خبر های ویژه

12 بهمن 1402

"روشنایی روز" نمایشگاهی برای یاداوری هنرمندانه استعمار

یونی اسکارس در استرالیا

یونی اسکارس که از نوادگان بومیان کوکاتا و نوکونو در استرالیای جنوبی است، هنرمندی است که آثارش تاریخ استعمار و به حاشیه راندن استرالیایی‌های بومی را بررسی می‌کند. پس از موفقیت نمایش های سال 2022 او در ایکون در بیرمنگام در بریتانیا و کاخ توکیو در پاریس، نمایشگاه انفرادی جدید او در گالری هنری غرب استرالیا در ماه فوریه افتتاح می شود.

تبریز امروز:

honnie Scarce: The Light of Day

گالری هنر استرالیای غربی، پرت

یونی اسکارس که از نوادگان بومیان کوکاتا و نوکونو در استرالیای جنوبی است، هنرمندی است که آثارش تاریخ استعمار و به حاشیه راندن استرالیایی‌های بومی را بررسی می‌کند. پس از موفقیت نمایش های سال 2022 او در ایکون در بیرمنگام در بریتانیا و کاخ توکیو در پاریس، نمایشگاه انفرادی جدید او در گالری هنری غرب استرالیا در ماه فوریه - 2 فوریه تا 19 مه 2024-  افتتاح می شود.

مجموعه‌ای از تاسیسات به یاد ماندنی که از شیشه تشکیل شده‌اند - که ماده‌ای مرکزی برای کار اسکارس است - سرامیک‌ها و عکس‌های بایگانی که در سه فضا گسترده شده‌اند، توجه را به استخراج اورانیوم و آزمایش‌های هسته‌ای در زمین‌های قبیله‌ای جلب می‌کنند. به عنوان مثال، کار 2017 Death Zephyr، متشکل از یک لوستر بزرگ ساخته شده از صدها قطرات شیشه ای، ابرهای رادیواکتیو را که پس از آزمایش های تسلیحاتی بریتانیا در دهه 1950، سراسر استرالیای جنوبی را در نوردید، تداعی می کند.

متصدی نمایش، کلوتیلد بولن، که همچنین رئیس برنامه‌های بومی موزه است، تأکید می‌کند که در حالی که نمایشگاه از نظر احساسی آزاردهنده است، سبکی و احترام برای مکان‌هایی که به یادگار مانده است نیز وجود دارد. او می‌گوید: «می‌توان زیبایی آثار را قدر دانست و داستان‌های پشت آن‌ها را به چالش کشید.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت