خبر های ویژه

قطعات بلند پازل کووید در جای خود قرار می گیرند - تصویر ناراحت کننده است

29 تیر 1403

سازمان غذا و داروی ایالات متحده در نهایت مواد خاص نوشابه را در سراسر جهان ممنوع کرد

21 تیر 1403

نبرد بر سر طرح ورشکستگی J&J برای پایان دادن به دعاوی تالک

18 تیر 1403

از تشخیص اختلالات مغزی تا تقویت شناختی، 100 سال EEG علوم اعصاب را متحول کرده است.

16 تیر 1403

پنج منبع ریزپلاستیک‌های خانگی کدامند و چگونه می‌توان از آنها دوری کرد؟

12 تیر 1403

خدمات پزشکی مبتنی بر هوش مصنوعی برای مقابله با سرطان

8 تیر 1403

تنهایی دائمی و خطر سکتۀ مغزی

7 تیر 1403

با افزایش مجدد موارد کوید، چه چیزی باید در مورد انواع جدید FLiRT بدانم؟

6 خرداد 1403

حیوانات با گیاهان خود درمانی می کنند - رفتاری که مردم برای هزاران سال مشاهده کرده و از آن الگوبرداری کرده اند

4 خرداد 1403

سرطان ریه کشنده ترین سرطان در بین همه سرطان ها است و غربالگری می تواند جان بسیاری را نجات دهد - اگر افراد بیشتری به آن دسترسی داشته باشند.

18 اردیبهشت 1403

چگونه می توانم شب ها سریع بخوابم؟

15 اردیبهشت 1403

پنج غذایی که دندانپزشکان از آنها اجتناب می کنند

9 اردیبهشت 1403

نزدیک بینی در سطح همه گیر است و مشکل از دوران کودکی شروع می شود

5 اردیبهشت 1403

یک باکتری نادر "گوشت خوار" به سرعت در ژاپن گسترش یافته است.

2 فروردین 1403

افراد بالای 65 سال باید در بهار امسال واکسن تزریق کنند

27 اسفند 1402

نورالینک ایلان ماسک تراشه مغزی را در اولین انسان کاشته است

10 بهمن 1402

18 تیر 1403

نبرد بر سر طرح ورشکستگی J&J برای پایان دادن به دعاوی تالک

جانسون اند جانسون غول صنعت دارو درگیر پرنده سرطان زاد بودن پودر تالک هست

جانسون اند جانسون درگیر یک مبارزه تلخ با وکلایی است که با سومین تلاش این شرکت برای حل و فصل ده ها هزار پرونده از طریق یک مانور بحث برانگیز ورشکستگی- دادگاه مخالفت می کنند. زنانی که ادعا می‌کنند محصولات تالک J&J باعث سرطان آنها شده است در نزاع متقابل گرفتار می‌شوند.

تبریز امروز:

پودر تالک - جانسون اند جانسون

جانسون اند جانسون درگیر یک مبارزه تلخ با وکلایی است که با سومین تلاش این شرکت برای حل و فصل ده ها هزار پرونده از طریق یک مانور بحث برانگیز ورشکستگی- دادگاه مخالفت می کنند. زنانی که ادعا می‌کنند محصولات تالک J&J باعث سرطان آنها شده است در نزاع متقابل گرفتار می‌شوند.

ارون ایوانز در سال 2016 در 41 سالگی بر اثر سرطان تخمدان درگذشت و دو دختر از خود به جای گذاشت. مادر عزادار او، دارلین، پودر بچه جانسون و جانسون را مقصر می‌داند - و او در حال پیگیری دعویی است که دخترش از یک دهه پیش شروع کرده است و ادعا می‌کند که طلق این شرکت باعث این بیماری مرگبار شده است.

او گفت که مادربزرگ 71 ساله در منطقه هیوستون پس انداز خود را برای مراقبت از دختران تمام کرده است. اکنون او و ده‌ها هزار مدعی دیگر با مهلت ۲۶ ژوئیه برای رای‌گیری در مورد سومین تلاش J&J در یک مانور بحث برانگیز ورشکستگی روبرو هستند که مسئولیت آن را محدود می‌کند و صندوقی برای پرداخت به قربانیان ایجاد می‌کند.

ایوانز به رویترز گفت: «نمی‌دانم چقدر دیگر می‌توانم ادامه دهم. من فشار می‌آورم که احتمالاً باید رای مثبت بدهم.»

ارون ایوانز که در اینجا به همراه یکی از دخترانش نشان داده شده است، در سال 2016 بر اثر سرطان تخمدان در سن 41 سالگی درگذشت. او از J&J شکایت کرده بود که تالک موجود در پودر بچه آن باعث بیماری او شده است.
ارون ایوانز که در اینجا به همراه یکی از دخترانش نشان داده شده است، در سال 2016 بر اثر سرطان تخمدان در سن 41 سالگی درگذشت. او از J&J شکایت کرده بود که تالک موجود در پودر بچه آن باعث بیماری او شده است.
پس از دوبار رد شدن توسط دادگاه های فدرال، غول 350 میلیارد دلاری مراقبت های بهداشتی دوباره تلاش می کند تا به دعوی در یک ورشکستگی به اصطلاح "دو مرحله ای تگزاس" پایان دهد. این مانور شامل تخلیه بدهی تالک خود بر روی یک شرکت فرعی تازه ایجاد شده است، که سپس فصل 11 را اعلام می کند. هدف استفاده از روند رسیدگی برای وادار کردن همه شاکیان به یک توافق است - بدون اینکه خود J&J مجبور به اعلام ورشکستگی شود.

اما شرکت قبل از اینکه شرکت فرعی بتواند از قاضی ورشکستگی درخواست کند که معامله را بر همه آنها تحمیل کند، به رای 75 درصد از مدعیان نیاز دارد. به گفته اریک هاس، معاون جهانی دعاوی J&J، J&J با شکایت بیش از 61000 شاکی مواجه است، اما این رقم با شمارش مدعیانی که شکایت نکرده اند به 100000 افزایش می یابد. این شرکت حفظ می کند که محصولات تالک خود بی خطر هستند و باعث سرطان نمی شوند.

برخی از وکلای شاکیان، از جمله ایوانز، از موکلان خود می خواهند تا از حل و فصل حمایت کنند. وکیل او، جیم اوندر، با توجه به گزینه جایگزین، این پیشنهاد را به اندازه کافی یک معامله خوب خواند. او گفت که برخی از موکلانش در حالی که مبارزه حقوقی ادامه دارد می میرند.

دارلین ایوانز، یک مادربزرگ 71 ساله در منطقه هیوستون، در میان ده ها هزار مدعی است که با مهلت 26 ژوئیه برای رای دادن به پیشنهاد J&J برای حل و فصل دعاوی تالک در روند ورشکستگی یک شرکت تابعه J&J روبرو هستند.
دارلین ایوانز، یک مادربزرگ 71 ساله در منطقه هیوستون، در میان ده ها هزار مدعی است که با مهلت 26 ژوئیه برای رای دادن به پیشنهاد J&J برای حل و فصل دعاوی تالک در روند ورشکستگی یک شرکت تابعه J&J روبرو هستند.
اوندر به رویترز گفت: «در حالی که هیچ پولی برای رنج هولناکی که این زنان متحمل شده اند کافی نیست، این فرصتی است برای دریافت پول در حال حاضر و اجتناب از چندین سال دعوای حقوقی طولانی مدت.

اما ائتلافی از وکلای دیگر شاکیان در حال مقابله با این موضوع هستند و می‌گویند که مانور ورشکستگی J&J نباید از نظر قانونی مجاز باشد - با توجه به اینکه خود شرکت بسیار سودآور است - و پیشنهاد 6.48 میلیارد دلاری آن بسیار کم است.

جیم مردیکا، وکیل اصلی حل و فصل J&J، در ایمیلی در 21 ژوئن به وکلای شاکیان، وکلای مدافع را متهم کرد که مذاکرات حل و فصل را به یک "جنگ پرتاب شعله" با شعارهای بیش از حد داغ با هدف J&J و وکلای دیگر شاکیان در حمایت از آن تبدیل کرده اند. طرح. این شرکت ادعا می‌کند که وکلای نگهدارنده از روی طمع با پیشنهاد آن مخالفت می‌کنند، برای استخراج صدها میلیون دلار هزینه اضافی که در یک معامله ورشکستگی در دسترس نیست.

وکلایی که با طرح J&J مخالفند، به نوبه خود، این شرکت را به سوء استفاده از سیستم ورشکستگی متهم می‌کنند تا حق شاکیان را برای پیگیری محاکمه هیئت منصفه یا تصمیم‌گیری فردی برای حل و فصل این موضوع را رد کند. و آنها می گویند که J&J با استخدام مشتریانی با ادعاهای جعلی، ناشی از سرطان با پیوندهای کمتر اثبات شده با تالک، در رای تسویه حساب تقلب می کند، که این شرکت هرگز خارج از ورشکستگی پرداخت نمی کند.

در بیانیه ای به رویترز، هاس J&J چنین اتهاماتی را رد کرد و حل و فصل پیشنهادی خود را "یکی از بزرگترین در تاریخ دعاوی شکایت" خواند. او گفت که J&J "قاطعانه معتقد است که پیشنهاد آن منصفانه و معقول است."

نبرد تابستان امسال برای کسب آرا، مملو از لفاظی های خاردار یک کمپین سیاسی، می تواند پیامدهای عمیقی بر سرنوشت دو مرحله ای تگزاس به عنوان یک استراتژی دفاعی شرکتی در حال ظهور ایالات متحده داشته باشد.

J&J یکی از معدود شرکت‌های بزرگی است که به دنبال حل و فصل دعاوی انبوه در دادگاه‌های ورشکستگی بدون قرار گرفتن شرکت در معرض عواقب فصل 11 است که می‌تواند شامل آسیب به ارزش بازار و رتبه اعتباری آن باشد. این استراتژی نام خود را از قانون تگزاس گرفته است که با اجازه دادن به یک شرکت در معرض خطر برای تقسیم به دو شرکت جدید، مانور را امکان پذیر می کند: یکی برای جذب مسئولیت و جستجوی حمایت از ورشکستگی، و دیگری برای ادامه تجارت به طور معمول.

رویترز در مجموعه ای از گزارش های تحقیقی، برنامه ریزی مخفی دو مرحله ای تگزاس توسط J&J و سایر شرکت ها را شرح داده است.

مانور قانونی خلاقانه، که J&J برای اولین بار در 20 اکتبر انجام داد

21، زمانی وعده داد که انقلابی در نحوه رسیدگی شرکت ها به دعاوی جرم انبوه ایجاد کند، و راهی ساده برای کنار گذاشتن تهدید محاکمات هیئت منصفه ارائه دهد. اما J&J و سایر شرکت ها با مقاومت شدید برخی از شاکیان و قضات مواجه شده اند و هیچ کدام پس از سال ها تلاش موفق به حل و فصل ورشکستگی نشده اند.

J&J می‌گوید اکنون از حمایت «قاطع» از سوی وکلای شاکیان برخوردار است که موافقت کرده‌اند توافق را به حدود 80000 شاکی که مجموعاً نمایندگی می‌کنند، عمدتاً آن‌هایی که سرطان تخمدان دارند، توصیه کنند.

اندی برچفیلد از شرکت حقوقی بیزلی آلن رهبری مخالفان را بر عهده دارد و برای حل و فصل بسیار بزرگتر فشار می آورد. او به رویترز گفت که امیدوار است حدود 25000 رای برای جلوگیری از ورشکستگی جمع کند که حدود نیمی از آن مشتریان خود او هستند.

هاس از J&J گفت: "کمپین وسواس‌آمیز ضد رای بیزلی آلن آخرین تلاشی است که مدعیان را از صحبت کردن خود باز دارد."

اریک هاس، مدیر ارشد دعوی قضایی در جانسون و جانسون، در جلسه استماع سنا در 19 سپتامبر 2023 با عنوان "اجتناب از مسئولیت پذیری: دستکاری شرکتی در فصل 11 ورشکستگی" ظاهر می شود.
اریک هاس، مدیر ارشد دعوی قضایی در جانسون و جانسون، در جلسه استماع سنا در 19 سپتامبر 2023 با عنوان "اجتناب از مسئولیت پذیری: دستکاری شرکتی در فصل 11 ورشکستگی" ظاهر می شود.
مردیکا، وکیل تسویه حساب J&J، در ایمیل ژوئن خود که به دنبال حمایت از تسویه حساب بود، خواستار پایان دادن به "حملات شخصی بیش از حد و غیر ضروری" توسط وکلای مخالف شد. او به رویترز گفت که این پیام منجر به "بحث واقعی و دقیق" بعدی با وکلای برخی از شاکیان شد. هاس گفت که برخی متعاقباً قرارداد پیشنهادی J&J را امضا کردند.

هاس گفت که حل و فصل ورشکستگی به همه مدعیان غرامت عادلانه تری نسبت به دادگاه های محاکمه ارائه می دهد، جایی که اکثر آنها احتمالاً چیزی دریافت نمی کنند.

یک بحث کلیدی در این دعوا که به بیش از 15 سال قبل برمی‌گردد، این است که مشتریان از طریق قرار گرفتن در معرض تالک آغشته به آزبست در پودر بچه J&J به سرطان مبتلا شده‌اند. تالک استخراج شده می تواند حاوی آزبست، یک ماده سرطان زا شناخته شده باشد. J&J می گوید تالک آن حاوی آزبست نیست.

 

J&J برنده اکثر پرونده هایی است که به دادگاه رفته اند. اما ضررهای آن شامل حکم میسوری برای قربانیان سرطان تخمدان است که در نهایت 2.1 میلیارد دلار برای J&J هزینه داشت. شاکی مبتلا به مزوتلیوما - سرطانی مرگبار که به لایه نازکی از بافت که بسیاری از اندام های داخلی را می پوشاند حمله می کند - در ژوئن 260 میلیون دلار از هیئت منصفه اورگان برنده شد. J&J متعهد شد که تجدید نظر کند.

در دو مورد قبلی فصل 11، یک شرکت تابعه J&J اعلام ورشکستگی کرد به این امید که مدعیان پس از تشکیل پرونده به تایید تسویه حساب رأی دهند. این بار، J&J امیدوار است بتواند حمایت 75 درصد از مدعیان را به دست آورد و یک شرکت فرعی یک ورشکستگی "پیش بسته بندی" را با آرای لازم در دست داشته باشد.

تحت این طرح ورشکستگی، در صورتی که از چالش‌های قانونی جان سالم به در ببرد، پرداخت‌ها برای موارد فردی توسط مدیران یک اعتماد ایجاد شده برای پرداخت مطالبات تعیین می‌شود. بر اساس برآوردی که توسط شعبه J&J در اسناد طرح ورشکستگی بررسی شده توسط رویترز انجام شده است، میانگین پرداختی برای ادعای سرطان تخمدان احتمالا بین 75000 تا 150000 دلار کاهش خواهد یافت.

برچفیلد و متحدانش در بیانیه‌ای شرکت را متهم کردند که با دستیابی به توافق‌نامه‌های حل و فصل با وکلایی که به نمایندگی از مدعیانی که از بیماری‌هایی رنج می‌برند و هیچ ارتباط علمی با تالک ندارند، تلاش می‌کند تا صندوق رای را پر کند. آنها ادعا می کنند که J&J در ازای آرای مورد نیاز خود، این موارد ضعیف را که در غیر این صورت هرگز حل و فصل نمی کند، پرداخت می کند.

هاس، مدیر دعوی قضایی J&J، بحث پر کردن رای را یک تاکتیک لکه دار خواند و گفت که این شرکت "چاره ای جز پیشنهاد طرحی برای رسیدگی به ادعاهای فراتر از سرطان تخمدان" برای دستیابی به "صلح جهانی" ندارد. او گفت که برچفیلد و سایر وکلای شاکیان چنین پرونده هایی را در دادگاه های محاکمه ثبت کرده اند.

برچفیلد گفت که برنامه‌ای برای پیگیری پرونده‌هایی در دادگاه‌های محاکمه‌ای که از تشخیص سرطان تخمدان پشتیبانی نمی‌کنند، ندارد و دفتر او همچنان به دنبال سوابق پزشکی برای برخی ادعاها است. او گفت که تنها هدف شرکت او این است که "ارزش منصفانه" برای مشتریان خود بدست آورد.

در حالی که J&J رای را برای یک معامله جذب می کند، Birchfield کمپین خود را راه اندازی کرده است و ایمیل هایی را برای وکلای شاکیان ارسال می کند و از آنها می خواهد که در برابر طرح J&J مقاومت کنند. ایمیل ژوئن که توسط رویترز بررسی شد، تلاش J&J را یک «کلاهبرداری» برای فرار از پاسخگویی خواند.

در این ایمیل آمده است: "مخاطرات نمی تواند بالاتر باشد."

دفاتر شرکت جانسون و جانسون در ایروین، کالیفرنیا نشان داده شده است. این شرکت با ده ها هزار پرونده قضایی مبنی بر اینکه محصولات تالک آن باعث سرطان شده است، مواجه است. رویترز/ مایک بلیک
دفاتر شرکت جانسون و جانسون در ایروین، کالیفرنیا نشان داده شده است. این شرکت با ده ها هزار پرونده قضایی مبنی بر اینکه محصولات تالک آن باعث سرطان شده است، مواجه است. رویترز/ مایک بلیک
تغییر مکان

برای J&J، جذابیت پایدار فصل 11 در این واقعیت نهفته است که قضات ورشکستگی، بر خلاف قضات دادگاه های محاکمه، می توانند توافقنامه های جهانی را اجرا کنند که به طور دائم تمام دعاوی مرتبط را متوقف می کند و موارد جدید را ممنوع می کند. در غیر این صورت، هرگونه تسویه حساب با برخی از مشتریان همچنان حق شکایت را در اختیار بازماندگان یا شاکیان آینده قرار می‌دهد - و J&J را در معرض آن نوع احکام چند میلیارد دلاری قرار می‌دهد که باعث می‌شود به دو مرحله متوسل شود.

اولین مکان

ورشکستگی‌های دو مرحله‌ای قبلی J&J در نیوجرسی، جایی که دفتر مرکزی این شرکت قرار دارد، به این دلیل رد شد که شرکت تابعه آن فاقد «مشکلات مالی» لازم برای محافظت در برابر ورشکستگی است، زیرا می‌تواند به میلیاردها دلار از پول J&J برای پرداخت مطالبات دسترسی داشته باشد. بنابراین، شرکت تابعه J&J قصد دارد این بار در تگزاس پرونده تشکیل دهد، جایی که برخی از کارشناسان حقوقی می گویند که می تواند نظر متفاوتی در مورد استاندارد مشکلات مالی دریافت کند.

اولین رد استراتژی J&J به این دلایل از سوی دادگاه تجدیدنظر ناحیه 3 ایالات متحده در فیلادلفیا انجام شد که در ژانویه 2023 علیه ورشکستگی اولیه دو مرحله ای خود حکم داد.

با این وجود، شرکت تابعه J&J دومین ورشکستگی خود را در آوریل 2023 ثبت کرد. پرونده به مایکل کاپلان قاضی ورشکستگی ایالات متحده در نیوجرسی رسید، همان قاضی که قبل از رد دادگاه تجدید نظر به نفع اولین مرحله دو مرحله ای J&J رای داده بود.

مایکل کاپلان، قاضی ورشکستگی ایالات متحده، در ژوئیه 2023 تصمیم گرفت تا دومین تلاش J&J را برای حل و فصل دعوای تالک در رسیدگی های فصل 11 یک شرکت تابعه رد کند. رویترز/ لیا میلیس
مایکل کاپلان، قاضی ورشکستگی ایالات متحده، در ژوئیه 2023 تصمیم گرفت تا دومین تلاش J&J را برای حل و فصل دعوای تالک در رسیدگی های فصل 11 یک شرکت تابعه رد کند. رویترز/ لیا میلیس
این بار کاپلان شک داشت. J&J مقدار پول پشتیبان شرکت تابعه خود را از حدود 61.5 میلیارد دلار در ورشکستگی اول به 30 میلیارد دلار در ورشکستگی دوم کاهش داده بود تا دادگاه را متقاعد کند که شرکت تابعه استاندارد مشکلات مالی را برآورده می کند. کاپلان گفت که کاهش پول در دسترس برای شرکت تابعه J&J به نظر می رسد "تولید شده" برای دور زدن حکم دادگاه تجدید نظر و تصمیم به رد ورشکستگی در ژوئیه 2023 به دلیل عدم رعایت استاندارد دادگاه تجدید نظر مبنی بر اینکه ناراحتی شرکت فرعی باید "قریب الوقوع" باشد. فوری.”

با این حال، قاضی از J&J و مدعیان خواست تا بر اساس پیشرفت قابل توجهی که در جهت دستیابی به توافق حاصل شده است، تصمیم بگیرند و به دنبال راه حلی در نوع دیگری از روند ورشکستگی باشند.

ادعاهای "تقلبی"؟

J&J معتقد است که حمایت مدعی مورد نیاز خود را برای سومین مرحله دو مرحله ای خود دریافت خواهد کرد. این شرکت برخی از مخالفان را با حل و فصل - خارج از دادگاه ورشکستگی - با مدعیانی که قبلاً به منحرف کردن برنامه های فصل 11 آن کمک کرده بودند، حذف کرد.

تا ماه مه، J&J به توافقاتی دست یافت تا تقریباً تمام ادعاهای افراد مبتلا به مزوتلیوما را برطرف کند. J&J از افشای کل مبلغی که پرداخت کرده است خودداری کرد، اما منابع آگاه به این موضوع گفتند که این مبلغ حدود 2 میلیارد دلار است. در ماه ژوئن، J&J موافقت کرد که حدود 700 میلیون دلار به ایالت های ایالات متحده پرداخت کند که ادعا می کند این شرکت مصرف کنندگان را در مورد ایمنی محصولات تالک خود گمراه کرده است.

اکثر موارد باقی مانده مربوط به سرطان تخمدان است. ادعاهای ناشی از آن بیماری و مزوتلیوما توسط وکلای شاکیان قوی‌ترین پرونده‌ها در نظر گرفته شده‌اند، زیرا شواهد علمی، در حالی که توسط J&J مختلط و مورد مناقشه قرار گرفته است، این بیماری‌ها را به تالک مرتبط می‌کند.

برچفیلد ادعا می‌کند که J&J هزاران ادعای «تقلبی» مربوط به بیماری‌های دیگر - از جمله سرطان دهانه رحم، واژن و رحم - را به عنوان راهبردی برای غلبه بر آرای اعتراضی شاکیان سرطان تخمدان به کار می‌گیرد.

تعداد کل ادعاهایی که ادعا می‌شود شامل بیماری‌هایی بدون ارتباط واضح با تالک است، مشخص نیست. اما برای تصمیم گیری در مورد نتیجه یک رای بالقوه نزدیک بر اساس برآوردهای J&J از کل ادعاها کافی است.

J&J یکی از وکیل شاکیان کلیدی را استخدام کرد که در ابتدا با ورشکستگی دو مرحله‌ای آن مخالفت کرده بود و طبق شهادت وکیل در ورشکستگی شرکت فرعی دوم J&J موافقت کرده بود که در فصل 11 با حدود 9000 نفر از مشتریانش مبتلا به سرطان رحم تسویه حساب کند. آن وکیل اوندر بود که در مجموع 21000 مشتری از جمله کسانی که سرطان تخمدان دارند را نمایندگی می کند.

این یک بلوک رای بالقوه تعیین کننده برای J&J است. هاس در تماسی که سرمایه گذاران در ماه مه انجام دادند، گفت که این شرکت با 85000 تا 100000 کل دعاوی مواجه است، "بسته به فرآیند نهایی که برای بررسی این ادعاها طی می کنیم."

برچفیلد استدلال می‌کند که J&J انگیزه کمی برای حذف ادعاهای جعلی ندارد، زیرا آنها می‌توانند رای‌های «آری» حیاتی را که برای حل و فصل فصل 11 نیاز دارد، ارائه دهند.

اوندر ابتدا موافقت کرد که از تسویه حساب J&J در دومین تلاش برای ورشکستگی خود حمایت کند. اوندر در آن زمان تحت بازجویی از وکیل شاکی دیگری که مخالف این معامله بود، اذعان کرد که J&J موافقت کرده است که به مشتریانش برای ادعاهای سرطان رحم پرداخت کند و در غیر این صورت خارج از ورشکستگی حل و فصل نخواهد شد.

برچفیلد می گوید که J&J به طور فعال برای افزایش تعداد ادعاها استخدام می کند.

 

J&J تبلیغاتی را برای هشدار به مدعیان احتمالی برای رای دادن به طرح ورشکستگی آن تا 26 جولای اجرا می کند.

“توجه مصرف کنندگان پودر تالک!” اعلام می‌کند که یک آگهی در YouTube اجرا می‌شود و هزینه آن توسط یک شرکت تابعه J&J پرداخت شده است. "آیا سرطان تخمدان یا زنان داشته اید؟" این آگهی ادامه می‌دهد که تسویه حساب J&J به کسانی که معتقدند در اثر استفاده از محصولات تالک بیمار شده‌اند، پرداخت می‌کند. "شما تا 26 ژوئیه 2024 فرصت دارید به قبول یا رد این طرح رای دهید."

این آگهی مدعیان بالقوه را به وب‌سایتی هدایت می‌کند که می‌گوید طرح J&J «هر گونه ادعای مرتبط با طلق» را شامل «آسیب بدنی، مرگ، بیماری، بیماری، ناراحتی عاطفی، ترس از سرطان، نظارت پزشکی یا سایر آسیب‌های شخصی (چه فیزیکی، چه احساسی) می‌کند. ، یا درغیر این صورت)." g وجود ندارد

این سایت می‌گوید تضمین می‌کند که هر ادعای خاصی پرداخت خواهد شد.

هاس گفت که این آگهی بخشی از تلاش لازم برای جلب رأی در مورد طرح ورشکستگی برای آگاه کردن مدعیان احتمالی است.

Birchfield با درخواست J&J برای ادعاهای فراتر از سرطان تخمدان در این کمپین که تلویزیون، رادیو، روزنامه ها و رسانه های آنلاین را در بر می گیرد، اعتراض می کند. بیرچفیلد استدلال می کند که هدف از چنین تلاش هایی تقلب در رأی است.

برچفیلد و یک وکیل دیگر در یک انفجار ایمیلی در ماه مه هشدار دادند که «ظاهر جادویی ده‌ها هزار پرونده بی‌ثبات می‌تواند کل مجموعه شاکیان را کمرنگ کند» و آرای مورد نیاز J&J را فراهم کند.

اندی برچفیلد، وکیل شرکت حقوقی بیزلی آلن، یکی از مخالفان اصلی سومین تلاش J&J برای حل و فصل دعاوی تالک در روند ورشکستگی یک شرکت تابعه است. رویترز/ اندرو کلی
اندی برچفیلد، وکیل شرکت حقوقی بیزلی آلن، یکی از مخالفان اصلی سومین تلاش J&J برای حل و فصل دعاوی تالک در روند ورشکستگی یک شرکت تابعه است. رویترز/ اندرو کلی
"طمع محض"

وکلای J&J حملات متقابلی را علیه وکلای مدافع این افراد به ویژه برچفیلد انجام داده اند. این شرکت ادعا می کند که Birchfield و شرکت او منافع مشتریان خود را تضعیف می کنند تا سود بیشتری برای خود دریافت کنند.

وکلای شاکیان معمولاً هزینه های احتمالی را از مشتریان خود دریافت می کنند - کاهش هر گونه تسویه حساب یا قضاوت محاکمه ای. سهم وکلا اغلب یک سوم است، اگرچه متفاوت است.

Birchfield 40٪ از تسویه حساب یا قضاوت را دریافت می کند. اما او و سایر وکلا نیز می خواهند غرامت بیشتری را برای کار خود در کمیته راهبری که بر بسیاری از پرونده های دادگاه محاکمه ای که J&J با آنها روبروست، که در دادگاه فدرال نیوجرسی ادغام شده اند، دریافت کنند. طبق برچفیلد و پرونده دادگاه، هزینه ها و بازپرداخت هزینه های اضافی می تواند بین 8 تا 12 درصد از هر تسویه حساب شود.

هاس چنین هزینه‌هایی را «مالیات» و «سرمایه‌ای بادآورده» می‌نامد که در ورشکستگی در دسترس برچفیلد نیست و مخالفت آنها را به «طمع خالص» نسبت می‌دهد.

برچفیلد معتقد است که غرامت مشتریانش را بر غرامت خود ترجیح می دهد.

 

در یک خط حمله جداگانه، J&J از قاضی فدرال که بر بیش از 57000 اقدام قانونی تالک نظارت می کند، همچنین در نیوجرسی، خواسته است تا Birchfield را از دعوی منع کند.

این شرکت مدعی است که Birchfield و یک وکیل سابق J&J یک اتحاد نامناسب برای ارائه پیشنهادی برای تسویه حساب بسیار بزرگتر 19 میلیارد دلاری تشکیل داده بودند که در آن زمان شامل پرونده های حل و فصل شده ایالت های ایالات متحده و مدعیان مزوتلیوما می شد. هاس پیشنهاد حل و فصل را «توهم‌آمیز» و شراکت را نقض «تکان‌دهنده فاحش» امتیاز وکیل-موکل بین J&J و وکیل سابقش خواند. برچفیلد این اتهام را رد کرد و آن را تلاشی بی اساس برای قلدری مشتریانش خواند.

'مسخره - مضحک'

الیزابت اونکالیت، 44 ساله، از جمله مشتریان شرکت برچفیلد است که با پیشنهاد J&J مخالفت می کند.

الیزابت اونکالیت، 44 ساله، از جمله مشتریان شرکت برچفیلد است که با پیشنهاد J&J مخالفت می کند.

او گفت: «به نظر می رسد که این یک تن پول است. اما وقتی صحبت از آن می شود، افراد زیادی هستند که تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته اند. فقط کافی نیست.»

او گفت که او 28 ساله بود که در سال 2008 یک انکولوژیست در بیمارستانی در دنور تشخیص داد که سرطان تخمدان مرحله چهارم دارد. او بیبی پودر را مقصر می داند.

"راستش، به نظر یک شوخی است. فقط مسخره است آنها نمی خواهند از افرادی که به آنها صدمه می زنند مراقبت کنند."

الیزابت اونکالیت
این بیماری به معده، ریه ها و غدد لنفاوی او سرایت کرده بود. او تخمدان هایش را برداشت و شیمی درمانی را تحمل کرد. او گفت که او اکنون در حال بهبودی است و در تلاش برای بچه دار شدن از طریق لقاح آزمایشگاهی است. او نمی‌داند که چگونه J&J می‌تواند چندین ورشکستگی را برای تأخیر در پرداخت غرامت به قربانیان و مجبور کردن آنها به یک تسویه حساب ادامه دهد.

اونکالیت در مورد طرح J&J برای سومین ورشکستگی گفت: «راستش، به نظر یک شوخی است. "این فقط مسخره است. آنها نمی خواهند از افرادی که به آنها صدمه می زنند مراقبت کنند."


الیزابت اونکالیت از J&J شکایت کرد و مدعی شد که پودر بچه آن باعث سرطان تخمدان او شده است. او با تسویه حساب پیشنهادی شرکت در دادگاه ورشکستگی مخالف است. رویترز/ کوین موهات
هاس گفت که J&J با Onekalit و همه مدعیان مبتلا به سرطان همدردی می کند، اما شرکت عامل آن را انکار می کند.

ایوانز، مادربزرگ تگزاسی که از فرزندان دختر مرحومش مراقبت می کرد، از مانورهای مکرر ورشکستگی جی اند جی خشمگین شده است. اما او گفت که ممکن است به هر حال از این توافق حمایت کند زیرا از نبرد حقوقی بی پایان خسته شده و نگران شاکیانی است که می توانند از این پول استفاده کنند.

ایوانز گفت، صرف نظر از این، پرداخت پیشنهادی به منزله عدالت نیست.

او گفت که پودر بچه جزء اصلی خانه آنها بوده است. او خودش با استفاده از آن بزرگ شده بود و از آن برای همه فرزندانش استفاده می کرد. او گفت: "من آنها را در آن ریختم."

او به این فکر می کند که چگونه دخترش بسیاری از نقاط عطف زندگی فرزندانش را از دست داده است.

"باید از خود بپرسید: برچسب قیمت آن چیست؟"

رویترز تحقیق می کند

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت