2 مهر 1402

پل خدای من در کاستاریکا

هیجان عبور پر خطر از روی رودخانه

پل کوئه پوس دو نام جایگزین دارد - پل مرگ و پل خدای من. البته، هیچ یک از این دو نام اعتماد زیادی را القا نمی کند. این سازه شکننده که رودخانه های جاکو و کوئه پوس را در سواحل مرکزی اقیانوس آرام کاستاریکا به هم متصل می‌کند، مربوط به دهه 1930 است و برای حمایت از تجارت پر رونق موز ساخته شده است که ثروت اقتصاد محلی بر روی آن تمرکز یافته بوده است. در دهه های بعد کمی (یا هیچ کاری) برای بهبود یا ارتقاء گذرگاه انجام نشده است. پل باریک است، اگرچه این کمترین مشکل آن است. سطح جاده از تخته هایی ساخته شده است، اگرچه این تخته ها میخکوب نشده اند، و تیرهای چوبی، بدون ایمن، با هر وسیله نقلیه ای که روی پل رانده می شود، جغجغه می کنند و حرکت می کنند.

تبریز امروز:

اپل Quepos، کاستاریکا
پل کوئه پوس دو نام جایگزین دارد - پل مرگ و پل خدای من. البته، هیچ یک از این دو نام اعتماد زیادی را القا نمی کند. این سازه شکننده که رودخانه های جاکو و کوئه پوس را در سواحل مرکزی اقیانوس آرام کاستاریکا به هم متصل می‌کند، مربوط به دهه 1930 است و برای حمایت از تجارت پر رونق موز ساخته شده است که ثروت اقتصاد محلی بر روی آن تمرکز یافته بوده است.

 در دهه های بعد کمی (یا هیچ کاری) برای بهبود یا ارتقاء گذرگاه انجام نشده است.

پل باریک است، اگرچه این کمترین مشکل آن است. سطح جاده از تخته هایی ساخته شده است، اگرچه این تخته ها میخکوب نشده اند، و تیرهای چوبی، بدون ایمن، با هر وسیله نقلیه ای که روی پل رانده می شود، جغجغه می کنند و حرکت می کنند.

دوچرخه‌ها و ماشین‌ها به‌طور منظم از اینجا عبور می‌کنند، کامیون‌های سنگین و کامیون‌ها، که هر گذرگاهی عوارض خود را بر ساختار در حال پوسیدگی وارد می‌کند. Quepos را بیهوده پل مرگ نمی نامند. چون به توهشدارداده شده است.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت