هواپیماهای نظامی محافظت کرد، بنادر اوکراین را محاصره کرد و در حال آماده‌سازی برای حمله آبی خاکی به بزرگترین بندر اوکراین، اودسا بود. اما با استقرار یک سری تاکتیک‌ها و سلاح‌های جدید در نبرد دریای سیاه، اوکراینی‌ها توانسته‌اند 26 کشتی روسی را از آغاز جنگ منهدم کنند و ناوگان قدرتمند دریای سیاه روسیه را مجبور به فرار از صدها مایل به بندر امن ترا کنند.این موفقیت تاریخی درسی را ارائه می دهد که چگونه قدرت های ضعیف می توانند از تفکر نوآورانه و فناوری جدید برای شکست دادن مخالفان قدرتمندتر استفاده کنند.
عشاق بر روی چمن
قطعات بلند پازل کووید در جای خود قرار می گیرند - تصویر ناراحت کننده است
از سال 2020، وضعیتی که به عنوان طولانی مدت کوید-19 شناخته می شود، به یک ناتوانی گسترده تبدیل شده است که بر سلامت و کیفیت زندگی میلیون ها نفر در سراسر جهان تأثیر می گذارد و برای اقتصادها میلیاردها دلار هزینه کاهش بهره وری کارکنان و کاهش کلی نیروی کار را به همراه دارد. تلاش علمی شدیدی که کووید برای مدت طولانی جرقه زد، منجر به خروجی بیش از 24000 مقاله در نشریه علمی شده است، که آن را به تحقیق‌شده‌ترین وضعیت سلامتی در هر چهار سال از تاریخ ثبت شده بشر تبدیل کرده است. کووید طولانی اصطلاحی است که مجموعه ای از اثرات بلندمدت سلامت ناشی از عفونت با ویروس سارس-CoV-2 را توصیف می کند. این موارد از علائم تنفسی مداوم، مانند تنگی نفس، تا خستگی ناتوان کننده یا مه مغزی که توانایی افراد را برای کار محدود می کند، و شرایطی مانند نارسایی قلبی و دیابت که تا پایان عمر باقی می مانند.
استگوزاروس گرانقیمت ترین فسیل حراجی ساتبیز نیویورک
یک اسکلت دایناسور نادر در روز چهارشنبه (17 ژوئیه) در ساتبیز نیویورک به قیمت 44.6 میلیون دلار (با احتساب هزینه ها) فروخته شد و این استگوزاروس را به با ارزش ترین فسیلی تبدیل کرد که تا به حال در حراجی فروخته شده است. برنده مناقصه کسی نبود جز کلکسیونر کن گریفین، مدیر میلیاردر صندوق سرمایه گذاری که سیتادل را تاسیس کرد. گریفین قصد دارد در مورد امانت دادن نمونه با نام مستعار Apex به یک موسسه آمریکایی تحقیق کند.
چودار
موضوع قدرت عنصری طبیعت روسیه در نقاشی های شیشکین در عظمت خشن جنگل های آن با ستون هایی از تنه های قدرتمند آشکار می شود. موضوع اصلی کار شیشکین جنگل است و جنگل، به طور معمول، از گونه های مخروطی و همیشه سبز است. زمان مورد علاقه سال برای شیشکین تابستان است، زمان مورد علاقه روز و ظهر است. شیشکین نسبت به حالات متغیر و انتقالی طبیعت بی تفاوت بود. و در این کشش به اشکال پایدار، تغییرناپذیر و بالغ، «کلاسیکیسم» عجیب شیشکین آشکار می شود.
اقدامات حزب رویای گرجستان امیدهای تفلیس برای همگرایی یورو-آتلانتیک را به خطر می اندازد
در پی توبیخ ناتو در مورد پذیرش اقدامات غیرلیبرال توسط دولت گرجستان، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای به اوراسیا نت گفت که تفلیس باید "تعهد آشکار به دموکراسی" را نشان دهد یا در غیر این صورت خطر بسته شدن "درهای آینده اروپایی گرجستان" را دارد. این بیانیه که به طور انحصاری به اوراسیا نت داده شده است، شاید یکی از واضح ترین بیان های عمومی تا به امروز باشد که صبر غرب در قبال جهت گیری سیاست دولت تحت سلطه رویای گرجستان رو به پایان است. این مقام وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای کتبی گفت: «ما - و اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای اروپایی - به صراحت گفته‌ایم که عواقبی برای اقدامات و لفاظی‌های رویای گرجستان خواهد داشت.» اظهارات و اقدامات دولت گرجستان - از جمله حملاتش علیه جامعه مدنی و هنجارهای دموکراتیک و ترویج اطلاعات نادرست در مورد ایالات متحده، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا - با ارزش‌های دموکراتیک که زیربنای عضویت در اتحادیه اروپا و اتحادیه اروپا است، ناسازگار است. ناتو و در نتیجه مسیر گرجستان به سمت همگرایی یورو-آتلانتیک را تضعیف می کند.
آذربایجان، قزاقستان و ازبکستان در جهت تحقق چشم انداز صادرات انرژی سبز گام برمی دارند
وزارت انرژی قزاقستان پیش نویس توافقنامه مشارکت استراتژیک خود در زمینه انرژی سبز با آذربایجان و ازبکستان را برای اظهار نظر عمومی منتشر کرده است. این توافق نامه‌ای را که سه کشور در ماه مه امضا کردند، روی استخوان‌های خود قرار می‌دهد. طرفین با تاکید بر اهمیت انرژی سبز و پاک در اقدام جهانی برای مبارزه با تغییرات اقلیمی، همکاری متقابل را در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، بهره وری انرژی، هیدروژن سبز و آمونیاک سبز برای بهبود امنیت سیستم انرژی و ثبات عرضه تشویق می کنند. این پیش‌نویس در ادامه قزاقستان را متعهد می‌کند که «به طور مشترک طرح‌های زیرساخت انرژی جدید را اجرا کند که به تنوع منابع انرژی و مسیرهای ترانزیتی در اروپا، آسیای مرکزی و منطقه خزر کمک می‌کند». همچنین اعلام می کند که قصد دارد به "کاهش سریع، عمیق و پایدار در انتشار گازهای گلخانه ای" دست یابد. طرفین همچنین علاقه خود را برای تسهیل "ارتباط متقابل سیستم های انرژی آسیای مرکزی و آذربایجان به منظور صادرات پایدار انرژی سبز و گسترش گسترده انرژی استراتژیک ابراز می کنند." به نظر می رسد بازار اصلی طرح سه جانبه برای انرژی سبز اتحادیه اروپا باشد که با کمبود انرژی و هزینه های بالا به دلیل اختلال ناشی از حمله بی دلیل کرملین به اوکراین و در نتیجه اعمال تحریم ها علیه روسیه دست و پنجه نرم کرده است. همانطور که در یادداشت موضوع امضا شده در ماه مه مشخص شده است، آذربایجان، قزاقستان و ازبکستان به دنبال ایجاد یک خط انتقال برق با ولتاژ بالا در بستر دریای خزر برای تسهیل صادرات برق به سمت غرب هستند. نه پیش‌نویس توافق‌نامه جولای و نه یادداشت ماه مه، بینشی در مورد جزئیات کلیدی، از جمله هزینه‌های سرمایه‌گذاری، پروژه‌های زیرساختی خاص و زمان‌بندی ساخت‌وساز ارائه نمی‌کنند.
حشرات: آینده غذا؟ اگر بتوان بر بیزاری مصرف کننده غلبه کرد، یک صنعت پر رونق امیدوارکننده به نظر می رسد
حشرات در حال خزیدن، پریدن و گاهی اوقات ازدحام کردن، علیرغم تصویری که باعث کاهش رشد مصرف آنها می‌شود، مدت‌هاست توسط انسان خورده شده‌اند. بر اساس گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، یک چهارم از جمعیت جهان - یا حدود 2 میلیارد نفر - حشرات مانند سوسک، کرم، زنبور عسل، زنبور، مورچه و ملخ را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف می کنند. و فقط انسان ها نیستند. حشرات غذای باکیفیت برای دام، طیور و ماهی نیز هستند.
آیلی گئجه لر ؛ عینالی شوشاخ تیکانی
گل خار یا شوشاخ عینالی یکی از گونه های خاری است که در طب سنتی کاربرد بسیار داشته است ! رنگ های مختلفی از گل در کوهستان سرخاب عینالی زندگی می کنند . موسیقی متن آیلی گئجه لر با اجرای رامیز قلیف است.
دیر خوابیدن و کم خوابی می تواند به رشد مغز آسیب برساند - و بچه های فقیرتر بیشتر در معرض خطر هستند
تحقیقات اخیر ما نشان داد که خواب کوتاه‌تر و زمان‌های خواب دیرتر با تغییرات عملکردی بالقوه مضر در بخش‌هایی از مغز که برای مقابله با استرس و کنترل احساسات منفی مهم هستند، مرتبط است. و کودکان خانواده هایی با منابع اقتصادی پایین به ویژه در معرض خطر هستند. ما عصب شناسانی هستیم که مشتاق کاهش نابرابری های اجتماعی و اقتصادی در رشد کودک هستیم. برای درک بهتر اینکه چگونه مضرات اقتصادی-اجتماعی بر سلامت خواب و رشد مغز کودکان تأثیر می‌گذارد، 94 کودک 5 تا 9 ساله از خانواده‌های متنوع اقتصادی-اجتماعی ساکن نیویورک را جستجو کردیم. حدود 30 درصد از خانواده‌های شرکت‌کننده درآمدی کمتر از آستانه فقر در ایالات متحده داشتند. ما از والدین خواستیم در مورد محیط خواب فرزندشان، سازگاری روتین های خانوادگی و زمان خواب و بیدار شدن فرزندشان گزارش دهند. ما همچنین از کودکان خواستیم که یک اسکن تصویربرداری رزونانس مغناطیسی از مغز خود را برای تجزیه و تحلیل اندازه ناحیه مغزی به نام آمیگدال و قدرت اتصالات آن با سایر مناطق مغز انجام دهند. آمیگدال نقش مهمی در پردازش احساسات و میزان احساسات منفی یک فرد دارد. مشکلاتی که در اوایل زندگی تجربه می‌شوند می‌توانند بر نحوه عملکرد آمیگدال تأثیر بگذارند.
ملخ همرنگ عینالی
ملخ کوهستان عینالی آنقدر با کوه عجین است که همرنگ کوهستان شده است و در راز بقای خود لازم است که دیده نشود .....او در کوهستان با کوه همرنگ شده است یا آنکه کوه را بخاطر رنگ خود انتخاب کرده است سوالی با جواب های مختلف است