خبر های ویژه

با افزایش مجدد موارد کوید، چه چیزی باید در مورد انواع جدید FLiRT بدانم؟

6 خرداد 1403

حیوانات با گیاهان خود درمانی می کنند - رفتاری که مردم برای هزاران سال مشاهده کرده و از آن الگوبرداری کرده اند

4 خرداد 1403

سرطان ریه کشنده ترین سرطان در بین همه سرطان ها است و غربالگری می تواند جان بسیاری را نجات دهد - اگر افراد بیشتری به آن دسترسی داشته باشند.

18 اردیبهشت 1403

چگونه می توانم شب ها سریع بخوابم؟

15 اردیبهشت 1403

پنج غذایی که دندانپزشکان از آنها اجتناب می کنند

9 اردیبهشت 1403

نزدیک بینی در سطح همه گیر است و مشکل از دوران کودکی شروع می شود

5 اردیبهشت 1403

یک باکتری نادر "گوشت خوار" به سرعت در ژاپن گسترش یافته است.

2 فروردین 1403

افراد بالای 65 سال باید در بهار امسال واکسن تزریق کنند

27 اسفند 1402

نورالینک ایلان ماسک تراشه مغزی را در اولین انسان کاشته است

10 بهمن 1402

آیا شب ها از خواب بیدار می شوید و نمی توانید بخوابید؟

26 دی 1402

محققان هزاران قطعه نانوپلاستیک را در بطری های آب آشامیدنی کشف کردند

19 دی 1402

جراحان زانو در مورد این ابزار نوآورانه برای زانو علاقه مند هستند

15 دی 1402

پلاستیک ها در مواد غذایی هنوز وجود دارند

14 دی 1402

دوران نقاهت در گذشته امری مهم برای پزشکی بود. امروزه ما دیگر در مورد آن صحبت نمی کنیم.چرا ما در بهتر شدن خیلی بد هستیم؟

10 دی 1402

سلول های ایمنی که با سرطان مبارزه می کنند ظرف چند ساعت پس از اولین برخورد با تومورها خسته می شوند

6 دی 1402

مغز نوجوانان به سمت چالش‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی کشیده می‌شود – والدین می‌توانند فرزندان خود را به فکر کردن وادار کنند

1 دی 1402

6 مهر 1402

عفونت باکتری های گوشت خوار در ایالات متحده در حال افزایش است + ویدئو

یک میکروبیولوژیست نحوه محافظت فردی را توضیح می دهد - برگردان به فارسی : دکتر نعناع تراب فام

باکتری های گوشت خوار به نظر می رسد که فرضیه یک فیلم ترسناک بد باشد، اما تهدیدی رو به رشد – و بالقوه کشنده – برای مردم است. در سپتامبر 2023، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه های بهداشتی را به پزشکان و مقامات بهداشت عمومی درباره افزایش موارد باکتری های گوشت خوار که می توانند باعث عفونت های جدی زخم شوند، صادر کردند.

تبریز امروز:

عفونت باکتری های گوشت خوار در ایالات متحده در حال افزایش است - یک میکروبیولوژیست نحوه محافظت از خود را توضیح می دهد
تاریخ انتشار: 25 سپتامبر 2023
نویسنده
بیل سالیوان
استاد فارماکولوژی و سم شناسی، دانشگاه ایندیانا


باکتری های گوشت خوار به نظر می رسد که فرضیه یک فیلم ترسناک بد باشد، اما تهدیدی رو به رشد – و بالقوه کشنده – برای مردم است.

در سپتامبر 2023، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه های بهداشتی را به پزشکان و مقامات بهداشت عمومی درباره افزایش موارد باکتری های گوشت خوار که می توانند باعث عفونت های جدی زخم شوند، صادر کردند.

من استاد دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا هستم، جایی که آزمایشگاهم میکروبیولوژی و بیماری های عفونی را مطالعه می کند. در اینجا دلیل نگرانی CDC در مورد این عفونت کشنده - و راه های جلوگیری از ابتلا به آن است.

«گوشت خواری» به چه معناست؟
انواع مختلفی از باکتری ها وجود دارند که می توانند زخم های باز را عفونی کرده و باعث ایجاد بیماری نادری به نام فاسییت نکروزان شوند. این باکتری ها فقط به سطح پوست آسیب نمی رسانند بلکه سمومی را آزاد می کنند که بافت زیرین از جمله ماهیچه ها، اعصاب و رگ های خونی را از بین می برد. هنگامی که باکتری ها به جریان خون می رسند، به بافت ها و سیستم های اندام اضافی دسترسی پیدا می کنند. در صورت عدم درمان، فاسیای نکروزان گاهی اوقات در عرض 48 ساعت می تواند کشنده باشد، .

گونه های باکتریایی گروه A استرپتوکوک، یا گروه A استرپتوکوک، شایع ترین عامل پشت پرده فاسییت نکروزان است. اما آخرین هشدار CDC به یک مظنون دیگر نوعی باکتری به نام Vibrio vulnificus اشاره می کند، . سالانه تنها 150 تا 200 مورد ویبریو ولنفیکوس در ایالات متحده وجود دارد، اما میزان مرگ و میر بالا است و از هر 5 نفر یک نفر تسلیم این عفونت می شود.


تغییرات آب و هوایی ممکن است باعث افزایش عفونت های باکتریایی گوشت خوار در ایالات متحده شود.
چگونه به باکتری های گوشت خوار آلوده می شویم ؟
 ویبریو ولنیفیکوس عمدتاً در آب گرم دریا زندگی می کند، اما می تواند در آب های شور نیز یافت شود - مناطقی که اقیانوس با آب شیرین مخلوط می شود. بیشتر عفونت ها در ایالات متحده در ماه های گرمتر، بین ماه های مه و اکتبر رخ می دهد. افرادی که در این آب‌ها شنا می‌کنند، ماهی می‌گیرند، می‌توانند از طریق زخم یا زخم باز باکتری را منقبض کنند.

 ویبریو ولنیفیکوس همچنین می‌تواند به غذاهای دریایی برداشت شده از این آب‌ها، به‌ویژه صدف‌های وارد بدن شود. خوردن چنین غذاهایی به صورت خام یا نیم پز می تواند منجر به مسمومیت غذایی شود و استفاده از آنها در حالی که زخم باز است می تواند محل ورود باکتری ها برای ایجاد فاسیای نکروزان باشد. در ایالات متحده،  ویبریو ولنیفیکوس عامل اصلی مرگ و میر ناشی از غذاهای دریایی است.

چرا عفونت های باکتریایی گوشت خوار در حال افزایش است؟
 ویبریو ولنیفیکوس در آب های گرم ساحلی در سراسر جهان یافت می شود. در ایالات متحده، این شامل ایالت های ساحل جنوبی خلیج می شود. اما افزایش دمای اقیانوس ها به دلیل گرم شدن کره زمین، زیستگاه های جدیدی را برای این نوع باکتری ایجاد می کند که اکنون می توان آنها را در امتداد ساحل شرقی تا شمال نیویورک و کانکتیکات یافت. یک مطالعه اخیر نشان داد که عفونت های زخم  ویبریو ولنیفیکوس بین سال های 1988 و 2018 در شرق ایالات متحده هشت برابر شده است.

تغییرات اقلیمی همچنین به طوفان‌های قوی‌تر و موج‌های طوفان دامن می‌زند که با افزایش موارد عفونت باکتری‌های گوشت‌خوار مرتبط است.

گذشته از افزایش دمای آب، تعداد افرادی که بیشترین آسیب پذیری را در برابر عفونت شدید دارند، از جمله افراد مبتلا به دیابت و کسانی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند، در حال افزایش است.

علائم فاسیای نکروزان چیست؟ چگونه درمان می شود؟
علائم اولیه زخم عفونی شامل تب، قرمزی، درد شدید یا تورم در محل آسیب است. اگر این علائم مشاهده شوند باید به پزشک مراجعه کنند. فاسیای نکروزان می تواند به سرعت پیشرفت کند و باعث ایجاد زخم، تاول، تغییر رنگ پوست و چرک شود.

درمان باکتری های گوشت خوار مسابقه ای با زمان است. پزشکان آنتی‌بیوتیک‌ها را مستقیماً وارد جریان خون می‌کنند تا باکتری‌ها را از بین ببرند. در بسیاری از موارد، بافت آسیب دیده باید با جراحی برداشته شود تا از گسترش سریع عفونت جلوگیری شود. این گاهی اوقات منجر به قطع اندام آسیب دیده می شود.

محققان نگرانند که درمان تعداد فزاینده ای از موارد غیرممکن می شود زیرا  ویبریو ولنیفیکوس مقاومت در برابر آنتی بیوتیک های خاص ایجاد کرده است.


فاشئیت نکروزان نادر اما کشنده است.
افراد چگونه از خود محافظت می کنند؟
CDC چندین توصیه برای کمک به جلوگیری از عفونت ارائه می دهد.

به افرادی که بریدگی تازه دارند، از جمله سوراخ کردن یا خالکوبی جدید، توصیه می‌شود از آبی که می‌تواند محل زندگی ویبریو ولنیفیکوس باشد، دوری کنند. در غیر این صورت،

زخم باید به طور کامل با یک باند ضد آب پوشانده شود.

افرادی که زخم باز دارند نیز باید از دست زدن به غذاهای دریایی یا ماهی خام خودداری کنند. زخم هایی که در حین ماهیگیری، تهیه غذاهای دریایی یا شنا ایجاد می شوند باید فوراً و به طور کامل با آب و صابون شسته شوند.

هر کسی ممکن است به فاسیای نکروزان مبتلا شود، اما افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های شدید هستند. این شامل افرادی می‌شود که داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند یا کسانی که از قبل بیماری‌هایی مانند بیماری کبد، سرطان، HIV یا دیابت دارند.

مهم است که به خاطر داشته باشید که فاسییت نکروزان در حال حاضر بسیار نادر است. اما با توجه به شدت آن، اطلاع رسانی آن لازم است.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت