خبر های ویژه

11 بهمن 1402

گاو نر وال استریت

مجسمه ای از آرتورو دی مودیکا

گاو ، یک مجسمه برنزی است که در برادوی در شمال بولینگ گرین در منطقه مالی منهتن در شهر نیویورک قرار دارد. مجسمه برنزی3200 کیلوگرمی با قد 3.4 متر و طول 4.9 متر گاو نر، نماد خوش بینی مالی و رفاه را به تصویر می کشد. Charging Bull یک مقصد توریستی محبوب است که روزانه هزاران نفر را به خود جذب می کند و نماد وال استریت و منطقه مالی است.

تبریز امروز:

Charging Bull-گاو نر وال استریت

 گاو  ، یک مجسمه برنزی است که در برادوی در شمال بولینگ گرین در منطقه مالی منهتن در شهر نیویورک قرار دارد. مجسمه برنزی3200 کیلوگرمی با قد 3.4 متر و طول 4.9 متر گاو نر، نماد خوش بینی مالی و رفاه را به تصویر می کشد. Charging Bull یک مقصد توریستی محبوب است که روزانه هزاران نفر را به خود جذب می کند و نماد وال استریت و منطقه مالی است.

این مجسمه توسط هنرمند ایتالیایی آرتورو دی مودیکا در پی سقوط بورس دوشنبه سیاه در سال 1987 ساخته شد. اواخر عصر روز پنجشنبه، 14 دسامبر 1989، دی مودیکا با Charging Bull در پشت یک کامیون وارد وال استریت شد و مجسمه را به طور غیرقانونی بیرون از ساختمان بورس نیویورک قرار داد. پس از برداشتن توسط اداره پلیس شهر نیویورک، Charging Bull در 20 دسامبر 1989 در بولینگ گرین نصب شد. دی مودیکا ممکن است تحت تأثیر یک جفت مجسمه فلزی عظیم، یک گاو نر و یک خرس قرار گرفته باشد که در سال 1985 به عنوان بخشی از جشن 400 این بورس در مقابل بورس فرانکفورت آلمان قرار داده شد.

پس از موفقیت مجسمه اصلی، دی مودیکا تعدادی از انواع گاو  را خلق کرد که به کلکسیونرهای خصوصی فروخته شده است. Charging Bull از منظر ضد سرمایه داری مورد انتقاد قرار گرفته است، مانند تظاهرات اشغال وال استریت در سال 2011، و همچنین با گوساله طلایی که توسط اسرائیلی ها مدت کوتاهی پس از خروج از مصر پرستش شد، مقایسه شده است.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت