24 آذر 1398

گیتهورن ؛ روستایی در هلند + ویدئو

اروپا

گیتهورن یک روستای کوچک بر روی معادن زغال سنگ استخراج شده در هلند است ، که تردد اصلی در آن از طریق آبراهه ها و کانال ها انجام می شود، این روستا بعد از سال 1958 مشهور شد ، زمانی که سازنده فیلم هلندی"برت هانسترا" کمدی معروف خود Fanfare را در آنجا ساخت. در قسمت قدیمی روستا هیچ جاده ای وجود نداشت ،هرچند سرانجام یک مسیر دوچرخه سواری اضافه شد ، و تمام حمل و نقل توسط آب بر روی کانال های بسیار آن انجام می شود. دریاچه های گیتهورن توسط کشف ذغال سنگ نارس شکل گرفته است. گردشگری در شهر سنتی قدیمی تأثیر اقتصادی فراوان دارد. این دهکده ، که هنوز با قایق فقط به طور کامل قابل دسترسی است ، به عنوان ونیز شمالی بیش از 150 پل دارد. گیتهورن سابقاً یک منطقه کاملا پیاده روی بود ، اما امروزه استثنائاتی نیز بوجود آمده است . این شهر به ویژه بعد از سال 1958 مشهور شد ، زمانی که سازنده فیلم هلندی"برت هانسترا" کمدی معروف خود Fanfare را در آنجا ساخت. در قسمت قدیمی روستا هیچ جاده ای وجود نداشت ،هرچند سرانجام یک مسیر دوچرخه سواری اضافه شد ، و تمام حمل و نقل توسط آب بر روی کانال های بسیار آن انجام می شود. دریاچه های گیتهورن توسط کشف ذغال سنگ نارس شکل گرفته است. گردشگری در شهر سنتی قدیمی تأثیر اقتصادی فراوان دارد. این دهکده ، که هنوز با قایق فقط به طور کامل قابل دسترسی است ، به عنوان ونیز شمالی بیش از 150 پل دارد.

تبریز امروز:

گیتهورنˈɣitɦoːrn شهری در استان اوریجسل ، هلند است و جمعیت آن 2،620 نفر است. در منطقه شهرداری Steenwijkerland ، در حدود 5 کیلومتری جنوب غربی Steenwijk واقع شده است. به عنوان یک مقصد توریستی محبوب هلندی ، هم در هلند و هم در خارج از کشور ، اغلب از Giethoorn به عنوان "ونیز هلندی"  Hollands Venetië) یاد می شود.

گیتهورن سابقاً یک منطقه کاملا پیاده روی بود ، اما امروزه استثنائاتی نیز بوجود آمده است . این شهر به ویژه بعد از سال 1958 مشهور شد ، زمانی که سازنده فیلم هلندی"برت هانسترا" کمدی معروف خود Fanfare را در آنجا ساخت. در قسمت قدیمی روستا هیچ جاده ای وجود نداشت ،هرچند سرانجام یک مسیر دوچرخه سواری اضافه شد ، و تمام حمل و نقل توسط آب بر روی کانال های بسیار آن انجام می شود. دریاچه های گیتهورن توسط کشف ذغال سنگ نارس شکل گرفته است.

گردشگری در شهر سنتی قدیمی تأثیر اقتصادی فراوان دارد. این دهکده ، که هنوز با قایق فقط به طور کامل قابل دسترسی است ،  به عنوان ونیز شمالی بیش از 150 پل دارد. 

گیتهورن یک جاذبه بسیار محبوب در بین گردشگران چینی است.

 مزارع روستا بر روی جزایر کوچک ذغال سنگ نارس ساخته شده است .

در بروشورهای تبلیغاتی و جذب توریست گیتهورن آمده است ،از گیتهورن دیدن کنید و مزارع خاکی را در بسیاری از جزایر ذغال سنگ نارس آن ببینید.
با قایق در کانال های این ونیز هلندی پارو بزنید. از یک ناهار یا شام خوشمزه در یکی از رستوران های بسیار خوشمزه در حاشیه آب لذت ببرید.
در Giethoorn چه کاری وجود دارد؟
در گیتهورن ، یک روستای معمولی هلندی در اوریجیزل ، می توانید بفهمید که هلندی ها چگونه دوست دارند با آب و کنار آب زندگی کنند. در محیطی پر از دریاچه ها ، تختخواب های نیشکر و جنگل ها ، این روستای زیبا با مزارع بسیار زیبا با سقف های خاردار و پل های چوبی قرار گرفته است.

گیتهورن به عنوان روستایی از برداشت محصول ذغال سنگ نارس تأسیس شد. برش ذغال سنگ موجب پدیدار شدن برکه و دریاچه گردید و مردم خانه هایی را در جزایر بین آنها ایجاد کردند. در نتیجه ، دسترسی فقط از طریق پل یا استفاده از قایق های سنتی ، به اصطلاح سوزن گیرها امکان پذیر بود - قایق های باریکی که با استفاده از یک قطب بلند توسط یک قطعه پارو رانده می شدند.

 کمی در گیتهورن تغییر ایجاد شده است. پل های چوبی بلند هنوز هم وجود دارد و هنوز هم می توان آب ها را با استفاده از قایق در نوردید. یک تور با قایق در عرض  1 یا 2 ساعت توریست ها را از کنار خانه های زرق و برق دار قرن 18 و 19 و زیر پل ها می برد. 
رستوران های گیتهورندر رستوران های  واقع در خانه های قدیمی ایجادشده اندکه بسیاری از آنها به زیبایی در حاشیه آب واقع شده اند.

برجسته ترین رستوران De Lindenhof Beulakerweg 77 نام دارد . که دارای 2 ستاره میشلن است .

 

گزارش از کاوه وحیدی آذر


 

 

 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت