20 فروردین 1399

غارهای آجانتا + ویدئو

هند

غارهای آجانتا ، سی بنای غار بودایی سنگی تراش یافته است که از 2 قرن قبل از میلاد در منطقه اورگان آباد ایالت ماهاراشترا در هند ایجاد شده اند. غارها شامل نقاشی ها و مجسمه های سنگی هستند. که به عنوان بهترین نمونه های ماندگار در هنر باستانی هند ، به ویژه نقاشی های توصیفی که احساسات را از طریق ژست ، طرح و شکل بیان می کنند ، توصیف شده اند.

تبریز امروز:

 غارهای آجانتا ، سی بنای غار بودایی سنگی تراش یافته است که از 2 قرن قبل از میلاد در منطقه اورگان آباد ایالت ماهاراشترا در هند ایجاد شده اند. غارها شامل نقاشی ها و مجسمه های سنگی هستند. که به عنوان بهترین نمونه های ماندگار در هنر باستانی هند ، به ویژه نقاشی های توصیفی که احساسات را از طریق ژست ، طرح و شکل بیان می کنند ، توصیف شده اند. 

به نظر یونسکو ، این شاهکارهای هنری مذهبی بودایی هستند که بر هنر هند که در پی آن تأثیر گذاشته اند؛ غارها در دو مرحله ساخته شده اند ، مرحله اول با شروع قرن دوم قبل از میلاد ساخته شده است ، در حالی که مرحله دوم در سال های 400-650 قبل از میلاد احداث شده اند ،

از سال 1983 ، غارهای آجانتا میراث جهانی یونسکو محسوب می گردند.

غارهای آجانتا صومعه های باستانی و تالارهای عبادت با آیین های مختلف بودایی هستند که بر روی یک دیوار سنگی 75 متری (246 فوت) حجاری شده اند. غارها همچنین نقاشی هایی را به نمایش می گذارند که زندگی گذشته و تولد دوباره بودا ، داستان های تصویری از جاتاکامالا آریاسورا و مجسمه های سنگی از خدایان بودایی را نشان می دهند، سوابق متنی نشان می دهد که این غارها به عنوان یک پناهگاه موسمی برای راهبان و همچنین مکان استراحت برای بازرگانان و زائران در هند باستان بوده اند. در حالی که رنگهای زنده و نقاشی های دیواری نقاشی های دیواری در تاریخ هند فراوان است ، غارهای 16 ، 17 ، 1 و 2 آجانتا بزرگترین بقایای دیوارنگاری هند باستان را تشکیل می دهند. 
غارهای آجانتا در خاطرات چند مسافر بودایی چینی در دوره قرون وسطایی به هند و توسط یک مقام مغول از دوره اکبرشاه در اوایل قرن 17 ذکر شده است. آنها توسط جنگل پوشانده شده بودند تا اینکه به طور تصادفی "کشف" شدند و در سال 1819 توسط یک افسر استعمار بریتانیایی کاپیتان جان اسمیت در یک مهمانی شکار ببر ، مورد توجه غربی ها قرار گرفت. غارها در دیواره صخره ای شمالی تنگه U شکل رودخانه واغور ، در فلات دکن قرار دارند. در داخل تنگه تعدادی آبشار وجود دارد که رودخانه در آن زیاد است و صدای آب از بیرون غارها شنیده می شود. 

با وجود غارهای الورا ، آجانتا یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ماهاراشترا است. از شهر فرداپور حدود 6 کیلومتر (3.7 مایل) ، 59 کیلومتر (37 مایل) از شهر جالگون ، ماهاراشترا ، هند ، 104 کیلومتر (65 مایل) از شهر اورگان آباد و 350 کیلومتر (220 مایل) از شرق- شمال شرقی فاصله دارد. سبک آجانتا همچنین در غارهای الورا و مکانهای دیگر مانند غارهای  الفانتا ، غارهای اورنگ آباد ، غارهای شیولنی و معابد غار کارناتاکا یافت می شود. 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت