3 فروردین 1399

هاوانا

سفری به کوبا

هاوانا پایتخت ، بزرگترین شهر ، بندر بزرگ و مرکز تجاری پیشرو کوبا است. این شهر 2.1 میلیون نفر جمعیت دارد و در کل 781.58 کیلومترمربع وسعت دارد - و آن را بزرگترین ، پرجمعیت ترین و چهارمین منطقه بزرگ شهری در منطقه کارائیب می دانند. هاوانای قدیمی به عنوان میراث جهانی یونسکو در سال 2011 اعلام شد. این شهر همچنین به دلیل تاریخ ، فرهنگ ، معماری و بناهای تاریخی مورد توجه قرار گرفته است. به طور معمول کوبا ، هاوانا دارای آب و هوای گرمسیری است.

تبریز امروز:

هاوانا پایتخت ، بزرگترین شهر ، بندر بزرگ و مرکز تجاری پیشرو کوبا است. این شهر 2.1 میلیون نفر جمعیت دارد و در کل 781.58 کیلومترمربع وسعت دارد - و آن را  بزرگترین ، پرجمعیت ترین و چهارمین منطقه بزرگ شهری در منطقه کارائیب می دانند.

شهر هاوانا در قرن شانزدهم توسط اسپانیایی ها تأسیس شد و به دلیل موقعیت استراتژیک ، به عنوان یک تخته سنگ پایه برای تسخیر اسپانیایی قاره آمریکا عمل کرد و به یک نقطه توقف برای گنجینه های غارت شده از مردم آمریکای لاتین در حین انتقال به اسپانیا تبدیل شد. پادشاه فیلیپ دوم اسپانیا در سال 1592 این شهر را  هاوانا نامید که در آن دیوارها و  قلعه هایی برای محافظت از شهر  ساخته شده بود. 

این شهر مرکز دولت کوبا است و دارای وزارتخانه های مختلف ، دفتر مرکزی مشاغل و بیش از 90 دفتر دیپلماتیک است. 

هاوانای معاصر در اصل می تواند به عنوان سه شهر در یک شهر توصیف شود: هاوانای قدیمی ، ودادو و مناطق جدید حومه شهر. این شهر عمدتا به سمت غرب و جنوب از خلیج امتداد دارد ، که از طریق ورودی باریک وارد شده و به سه بندر اصلی تقسیم می شود: ماری ملنا ، گواناباکو و آنتارس. رودخانه آهسته آلمندارس Almendares با عبور از شهر از جنوب به شمال ، با ورود به تنگه فلوریدا در چند مایلی غرب خلیج پایان می یابد.

این شهر سالانه بیش از یک میلیون گردشگر را به خود جذب می کند ؛  سرشماری رسمی برای هاوانا گزارش می دهد که در سال 2010 این شهر توسط 1،176،627 گردشگر بین المللی مورد بازدید قرار گرفته است ، که افزایش 20 درصدی از سال 2005 را نشان می دهد.  هاوانای قدیمی به عنوان میراث جهانی یونسکو در سال 2011 اعلام شد.  این شهر همچنین به دلیل تاریخ ، فرهنگ ، معماری و بناهای تاریخی مورد توجه قرار گرفته است. به طور معمول کوبا ، هاوانا دارای آب و هوای گرمسیری است. 

 

 

ویدئو دیدنی های هاوانا را که در قرن 16  توسط اسپانیایی های رشد یافت و نقشی استراتژیک برای آنان در انتقال از دنیای قدیم به دنیای مدرن ایفا نمود. هاوانا وسیستم استحکامات دفاعی آن به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو ثبت گردیده است .

لیست اماکن نشان داده شده در ویدئو عبارتند از:

 

Plaza de la Catedral & Catedral de San Cristóbal (0:06, 3:42),

 Plaza de Armas (0:50),

Palacio de los Capitanes Generales (0:55),

Castillo de la Real Fuerza (1:06),

 La Casa de los Arabes (1:27),

 Casa de la Obra Pia (2:00),

Plaza de San Francisco (2:10),

Plaza Vieja (2:36),

 Seminario de San Carlos y San Ambrosio (4:07),

 Castillo del Morro (4:29),

Malecón (4:34),

Capitolio (5:12),

Gran Teatro de la Habana (5:20),

Capitolio (5:37),

 Gran Teatro de la Habana (5:42),

Paseo del Prado (6:10),

Hotel National (6:40),

 Memorial José Marti (7:00),

 Cementerio de Cristóbal Colón (7:15),

 Universidad de La Habana (7:44),

 Callejón de Hamel (8:11),

Museo de la Revolución (8:35),

 Museo Nacional de Bellas Artes (8:54),

 Playas de Este - Santa Maria del Mar (9:16),

 Fortaleza de San Carlos de la Cabaña (9:32),

Castillo del Morro (10:13).

 

موسیقی متن بنام "  Inner Strength  " از آلبوم  Embrace The Moment می باشد  که به توسط Jai و Herrin Larkan نوشته شده و  با اجرای فلوت Chris Lane می باشد.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت