آخرین خبر ها

31 فروردین 1403

برترین عکس سال بنیاد عکس‌های مطبوعاتی جهان

نمایش قدرتمند فقدان و حزن؛ عکاس فلسطینی جایزه بهترین عکس سال بنیاد عکس‌های مطبوعاتی را ازآن خود کرد

30 فروردین 1403

پل موجی به جزیره اوبولونسکی تقریباً تکمیل شده است

به زودی پل به طور کامل از سازه های موقت رها می شود و می توان آن را با شکوه تمام دید. جالب است که سازه های فولادی پل از فلزی ساخته شده است که در کارخانه ماریوپل "Azovstal" ذوب شده است. این فلز قبلاً از زیر آتش اشغالگران روسی - در 27 فوریه 2022 - خارج شد. پل موجی قرار است در روز کیف، که در 26 می امسال است، افتتاح شود.

30 فروردین 1403

پشت کوه ، کنار پایان کورپوسی ، همه جا پر از زباله است

او یک پشت میز نشین است ، حتی نمی داند مسئولیت چنین صحنه ای در حوزه مسئولیت اوست ، آن پشت " پایان کورپوسی " قرار دارد! زمین خوار در تدارک خوردن منطقه است و شخم هم می زند ! اما مدیر و زمین خوار از کجا می دانند در آن موزه زنده و زیبای" یول و پل "چه قدم ها برای نزدیک شدن ها از روی پل گذشته اند و حتی اگر هم بدانند ، هیچ اهمیتی برای آنان ندارد...........اما صدای تاریخ و صدای پای رهگذران هنوز در آنجا به گوش می رسد! حتی اگر گوش هایشان را هم بگیرند!

30 فروردین 1403

دبی پس از باران های شدید که شهر صحرایی پر زرق و برق را باتلاق کرد، پاکسازی می شود

باران در امارات متحده عربی و سایر نقاط شبه جزیره عربستان که معمولاً به دلیل آب و هوای خشک بیابانی معروف است، نادر است. دمای هوا در تابستان می تواند به بالای 50 درجه سانتیگراد برسد. پس از وقایع روز سه‌شنبه، این سؤال مطرح شد که آیا بارورسازی ابرها، فرآیندی که امارات متحده عربی اغلب انجام می‌دهد، می‌تواند باعث بارش شدید باران شود یا خیر. اما کارشناسان آب و هوا گرمایش زمین را عامل چنین رویدادهای شدید آب و هوایی می دانند. محققان پیش بینی می کنند که تغییرات آب و هوایی منجر به افزایش دما، افزایش رطوبت و خطر بیشتر سیل در بخش هایی از منطقه خلیج فارس شود. کشورهایی مانند امارات که در آن‌ها زیرساخت‌های زهکشی برای مقابله با باران‌های شدید وجود ندارد، می‌توانند بیشترین آسیب را ببینند.

30 فروردین 1403

قاصدک بهار؛ گل شادمانی

قاصدک همه جا حاضر در سراسر شهر یافت می شود. این گل زرد شاد، از اوایل بهار در طول فصل رشد شکوفا می شود. به نظر می رسد که هرچه بیشتر سعی کنید آن را از بین ببرید، بیشتر رشد می کند. قاصدک گیاهی ماندگار و پربار است، اما خوشبختانه همینطور است، زیرا یکی از مفیدترین گیاهان دارویی برای بشر است. هر دو برگ و ریشه برای حمایت از سلامت کبد مورد استفاده دارویی قرار می گیرند. همچنین یک گیاه اصلی برای هضم است - با طعم بسیار تلخ خود شیره معده ما را تحریک می کند، بدن ما را برای هضم غذا آماده می کند و به جذب چربی ها و مواد مغذی کمک می کند. من متوجه شدم که نوشیدن یک چای قاصدک در طول چند روز به من کمک می کند تا احساس شادابی، شادابی و نشاط داشته باشم، گویی کبدم از من برای رفتار مهربانانه با آن تشکر می کند. برگ ها و گل های قاصدک را می توان هر دو به صورت تازه به سالاد اضافه کرد، روشی زیبا برای استفاده از فراوانی این گیاه در طول فصل رشد.!!

29 فروردین 1403

ایلیا و کریل ، کودکان در مطالعه و بازی

هنرمند نقاش کیف "لئوکادیا پترونا لیاخوویچ" در 18 دسامبر 1915 در شهر یکاترینوسلاو (دنیپروپتروفسک ) در اکراین به دنیا آمد. او در مدرسه کارگران هنر در دنیپروپتروفسک (1934) و مدرسه هنر خارکف (1934 - 1938) ، موسسه هنر خارکف (1938 - 1941) تحصیل کرد. وی سرانجام از موسسه هنر کیف (1946) فارغ التحصیل شد

29 فروردین 1403

چه کسی درختارو برید؟

چه کسی درختارو برید این بدجنس همه درختارو قطع کرد!

29 فروردین 1403

خانا باغ های حکم آباد

خانا باغ های مخروطی باغات سبزی تبریز ، نمادهایی از کار و زحمت و اندک استراحت بعد از ظهر و شبانه ی مردم زحمتکش هستند ! حکم آباد مفهومی گرانبها در سبزی و کاهوی تبریز دارد ! منطقه ای که با ناکارآمدی مدیران شهری در حال فروپاشی تدریجی است ! ثبت ملی باغات ، عدم صدور مجوز تفکیک ، ممانعت از خیال پردازی های زشت و کژ همچون ساخت پارک بزرگ با تخریب باغ بزرگ می تواند در رسیدن به مقصد مهم ثبت جهانی زمین احیا شده و موزه زنده باغ و بوستان سبزی شهر تبریز کمک کند!

28 فروردین 1403
28 فروردین 1403

بانک جهانی زنگ خطری را در مورد «واژگونی تاریخی» توسعه برای فقیرترین کشورها به صدا در می آورد

بانک جهانی در گزارشی روز دوشنبه اعلام کرد که نیمی از 75 فقیرترین کشور جهان برای اولین بار در این قرن، شکاف درآمدی فزاینده ای را با ثروتمندترین اقتصادها تجربه می کنند. بر اساس این گزارش، تفاوت بین رشد درآمد سرانه در فقیرترین کشورها و ثروتمندترین کشورها در پنج سال گذشته افزایش یافته است.................چین، هند و کره جنوبی - که اکنون مولدهای اقتصادی بزرگ هستند - زمانی جزو فقیرترین کشورهای جهان بودند، اما توانستند با فقر شدید مقابله کنند و استانداردهای زندگی را بالا ببرند.

28 فروردین 1403

انیشتین در روز تولد 72 سالگی

عکس "اولیگان" انیشتین به طور تصادفی ظاهر شد. خبرنگار آرتور ساس از آژانس خبری یونایتدپرس در روز تولد 72 سالگی انیشتین برای گرفتن عکس های جشن به دیدارش رفت. با این حال، انیشتین در آن روز حال و هوای خوبی نداشت. با اخم به دوربین نگاه کرد. آرتوس ساس از فیزیکدان خواست که با خوشحالی لبخند بزند. در پاسخ، انیشتین زبانش را به او نشان داد . این عکس معروف اینگونه ظاهر شد.

28 فروردین 1403

خانه موسیقی هواینان

یک خانه "موسیقی" غیرمعمول در شهر چینی هواینان (استان آنهویی) از دو بخش . به طور دقیق تر، از دو ابزار موسیقی - ویولن و پیانو، تقریباً کاملاً شفاف تشکیل شده است. چنین پروژه کمی دیوانه وار فقط می تواند برای استعدادهای جوان به ذهن خطور کند که تخیل جسورانه آنها هنوز هیچ مرزی ندارد. طراح های این ساختمان از دانشجویان دانشکده معماری دانشگاه صنعتی هستند. خانه پیانو در سال 2007 ساخته شد، نسبت های ساختمان به طور کامل کپی آلات موسیقی، آنها در مقیاس 1:50 ساخته شده است. ویولن دارای پله برقی است و پیانو مجموعه نمایشگاهی را در خود جای داده است.

بین الملل

20 فروردین 1403

بازگشایی درهای آموزش؛ خواست دختران به عنوان عیدی از امارات اسلامی طالبان

شماری از دختران بازمانده از آموزش در آستانه عید سعید فطر بار دیگر خواهان بازگشت شان به نهادهای آموزشی هستند. ▪️آنان می‌گویند که به علت محروم شدن از آموزش تجلیل از عید نیز برای شان خوش‌آیند نیست. صنم بیست ساله که پس از بسته شدن در دانشگاه‌ها رویاهایش را با رنگ روی کاغذ نقاشی می‌کند خواهان باز شدن درهای آموزش به روی دختران است. او می‌گوید که بیش‌تر وقت‌ها برای رهایی از استرس و چالش‌های که ذهنش را آزار می‌دهد به نقاشی رو می‌آورد و گه‌گاهی امیدش را نیز بر روی کاغذ می‌کشد.

ایران

5 مرداد 1401

رفتار پدرانه با همه،سلوک مردمی، مقابله با شبهات و تبیین مبانی انقلاب بویژه عدالت

ایشان «رفتار پدرانه با همه» را از دیگر الزامات رفتار و منش امام‌جمعه دانستند و افزودند: در نماز جمعه قشرها و سلایق مختلف حضور دارند، رفتار امام‌جمعه باید همانند رفتار پدر با فرزندان خود باشد و باید همه را بر سر سفره معنویت و دین بنشاند. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جشن میلیونی غدیر در تهران و حضور قشرها و ظواهر مختلف، آن را پدیده‌ای عجیب خواندند و خاطرنشان کردند: در این جشن همه جور آدمی حضور داشتند و همه نیز با وجود تفاوت‌های ظاهری طرفدار دین هستند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: من در یکی از سفرهای استانی در جمع علمای آن استان به حضور افراد مختلف در مراسم استقبال اشاره کردم و گفتم در میان مردم، افرادی گریه می‌کردند که شاید شما در برخورد با آنها احتمال دهید که حتی اعتقادی به دین ندارند در حالی که همه آنها معتقد به دین هستند.

تبریز

13 فروردین 1403

هم استغفار هم استعفا

ماجراي باغ گُل اُزگُل که در اواخر اسفند گذشته دامن‌گير آقاي صديقي امام جمعه موقت تهران و رئيس ستاد امر بمعروف و نهي از منکر شد در تمام ايام تعطيلات نوروز از موضوعات مطرح در محافل و در فضاي مجازي و رسانه‌اي بود. افراد مختلف با انتشار اسناد، اظهارنظرهاي متنوع و پيشنهادهاي گوناگون به اين موضوع مي‌پردازند. خود آقاي کاظم صديقي هم در يک حالت انفعالي به استغفار و عذرخواهي متوسل شد تا بلکه ماجرا پايان يابد. قطعاً استغفار و عذرخواهي آقاي صديقي اقدامي مثبت است ولي کافي نيست. در اين زمينه حداقل دو اقدام ديگر هم لازم است صورت بگيرند که يکي مربوط به خود آقاي صديقي است و ديگري وظيفه قوه قضائيه است. اقدامي که آقاي صديقي بايد انجام بدهد اينست که از مسئوليت‌هائي که برعهده دارد استعفا بدهد و با اين کار به افکار عمومي عملاً اعلام کند فردي که به تعبير خود ايشان اهل «غفلت» آنهم در اين اندازه بزرگ است نبايد در چنين جايگاه‌هائي حضور داشته باشد. علاوه بر اين، آقاي صديقي در منبرها و مصاحبه‌هايش نيز مطالبي را به امام زمان عليه‌السلام نسبت داده که قطعاً فاقد پايه و اساس هستند و همين هم عامل مهم ديگري است که اقتضا مي‌کند ايشان در چنين جايگاه‌هائي حضور نداشته باشد. آنچه از قوه قضائيه انتظار مي‌رود در اين زمينه انجام بدهد، بررسي دقيق پرونده باغ گُل اُزگُل و حوزه علميه تحت نظر آقاي صديقي است بطوري که تمام ابعاد ماجرا به صورت شفاف به افکار عمومي گزارش شود و هيچ ابهامي باقي نماند. چنين اقدامي بايد در مورد ساير پرونده‌ها هم انجام شود ازجمله پرونده فساد واردات چاي که افکار عمومي آن را فراموش نخواهد کرد و از مطالبات مهم مردم است. قوه قضائيه مي‌تواند با بررسي اين قبيل پرونده‌ها و اولويت دادن به آنها، اعتبار خود را افزايش دهد و مانع مخدوش شدن بيشتر اعتبار نظام شود.

علم و تکنولوژی

17 فروردین 1403

برای مایاها، خورشید گرفتگی نشانه برخوردهای آسمانی بود - و ستاره شناسان آنها سوابق پیچیده ای را برای پیش بینی آنها نگه داشتند.

ما در جهانی آلوده به نور زندگی می کنیم، جایی که لامپ های خیابانی، تبلیغات الکترونیکی و حتی روشنایی حیاط خلوت امکان مشاهده همه اجرام آسمانی به جز درخشان ترین اجرام آسمان شب را مسدود می کنند. اما به یک منطقه رسمی محافظت شده «آسمان تاریک» سفر کنید، به آسمان خیره شوید و شگفت زده شوید. این نمای بهشتی است که مردم برای هزاران سال داشتند. جوامع پیشامدرن آسمان را تماشا می‌کردند و کیهان‌شناسی، نقشه‌هایی از آسمان ایجاد می‌کردند که اطلاعاتی را برای تقویم‌ها و چرخه‌های کشاورزی ارائه می‌کرد. آنها همچنین کیهان شناسی هایی را ایجاد کردند که در کاربرد اصلی این کلمه، باورهای مذهبی برای توضیح جهان بود. خدایان و آسمانها جدایی ناپذیر بودند. آسمان ها طبیعتی منظم و چرخه ای دارند، بنابراین به اندازه کافی تماشا و ضبط کنید تا ریتم آنها را تعیین کنید. بسیاری از جوامع قادر به پیش‌بینی دقیق ماه‌گرفتگی بودند، و برخی نیز می‌توانستند خورشید گرفتگی را پیش‌بینی کنند - مانند آنچه که در آمریکای شمالی در 8 آوریل 2024 رخ خواهد داد.

آموزش و زندگی

27 اسفند 1402

افراد بالای 65 سال باید در بهار امسال واکسن تزریق کنند

اکنون، با نزدیک شدن به بهار 2024، مرکز کنترل بیماری ها و پیشگیری یادآوری می کند که حتی اگر وضعیت اضطراری بهداشت عمومی به پایان رسیده است، خطرات مرتبط با کووید-19 وجود ندارد. اما خطراتی در برخی گروه ها بیشتر از گروه های دیگر است. بنابراین، آژانس توصیه می‌کند که بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر یک واکسن اضافی برای کووید-۱۹ دریافت کنند که برای محافظت در برابر نوع غالب اخیر به‌روزرسانی شده و در برابر سویه غالب فعلی مؤثر است.

هنر و فرهنگ

کودک و نوجوان

14 اسفند 1402

"از لطف، مراقبت و سلامتی شما متشکرم!"

پوستر شوروی در مورد حرفه دشوار اما شرافتمندانه یک پزشک روستایی به تقدیر از پزشک روستایی می پردازد

6 اسفند 1402
5 بهمن 1402

سفر

20 فروردین 1403

شکوفه های گیلاس زیبایی های بهار + ویدئو

فصل بهار در ژاپن تابلویی از صحنه های رویایی است. از نیمه دوم ماه مارس تا اواخر ماه مه، شکوفه‌های ساکورای نمادین ژاپن (شکوفه‌های گیلاس) بازدیدکنندگان و مردم محلی را مجذوب خود می‌کند، زیرا طول و عرض ژاپن را با سایه‌های ظریف صورتی روشن می‌کنند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت