خبر های ویژه

علیرغم آنچه که اخبار می گویند، ما یک گونه خشن نیستیم

28 آبان 1402

چرا بیشتر شرکت‌های مواد غذایی، لوازم آرایش و زیبایی به طرح‌های بسته‌بندی مینیمالیستی روی می‌آورند

20 آبان 1402

شرکت مهره های قفل دار آقای کاتسوهیکو واکابایاشی

9 آبان 1402

زبان و بحران هویت برای فرزندان و نوه های مهاجران

9 آبان 1402

چگونه رسانه های اجتماعی مسئولیت صحت اخبار را کنار گذاشتند؟

26 مهر 1402

یونسکو رصدخانه های نجومی در تاتارستان روسیه را به فهرست میراث جهانی اضافه کرد

16 مهر 1402

سه میمون حکمت : کور ، لال و کر! یادگیری شکست دادن شر: نمادگرایی سه میمون خردمند

15 مهر 1402

انقلاب سبز یک هشدار است، نه طرحی برای تغذیه یک سیاره گرسنه

14 مهر 1402

فریب سود می دهد: چگونه دروغ های مدیر عامل می تواند رتبه بندی سهام را افزایش دهد و حتی تحلیلگران مالی معتبر را فریب دهد

5 مهر 1402

رشد و توسعه با آموزش و پرورش

2 مهر 1402

روایت جنگ ایران و عراق از نگاه تاریخی دیگران

31 شهریور 1402

چرا برخی افراد خلاق تر از دیگران هستند

15 شهریور 1402

ایده های خوب بیشتری از کارگران خود می خواهید؟ سعی کنید به آنها جایزه بدهید - و یک حق انتخاب

15 شهریور 1402

تحقیقات نشان می دهد که می توان به کاربران برای به اشتراک گذاری اطلاعات دقیق به جای اطلاعات نادرست پاداش داد.

11 مرداد 1402

میراث فرهنگی ایران نشان دهنده عظمت و زیبایی دوران طلایی امپراتوری ایران است

23 تیر 1402

یوان چین و فرصتی برای تبدیل شدن به ارز جهانی

14 خرداد 1402

15 شهریور 1402

ایده های خوب بیشتری از کارگران خود می خواهید؟ سعی کنید به آنها جایزه بدهید - و یک حق انتخاب

نگاهی به یک پژوهش ! شهرزاد دانش فر

طبق مطالعه‌ای که در سال 2022 توسط تیمی از اساتید دانشگاه ها انتشار یافت ، شرکت‌ها می‌توانند نه تنها حجم، بلکه کیفیت پیشنهادات و ایده‌های کارکنان خود را با ارائه پاداش وحق انتخاب نوع پاداش افزایش دهند. این مطالعه روی 345 بازاریاب تلفنی در یک مرکز تماس در تایوان انجام شد که قبلاً یک برنامه پیشنهادی برای درخواست ایده‌های خلاقانه برای بهبود سازمان را دریافت کرده بودند . این شرکت به کسانی که ایده‌هایی با ارزش را پیشنهاد می‌کردند ، با دادن یک جایزه به آنها پاداش می‌داد. پژوهشگران وی خواستند ببینند که چگونه تغییر دادن پاداش، کمیت و کیفیت پیشنهادات را تغییر می دهد. بنابراین آنان از کارمندان دعوت کردند تا ایده‌های خود را ارائه دهند و اگر پیشنهادات آنها در بین ۲۰ درصد ایده‌های خلاقانه برتر قرار می‌گرفت - طبق ارزیابی تیمی از مدیران و محققان - یکی از چهار جایزه را دریافت می‌کردند: الف- ۸۰ دلار آمریکا به صورت نقدی برای خودشان، ب- ۸۰ دلار تا با همکاران خود آن را به اشتراک بگذارند ، ج - 80 دلار برای دادن به یک سازمان خیریه یا د- اولویت در هنگام انتخاب روزهای تعطیل. به حدود نیمی از کارمندان پیشنهاد شد که از بین چهار جایزه ای که برای ارائه ایده دریافت می کنند، یکی از آنها را انتخاب کنند. سپس به طور تصادفی یکی از چهار جایزه را به کارمندان باقی مانده اختصاص دادند!

تبریز امروز:

ایده های خوب برای سازمان - شهرزاد دانشفر-Shehrzad Daneshfar 

طبق مطالعه‌ای که در سال 2022 توسط تیمی از اساتید دانشگاه ها "آیچیا چوانگ" استاد رفتار سازمانی، دانشگاه کارولینای شمالی و "گرگ آر اولدهام" استاد بازنشسته، دانشگاه تولین، "جینگ ژو"
معاون امور آکادمیک، مری گیبز جونز،  "رایان شووی هسو" دانشیار گروه مدیریت بازرگانی، دانشگاه ملی چنگچی
انتشار یافت ، شرکت‌ها می‌توانند نه تنها حجم، بلکه کیفیت پیشنهادات و ایده‌های کارکنان خود را با ارائه پاداش وحق انتخاب نوع پاداش افزایش دهند.

این مطالعه روی 345 بازاریاب تلفنی در یک مرکز تماس در تایوان انجام شد که قبلاً یک برنامه پیشنهادی برای درخواست ایده‌های خلاقانه برای بهبود سازمان را دریافت کرده بودند . این شرکت به کسانی که ایده‌هایی با ارزش را پیشنهاد می‌کردند ، با دادن یک جایزه به آنها پاداش می‌داد.

پژوهشگران وی خواستند ببینند که چگونه تغییر دادن پاداش، کمیت و کیفیت پیشنهادات را تغییر می دهد. بنابراین آنان از کارمندان دعوت کردند تا ایده‌های خود را ارائه دهند و اگر پیشنهادات آنها در بین ۲۰ درصد ایده‌های خلاقانه برتر قرار می‌گرفت - طبق ارزیابی تیمی از مدیران و محققان - یکی از چهار جایزه را دریافت می‌کردند: الف- ۸۰ دلار آمریکا به صورت نقدی برای خودشان، ب- ۸۰ دلار تا با همکاران خود آن را به اشتراک بگذارند ، ج - 80 دلار برای دادن به یک سازمان خیریه یا د- اولویت در هنگام انتخاب روزهای تعطیل.

به حدود نیمی از کارمندان پیشنهاد شد که از بین چهار جایزه ای که برای ارائه ایده دریافت می کنند، یکی از آنها را  انتخاب کنند. سپس به طور تصادفی یکی از چهار جایزه را به کارمندان باقی مانده اختصاص دادند!

در مجموع 144 ایده  نه در مورد اخبار فوری نه در مورد نظرات بی اساس در یک دوره یک ماهه دریافت و ارزیابی شدند.

آنچه که از نتایج بررسی ها دریافت شد ، چنین استنتاج گردید که کارمندانی که به آنها حق انتخاب پاداش داده شده بود، 86 درصد بیشتر از کسانی که به آنها گفته شده بود که چه چیزی دریافت می کنند، ایده ارائه کردند. علاوه بر این، میانگین امتیاز خلاقیت ایده های آنها 82 درصد بیشتر بود. به طور کلی، برنامه پیشنهادی دوبرابر تعداد ایده‌ها را به عنوان برنامه خود شرکت برانگیخت و منجر به ایده‌هایی شد که 84 درصد خلاق‌تر بودند.

ایده های نو برای سازمان - روشنی بخش اینده

چرا ارائه پیشنهاد در سازمان مهم است؟  زیرا درخواست ایده های کارکنان می تواند محرک اصلی نوآوری در سازمان ها باشد.

هنگامی که کارکنان با استفاده از یک برنامه پیشنهادی ایده های خود را در مورد محصولات، خدمات یا خط مشی ها به اشتراک می گذارند، سازمان می تواند آن ایده ها را اخذ کرده و آنها را اصلاح و سپس اجرایی کند.

این ایده های اجرا شده می تواند توانایی سازمان را برای سازگاری و رقابت افزایش دهد. مطالعه‌ای در سال 2003 روی 47 سازمان نشان داد که ایده‌های ارائه شده به برنامه‌های پیشنهادی کارکنان باعث صرفه‌جویی بیش از 624 میلیون دلار در آن سازمان‌ها در یک سال می‌شود.

مطالعه  نشان می‌دهد که مشوق‌های کوچک می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر کمیت و کیفیت پیشنهادات کارکنان داشته باشند.

 ایده های نو - ارائه ایده

هنوز تحقیقات و بررسی هایی در مورد اینکه آیا تعداد بهینه پاداش هایی وجود دارد که سازمان ها باید برای ارائه پاداش های بیشتر مطرح نمایند ؟ یک مطالعه گذشته نشان داد که وقتی از کارمندان خواسته می شد از بین تعداد بیشتری از نحوه پاداش ها انتخاب کنند، احساس غرق شدن و سر درگمی می کردند و ایده های کمی تولید می کردند.

تحقیقات آینده همچنین می‌تواند آزمایش کند که آیا این نتایج را می‌توان در انواع دیگر سازمان‌ها، با کارکنان در انواع مشاغل دیگر و یا در سایر نقاط جهان یافت؟ این مسائل در مطالعات آتی برنامه های پیشنهادی این پژوهشگران مطرح شده است .

 

 شهرزاد دانش فر 

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت