خبر های ویژه

نورالینک ایلان ماسک تراشه مغزی را در اولین انسان کاشته است

10 بهمن 1402

آیا شب ها از خواب بیدار می شوید و نمی توانید بخوابید؟

26 دی 1402

محققان هزاران قطعه نانوپلاستیک را در بطری های آب آشامیدنی کشف کردند

19 دی 1402

جراحان زانو در مورد این ابزار نوآورانه برای زانو علاقه مند هستند

15 دی 1402

پلاستیک ها در مواد غذایی هنوز وجود دارند

14 دی 1402

دوران نقاهت در گذشته امری مهم برای پزشکی بود. امروزه ما دیگر در مورد آن صحبت نمی کنیم.چرا ما در بهتر شدن خیلی بد هستیم؟

10 دی 1402

سلول های ایمنی که با سرطان مبارزه می کنند ظرف چند ساعت پس از اولین برخورد با تومورها خسته می شوند

6 دی 1402

مغز نوجوانان به سمت چالش‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی کشیده می‌شود – والدین می‌توانند فرزندان خود را به فکر کردن وادار کنند

1 دی 1402

رژیم غذایی مدیترانه ای با سلامت روان بهتر در بیماران مسن ام اس مرتبط است- بیماران مسن تحت رژیم معمولا علائم کمتری دارند: مطالعه

20 آذر 1402

از بیماری مرموز جدیدی که بین سگ‌ها شیوع پیدا کرده است چه می‌دانیم؟

7 آذر 1402

شیوع بیماری در چین، پاتوژن جدیدی پیدا نشد

6 آذر 1402

پروفسور استاد یحیی عدل، از مدرسه حکمت تبریز تااستادی ممتاز اکادمی جراحی پاریس

12 آبان 1402

بیماری ویلسون: تجمع نادر و خطرناک مس در بدن

3 آبان 1402

واکسن‌های ضد کووید-۱۹، آنفولانزای فصلی و RSV بهترین شانس ما برای جلوگیری از موج زمستانی است.

21 مهر 1402

عفونت باکتری های گوشت خوار در ایالات متحده در حال افزایش است + ویدئو

6 مهر 1402

ایلان ماسک به دنبال افرادی برای آزمایش تراشه مغز-رایانه خود است

30 شهریور 1402

6 آذر 1402

شیوع بیماری در چین، پاتوژن جدیدی پیدا نشد

یک مقام سازمان جهانی بهداشت گفت: افزایش بیماری‌های تنفسی که چین در حال حاضر از آن رنج می‌برد، به اندازه قبل از همه‌گیری کووید-19 نیست و تاکید کرد که هیچ عامل بیماری‌زای جدید یا غیرمعمولی در اخیر پیدا نشده است. ماریا ون کرخوف، سرپرست بخش آمادگی و پیشگیری از بیماری‌های همه‌گیر و همه‌گیری سازمان جهانی بهداشت، گفت که به نظر می‌رسد این افزایش به دلیل افزایش تعداد کودکان مبتلا به پاتوژن‌هایی است که در طول دو سال محدودیت‌های کووید از آن اجتناب کرده بودند. ون کرخوف روز جمعه در مصاحبه ای با شبکه خبری بهداشتی STAT گفت: "ما در مورد مقایسه های قبل از همه گیری جهانی سوال کردیم. و امواجی که اکنون می بینند، اوج آن به اندازه آنچه در سال های 2018-2019 دیده اند نیست." او افزود: "این نشانه ای از یک بیماری زای جدید نیست. این مورد انتظار است. این همان چیزی است که اکثر کشورها یک یا دو سال پیش با آن برخورد کردند." می فنگ، سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین روز یکشنبه گفت که افزایش بیماری های حاد تنفسی با گردش همزمان چندین نوع پاتوژن، از جمله آنفولانزا، مرتبط است.

تبریز امروز:

 

 

افزایش بیماری های تنفسی در چین به اندازه قبل از همه گیری نیست - مقام رسمی سازمان جهانی بهداشت

شانگهای، 27 نوامبر (رویترز) - یک مقام سازمان جهانی بهداشت گفت: افزایش بیماری‌های تنفسی که چین در حال حاضر از آن رنج می‌برد، به اندازه قبل از همه‌گیری کووید-19 نیست و تاکید کرد که هیچ عامل بیماری‌زای جدید یا غیرمعمولی در اخیر پیدا نشده است. 

ماریا ون کرخوف، سرپرست بخش آمادگی و پیشگیری از بیماری‌های همه‌گیر و همه‌گیری سازمان جهانی بهداشت، گفت که به نظر می‌رسد این افزایش به دلیل افزایش تعداد کودکان مبتلا به پاتوژن‌هایی است که در طول دو سال محدودیت‌های کووید از آن اجتناب کرده بودند.

ون کرخوف روز جمعه در مصاحبه ای با شبکه خبری بهداشتی STAT گفت: "ما در مورد مقایسه های قبل از همه گیری جهانی سوال کردیم. و امواجی که اکنون می بینند، اوج آن به اندازه آنچه در سال های 2018-2019 دیده اند نیست."

او افزود: "این نشانه ای از یک بیماری زای جدید نیست. این مورد انتظار است. این همان چیزی است که اکثر کشورها یک یا دو سال پیش با آن برخورد کردند."

می فنگ، سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین روز یکشنبه گفت که افزایش بیماری های حاد تنفسی با گردش همزمان چندین نوع پاتوژن، از جمله آنفولانزا، مرتبط است.


[1/7]مردم در 27 نوامبر 2023 در خارج از بیمارستان کودکان در پکن، چین منتظر سواری خود هستند. رویترز/Tingshu Wang حقوق مجوز را به دست آورد

 

این افزایش هفته گذشته زمانی که سازمان بهداشت جهانی با استناد به گزارشی در مورد گروه‌هایی از ذات‌الریه تشخیص‌نشده در کودکان توسط برنامه نظارت بر بیماری‌های نوظهور، از چین خواست اطلاعات بیشتری را به یک موضوع جهانی تبدیل کرد.

چین و WHO در مورد شفافیت گزارش‌دهی در اوایل همه‌گیری، که در اواخر سال 2019 در شهر مرکزی چین ووهان ظاهر شد، با سؤالاتی مواجه شده‌اند. WHO روز جمعه گفت هیچ عامل بیماری‌زای جدید یا غیرعادی در بیماری‌های اخیر یافت نشده است.

مقامات بهداشتی روز یکشنبه از مقامات محلی خواستند تا تعداد کلینیک های تب را افزایش دهند، زیرا بیمارستان ها نسبت به انتظار طولانی در مناطق شمالی مانند پکن و استان لیائونینگ هشدار می دهند، جایی که به نظر می رسد موارد ابتلا در میان کودکان به ویژه بالا باشد.

لی تونگ‌زنگ، پزشک ارشد بخش بیماری‌های عفونی در بیمارستان یوآن پکن، به روزنامه گلوبال تایمز گفت: موارد جدید بیماری‌های تنفسی که توسط بزرگسالان جوان در محل کار و کودکان در مدرسه منتشر می‌شوند، ممکن است در چند هفته آینده به اوج خود برسد.

در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، لی همچنین در مورد احتمال اوج گرفتن موج دوم در تعطیلات سال نو هشدار داد، زیرا افراد مسن ممکن است در طول اجتماعات خانوادگی بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت قرار گیرند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت