خبر های ویژه

یک باکتری نادر "گوشت خوار" به سرعت در ژاپن گسترش یافته است.

2 فروردین 1403

افراد بالای 65 سال باید در بهار امسال واکسن تزریق کنند

27 اسفند 1402

نورالینک ایلان ماسک تراشه مغزی را در اولین انسان کاشته است

10 بهمن 1402

آیا شب ها از خواب بیدار می شوید و نمی توانید بخوابید؟

26 دی 1402

محققان هزاران قطعه نانوپلاستیک را در بطری های آب آشامیدنی کشف کردند

19 دی 1402

جراحان زانو در مورد این ابزار نوآورانه برای زانو علاقه مند هستند

15 دی 1402

پلاستیک ها در مواد غذایی هنوز وجود دارند

14 دی 1402

دوران نقاهت در گذشته امری مهم برای پزشکی بود. امروزه ما دیگر در مورد آن صحبت نمی کنیم.چرا ما در بهتر شدن خیلی بد هستیم؟

10 دی 1402

سلول های ایمنی که با سرطان مبارزه می کنند ظرف چند ساعت پس از اولین برخورد با تومورها خسته می شوند

6 دی 1402

مغز نوجوانان به سمت چالش‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی کشیده می‌شود – والدین می‌توانند فرزندان خود را به فکر کردن وادار کنند

1 دی 1402

رژیم غذایی مدیترانه ای با سلامت روان بهتر در بیماران مسن ام اس مرتبط است- بیماران مسن تحت رژیم معمولا علائم کمتری دارند: مطالعه

20 آذر 1402

از بیماری مرموز جدیدی که بین سگ‌ها شیوع پیدا کرده است چه می‌دانیم؟

7 آذر 1402

شیوع بیماری در چین، پاتوژن جدیدی پیدا نشد

6 آذر 1402

پروفسور استاد یحیی عدل، از مدرسه حکمت تبریز تااستادی ممتاز اکادمی جراحی پاریس

12 آبان 1402

بیماری ویلسون: تجمع نادر و خطرناک مس در بدن

3 آبان 1402

واکسن‌های ضد کووید-۱۹، آنفولانزای فصلی و RSV بهترین شانس ما برای جلوگیری از موج زمستانی است.

21 مهر 1402

31 اردیبهشت 1402

عفونت های انگلی سلامت جوامع کم درآمد سیاه پوست را تهدید می کنند

ترزا ای. گیلدنر استادیار انسان شناسی، هنر و علوم زیستی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

عفونت های روده ای تلفات سنگینی را بر جوامع فقیر سیاهپوست که سیستم های فاضلاب قدیمی دارند وارد می کند. این عفونت ها اغلب از طریق خاک و آب آلوده پخش می شوند و از شایع ترین بیماری ها در سراسر جهان هستند. تقریباً یک چهارم جمعیت جهان به کرم‌های کرم‌های انگلی روده آلوده هستند که می‌توانند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کنند. علاوه بر این، تا 50 درصد از مردم در سراسر جهان به هلیکوباکتر پیلوری، باکتری‌هایی که در معده زندگی می‌کنند و می‌توانند باعث زخم و سرطان شوند، آلوده هستند.

تبریز امروز:


ترزا ای. گیلدنر
استادیار انسان شناسی، هنر و علوم زیستی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

 Paraslitic Infection


عفونت های روده ای تلفات سنگینی را بر جوامع فقیر سیاهپوست که سیستم های فاضلاب قدیمی دارند وارد می کند. این عفونت ها اغلب از طریق خاک و آب آلوده پخش می شوند و از شایع ترین بیماری ها در سراسر جهان هستند.

تقریباً یک چهارم جمعیت جهان به کرم‌های کرم‌های انگلی روده آلوده هستند که می‌توانند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کنند.

علاوه بر این، تا 50 درصد از مردم در سراسر جهان به هلیکوباکتر پیلوری، باکتری‌هایی که در معده زندگی می‌کنند و می‌توانند باعث زخم و سرطان شوند، آلوده هستند.

من یک انسان شناس بیولوژیک هستم و برای من واضح است که این دو نوع عفونت به نابرابری های سلامت سیستمیک کمک می کنند، به ویژه در میان جوامع رنگین پوست که در آن دسترسی محدود به مراقبت های پزشکی و سیستم های بهداشتی ناکافی ممکن است قرار گرفتن در معرض عوامل بیماری زا را افزایش دهد و منجر به بدتر شدن آن شود. عواقب.

از لحاظ تاریخی، عفونت‌های روده‌ای در بخش‌هایی از ایالات متحده شایع بوده است، جایی که نرخ بالای فقر و عوامل محیطی - مانند سیل و تابستان‌های گرم و مرطوب - به گسترش عفونت کمک می‌کنند.

اگرچه بسیاری از آمریکایی ها معتقدند که این بیماری ها اکنون فقط در کشورهای کم درآمد وجود دارد، اما تحقیقاتی که من و همکارم انجام داده ایم این فرض را به چالش می کشد.

بحث مجدد به عفونت های روده ای ایالات متحده
مطالعه تجسم روستایی و سلامت جامعه که در سال 2019 راه اندازی شد، با هدف اندازه گیری میزان عفونت فعلی و تعیین اینکه کدام شرایط زندگی در خطر ابتلا به عفونت نقش دارد، آغاز شد.

اگرچه نرخ عفونت ملی به دلیل عدم وجود مطالعات در مقیاس بزرگ نامشخص است، کار مقدماتی ما در سال 2019 نشان داد که 38 درصد از کودکان نمونه گیری شده در یک جامعه عمدتا سیاهپوست دلتای می سی سی پی دارای عفونت های انگلی روده بودند.

علاوه بر این، 80 درصد از این کودکان سطوح بالایی از التهاب روده را نشان دادند. این سطوح بسیار بالاتر از آنهایی است که در سایر جمعیت ها مشاهده می شود و ممکن است منجر به چندین پیامد سلامتی ضعیف، از جمله اختلال در توانایی روده در جذب مواد مغذی و توقف رشد شود.

تحلیل‌های جدیدتر ما از سال 2022 بر بزرگسالانی که در دلتای می‌سی‌سی‌پی و جنوب غربی ایلینوی زندگی می‌کنند، دو منطقه که سیل‌های منظم را تجربه می‌کنند، متمرکز شد.

یک شی مار مانند در میان لکه های تصادفی قابل مشاهده است.

تصویر میکروسکوپی از کرم قلابدار انسانی

در میان آن بزرگسالان، 73 درصد افزایش التهاب روده داشتند، در حالی که 45 درصد به هلیکوباکتر پیلوری، باکتری که می تواند باعث زخم و سرطان شود، آلوده بودند.

در مجموع، این نتایج عفونت و التهاب روده ای گسترده را در تمام سنین در این جوامع کم درآمد و عمدتا سیاه پوست نشان می دهد.

عفونت‌های روده‌ای طولانی‌مدت و التهاب مرتبط با آن می‌تواند منجر به کمبودهای تغذیه‌ای، محدودیت رشد، کاهش سطح تحصیلات، کاهش بهره‌وری کار و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های جدی در آینده از جمله سرطان‌های خاص شود.

یک چالش قانونی در آلاباما
مطالعه ساختار روستایی و سلامت جامعه در تشخیص تأثیر عفونت های روده ای بر جوامع سیاه پوست تنها نیست. یکی از گسترده‌ترین مطالعات تحقیقاتی اخیر که به بررسی عفونت‌های روده می‌پردازد، بر اثرات سلامتی فقر و زیرساخت‌های بهداشتی در حال فروپاشی در شهرستان لوندز، آلاباما، منطقه‌ای که با سابقه تفکیک نژادی و نابرابری مشخص می‌شود، متمرکز بود.

محققان دریافتند که بیش از 1 نفر از هر 3 نفری که در شهرستان لوندز مورد آزمایش قرار گرفتند به کرم قلابدار آلوده بودند، یک کرم روده ای که از طریق قرار گرفتن در معرض فاضلاب پخش می شود و در خاک زندگی می کند و با نقب زدن در پاهای برهنه افراد را آلوده می کند.

این مطالعه در سال 2017 از آن زمان به اقدامات قانونی منجر شده است.

دولت بایدن در یک حکم مهم دادگاه در ماه مه 2023 دریافت که اداره بهداشت عمومی آلاباما با ممانعت از دسترسی به سیستم‌های بهداشتی کافی و اعمال جریمه‌هایی برای مشکلات ناشی از فاضلاب، علیه ساکنان سیاه‌پوست تبعیض قائل شده است.

این تصمیم مورد استقبال عدالت محیط زیست قرار گرفته است

 از یک توافقنامه عدالت زیست محیطی متحول کننده حمایت می کند که ممکن است آگاهی عمومی را از بحران بهداشتی مداوم که ناشی از بی توجهی زیرساخت ها و قرار گرفتن در معرض عوامل بیماری زا است افزایش دهد.

فعالان اجتماعی - مانند کاترین کلمن فلاورز، بنیانگذار مرکز سرمایه گذاری روستایی و عدالت محیطی - گفتند که امیدوارند دولت فدرال به مداخله ادامه دهد و نتایج مشابهی را در سایر جوامع آسیب دیده به دنبال داشته باشد.

فلاورز در مصاحبه‌ای در مارس 2023 گفت: «بی‌توجهی این کشور به زیرساخت‌های فاضلاب در اکثر جوامع سیاه‌پوست، اعم از شهری و روستایی، منجر به یک جهنم بهداشتی برای بسیاری از مردم می‌شود، جهنمی که تغییرات آب و هوایی تنها در حال بدتر کردن آن است».

چرا هنوز در ایالات متحده انگل وجود دارد؟
داستان عفونت انگل در ایالات متحده دو طرفه است.

از یک طرف، ایالات متحده با موفقیت بسیاری از عفونت های انگل را کنترل کرده است. مالاریا یکی از آنهاست.

علاوه بر این، پیشرفت‌ها در زیرساخت‌های بهداشتی و ساخت و ساز خانه به این معنی است که بسیاری از آمریکایی‌ها به طور کلی نباید نگران عفونت‌های انگلی باشند.

اما این موفقیت ملی کامل نیست، همانطور که یافته های اخیر در جوامع کم درآمد سیاه پوست در سراسر کشور نشان می دهد.

آگاهی محدود از تهدید مداوم ناشی از عفونت های روده ای نادیده گرفته شده، شناسایی و درمان این بیماری ها را در ایالات متحده دشوارتر از کشورهای کم درآمد کرده است.

به عنوان مثال، در بسیاری از کشورها داروهای مورد نیاز برای درمان عفونت کرم قلابدار فقط چند سنت قیمت دارند، اما در ایالات متحده، که قیمت دارو توسط دولت فدرال تنظیم نشده است، همین داروها می توانند صدها دلار هزینه داشته باشند.

تصمیم اخیر دادگاه در آلاباما نشان دهنده گام مهمی در جهت افزایش شناخت ملی از نقش عفونت های روده ای در تداوم نابرابری های بهداشتی نژادی است.

افزایش آگاهی به طور ایده آل منجر به بهبود دسترسی به آزمایش و درمان در جوامع آسیب دیده خواهد شد. اما برای ارزیابی میزان کامل این عفونت ها در سراسر ایالات متحده به کار بیشتری نیاز است.

حتی اگر درمان پزشکی در دسترس و مقرون به صرفه باشد، افراد آسیب‌پذیر اغلب مجدداً آلوده می‌شوند، زیرا این عوامل بیماری‌زا همچنان در محیط پخش می‌شوند. تغییرات ساختاری برای شکستن چرخه عفونت و سلامت ضعیف لازم است.

سرمایه گذاری فعلی فدرال در زیرساخت های جامعه - از جمله کیفیت آب - دلگرم کننده است اما به اندازه کافی پیش نمی رود. در نهایت، یک تلاش متمرکز در سراسر کشور برای به روز رسانی و حفظ سیستم های بهداشتی بهترین راه برای در نهایت توقف انتقال عفونت و حمایت از عدالت سلامت است.

 

برگردان به فارسی :نعناع تراب فام

منبع

The Conversation

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت