خبر های ویژه

«شهر اجنه» در صحرای عمان، ساخته «دو خواهر جن»

2 آذر 1402

ایالات متحده در حال تلاش برای افزایش حمایت از ارمنستان است

30 آبان 1402

چهره های سانکسینگدوی": آثار عصر برنز، پادشاهی مرموز باستانی را روشن می کند

27 آبان 1402

صبح مه آلود کیف

24 آبان 1402

ببری بنام تیگریولیا زخمی شد

20 آبان 1402

دروازه های جهنم ؛ ترکمنستان

10 آبان 1402

معبد سومیو تاشیا در اوساکا

10 آبان 1402

یکی از مسافران پوبدا موش خود را به داخل هواپیما آورد

4 آبان 1402

جنگ و تنها دارایی یک زن

1 آبان 1402

ازبکستان بر سر کانال قوش تپه با افغانستان به بحث می نشیند

30 مهر 1402

مذاکرات صلح ارمنستان و آذربایجان در مسیر جدید

30 مهر 1402

روسیه با یک واقعیت بسیار دشوار بیدار خواهد شد

30 مهر 1402

بلگورود در یک قاب

22 مهر 1402

شهر نور در محاصره خونخواران شبانه - "ساس ها تبعیض قائل نمی شوند": "آفت" پاریس باعث ترس از انتقال بین المللی می شود

15 مهر 1402

با تسلط آذربایجان بر قره باغ، روابط ارمنستان و روسیه به کمترین حد می رسد

9 مهر 1402

ارمنستان تلاش می کند تا ارامنه قره باغ را در خود جای دهد

8 مهر 1402

رژه نظامی در آبخازیا به مناسبت سی‌امین سالگرد جدایی از گرجستان

8 مهر 1402

مسکو ادعای خیانت نخست وزیر ارمنستان را رد کرد

3 مهر 1402

گردهمایی افرادی که خود را سگ می دانند در برلین برگزار شد.

2 مهر 1402

راهپیمایی بریتانیایی‌ها برای پیوستن مجدد به اتحادیه اروپا در لندن

2 مهر 1402

پل خدای من در کاستاریکا

2 مهر 1402

پل معلق حسینی، پاکستان

2 مهر 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش نهم - نلسون‌ ماندلا و كنگره‌ ملي‌ آفريقا)

1 مهر 1402

حمایت از دمکراسی جوان ارمنستان

31 شهریور 1402

ناامیدی، ناراحتی در ارمنستان در میان جنگ در قره باغ و پایان آن

29 شهریور 1402

همزمان با آغاز عملیات نظامی آذربایجان، انفجارها قره باغ کوهستانی را لرزاند

28 شهریور 1402

جشنواره انگور در باغ آپتک آرسکوم برگزار می شود

28 شهریور 1402

پاره ای از روح من با او رفت ! ( بخش هشتم - وقتي‌ كه‌ پدرم‌ تاريخ‌ را به‌ من‌ آموخت‌ شروع‌ به‌ درك‌ آن‌ نمودم‌)

25 شهریور 1402

پل طلایی دانانگ ویتنام یک خلاقیت بشری

25 شهریور 1402

شریک عقاب گواهی بر همکاری دیرینه ایالات متحده و ارمنستان

24 شهریور 1402

کیم با پوتین در روسیه ملاقات کرد

22 شهریور 1402

فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری در یک زمین کشاورزی در روسیه

21 شهریور 1402

اروپا

2 آذر 1402

خیرت ویلدرز نامزد راست افراطی و کهنه‌کار هلندی نخست‌وزیر هلند شد!

براساس نظرسنجی از کسانی که روز چهارشنبه در هلند پای صندوق‌های رای رفته‌اند، خیرت ویلدرز نامزد راست افراطی و کهنه‌کار هلندی که به شدت از اسلام انتقاد می‌کند در آستانه یک پیروزی چشمگیر قرار گرفته است. براساس این نظرسنجی‌ها حزب «آزادی» (پی‌وی‌وی) او بعد از ۲۵ سال حضور پارلمانی به سوی کسب ۳۵ کرسی می‌رود که به فاصله زیاد بیش از نزدیکترین رقیب اوست - ائتلافی از چپگرایان - است. او گفت: «دیگر کسی نمی‌تواند پی‌وی‌وی را نادیده بگیرد. ما دولت تشکیل خواهیم داد.» با این حال او برای یافتن احزابی برای پیوستن به دولت ائتلافی با موانع جدی روبروست. هیچ حزبی به تنهایی به حد نصاب لازم در پارلمان - با ۱۵۰ کرسی - نخواهد رسید، به همین دلیل او مجبور است ائتلافی با حداقل ۷۶ کرسی تشکیل دهد.

30 آبان 1402

ایالات متحده در حال تلاش برای افزایش حمایت از ارمنستان است

جیمز اوبراین، دستیار وزیر خارجه آمریکا در روز گذشته در جلسه استماع کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با عنوان «آینده قره‌باغ» بود. او به کمیته گفت که ایالات متحده در حال کار بر روی ایجاد یک پرونده "جامع، کامل و شفاف" از آنچه در منطقه ارمنی‌نشین سابق قبل و در خلال تسلط نظامی آذربایجان در سپتامبر گذشته رخ داده ، است. ما بازرسان مستقلی را مأمور کرده‌ایم، بازرسان خودمان را داریم که در میدان کار می‌کنند. اطلاعاتی از سازمان‌های غیردولتی بین‌المللی و دیگر بازرس‌ها در دسترس است. و همانطور که سوابق اتفاقات رخ داده را توسعه می‌دهیم، کاملاً در مورد آنچه هستیم صحبت خواهیم کرد. من نمی‌توانم جدول زمانی برای این تحقیقات تعیین کنم، اما در ادامه به شما اطلاع خواهیم داد." اوبراین در ادامه حمایت خود را از ارمنستان ابراز کرد، ارمنستانی که تلاش می‌کند از روسیه دور شود و در تلاش است تا 100000 نفر را که در ماه سپتامبر از قره باغ آواره شده‌اند، اسکان دهد. وی گفت: "من از تعهد دولت ارمنستان به اصلاحات و تنوع بخشیدن به روابط - اقتصادی، سیاسی، انرژی و امنیتی - به ویژه در جامعه ترانس آتلانتیک بسیار متاثر هستم." و من فکر می‌کنم که ما مدیون مردم ارمنستان هستیم که به آنها کمک کنیم تا از این وضعیت دشوار عبور کنند تا این انتخاب‌هایی که آنها شجاعانه انجام داده‌اند بتوانند به آنها کمک کنند تا آینده ای امن، باثبات و مرفه داشته باشند.» ...............در روز جلسه استماع، سنای ایالات متحده نیز لایحه ای تحت عنوان "قانون حفاظت از ارمنستان 2023" را تصویب کرد. در صورت تبدیل شدن به قانون، این لایحه تمام کمک های نظامی به آذربایجان را با لغو قانون حمایت از آزادی در بخش 907 مرجع معافیت دولت در رابطه با کمک به آذربایجان برای سال های 2024 و 2025 به حالت تعلیق در می آورد.

24 آبان 1402

صبح مه آلود کیف

چنان آرامشی برکیف حاکم است که گویا صلح براین شهر زیبا حاکم است ،می گفتند معلوم نیست این یک پارک است شهر شده با شهری بسان یک پارک

20 آبان 1402

ببری بنام تیگریولیا زخمی شد

در جریان هشدار حمله هوایی صبح امروز و انفجارهای موشکی روسیه، یک ببر در منطقه کیف زخمی شد. ببر که نامش تیگریولیا است چنان وحشت کرده بود که خود را به قفس کوبید، افتاد و نتوانست بایستد. او مقداری دارو دریافت کرد و پزشکان اکنون از تیگریولیا مراقبت می کنند تا آسیب را ارزیابی کنند و درمان را مشخص کنند.

4 آبان 1402

یکی از مسافران پوبدا موش خود را به داخل هواپیما آورد

مردی که در پروازی که از مسکو خارج شده بود با یک حیوان کوچک جونده در جیب از همه پست های بازرسی عبور کرد. در حین پرواز مسافر یک موش را بیرون آورد اما مهماندار متوجه آن شد. در مقصد ، پلیس این مرد را بازداشت کرد.

1 آبان 1402

جنگ و تنها دارایی یک زن

سال 1991 و آغاز حمله ارمنستان به آذربایجان است ، زن تنها با کمترین اثاثیه خانه اش در کنار مزرعه نشسته است

30 مهر 1402

ازبکستان بر سر کانال قوش تپه با افغانستان به بحث می نشیند

امید کابل برای قوش تپه این است که پس از تکمیل، این کانال 285 کیلومتری برای آبیاری 550000 هکتار از زمین‌های زراعی که اکنون خشک هستند، استفاده شود. (عکس: وزارت زراعت افغانستان) مقامات ازبکستان گفته اند که یک هیئت دولتی در ماه های آینده به افغانستان سفر خواهد کرد تا در مورد پروژه جاه طلبانه کانال که نگرانی عمیقی را در مورد امنیت آب در منطقه ایجاد کرده است، مذاکره کند. روزنامه گازتا.وز مستقر در تاشکند در 19 اکتبر به نقل از اولوگ بیک کوسیموف، فرماندار منطقه جنوبی سرخانداریو، که هم مرز با افغانستان است، گفت که این مذاکرات ممکن است قبل از پایان سال انجام شود. این اعلامیه پس از انتشار اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه دولت تحت کنترل طالبان در کابل آماده آغاز کار روی فاز دوم کانال قوش تپه است که از سوی مقامات افغان به عنوان راهی برای افغانستان برای تامین نیازهای کشاورزی خود اعلام شده است. شیرمحمد عباس استانکزی، معاون وزیر امور خارجه در دولت طالبان، هفته گذشته در مراسمی به مناسبت آغاز برنامه ریزی شده مرحله دوم، تلاش کرد تا به کشورهای همسایه در مسیر رودخانه آمودریا که آب قوش تپا از آن سرازیر می شود، اطمینان دهد.

30 مهر 1402

مذاکرات صلح ارمنستان و آذربایجان در مسیر جدید

ارمنستان به طور فزاینده ای مشتاق میانجی گری غرب است، در حالی که آذربایجان ترجیح می دهد این موضوع با مشارکت قدرت های منطقه ای مانند روسیه و ترکیه حل و فصل شود. الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در غیاب رهبر ارمنستان درباره مذاکرات صلح آذربایجان و ارمنستان گفتگو کردند. (President.az) درگیری 35 ساله ارمنستان و آذربایجان پس از تهاجم ماه گذشته آذربایجان برای بازپس گیری قره باغ کوهستانی و متعاقب آن مهاجرت ارمنی های منطقه و انحلال دولت خودخوانده آن، ممکن است سرانجام به پایان برسد. سرنوشت ارمنی‌های قره باغ از سال 2021 به‌عنوان نقطه گیر اصلی در مذاکرات صلح در جریان بود. اکنون که این موضوع هر چند به شکلی زمخت حل شده است و طرفین متعهد شده‌اند تمامیت ارضی یکدیگر را به رسمیت بشناسند، ممکن است به نظر برسد که نتیجه‌گیری به پایان برسد . اما همه چیز به این سادگی نیست. جدای از محتوای واقعی یک توافق صلح - عمدتاً تعیین حدود / تعیین مرزها و باز کردن خطوط ترانزیتی - طرفین در مورد اینکه چه کسی باید میانجیگری کند با هم اختلاف دارند. تا این لحظه دو مسیر جداگانه از مذاکرات یکی با میانجیگری روسیه و دیگری توسط اتحادیه اروپا با کمک ایالات متحده وجود داشته است. اکنون، پس از تسلط آذربایجان بر قره باغ، ارمنستان بیش از هر زمان دیگری از شریک استراتژیک اسمی خود روسیه ناراضی است و به طور فزاینده ای تمایل به غرب مثبت است. در همین حال، آذربایجان از میانجیگری غرب ابراز نارضایتی کرده و خواستار راه حلی منطقه ای برای مناقشه است، راه حلی که می تواند روسیه، ترکیه و ایران یا شاید فقط گرجستان را درگیر کند.

30 مهر 1402

روسیه با یک واقعیت بسیار دشوار بیدار خواهد شد

چند هفته پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، در بهار 2022، تینتین جاپاریدزه، روزنامه‌نگار و محقق گرجستانی، «هزاره‌های استالین» را منتشر کرد. نوستالژی، تروما و ناسیونالیسم». این کتاب به موضوع پیچیده‌ای می‌پردازد: میراث دیکتاتور شوروی برای کسانی، از جمله خودش، که در خاکستر امپراتوری کمونیستی بزرگ شده‌اند. جاپاریدزه با الهام از نظریه مورخ سیمون سبگ مونته فیوره در مورد وجود «دو استالین» - «کوبای» دوران جوانی گرجستانش و دیکتاتور بزرگ شوروی - استالین سوم را تعریف می کند، شخصیتی سیال که در ذهن دوران پس از شوروی وجود دارد. نسل‌ها، از منظر نوستالژی نگریسته می‌شوند. این سومین تکرار استالین همچنان مانع از تلاش‌های کسانی است که در فضای پس از شوروی زندگی می‌کنند تا سابقه سرکوب دیکتاتور، به‌ویژه استفاده او از ترور برای پیشبرد اولویت‌های سیاسی‌اش را در نظر بگیرند. جاپاریدزه با به کارگیری این بینش ها در مورد جنگ در حال وقوع در اوکراین، با اوراسیا نت در مورد اثرات امروزی آسیب های تاریخی بدون پرداختن به این موضوع صحبت کرد و اینکه چرا نسل ها هنوز باید با افراط و تفریط و جنایات نیاکان خود کنار بیایند. این مصاحبه برای وضوح و طولانی بودن ویرایش شده است.

22 مهر 1402

بلگورود در یک قاب

بخشی از منطقه بلگورود در مه است، بخشی دیگر بدون مه مانده است : ساکنان بلگورود تصاویر زیبای شب و صبح را به اشتراک می گذارند

15 مهر 1402

شهر نور در محاصره خونخواران شبانه - "ساس ها تبعیض قائل نمی شوند": "آفت" پاریس باعث ترس از انتقال بین المللی می شود

پاریس چمدان‌ها و ملحفه‌های خود را می‌سوزاند، زیرا با "نیش" ساس‌ها مبارزه می‌کند و ترس از هجوم در سراسر جهان را برانگیخته است، زیرا کنترل‌کنندگان آفات از افزایش درخواست‌های مقابله گزارش می‌دهند و اپراتورهای حمل‌ونقل و هتلداران به دنبال کاهش نگرانی‌ها هستند. بنا بر گزارش ها، شهر نور در محاصره خونخواران شبانه قرار دارد و وزیر حمل و نقل فرانسه، کلمان بوون، با اپراتورهای حمل و نقل دیدار می کند. یاسین، معلم مدرسه ای در پاریس که از ذکر نام خانوادگی خود خودداری کرد، می گوید: «این یک کابوس واقعی است. "من از سوار شدن به مترو خیلی می ترسم، سینما نمی روم - بسیار هشدار دهنده است.".......با توجه به اینکه این شهر به تازگی میزبان هفته مد پاریس و جام جهانی راگبی بوده و صدها هزار بازدیدکننده را به این شهر آورده است، ترس از گسترش این مشکل با بازگشت بازدیدکنندگان به خانه با یک سوغاتی ناخواسته وجود دارد.

9 مهر 1402

با تسلط آذربایجان بر قره باغ، روابط ارمنستان و روسیه به کمترین حد می رسد

در 19 سپتامبر، در حالی که آذربایجان در حال انجام حمله گسترده خود به قره باغ کوهستانی بود، اولین واکنش روسیه این بود که از هر دو طرف خواست تا جنگ را متوقف کنند و نشان دهد که ارمنستان خود این وضعیت را به وجود آورده است. مدت کوتاهی بعد، دیمیتری مدودف، نخست وزیر سابق ارمنستان، نخست وزیر ارمنستان را به دلیل مقصر دانستن مسکو برای مشکلات ایروان، «عشق بازی با ناتو» و مشارکت در ارتباط با اوکراین سرزنش کرد. مدودف به طرز شومی نتیجه گیری کرد: "می توان حدس زد که چه سرنوشتی در انتظار اوست..." دستیار مدودف، اولگ اوسیپوف، روز بعد خواستار توضیح بیشتر درباره اظهارات رئیسش شد و آن را واضح تر بیان کرد: «اگر کسی متوجه نشد، روسیه ضامن موجودیت ارمنستان به عنوان یک کشور بوده و خواهد بود. ملت ارمنی از خدا خواسته است.» ارمنستان از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به طور عمده به روسیه متکی بوده است. این کشور عضو بلوک‌های نظامی و اقتصادی منطقه‌ای به رهبری روسیه - سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) و اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) است. این کشور میزبان یک پایگاه نظامی بزرگ روسیه در گیومری و چندین تأسیسات نظامی کوچکتر روسیه است. و وابستگی اقتصادی آن به روسیه از زمانی که روسیه جنگ خود را با اوکراین آغاز کرد، افزایش یافته است.

8 مهر 1402

ارمنستان تلاش می کند تا ارامنه قره باغ را در خود جای دهد

تا این لحظه، اکثر ساکنان قره باغ فرار کرده و اکنون در ارمنستان هستند. برخی از آنها قصد دارند به مهاجرت خود ادامه دهند.

8 مهر 1402

رژه نظامی در آبخازیا به مناسبت سی‌امین سالگرد جدایی از گرجستان

آبخازیا امروز شنبه سی‌امین سالگرد پیروزی در جنگ گرجستان-آبخاز و "روز استقلال" این جمهوری را جشن می‌گیرد.؛ استقلال این کشور از سوی سازمان ملل متحد و بسیاری از کشورهای جهان به رسمیت شناخته نشده است

3 مهر 1402

مسکو ادعای خیانت نخست وزیر ارمنستان را رد کرد

وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که اتهام نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان مبنی بر اینکه کشورش توسط مسکو پس از آغاز عملیات نظامی آذربایجان در هفته گذشته در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی رها شده است را رد می کند. پاشینیان روز یکشنبه شراکت راهبردی روسیه و ارمنستان را «ناکافی» خواند که نشان دهنده تغییر سیاست خارجی بزرگ از متحد سنتی خود است. او چند روز پس از آن صحبت کرد که آذربایجان رقیب ارمنستان پس از یک حمله برق آسا مدعی کنترل کامل قره باغ کوهستانی شد. وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «سخنرانی پاشینیان حاوی حملات غیرقابل قبولی به روسیه است و چیزی جز خطا ندارد.» در ادامه این بیانیه آمده است: «رهبری ایروان با تلاش عمدی برای از بین بردن روابط چند وجهی و چند صد ساله ارمنستان با روسیه، مرتکب اشتباه بزرگی شده و پاشینیان را «کوته‌بین» و «ناسازگار» توصیف می‌کند.

2 مهر 1402

گردهمایی افرادی که خود را سگ می دانند در برلین برگزار شد.

این نشست منحصر به فرد برای افزایش آگاهی از چالش های پیش روی هر کسی که به عنوان یک سگ شناخته می شود، برگزار شد.

2 مهر 1402

راهپیمایی بریتانیایی‌ها برای پیوستن مجدد به اتحادیه اروپا در لندن

ده‌ها هزار نفر از مخالفان برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) روز شنبه ۲۳ سپتامبر در مرکز لندن تجمع کردند تا از پارلمان بریتانیا بخواهند پیوستن مجدد به اتحادیه اروپا را در دستور کار قرار دهد. برخی نظرسنجی‌ها پیوستن مجدد به اتحادیه اروپا را دوباره در کانون توجه قرار داده است. این نظرسنجی ها با حمایت اکثریت قابل توجهی از مردم روبه‌رو شده که اکنون از ورود مجدد به اتحادیه حمایت می‌کنند. تظاهرکنندگان پرچم‌های اتحادیه اروپا را به اهتزاز در آوردند و خواهان پیوستن مجدد بریتانیا به اتحادیه اروپا شدند. معترضان تابلوهایی را در دست دارند که روی آن نوشته شده بود «برگزیت هرگز کارساز نبود».

31 شهریور 1402

حمایت از دمکراسی جوان ارمنستان

ارمنستان چندین هفته است که نسبت به عملیات نظامی آذربایجان هشدار داده است. ما به سمت دیگری نگاه کردیم و شرایط را آسانتر کردیم. اتحادیه اروپا باید از دموکراسی جوان ارمنستان در برابر دشمنانش از طریق ماموریت تقویت شده اتحادیه اروپا برای امنیت + صلح، حمایت گسترده اقتصادی، آزادسازی ویزا و همکاری سیاسی عمیق تر محافظت کند.

29 شهریور 1402

ناامیدی، ناراحتی در ارمنستان در میان جنگ در قره باغ و پایان آن

اواسط بعدازظهر، 19 سپتامبر در ایروان بود که این خبر منتشر شد. جنگ 2023 قره باغ آغاز شده است. آذربایجان حمله ای را با هدف کنترل کامل منطقه آغاز کرد. مردم به سرعت به سمت مراکز قدرت محلی و بین المللی در ایروان هجوم بردند: میدان جمهوری، پارلمان، مقر سازمان ملل، و سفارت روسیه و غیره. تا ساعت 1:30 بعد از ظهر در میدان جمهوری، معترضان جاده های اطراف را مسدود کردند در حالی که جمعیت اصلی شروع به تجمع در نزدیکی خانه دولت کردند. یک زن با استفاده از نامی که ارمنیان ترجیح می دهند برای قره باغ کوهستانی استفاده کنند، گفت: "ما راه را می بندیم تا از دولت ارمنستان بخواهیم اقدامی انجام دهد، زیرا در قانون ما [نوشته شده است] که ارمنستان ضامن امنیت آرتساخ است." دوستان او یک نیمکت شهری را به خیابان کشیده بودند و آماده بودند تا «تا زمانی که طول بکشد» در آنجا بنشینند. ترافیک در خیابان ابوویان جلوی معترضان را گرفت. آنها بوق نمی زدند، مخالفت نمی کردند، بلکه در همبستگی آرام بودند. همینطور جمعیتی که در اطراف ساختمان اصلی دولت تجمع کردند. در اوایل بعد از ظهر، شعار و فریاد بسیار کم بود. در عوض، سکوتی وهم‌آور و ناامیدکننده حاکم شد. امید یا حتی خشم کمی وجود داشت، فقط ناامیدی. اما با افزایش جمعیت، خشم نیز افزایش یافت. در ساعت 4 بعدازظهر، نیکول پاشینیان، نخست وزیر، در فیس بوک به صورت زنده خطاب به ملت اعلام کرد که "ارمنستان بر سر قره باغ کوهستانی وارد جنگ نخواهد شد." با پایان یافتن روز کاری، ارامنه از هر گوشه شهر شروع به هجوم به میدان کردند. "نیکول، خائن!" برخی فریاد زدند دیگران بی طرف "آرتساخ، آرتساخ...!" در بیرون سفارت روسیه، ارمنی ها پرچم عظیم قره باغ کوهستانی را دراز کرده بودند و فحاشی های ضد روسی سر می دادند. احساس خیانت آنها قابل لمس بود، "ما به کسی اجازه نمی دهیم از سفارت خارج شود. ما عملاً محاصره می کنیم تا آنها احساس کنند مردم آرتساخ در 10 ماه گذشته چه کرده اند." در همان نزدیکی، در مقر سازمان ملل، گروهی بسیار کوچکتر با فروتنی دروازه را مسدود کردند. کنار خاچاتریان 18 ساله، ارمنی اهل منطقه مارتونی در قره باغ، در همان نزدیکی ایستاده بود. چند هفته پیش با میانجیگری نیروهای حافظ صلح روسی به کنار و چند دانشجوی دیگر مجوز داده شد تا از طریق کریدور لاچین به ارمنستان سفر کنند. حرکت از طریق کریدور لاچین به شدت محدود شده بود و قره باغ کوهستانی عملاً از دسامبر در محاصره آذربایجان قرار داشت. وقتی جنگ دیروز شروع شد، کنار به تلفن خود چسبیده بود، به‌روزرسانی‌های جنگ را در خانه می‌خواند و منتظر شنیدن چیزی از خانواده‌اش بود. هیچ ارتباطی وجود نداشت، و بنابراین او نمی توانست به آنها دسترسی پیدا کند. دوستان کنار با دیدن وضعیت عاطفی او، گوشی او را مصادره کردند تا از او در برابر اخبار محافظت کنند. از او پرسیدم که چه احساسی نسبت به ترک قره باغ قبل از شروع جنگ دارد. نمی‌دانم، می‌خواهم پیش خانواده‌ام باشم. اما در عین حال، ای کاش اینجا با من بودند، جایی که امن‌تر است. از برادرم که در پستش است، خبری ندارم.»

28 شهریور 1402

همزمان با آغاز عملیات نظامی آذربایجان، انفجارها قره باغ کوهستانی را لرزاند

آذربایجان روز سه شنبه عملیات نظامی را در منطقه جدا شده قره باغ کوهستانی آغاز کرد و خواستار خروج کامل نیروهای ارمنستان از منطقه کوهستانی مورد مناقشه به عنوان پیش شرط صلح شد.

28 شهریور 1402

جشنواره انگور در باغ آپتک آرسکوم برگزار می شود

میهمانان این امکان را خواهند داشت که 100 نوع انگور رومیزی وصنعتی انگور و محصولات تهیه شده از آن را ارزیابی و مزه کنند. همه گونه ها در منطقه مسکو پرورش یافته اند.

24 شهریور 1402

شریک عقاب گواهی بر همکاری دیرینه ایالات متحده و ارمنستان

شریک عقاب یک تمرین آموزشی برای حفظ صلح در ارمنستان است که از 11 تا 20 سپتامبر در ارمنستان برگزار شد. تقریباً 85 سرباز آمریکایی در کنار تقریباً 175 سرباز ارمنی آموزش می بینند. سفیر کوین گفت: «مانور شریک عقاب گواهی بر مشارکت دیرینه ما با ارمنستان است و بر پایه چندین دهه همکاری موفق در حفظ صلح و امنیت استوار است، که زیربنای روابط پایدار ارمنستان با گارد ملی کانزاس تحت برنامه مشارکت دولتی وزارت دفاع است. روابط ما با ارمنستان چند وجهی و همکاری است. سرلشکر اندرسون گفت، ایالات متحده به طور مداوم به ارمنستان کمک نظامی به ویژه در تقویت توانایی های این کشور در زمینه های حیاتی مانند عدم اشاعه و حفظ صلح کرده است،. این تمرین همچنین برای آماده سازی تیپ 12 حافظ صلح ارمنستان برای ارزیابی مفهوم قابلیت های عملیاتی ناتو (OCC) تحت برنامه مشارکت ناتو برای صلح در اواخر سال جاری برنامه ریزی شده است.

22 شهریور 1402

کیم با پوتین در روسیه ملاقات کرد

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مرکز فضایی وستوچنی در شرق دور روسیه دیدار کرده‌اند و قرار است در آنجا با یکدیگر گفتگو کنند.

21 شهریور 1402

فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری در یک زمین کشاورزی در روسیه

یک فروند هواپیمای مسافربری که در مسیر سوچی-اومسک با ۱۷۰ سرنشین در حال پرواز بود، به دلیل نقص فنی، فرود اضطراری انجام داد؛.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت