5 اسفند 1398

سفری به ووهان و نگاهی به معماری برجسته برج زرد + ویدئو

چین

دوستان قدیمی من از مغرب خداحافظی کردند ، دراینجا در برج زرد ، در ابر شکوفه های بید ماه سوم ، او به سمت یانگژو می رود. بادبانی تنها سایه ای دوردست است ، در لبه ها ی پوچ آبی ، تنها چیزی که می بینم ، جریان رودخانه یانگ تسه به افق دور است

تبریز امروز:

 

黄鹤楼送孟浩然之广陵

دوستان قدیمی من از مغرب خداحافظی کردند ، دراینجا در برج زرد ،
در ابر شکوفه های بید ماه سوم ، او به سمت یانگژو می رود.
بادبانی تنها سایه ای دوردست است ، در لبه ها ی پوچ آبی ،
تنها چیزی که می بینم ، جریان رودخانه یانگ تسه به افق دور است

故人西辞黄鹤楼,
烟花三月下扬州。
孤帆远影碧空尽,
唯见长江天际流。

شعری از  Li Bai

برج زرد Yellow Crane Tower یک برج سنتی چینی است که در ووهان واقع شده است. سازه فعلی در سال 1981 ساخته شده است ، اما این برج از اوایل سال 223 میلادی به اشکال مختلف وجود داشته است. برج جرثقیل زرد کنونی 51.4 متر ارتفاع دارد و وسعت 3 219 متر مربع را شامل می شود.

نقشه ها و سوابق Yuanhe از بخشدارهای کشور ، تقریباً 600 سال پس از ساخت برج نوشته شده است ، این اسناد نشان می دهند که سان کوان ، بنیانگذار پادشاهی شرقی وو ، قلعه شیاکوو را در سال 223 بنا کرد ، یک برج ساخته شد و کرین زرد ، در غرب شیاکو بنا نهده شد ، و از این رو نام آن را برج زرد نامیدند . 

این برج دوازده بار ، هم با جنگ و هم با آتش ، در سلسله های مینگ و چینگ تخریب شده است و در ده نوبت جداگانه تعمیر شده است. آخرین برج در سایت اصلی در سال 1868 ساخته شد و در سال 1884 تخریب شد. در سال 1907 ، برج جدید در نزدیکی محل برج کرینزرد ساخته شد. ژانگ ژیدونگ '' 奥 略 楼 '(سالن Aoliaolou) را به عنوان نام این برج پیشنهاد کرد و یک جفت برج کناری برای آن ساخت  در سال 1957 ، پل رودخانه ووهان یانگ تسه با یک تخته سنگ در سایت برج کرین زرد ساخته شد. در سال 1981 ، دولت شهر ووهان بازسازی برج را در یک مکان جدید ، حدود 1 کیلومتر (0.62 مایل) از سایت اصلی آغاز کرد و در سال 1985 به پایان رسید.

در 31 ژانویه سال 2018 ، ترزا می ، نخست وزیر انگلیس ، از ووهان بازدید کرد و در برج کرین زرد عکس گرفت.

Image result for yellow crane tower wuhan

علیرغم موقعیت فعلی برج در تپه مار ، یک کیلومتر با محل اصلی آن بی ارتباط نیست ، دو افسانه محبوب مربوط به آن تپه را بیاد می آورد. در ابتدا ، یک انسان جاویدان (仙人) به نام وانگ زیان (王子安) به دور از مار بر روی کرین زرد ایستاد و بعداً یک برج برای یادبود این داستان ساخته شد. در افسانه دوم ، فی ونی (费 文 祎) جاودانه می شود و سوار بر جرثقیل زرد می شود .

  این برج همچنین یک مکان مقدس تائوئیسم است. گفته می شود که Lü Dongbin از اینجا به بهشت می رسد. [7]یک غار کوچک در تپه زیر برج با قدمت Lü Dongbin وجود دارد. به این غار Lü Zu Dong گفته می شود ، به معنای واقعی کلمه به معنای غار Lü Dongbin است.

 

 

توفیق وحیدی آذر 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت