3 اردیبهشت 1399

سینفوئگوس

سفری به کوبا

"شهر تاریخی سینفوئگوس تبادل فرهنگی مهمی از تأثیرات را بر اساس دوران روشنگری اسپانیا به نمایش می گذارد و نمونه بارز برجسته ای از اجرای روشنگری آن کشوردر برنامه ریزی شهری در آمریکای لاتین در قرن نوزدهم است که اولین و برجسته ترین مورد است. نمونه ای از یک مجموعه معماری که ایده های جدیدی از مدرنیته ، بهداشت و نظم را در برنامه ریزی شهری نشان می دهد ، اینها در قرن نوزدهم در آمریکای لاتین گسترش و رشد یافته اند. "

تبریز امروز:

بندر سینفوئگوس را می توان یکی از آخرین شهرک های دوران استعمار نامید که به دلیل مزارع حاصلخیز پیرامونی و موقعیت آن در مسیر تجارت بین جامائیکا و شهرهای آمریکای جنوبی به جنوب شرقی و استان های شمالی کوبا به یک شهر قدرتمند تبدیل شده است.

سینفوئگوس مرکز استان سینفوئگوس ، شهری در ساحل جنوبی کوبا است. در فاصله حدود 250 کیلومتری از هاوانا واقع شده و جمعیت آن 150 هزار نفر است. از اواخر دهه 1960 ،سینفوئگوس به یکی از مراکز اصلی صنعتی کوبا ، به ویژه در بخش انرژی و قند تبدیل شده است. این شهر لقب La Perla del Sur مروارید جنوب را دارد و نام خود را از نام خوزه سینفوئگوس ، ژنرال کوبا (1916-1816) گرفته استسینفوئگوس در سال 1819 توسط مهاجران فرانسوی ایجاد شد. مرکز تاریخی این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

 

به گفته یونسکو: "شهر تاریخی سینفوئگوس تبادل فرهنگی مهمی از تأثیرات را بر اساس دوران روشنگری اسپانیا به نمایش می گذارد و نمونه بارز برجسته ای از اجرای روشنگری آن کشوردر برنامه ریزی شهری در آمریکای لاتین در قرن نوزدهم است که اولین و برجسته ترین مورد است. نمونه ای از یک مجموعه معماری که ایده های جدیدی از مدرنیته ، بهداشت و نظم را در برنامه ریزی شهری نشان می دهد ، اینها در قرن نوزدهم در آمریکای لاتین گسترش و رشد یافته اند. "

 این شهر به دلیل ساختمانهای دوره استعماری شناخته شده است. در میدان مرکزی به نام خوزه مارتی ، تئاتر توماس تری  دارای موزائیک هایی با برگ های طلا و نقاشی های دیواری سقفی است. موزه استانی تاریخ استعماری این شهر را نشان می دهد. Arco de Triunfo از استقلال کوبا یاد می کند. کشتی ها از کنار خلیج Castillo de Jagua ، یک قلعه قرن 18 ام عبور می کنند. منطقه ای که در آن شهر قرار دارد توسط فاتحان اولیه اسپانیایی به عنوان Cacicazgo de Jagua شناخته شد. که ابتدا بومیان تاینو در آن مستقر بودند.بندر سینفوئگوس را می توان یکی از آخرین شهرک های دوران استعمار  نامید که به دلیل مزارع حاصلخیز پیرامونی و موقعیت آن در مسیر تجارت بین جامائیکا و شهرهای آمریکای جنوبی به جنوب شرقی و استان های شمالی کشور ، به زودی به یک شهر قدرتمند تبدیل شد. . موقعیت تجاری آن در خلیج Jagua با زمانی که توسط الیگارشی قند کوبا پیوسته است .

در طول انقلاب کوبا ، این شهر قیامی علیه فولژنیو باتیستا را انجام داد و در 5 سپتامبر سال 1957 برای انتقام بمباران شد. این شهر بعداً به یک مرکز مهم صنعتی تبدیل شد ، پالایشگاه نفت "کامیلو سینفوئگوس" و کارخانه سیمان "کارل مارکس"در این شهر قرار دارد .

در سال 2005 ، طوفان دنیس دومین فرود خود را در نزدیکی سینفوئگوس با وزش باد 232 کیلومتر در ساعت آغاز و سرعت خود را به 285 کیلومتر در ساعت رساند.

موسیقی  متن از آلبوم  zero-project هستند ابتدا "افسانه "  و سپس " روزی روزگاری " است 

 

 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت