خبر های ویژه

پایگاه داده جدید دارای 250 ابزار هوش مصنوعی است که می تواند تحقیقات علوم اجتماعی را بهبود بخشد

19 خرداد 1403

تاناکورا ! پوشاک دست دوم 10 درصد از فروش مد جهانی را به خود اختصاص می دهد

18 خرداد 1403

بمناسبت ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات -هیچ توسعه ،برنامه، تصمیم وتنویر افکار مردم بدون پشتوانه ارتباطات و رسانه امکان پذیر نیست.

26 اردیبهشت 1403

لزوم حمایت از رسانه هایی که در تبریز ، توان رقابت در سطوح ملی را دارند.

20 اردیبهشت 1403

بانک جهانی زنگ خطری را در مورد «واژگونی تاریخی» توسعه برای فقیرترین کشورها به صدا در می آورد

28 فروردین 1403

برای مایاها، خورشید گرفتگی نشانه برخوردهای آسمانی بود - و ستاره شناسان آنها سوابق پیچیده ای را برای پیش بینی آنها نگه داشتند.

17 فروردین 1403

تغییرات آب و هوایی به ظهور و نابودی امپراتوری نئوآسوری، ابرقدرت دنیای باستان دامن زد.

17 اسفند 1402

آنچه امپراتوری عثمانی می تواند در مورد پیامدهای تغییرات آب و هوایی به ما بیاموزد - و چگونه خشکسالی می تواند مردم را ریشه کن کند و به جنگ دامن بزند.

17 اسفند 1402

ماه رمضان در مدارس آمریکایی معرفی می شود

17 اسفند 1402

کووید-19 اثر خود را بر روی مغز باقی می گذارد

10 اسفند 1402

روزگاری که ۱۱ کنسولگری در تبریز و ۷ سفارتخانه درتهران نبض سیاست خارجی ایران بودند.

10 اسفند 1402

"مغز من را ربوده است" - تیمی از متخصصان راه هایی برای کمک به جوانان معتاد به رسانه های اجتماعی برای کاهش ولع پیدا کردند.

30 بهمن 1402

بودجه برای پناهندگان مدت هاست که سیاسی شده است - اقدامات تنبیهی علیه انروا و فلسطینی ها با این الگو مطابقت دارد.

12 بهمن 1402

رشد بازار جهانی خودروهای برقی در سال جاری با کاهش یارانه ها کاهش می یابد

30 دی 1402

اولین شاهکارهای هوش مصنوعی

5 دی 1402

شیوه‌های معماری افغانستان با نگاهی به معماری اسلامی

3 دی 1402

19 خرداد 1403

پایگاه داده جدید دارای 250 ابزار هوش مصنوعی است که می تواند تحقیقات علوم اجتماعی را بهبود بخشد

هوش مصنوعی ابزاری برای پژوهش

هوش مصنوعی اغلب به عنوان راهی برای خلاصه کردن داده ها و بهبود نوشتن استفاده می شود. اما ابزارهای هوش مصنوعی همچنین نشان دهنده یک روش قدرتمند و کارآمد برای تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از متن برای جستجوی الگوها هستند. علاوه بر این، ابزارهای هوش مصنوعی می توانند در توسعه محصولات تحقیقاتی که می توانند به طور گسترده به اشتراک گذاشته شوند، کمک کنند. با در نظر گرفتن این موضوع است که ما به عنوان محققین علوم اجتماعی، پایگاه داده جدیدی از ابزارهای هوش مصنوعی را برای این حوزه ایجاد کردیم. در پایگاه داده، ما اطلاعات مربوط به هر ابزار را گردآوری کردیم و مستندسازی کردیم که آیا برای بررسی ادبیات، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها، یا انتشار تحقیق مفید است. ما همچنین اطلاعاتی در مورد هزینه ها، ورود به سیستم و افزونه های افزونه موجود برای هر ابزار ارائه کردیم. هنگامی که از بسیاری از دانشمندان علوم اجتماعی در مورد درک آنها از هوش مصنوعی سؤال می شود، احتیاط یا نگرانی خود را ابراز می کنند. در نمونه ای از اساتید و دانشجویان از بیش از 600 موسسه، تنها 22 درصد از اساتید دانشگاه گزارش دادند که به طور منظم از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می کنند. ما بر این باوریم که هوش مصنوعی می‌تواند به پژوهشگران علوم اجتماعی - مانند روان‌شناسی، جامعه‌شناسی و ارتباطات - و همچنین سایرین از داده‌های خود و ارائه بهترین استفاده را ببرند، از بررسی رونوشت‌های طولانی یا داده‌های مبتنی بر متن گرفته تا نوشتن مرور ادبیات و به اشتراک‌گذاری نتایج. آن را به مخاطبان گسترده تری می رساند.

تبریز امروز:

مگان استابز-ریچاردسون
استادیار پژوهشی در مرکز تحقیقات علوم اجتماعی، دانشگاه ایالتی می سی سی پی

دوون برنر
استاد آموزش، دانشگاه ایالتی می سی سی پی

لورن اتریج
دانشیار جامعه شناسی، دانشگاه ایالتی می سی سی پی

مک کنزی پل
دانشجوی دکترای روانشناسی، دانشگاه بیلور

هوش مصنوعی و پژوهش
 هوش مصنوعی اغلب به عنوان راهی برای خلاصه کردن داده ها و بهبود نوشتن استفاده می شود. اما ابزارهای هوش مصنوعی همچنین نشان دهنده یک روش قدرتمند و کارآمد برای تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از متن برای جستجوی الگوها هستند. علاوه بر این، ابزارهای هوش مصنوعی می توانند در توسعه محصولات تحقیقاتی که می توانند به طور گسترده به اشتراک گذاشته شوند، کمک کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع است که ما به عنوان محققین علوم اجتماعی، پایگاه داده جدیدی از ابزارهای هوش مصنوعی را برای این حوزه ایجاد کردیم. در پایگاه داده، ما اطلاعات مربوط به هر ابزار را گردآوری کردیم و مستندسازی کردیم که آیا برای بررسی ادبیات، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها، یا انتشار تحقیق مفید است. ما همچنین اطلاعاتی در مورد هزینه ها، ورود به سیستم و افزونه های افزونه موجود برای هر ابزار ارائه کردیم.

هنگامی که از بسیاری از دانشمندان علوم اجتماعی در مورد درک آنها از هوش مصنوعی سؤال می شود، احتیاط یا نگرانی خود را ابراز می کنند. در نمونه ای از اساتید و دانشجویان از بیش از 600 موسسه، تنها 22 درصد از اساتید دانشگاه گزارش دادند که به طور منظم از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می کنند.

ما بر این باوریم که هوش مصنوعی می‌تواند به پژوهشگران علوم اجتماعی - مانند روان‌شناسی، جامعه‌شناسی و ارتباطات - و همچنین سایرین از داده‌های خود و ارائه بهترین استفاده را ببرند، از بررسی رونوشت‌های طولانی یا داده‌های مبتنی بر متن گرفته تا نوشتن مرور ادبیات و به اشتراک‌گذاری نتایج. آن را به مخاطبان گسترده تری می رساند.

هوش مصنوعی
تجزیه و تحلیل متن با استفاده از هوش مصنوعی
تحقیقات کیفی اغلب شامل بررسی رونوشت ها یا زبان نوشتاری برای شناسایی مضامین و الگوها است. در حالی که این نوع تحقیق قدرتمند است، کار فشرده نیز دارد. قدرت پلتفرم‌های هوش مصنوعی در غربال کردن مجموعه داده‌های بزرگ نه تنها باعث صرفه‌جویی در وقت محققان می‌شود، بلکه می‌تواند به آنها کمک کند تا داده‌هایی را که قبلاً به دلیل اندازه مجموعه داده‌ها تجزیه و تحلیل نمی‌شدند، تجزیه و تحلیل کنند.

به طور خاص، هوش مصنوعی می‌تواند با شناسایی مضامین بالقوه یا موضوعات مشترک در داده‌های بزرگ و مبتنی بر متن که دانشمندان می‌توانند با استفاده از روش‌های تحقیق کیفی بازجویی کنند، به دانشمندان علوم اجتماعی کمک کند. به عنوان مثال، هوش مصنوعی می‌تواند 15 میلیون پست رسانه‌های اجتماعی را برای شناسایی مضامین چگونگی مقابله افراد با COVID-19 تجزیه و تحلیل کند. سپس این مضامین می توانند به محققان بینشی نسبت به روندهای بزرگتر در داده ها بدهند و به ما امکان می دهند معیارهایی را برای تجزیه و تحلیل عمیق تر و کیفی اصلاح کنیم.

ابزارهای هوش مصنوعی همچنین می توانند برای تطبیق زبان و انتخاب کلمات دانشمندان در طرح های تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرند. به طور خاص، هوش مصنوعی می‌تواند با بهبود عبارت‌بندی سؤالات در نظرسنجی‌ها یا اصلاح کلمات کلیدی مورد استفاده در جمع‌آوری داده‌های رسانه‌های اجتماعی، سوگیری را کاهش دهد.

شکاف های دانش را شناسایی کنید
یکی دیگر از وظایف کلیدی در تحقیق، بررسی میدان برای کارهای قبلی برای شناسایی شکاف های دانش است. برنامه های کاربردی هوش مصنوعی بر روی سیستم هایی ساخته شده اند که می توانند متن را ترکیب کنند. این باعث می شود مرور ادبیات - بخشی از یک مقاله تحقیقاتی که سایر تحقیقات در مورد همان موضوع را خلاصه می کند - و فرآیندهای نوشتن کارآمدتر باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که بازخورد انسان به هوش مصنوعی، مانند ارائه مثال‌هایی از منطق ساده، می‌تواند به طور قابل توجهی توانایی ابزار را برای انجام استدلال پیچیده بهبود بخشد. با در نظر گرفتن این موضوع، ما می‌توانیم به طور مداوم دستورالعمل‌های خود را برای هوش مصنوعی اصلاح کنیم و توانایی آن را برای استخراج ادبیات مرتبط اصلاح کنیم.

با این حال، دانشمندان علوم اجتماعی باید مراقب منابع جعلی باشند - یک نگرانی بزرگ در مورد هوش مصنوعی مولد. ضروری است که منابعی را که ابزارهای هوش مصنوعی ارائه می‌کنند تأیید کنید تا مطمئن شوید که از مجلات بررسی شده می‌آیند.

یافته های تحقیق را به اشتراک بگذارید
ابزارهای هوش مصنوعی می توانند با کمک به نوشتن وبلاگ، ایجاد اینفوگرافیک و تولید اسلایدهای ارائه و حتی تصاویر، به سرعت یافته های تحقیقات را به روشی خواننده پسند خلاصه کنند.

پایگاه داده ما حاوی ابزارهای هوش مصنوعی است که می تواند به دانشمندان در ارائه یافته های خود در رسانه های اجتماعی نیز کمک کند. یکی از ابزارهایی که ارزش برجسته کردن دارد، BlogTweet است. این ابزار رایگان هوش مصنوعی به کاربران این امکان را می‌دهد که متن مقاله‌ای مانند این مقاله را کپی و جای‌گذاری کنند تا رشته‌های توییت ایجاد کنند و مکالمه را شروع کنند.

از هزینه ابزارهای هوش مصنوعی آگاه باشید
دو سوم ابزارهای موجود در پایگاه داده هزینه دارند. در حالی که هدف اصلی ما شناسایی مفیدترین ابزارها برای دانشمندان علوم اجتماعی بود، ما همچنین به دنبال شناسایی ابزارهای منبع باز هستیم و فهرستی از 85 ابزار رایگان را تهیه کرده ایم که می توانند پشتیبانی کنند.

بررسی ادبیات، نوشتن، جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل و تلاش های تجسم.


12 بهترین ابزار هوش مصنوعی رایگان برای تحقیقات دانشگاهی و محققان.
در تجزیه و تحلیل ما از هزینه ابزارهای هوش مصنوعی، همچنین متوجه شدیم که بسیاری از آنها دسترسی "فریمیوم" به ابزارها را ارائه می دهند. این بدان معناست که می توانید نسخه رایگان محصول را بررسی کنید. نسخه های پیشرفته تر این ابزار از طریق خرید توکن ها یا طرح های اشتراک در دسترس هستند.

برای برخی ابزارها، هزینه ها می تواند تا حدودی پنهان یا غیرمنتظره باشد. به عنوان مثال، ابزاری که در ظاهر منبع باز به نظر می رسد ممکن است در واقع محدودیت نرخ داشته باشد و کاربران ممکن است متوجه شوند که سوالات رایگان برای پرسیدن از هوش مصنوعی تمام شده است.

آینده پایگاه داده
از زمان انتشار پایگاه داده های تحقیقاتی برنامه های هوش مصنوعی برای علوم اجتماعی در 5 اکتبر 2023، بیش از 400 بار در 49 کشور دانلود شده است. در پایگاه داده، ما 131 ابزار هوش مصنوعی را یافتیم که برای بررسی ادبیات، خلاصه یا نوشتن مفید است. 146 ابزار هوش مصنوعی برای جمع آوری یا تجزیه و تحلیل داده ها و 108 ابزار برای انتشار تحقیقات مفید هستند.

ما به به روز رسانی پایگاه داده ادامه می دهیم و امیدواریم که بتواند به جوامع دانشگاهی در اکتشاف هوش مصنوعی و ایجاد مکالمات جدید کمک کند. هر چه دانشمندان علوم اجتماعی از پایگاه داده بیشتر استفاده کنند، بیشتر می توانند در جهت اجماع در اتخاذ رویکردهای اخلاقی برای استفاده از هوش مصنوعی در تحقیق و تحلیل کار کنند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت