خبر های ویژه

با افزایش مجدد موارد کوید، چه چیزی باید در مورد انواع جدید FLiRT بدانم؟

6 خرداد 1403

حیوانات با گیاهان خود درمانی می کنند - رفتاری که مردم برای هزاران سال مشاهده کرده و از آن الگوبرداری کرده اند

4 خرداد 1403

سرطان ریه کشنده ترین سرطان در بین همه سرطان ها است و غربالگری می تواند جان بسیاری را نجات دهد - اگر افراد بیشتری به آن دسترسی داشته باشند.

18 اردیبهشت 1403

چگونه می توانم شب ها سریع بخوابم؟

15 اردیبهشت 1403

پنج غذایی که دندانپزشکان از آنها اجتناب می کنند

9 اردیبهشت 1403

نزدیک بینی در سطح همه گیر است و مشکل از دوران کودکی شروع می شود

5 اردیبهشت 1403

یک باکتری نادر "گوشت خوار" به سرعت در ژاپن گسترش یافته است.

2 فروردین 1403

افراد بالای 65 سال باید در بهار امسال واکسن تزریق کنند

27 اسفند 1402

نورالینک ایلان ماسک تراشه مغزی را در اولین انسان کاشته است

10 بهمن 1402

آیا شب ها از خواب بیدار می شوید و نمی توانید بخوابید؟

26 دی 1402

محققان هزاران قطعه نانوپلاستیک را در بطری های آب آشامیدنی کشف کردند

19 دی 1402

جراحان زانو در مورد این ابزار نوآورانه برای زانو علاقه مند هستند

15 دی 1402

پلاستیک ها در مواد غذایی هنوز وجود دارند

14 دی 1402

دوران نقاهت در گذشته امری مهم برای پزشکی بود. امروزه ما دیگر در مورد آن صحبت نمی کنیم.چرا ما در بهتر شدن خیلی بد هستیم؟

10 دی 1402

سلول های ایمنی که با سرطان مبارزه می کنند ظرف چند ساعت پس از اولین برخورد با تومورها خسته می شوند

6 دی 1402

مغز نوجوانان به سمت چالش‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی کشیده می‌شود – والدین می‌توانند فرزندان خود را به فکر کردن وادار کنند

1 دی 1402

5 اردیبهشت 1403

نزدیک بینی در سطح همه گیر است و مشکل از دوران کودکی شروع می شود

اندرو هربرت استاد روانشناسی، ادراک بصری، موسسه فناوری روچستر ، برگردان به فارسی : دکتر نعناع تراب فام

تحقیقات دیگر نشان داده است که این رشد غیر طبیعی چشم می تواند توسط نور خورشید قطع شود. برای مثال، یک مطالعه در سال 2022 نشان داد که میزان نزدیک‌بینی در کودکانی که زمان زیادی را در خارج از منزل نمی‌گذرانند - مثلاً یک یا دو بار در هفته - بیش از چهار برابر بیشتر از کودکانی است که روزانه بیرون از خانه بودند. در عین حال، کودکانی که بیش از سه ساعت در روز را در حالی که در مدرسه نبودند به خواندن یا نگاه کردن به نمای نزدیک می‌گذرانند، چهار برابر بیشتر از کودکانی که یک ساعت یا کمتر را به این کار می‌گذرانند، دچار نزدیک‌بینی می‌شوند. در مقاله دیگری، از سال 2012، محققان متاآنالیز هفت مطالعه را انجام دادند که مدت زمان صرف شده در خارج از منزل را با بروز نزدیک بینی مقایسه کردند. آنها همچنین دریافتند که زمان بیشتری که در خارج از منزل سپری می شود با بروز و پیشرفت کمتر نزدیک بینی مرتبط است. شانس ابتلا به نزدیک بینی به ازای هر ساعتی که در هفته در خارج از خانه سپری می شود، 2 درصد کاهش می یابد. سایر محققان اثرات مشابهی را گزارش کرده‌اند و برای کاهش شیوع نزدیک‌بینی، مدت زمان بیشتری را در خارج از منزل و تغییرات در تحصیل در سنین پایین مورد بحث قرار داده‌اند.

تبریز امروز:

اندرو هربرت
استاد روانشناسی، ادراک بصری، موسسه فناوری روچستر

نزدیک بینی یا نیاز به دید اصلاح شده برای تمرکز یا دیدن اشیاء در فاصله دور، در دهه های اخیر بسیار رایج شده است. برخی حتی نزدیک بینی را  یک بیماری همه گیر می دانند.

محققان بینایی‌سنجی تخمین می‌زنند که در صورت ادامه نرخ‌های کنونی، حدود نیمی از جمعیت جهان تا سال 2050 به لنزهای اصلاحی برای جبران نزدیک‌بینی نیاز خواهند داشت .

هزینه های مربوط به مراقبت های بهداشتی بسیار زیاد است. تنها در ایالات متحده، هزینه‌های مربوط به لنزهای اصلاحی، آزمایش‌های چشم و هزینه‌های مربوطه ممکن است به ۷.۲ میلیارد دلار در سال برسد.

چه چیزی رشد سریع نزدیک بینی را توضیح می دهد؟

نگاهی دقیق تر به نزدیک بینی، چگونه نزدیک بینی ایجاد می شود
در حالی که داشتن دو والدین نزدیک‌بین به این معنی است که احتمال نزدیک‌بینی شما بیشتر است، اما هیچ ژن واحد نزدیک‌بینی وجود ندارد. این بدان معناست که علل نزدیک بینی بیشتر رفتاری است تا ژنتیکی.

اپتومتریست ها با مطالعه رشد بینایی در جوجه های شیرخوار چیزهای زیادی در مورد پیشرفت نزدیک بینی یاد گرفته اند. آنها این کار را با گذاشتن کلاه ایمنی روی بچه جوجه ها انجام می دهند. لنزهای روی صورت کلاه، چشم جوجه ها را می پوشانند و طوری تنظیم می شوند که بر میزان دید آنها تأثیر بگذارد.

درست مانند انسان، اگر ورودی بصری تحریف شود، چشمان جوجه بیش از حد بزرگ می شود و در نتیجه نزدیک بینی ایجاد می شود. تاری باعث رشد اندازه چشم می شود.

دو مطالعه اخیر که شامل بررسی‌های گسترده از کودکان و والدین آنها می‌شود، از این ایده حمایت می‌کند که عامل مهم افزایش نزدیک‌بینی این است که افراد زمان بیشتری را صرف تمرکز بر روی اشیاء بلافاصله در مقابل چشمان ما می‌کنند، خواه صفحه نمایش، کتاب یا یک پد نقاشی هر چه زمان بیشتری را صرف تمرکز روی چیزی در فاصله دور از صورتمان کنیم که به آن «نزدیک به کار» می گویند، احتمال ابتلا به نزدیک بینی بیشتر می شود.

بنابراین به همان اندازه که مردم ممکن است فناوری‌های جدیدی مانند گوشی‌های هوشمند و زمان بیش از حد روی صفحه نمایش را به خاطر آسیب رساندن به چشم‌های ما سرزنش کنند، حقیقت این است که حتی فعالیت‌هایی به اندازه خواندن یک کتاب خوب می‌توانند بر بینایی شما تأثیر بگذارند.

 نور بیرون از نزدیک بینی جلوگیری می کند
تحقیقات دیگر نشان داده است که این رشد غیر طبیعی چشم می تواند توسط نور خورشید قطع شود.

برای مثال، یک مطالعه در سال 2022 نشان داد که میزان نزدیک‌بینی در کودکانی که زمان زیادی را در خارج از منزل نمی‌گذرانند - مثلاً یک یا دو بار در هفته - بیش از چهار برابر بیشتر از کودکانی است که روزانه بیرون از خانه بودند. در عین حال، کودکانی که بیش از سه ساعت در روز را در حالی که در مدرسه نبودند به خواندن یا نگاه کردن به نمای نزدیک می‌گذرانند، چهار برابر بیشتر از کودکانی که یک ساعت یا کمتر را به این کار می‌گذرانند، دچار نزدیک‌بینی می‌شوند.

در مقاله دیگری، از سال 2012، محققان متاآنالیز هفت مطالعه را انجام دادند که مدت زمان صرف شده در خارج از منزل را با بروز نزدیک بینی مقایسه کردند. آنها همچنین دریافتند که زمان بیشتری که در خارج از منزل سپری می شود با بروز و پیشرفت کمتر نزدیک بینی مرتبط است. شانس ابتلا به نزدیک بینی به ازای هر ساعتی که در هفته در خارج از خانه سپری می شود، 2 درصد کاهش می یابد.

سایر محققان اثرات مشابهی را گزارش کرده‌اند و برای کاهش شیوع نزدیک‌بینی، مدت زمان بیشتری را در خارج از منزل و تغییرات در تحصیل در سنین پایین مورد بحث قرار داده‌اند.

"چرا بسیاری از مردم اکنون به عینک نیاز دارند."
چه چیزی باعث اپیدمی می شود
این هنوز توضیح نمی دهد که چرا اینقدر سریع در حال افزایش است.

 

در سطح جهانی، بخش بزرگی از این امر به دلیل توسعه سریع و صنعتی شدن کشورهای شرق آسیا در 50 سال گذشته است. در همان زمان، جوانان شروع به گذراندن زمان بیشتری در کلاس‌های درس به خواندن و تمرکز بر روی اشیاء بسیار نزدیک به چشم خود کردند و زمان کمتری را در خارج از منزل صرف کردند.

این همان چیزی است که محققان پس از جنگ جهانی دوم در قطب شمال آمریکای شمالی مشاهده کردند، زمانی که مدرسه برای مردم بومی اجباری شد. نرخ نزدیک بینی برای اینویت از یک رقمی قبل از دهه 1950 به 70 درصد در دهه 1970 افزایش یافت زیرا همه کودکان برای اولین بار شروع به رفتن به مدارس کردند.

کشورهای اروپای غربی، آمریکای شمالی و استرالیا در سال‌های اخیر میزان نزدیک‌بینی را افزایش داده‌اند، اما چیزی به آنچه اخیراً در چین، ژاپن، سنگاپور و چند کشور دیگر آسیای شرقی مشاهده شده است، نزدیک نیست. دو عامل اصلی که منجر به افزایش نزدیک بینی می شود، افزایش خواندن و غیره است

فعالیت های او که مستلزم تمرکز روی یک شی نزدیک به چشم و کاهش زمان صرف شده در خارج از منزل است.

افزایش موارد نزدیک بینی احتمالاً در 40 یا 50 سال آینده بدترین تأثیرات خود را خواهد داشت زیرا برای جوانانی که اکنون با تشخیص نزدیک بینی تشخیص داده می شوند، زمان می برد تا شدیدترین مشکلات بینایی را تجربه کنند.

درمان نزدیک بینی
خوشبختانه، فقط چند دقیقه در روز با عینک یا لنزهای تماسی که تاری را تصحیح می‌کنند، پیشرفت نزدیک‌بینی را متوقف می‌کند، به همین دلیل است که آزمایش زودهنگام بینایی و اصلاح بینایی برای محدود کردن پیشرفت نزدیک‌بینی مهم است. چک کردن چشم کودکان در برخی از کشورها، مانند بریتانیا و اکنون چین، و همچنین در اکثر ایالت های ایالات متحده اجباری است.

با این حال، افراد مبتلا به نزدیک بینی بالا، خطر نابینایی و سایر مشکلات شدید چشمی مانند جدا شدن شبکیه، که در آن شبکیه از پشت چشم دور می شود، افزایش می یابد. شانس دژنراسیون ماکولای مرتبط با نزدیک بینی به ازای هر دیوپتر نزدیک بینی 40 درصد افزایش می یابد. دیوپتر یک واحد اندازه گیری است که در نسخه های چشمی استفاده می شود.

اما به نظر می‌رسد دو راه مطمئن برای خنثی کردن یا به تاخیر انداختن این اثرات وجود دارد: زمان کمتری را صرف تمرکز بر روی اشیاء نزدیک به صورت خود، مانند کتاب‌ها و گوشی‌های هوشمند کنید، و زمان بیشتری را در بیرون از خانه در نور طبیعی و روشن بگذرانید. با توجه به توصیه اولی که در عصر مدرن ما به سختی می توان از آن استفاده کرد، بهترین چیز بعدی استراحت های مکرر است – یا شاید وقت بیشتری را صرف مطالعه و پیمایش در بیرون زیر نور خورشید کنید.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت