13 مهر 1398

سنت آنا یا سانتانا

قدیمی ترین کلیسای ترابوزان

کلیسای کوچک سنگی در قرن 9 میلادی توسط امپراطور رم باسیل اول در دوران حاکمیت رم شرقی بر طرابوزن بازسازی شده است و به عنوان قدیمی ترین کلیسای شهر طرابوزن ترکیه شناخته می شود. آثار نقاشی های آن دوران همچنان بر دیوار های بنا دیده می شوند .

تبریز امروز:

 

St.Anna

کلیسای کوچک سنگی در قرن 9 میلادی توسط امپراطور رم باسیل در دوران حاکمیت رم شرقی بر طرابوزن بازسازی شده است و به عنوان قدیمی ترین کلیسای شهر طرابوزن ترکیه شناخته می شود. آثار نقاشی های آن دوران همچنان بر دیوار های بنا دیده می شوند. 

St Anna Church -Trabzon

St. Anna Church Turkey

Saint Anne of Trebizond یکی از قدیمی ترین کلیساهای شناخته شده و بازمانده در طرابزون است. این بنا در خارج از دیوارهای شهر ساخته شده است و در قسمت شرقی شهر و در کمتر از 100 متر جنوب سنت باسیل واقع شده است. سنت آن یکی از کلیساهای محله سنت باسیل بود و تا سال 1923 در دستان یونان ماند.

 St.Anna Church - Turkey

St.Anna Church - Turkey

ممکن است این کلیسا در قرن 6 یا 7 میلادی ساخته شده باشد. در تخته سنگی بر بالای درب جنوبی كتیبه ای وجود دارد كه حاوی آن است كه سنت آن در زمان سلطنت مشترک باسیل اول ، لئو ششم و اسكندر در سال 884/85 ترمیم شده است.

St.Anna Church - Turkey

St.Anna Church - Turkey

St.Anna Church - Turkey

بنای کلیسا در 3 قطعه و با ستون های سنگی و حجاری در سر ستون ها و به شکل شرقی - غربی سااخته شده است.

St Anna Church -Trabzon

St Anna Church -Trabzon

سقف کلیسا در قطعه مرکزی آن به صورت نیم کره ای است . که به محراب منتهی می گردد. آثاری از نقاشی های قدیمی از حضرت مسیح همچنان بر دیوار های بنای سنگی دیده می شوند.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت