خبر های ویژه

بمناسبت ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات -هیچ توسعه ،برنامه، تصمیم وتنویر افکار مردم بدون پشتوانه ارتباطات و رسانه امکان پذیر نیست.

26 اردیبهشت 1403

لزوم حمایت از رسانه هایی که در تبریز ، توان رقابت در سطوح ملی را دارند.

20 اردیبهشت 1403

بانک جهانی زنگ خطری را در مورد «واژگونی تاریخی» توسعه برای فقیرترین کشورها به صدا در می آورد

28 فروردین 1403

برای مایاها، خورشید گرفتگی نشانه برخوردهای آسمانی بود - و ستاره شناسان آنها سوابق پیچیده ای را برای پیش بینی آنها نگه داشتند.

17 فروردین 1403

تغییرات آب و هوایی به ظهور و نابودی امپراتوری نئوآسوری، ابرقدرت دنیای باستان دامن زد.

17 اسفند 1402

آنچه امپراتوری عثمانی می تواند در مورد پیامدهای تغییرات آب و هوایی به ما بیاموزد - و چگونه خشکسالی می تواند مردم را ریشه کن کند و به جنگ دامن بزند.

17 اسفند 1402

ماه رمضان در مدارس آمریکایی معرفی می شود

17 اسفند 1402

کووید-19 اثر خود را بر روی مغز باقی می گذارد

10 اسفند 1402

روزگاری که ۱۱ کنسولگری در تبریز و ۷ سفارتخانه درتهران نبض سیاست خارجی ایران بودند.

10 اسفند 1402

"مغز من را ربوده است" - تیمی از متخصصان راه هایی برای کمک به جوانان معتاد به رسانه های اجتماعی برای کاهش ولع پیدا کردند.

30 بهمن 1402

بودجه برای پناهندگان مدت هاست که سیاسی شده است - اقدامات تنبیهی علیه انروا و فلسطینی ها با این الگو مطابقت دارد.

12 بهمن 1402

رشد بازار جهانی خودروهای برقی در سال جاری با کاهش یارانه ها کاهش می یابد

30 دی 1402

اولین شاهکارهای هوش مصنوعی

5 دی 1402

شیوه‌های معماری افغانستان با نگاهی به معماری اسلامی

3 دی 1402

تحقیقات رو به افزایش اثرات مضر استفاده از رسانه های اجتماعی بر سلامت روان، از جمله تصویر بدن و ایجاد اختلالات خوردن را مستند می کند

1 دی 1402

یادداشتی کوتاه برای قدر دانی از تصمیم دیوان عدالت اداری

29 آذر 1402

15 شهریور 1402

ایده های خوب بیشتری از کارگران خود می خواهید؟ سعی کنید به آنها جایزه بدهید - و یک حق انتخاب

نگاهی به یک پژوهش ! شهرزاد دانش فر

طبق مطالعه‌ای که در سال 2022 توسط تیمی از اساتید دانشگاه ها انتشار یافت ، شرکت‌ها می‌توانند نه تنها حجم، بلکه کیفیت پیشنهادات و ایده‌های کارکنان خود را با ارائه پاداش وحق انتخاب نوع پاداش افزایش دهند. این مطالعه روی 345 بازاریاب تلفنی در یک مرکز تماس در تایوان انجام شد که قبلاً یک برنامه پیشنهادی برای درخواست ایده‌های خلاقانه برای بهبود سازمان را دریافت کرده بودند . این شرکت به کسانی که ایده‌هایی با ارزش را پیشنهاد می‌کردند ، با دادن یک جایزه به آنها پاداش می‌داد. پژوهشگران وی خواستند ببینند که چگونه تغییر دادن پاداش، کمیت و کیفیت پیشنهادات را تغییر می دهد. بنابراین آنان از کارمندان دعوت کردند تا ایده‌های خود را ارائه دهند و اگر پیشنهادات آنها در بین ۲۰ درصد ایده‌های خلاقانه برتر قرار می‌گرفت - طبق ارزیابی تیمی از مدیران و محققان - یکی از چهار جایزه را دریافت می‌کردند: الف- ۸۰ دلار آمریکا به صورت نقدی برای خودشان، ب- ۸۰ دلار تا با همکاران خود آن را به اشتراک بگذارند ، ج - 80 دلار برای دادن به یک سازمان خیریه یا د- اولویت در هنگام انتخاب روزهای تعطیل. به حدود نیمی از کارمندان پیشنهاد شد که از بین چهار جایزه ای که برای ارائه ایده دریافت می کنند، یکی از آنها را انتخاب کنند. سپس به طور تصادفی یکی از چهار جایزه را به کارمندان باقی مانده اختصاص دادند!

تبریز امروز:

ایده های خوب برای سازمان - شهرزاد دانشفر-Shehrzad Daneshfar 

طبق مطالعه‌ای که در سال 2022 توسط تیمی از اساتید دانشگاه ها "آیچیا چوانگ" استاد رفتار سازمانی، دانشگاه کارولینای شمالی و "گرگ آر اولدهام" استاد بازنشسته، دانشگاه تولین، "جینگ ژو"
معاون امور آکادمیک، مری گیبز جونز،  "رایان شووی هسو" دانشیار گروه مدیریت بازرگانی، دانشگاه ملی چنگچی
انتشار یافت ، شرکت‌ها می‌توانند نه تنها حجم، بلکه کیفیت پیشنهادات و ایده‌های کارکنان خود را با ارائه پاداش وحق انتخاب نوع پاداش افزایش دهند.

این مطالعه روی 345 بازاریاب تلفنی در یک مرکز تماس در تایوان انجام شد که قبلاً یک برنامه پیشنهادی برای درخواست ایده‌های خلاقانه برای بهبود سازمان را دریافت کرده بودند . این شرکت به کسانی که ایده‌هایی با ارزش را پیشنهاد می‌کردند ، با دادن یک جایزه به آنها پاداش می‌داد.

پژوهشگران وی خواستند ببینند که چگونه تغییر دادن پاداش، کمیت و کیفیت پیشنهادات را تغییر می دهد. بنابراین آنان از کارمندان دعوت کردند تا ایده‌های خود را ارائه دهند و اگر پیشنهادات آنها در بین ۲۰ درصد ایده‌های خلاقانه برتر قرار می‌گرفت - طبق ارزیابی تیمی از مدیران و محققان - یکی از چهار جایزه را دریافت می‌کردند: الف- ۸۰ دلار آمریکا به صورت نقدی برای خودشان، ب- ۸۰ دلار تا با همکاران خود آن را به اشتراک بگذارند ، ج - 80 دلار برای دادن به یک سازمان خیریه یا د- اولویت در هنگام انتخاب روزهای تعطیل.

به حدود نیمی از کارمندان پیشنهاد شد که از بین چهار جایزه ای که برای ارائه ایده دریافت می کنند، یکی از آنها را  انتخاب کنند. سپس به طور تصادفی یکی از چهار جایزه را به کارمندان باقی مانده اختصاص دادند!

در مجموع 144 ایده  نه در مورد اخبار فوری نه در مورد نظرات بی اساس در یک دوره یک ماهه دریافت و ارزیابی شدند.

آنچه که از نتایج بررسی ها دریافت شد ، چنین استنتاج گردید که کارمندانی که به آنها حق انتخاب پاداش داده شده بود، 86 درصد بیشتر از کسانی که به آنها گفته شده بود که چه چیزی دریافت می کنند، ایده ارائه کردند. علاوه بر این، میانگین امتیاز خلاقیت ایده های آنها 82 درصد بیشتر بود. به طور کلی، برنامه پیشنهادی دوبرابر تعداد ایده‌ها را به عنوان برنامه خود شرکت برانگیخت و منجر به ایده‌هایی شد که 84 درصد خلاق‌تر بودند.

ایده های نو برای سازمان - روشنی بخش اینده

چرا ارائه پیشنهاد در سازمان مهم است؟  زیرا درخواست ایده های کارکنان می تواند محرک اصلی نوآوری در سازمان ها باشد.

هنگامی که کارکنان با استفاده از یک برنامه پیشنهادی ایده های خود را در مورد محصولات، خدمات یا خط مشی ها به اشتراک می گذارند، سازمان می تواند آن ایده ها را اخذ کرده و آنها را اصلاح و سپس اجرایی کند.

این ایده های اجرا شده می تواند توانایی سازمان را برای سازگاری و رقابت افزایش دهد. مطالعه‌ای در سال 2003 روی 47 سازمان نشان داد که ایده‌های ارائه شده به برنامه‌های پیشنهادی کارکنان باعث صرفه‌جویی بیش از 624 میلیون دلار در آن سازمان‌ها در یک سال می‌شود.

مطالعه  نشان می‌دهد که مشوق‌های کوچک می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر کمیت و کیفیت پیشنهادات کارکنان داشته باشند.

 ایده های نو - ارائه ایده

هنوز تحقیقات و بررسی هایی در مورد اینکه آیا تعداد بهینه پاداش هایی وجود دارد که سازمان ها باید برای ارائه پاداش های بیشتر مطرح نمایند ؟ یک مطالعه گذشته نشان داد که وقتی از کارمندان خواسته می شد از بین تعداد بیشتری از نحوه پاداش ها انتخاب کنند، احساس غرق شدن و سر درگمی می کردند و ایده های کمی تولید می کردند.

تحقیقات آینده همچنین می‌تواند آزمایش کند که آیا این نتایج را می‌توان در انواع دیگر سازمان‌ها، با کارکنان در انواع مشاغل دیگر و یا در سایر نقاط جهان یافت؟ این مسائل در مطالعات آتی برنامه های پیشنهادی این پژوهشگران مطرح شده است .

 

 شهرزاد دانش فر 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت