14 اردیبهشت 1399

مکان های میراث جهانی سری لانکا + ویدئو

سفری به سری لانکا

مهمترین اماکن تاریخی و باستانی در سریلانکا که جزو میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند ؛ شهر مقدس آنورادپورا و میهنتاله ، شهر باستانی پولونارووا ، معبد طلایی دامبولا ، شهر باستانی سیگیریا ، شهر مقدس کندی در این سفر ویدئویی آورده شده اند

تبریز امروز:

مهمترین اماکن تاریخی و باستانی در سریلانکا که جزو میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند ؛ شهر مقدس آنورادپورا و میهنتاله ، شهر باستانی پولونارووا ، معبد طلایی دامبولا ، شهر باستانی سیگیریا ، شهر مقدس کندی در این سفر ویدئویی آورده شده اند  :

 آنورادپورا از قرن 4 قبل از میلاد تا پایان قرن 10 قبل از میلاد پایتخت سریلانکا بود.  آنورادپورا  و  میهین تال در نزدیکی محل تولد بودیسم در سری لانکا هستند.
پولونارووا پایتخت دوم سریلانکا ، از سال 1070 تا 1310 بود.
معبد طلایی دم بولا مجموعه ای از معبدهای غاری و اماکن زیارتی به مدت 22 قرن است که دارای نقاشی ها و مجسمه های زیبای دیواری است.
سیگیریا (صخره شیر ) یک قلعه باستانی در بالای  تخته سنگ های صخره ای به ارتفاع 200 متر است که پایتخت سریلانکا برای مدت کوتاهی در قرن 5 و صومعه بودایی تا قرن 14 است.
کندی یکی از ثروت های گران ملی سریلانکا بود.  معبد رلیک یک مکان زیارتی معروف در کندی است که دندان مقدس بودا را در خود نگه می دارد.

موسیقی: مایک وال  - گذرگاه  - افول روشناییارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت