19 آذر 1398

نارا شهر رنگ و شادمانی

ژاپن

وقتی در ایستگاه قطار بین شهر نارا پیاده شدم ؛ اولین ساختمان دفتر توریسم نارا بود ، خانمی مسن با لبخند نارا را به مراجعین معرفی می کرد . او از نارا و زیبایی هایش گفت و من هم از ایران به او گفتم. کتابی در مورد نارا به من هدیه داد و اظهار امیدواری کرد تا روزی به ایران بیاید و دریاچه ی اورمیه را سرزنده ببیند. به سمت شهر رفتم ، نرسیده به یک پارک عمومی ، آهویی به سمت من آمد و من مجبور شدم به او بیسکویت بدهم ، متوجه حضور آهوان بسیاری شدم که از جنگل چسبیده به نارا وارد شهر شده بودند و با مردم و توریست ها ارتباط برقرار می کردند. بعدا در گردش در داخل شهر در بخش های تاریخی نزدیک جنگل با آهوهای بسیار روبرو شدم .

تبریز امروز:

Nara  Japan

 

نارا 奈良 市  در منطقه کانسای پایتخت ژاپن در قرن هشتم است؛  این شهر بخش شمالی ایالت نارا را در مرز با بخشدار کیوتو اشغال می کند.. این شهر دارای معابد و آثار هنری بسیاری زیادی است که  اغلب مربوط به قرن هشتم هستند.

نارا - ژاپن - Nara - Japan -Tofigh Vahidi Azar توفیق وحیدی آذر

Nara Japan

 هشت معبد ، زیارتگاه و ویرانه در نارا باقیمانده است: به طور خاص تادای-جی ، سعیدای-جی ، كفوكو جی ، معبد كاسوجا ، گنجی-جی ، یاكوشی-جی ، تاشدیای-جی و كاخ هایجی به همراه جنگل قدیمی كاسگوایاما ، به صورت دسته جمعی "آثار تاریخی نارای باستان" ، یک میراث جهانی یونسکو را تشکیل می دهد. در دوره نارا ، نارا پایتخت ژاپن بود و امپراطور قبل از انتقال پایتخت به کیوتو در آنجا زندگی می کرد.

Japan Nara

***

وقتی در ایستگاه قطار بین شهر نارا پیاده شدم ؛ اولین ساختمان دفتر توریسم نارا بود ، خانمی مسن با لبخند نارا را به مراجعین معرفی می کرد . او از نارا و زیبایی هایش گفت و من هم از ایران به او گفتم. کتابی در مورد نارا به من هدیه داد و اظهار امیدواری کرد تا روزی به ایران بیاید و دریاچه ی اورمیه را سرزنده ببیند.

Nara Japan

به سمت شهر رفتم ، نرسیده به یک پارک عمومی ، آهویی به سمت من آمد و من مجبور شدم به او بیسکویت بدهم ، متوجه حضور آهوان بسیاری شدم که از جنگل چسبیده به نارا وارد شهر شده بودند و با مردم و توریست ها ارتباط برقرار می کردند.  بعدا در گردش در داخل شهر در بخش های تاریخی نزدیک جنگل با آهوهای بسیار روبرو شدم .

Nara Japan

***

nara japan

نارا شهر بناهای دیرین ، شهر رنگ های زیبای درختان و شهر پاییز رنگین است . نارا به عنوان یک شهر ثبت شده یونسکو ثروتی بسیار گرانبها برای مردم ژاپن محسوب می گردد که می تواند انبوه مردم را برای دیدن خود جذب نماید .

 

 توفیق وحیدی آذر

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت