11 آذر 1399

کوهستان عظیم اسموکی+ویدئو

امریکا

کوهستان عظیم اسموکی از نظر بازدید محبوب ترین پارک ملی آمریکا است . بخشی از دلیل این محبوبیت مجاورت پارک با مراکز عمده جمعیت در امتداد ساحل شرقی و در آپالاچیا است ، اما این تنها قسمت بسیار کمی از داستان است. اسموکی چراغی برای دوستداران طبیعت در سراسر جهان و پناهگاهی است که بازدیدکنندگان می توانند در دنیایی از تاریخ ، تنوع زیستی ، زیبایی های طبیعی ، بیابان های بکر و طبیعت گردی خارق العاده غرق شوند...

تبریز امروز:

 

 کوهستان عظیم اسموکی  Great Smoky Mountains از نظر بازدید محبوب ترین پارک ملی آمریکا است . بخشی از دلیل این محبوبیت مجاورت پارک با مراکز عمده جمعیت در امتداد ساحل شرقی و در آپالاچیا است ، اما این تنها قسمت بسیار کمی از داستان است. اسموکی چراغی برای دوستداران طبیعت در سراسر جهان و پناهگاهی است که بازدیدکنندگان می توانند در دنیایی از تاریخ ، تنوع زیستی ، زیبایی های طبیعی ، بیابان های بکر و طبیعت گردی خارق العاده ، کمپینگ ، رفتینگ ، ماهیگیری ، قایق رانی ، دوچرخه سواری ، حمل کوله پشتی و موارد دیگر غرق شوند. اولین دلیل برای سفر به اسموکی ها این است که یکی از پارک های ملی مهم آمریکا است ، آنجا با یلوستون ، یوسمیت ، گرند کنیون ، یخچال طبیعی ، دنالی ، ... و غیره. دوم ، در آنجا از ماجراجویی در فضای باز لذت می برند ، اسموکی پر از آن است و تقریباً برای هر نوع ماجراجویی در آن ممکن است . سوم ، رنگ های پاییزی از بهترین رنگ های جهان هستند و نباید فراموش کرد. چهارمین و آخرین مورد در لیست  زیبایی فوق العاده اسموکی است که دارای چشم اندازهای خاص است....
کوههای بزرگ اسموکیاز قدیمی ترین کوه های جهان هستند. قدیمی ترین سنگ رسوبی بین 545 تا 800 میلیون سال و جوانترین سنگ بین 450 و 545 میلیون سال پیش تشکیل شده است. این کوههای خارق العاده در هنگام برخورد صفحه تکتونیکی آمریکای شمالی با صفحه تکتونیکی آفریقا ساخته شدند. برخورد این دو صفحه بزرگ باعث بالا آمدن کوههای آپالاچی شد. در میان این کوه های قدیمی و کوه های ناهموار کوهستانی ، پنج جنگل مجزا وجود دارد که بسیاری از آنها جنگل های قدیمی هستند. هشتاد درصد پارک از درختان برگریز تشکیل شده است و آنها را در پاییز به یک منظره واقعی تبدیل می کند.
با وجود تعداد زیادی درخت و لایه از زمین ، چمنزارهای کوه های  اسموکی جلب نظر می کنند. بیشتر سال ، این چمنزارها با گل های وحشی شکوفا می شوند. اولین گل های وحشی - زودگذرهای بهاری ، از فوریه تا آوریل ظهور می کنند و جدیدترین آنها - جادوگر ، تا ژانویه شکوفا می شود. برخی از آنها حاوی بیش از 1600 گیاه گل ، از این پارک به عنوان "پارک ملی گل های وحشی" یاد می کنند.
 تنوع چشمگیر در پارک  - به عنوان پایین ترین نقطه پارک ، 876 فوت ، از بالاترین نقطه پارک ، 6643 فوت ، بسیار متفاوت است. این پارک 67 گونه ماهی ، 65 گونه پستاندار ، بیش از 200 نوع پرنده و 80 گونه خزنده و دوزیستان را در خود جای داده است. و حتی خرس سیاه نیز در این پارک زندگی می کند .
 
 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت