خبر های ویژه

یک باکتری نادر "گوشت خوار" به سرعت در ژاپن گسترش یافته است.

2 فروردین 1403

افراد بالای 65 سال باید در بهار امسال واکسن تزریق کنند

27 اسفند 1402

نورالینک ایلان ماسک تراشه مغزی را در اولین انسان کاشته است

10 بهمن 1402

آیا شب ها از خواب بیدار می شوید و نمی توانید بخوابید؟

26 دی 1402

محققان هزاران قطعه نانوپلاستیک را در بطری های آب آشامیدنی کشف کردند

19 دی 1402

جراحان زانو در مورد این ابزار نوآورانه برای زانو علاقه مند هستند

15 دی 1402

پلاستیک ها در مواد غذایی هنوز وجود دارند

14 دی 1402

دوران نقاهت در گذشته امری مهم برای پزشکی بود. امروزه ما دیگر در مورد آن صحبت نمی کنیم.چرا ما در بهتر شدن خیلی بد هستیم؟

10 دی 1402

سلول های ایمنی که با سرطان مبارزه می کنند ظرف چند ساعت پس از اولین برخورد با تومورها خسته می شوند

6 دی 1402

مغز نوجوانان به سمت چالش‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی کشیده می‌شود – والدین می‌توانند فرزندان خود را به فکر کردن وادار کنند

1 دی 1402

رژیم غذایی مدیترانه ای با سلامت روان بهتر در بیماران مسن ام اس مرتبط است- بیماران مسن تحت رژیم معمولا علائم کمتری دارند: مطالعه

20 آذر 1402

از بیماری مرموز جدیدی که بین سگ‌ها شیوع پیدا کرده است چه می‌دانیم؟

7 آذر 1402

شیوع بیماری در چین، پاتوژن جدیدی پیدا نشد

6 آذر 1402

پروفسور استاد یحیی عدل، از مدرسه حکمت تبریز تااستادی ممتاز اکادمی جراحی پاریس

12 آبان 1402

بیماری ویلسون: تجمع نادر و خطرناک مس در بدن

3 آبان 1402

واکسن‌های ضد کووید-۱۹، آنفولانزای فصلی و RSV بهترین شانس ما برای جلوگیری از موج زمستانی است.

21 مهر 1402

5 خرداد 1402

ایمپلنت های مغزی بر روی انسان آزمایش می شود

سازمان غذا و دارو به نیورالینک امکان آزمایش تراشه کامپیوتری را روی مغز انسان می دهد

«نیورالینک»در توییتی در روز پنجشنبه بدون فاش کردن جزئیات این مطالعه برنامه ریزی شده، گفت: تأیید سازمان غذا و دارو "نشان دهنده اولین گام مهمی است که روزی به فناوری ما اجازه می دهد به بسیاری از مردم کمک کند." این شرکت اضافه کرد که هنوز برای آزمایشی تبت نام نمی کند و گفت که جزئیات بیشتر به زودی در دسترس خواهد بود. سازمان غذا و دارو در بیانیه ای اذعان کرد که آژانس «نیورالینک»را مجاز به استفاده از ایمپلنت مغزی و ربات جراحی خود برای آزمایش بر روی بیماران کرده است، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

تبریز امروز:

«نیورالینک» ایلان ماسک تاییدیه سازمان غذا و دارو را برای وضعیت مطالعه  ایمپلنت های مغزی روی انسان را دریافت کرد

 

 (رویترز) - «نیورالینک»ایلان ماسک مجوز اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) را برای اولین کارآزمایی بالینی در انسان دریافت کرد که نقطه عطفی برای استارت آپ ایمپلنت مغزی است زیرا با کاوشگرهای ایالات متحده در مورد مدیریت آزمایشات حیوانی روبرو می شود.

تویتر

«نیورالینک»در توییتی در روز پنجشنبه بدون فاش کردن جزئیات این مطالعه برنامه ریزی شده، گفت: تأیید  سازمان غذا و دارو "نشان دهنده اولین گام مهمی است که روزی به فناوری ما اجازه می دهد به بسیاری از مردم کمک کند." این شرکت اضافه کرد که هنوز برای آزمایشی تبت نام نمی کند و گفت که جزئیات بیشتر به زودی در دسترس خواهد بود.

 سازمان غذا و دارو در بیانیه ای اذعان کرد که آژانس «نیورالینک»را مجاز به استفاده از ایمپلنت مغزی و ربات جراحی خود برای آزمایش بر روی بیماران کرده است، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

ایلان ماسک  و تراشه کامپیوتری روی مغز

«نیورالینک»و ماسک به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

این نقطه عطف مهم در حالی اتفاق می‌افتد که «نیورالینک»به دنبال گزارش‌های رویترز در مورد آزمایش‌های حیوانی این شرکت با نظارت فدرال مواجه است.

کارمندان «نیورالینک»سال گذشته به رویترز گفتند که این شرکت با عجله و انجام عمل‌های جراحی روی میمون‌ها، خوک‌ها و گوسفندها، منجر به مرگ حیوانات بیش از حد لازم شد، زیرا ماسک کارکنان را برای دریافت مجوز FDA تحت فشار قرار داد. این منابع گفتند که آزمایش‌های حیوانی داده‌هایی را برای پشتیبانی از برنامه شرکت برای آزمایش‌های انسانی تولید کرد.

تبلیغات · برای ادامه ورق بزنید
در یک نمونه در سال 2021، این شرکت از هر 60 خوک، 25 خوک را با دستگاه هایی با اندازه اشتباه کاشت. همه خوک‌ها متعاقباً کشته شدند - خطایی که کارمندان گفتند می‌توان به راحتی با آمادگی بیشتر از آن جلوگیری کرد.

در ماه مه، پس از گزارش رویترز درباره درگیری‌های مالی احتمالی در این پنل، قانون‌گذاران ایالات متحده در ماه مه از قانون‌گذاران خواستند تا بررسی کنند که آیا ترکیب هیئت نظارت بر آزمایش‌های حیوانی در «نیورالینک»به آزمایش‌های نادرست و عجولانه کمک می‌کند یا خیر.

وزارت حمل و نقل به طور جداگانه بررسی می کند که آیا «نیورالینک»به طور غیرقانونی پاتوژن های خطرناک را بر روی تراشه های برداشته شده از مغز میمون ها بدون اقدامات مهار مناسب حمل کرده است یا خیر.

تصویر نشان‌واره «نیورالینک»و عکس ایلان ماسک را نشان می‌دهد

لوگوی «نیورالینک»و عکس ایلان ماسک در این تصویر که در 19 دسامبر 2022 گرفته شده است، دیده می شود. o
«نیورالینک»همچنین توسط دفتر بازرس کل وزارت کشاورزی ایالات متحده به دلیل نقض احتمالی رفاه حیوانات تحت بررسی است. این کاوشگر نظارت وزارت کشاورزی آمریکا بر «نیورالینک»را بررسی کرده است.

تبلیغات · برای ادامه ورق بزنید
این کاوشگر در بحبوحه نگرانی فزاینده کارمندان مبنی بر اینکه شرکت در حال انجام آزمایشات عجولانه است، راه اندازی شد و باعث رنج و مرگ بیشتر خوک ها، گوسفندها و میمون ها می شود.

نه ماسک و نه «نیورالینک»هرگز به درخواست‌های متعدد برای اظهارنظر در مورد گزارش‌های رویترز پاسخ ندادند.

طبق سوابق سازمان غذا و دارو و یکی از کارمندان «نیورالینک»، تا چند هفته پیش، FDA «نیورالینک»را در مورد شیوه های آزمایشگاهی خود بازرسی نکرده بود.

ویکتور کراتهامر، استاد مهندسی زیست پزشکی که سه دهه را در FDA گذرانده است، از جمله نظارت بر دفتری که درخواست‌های آزمایشی انسانی برای ایمپلنت‌های مغزی را بررسی می‌کند، گفت که FDA معمولاً تأسیسات را به عنوان بخشی از بررسی برنامه‌های کاربردی برای آزمایش‌های بالینی بازرسی نمی‌کند. . اما او اضافه کرد که با توجه به نگرانی‌هایی که در مورد آزمایش‌های حیوانی «نیورالینک»وجود داشت، این امر در این مورد ضروری بود.

کراتهامر گفت: "اگر آزمایش بر روی حیوانات غیرقابل اعتماد باشد، ممکن است تاییدیه (آزمایش انسانی) بر اساس داده های ایمنی ناقص حیوانات باشد. FDA باید اعتماد آنها به نتایج مطالعات حیوانی را تایید می کرد."

چندین پیش بینی
رویترز گزارش داده است که «نیورالینک»امیدوار بود برای کاشت دستگاه خود در 10 بیمار مجوز دریافت کند. کارمندان فعلی و سابق گفتند، اما اخیراً، این شرکت در حال مذاکره با تعداد کمتری از بیماران با آژانس پس از ایجاد نگرانی‌های ایمنی بود. مشخص نیست که FDA در نهایت چند بیمار را تایید کرده است.

ماسک تصور می‌کند که ایمپلنت‌های مغزی می‌توانند طیف وسیعی از شرایط از جمله چاقی، اوتیسم، افسردگی و اسکیزوفرنی را درمان کنند و همچنین مرور وب و تله‌پاتی را فعال می‌کنند. او اواخر سال گذشته زمانی که گفت آنقدر به ایمنی دستگاه‌ها اطمینان دارد که مایل است آن‌ها را در فرزندانش کاشته کند، خبرساز شد.

حداقل در چهار مورد از سال 2019، ماسک پیش‌بینی کرد که «نیورالینک»آزمایش‌های انسانی را آغاز خواهد کرد. رویترز در ماه مارس گزارش داد، اما این شرکت تنها در اوایل سال 2022 به دنبال تایید FDA بود و آژانس این درخواست را رد کرد.

رویترز گزارش داد FDA چندین نگرانی ایمنی را برای «نیورالینک»مطرح کرده بود که باید قبل از تحریم آزمایشات انسانی مورد توجه قرار می گرفت. برخی از مسائل مربوط به باتری لیتیومی دستگاه، امکان مهاجرت سیم های ایمپلنت به داخل مغز و چالش استخراج ایمن دستگاه بدون آسیب رساندن به بافت مغز است.

گزارش توسط Rachael Levy و Marisa Taylor در واشنگتن و Akriti Sharma در Bengaluru گزارش اضافی توسط Greg Romeliotis در نیویورک

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت