15 اسفند 1399

بهداشت روانی کودکان تحت تاثیر کرونا ویروس

پزشکان انگلیسی هشدار می دهند

برخی از خدمات خیریه بهداشت روان گفتند که طی سه ماه گذشته در مقایسه با سال قبل 70٪ افزایش تقاضا داشته اند. تعداد مبتلایان به اختلالات خوردن ، خودزنی و حتی روان پریشی باعث نگرانی جدی شده است. همچنین هشدارهایی وجود دارد که بحران تأثیر نامتناسبی بر روی کودکان فقیر دارد......"ما در حال حاضر شواهدی از افزایش مشکلات بهداشت روان در میان خانواده هایی که در فقر زندگی می کنند ، داریم. ما می دانیم که بیماری همه گیر کوید سخت ترین آسیب را به بسیاری از این خانواده ها زده است که بسیار نگران کننده است."..........این یک سری هشدارها را نشان می دهد مبنی بر اینکه بودجه بهداشت روان کودک حتی قبل از بروز بیماری همه گیر نتوانسته است با نیاز افزایش یافته همخوانی داشته باشد. بسیاری از گروه های محلی راه اندازی بالینی هنوز کمتر از 1٪ از بودجه خود را برای ارائه خدمات بهداشت روان کودکان هزینه می کنند. تحقیقات اخیر حاکی از آن است که از هر شش کودک ، یک کودک اکنون دارای مشکل بهداشت روانی است ، در حالی که 61000 مراجعه به خدمات بهداشت روانی کودکان و جوانان در انگلیس در نوامبر گذشته ، یک رکورد بالا بود. این افزایش 66٪ در ماه مشابه در سال 2019 و 139٪ بیشتر از مدت مشابه در سال 2017 بود.

تبریز امروز:

پزشکان از بحران بهداشت روانی کودکان در انگلیس ترسیده اند ، که توسط کوید بدتر شده است
در مواردی که با بازگشایی مدارس انتظار می رود و موسسات خیریه از افزایش 70 درصدی تقاضا برای خدمات بهداشت روان خبر می دهند

هشدارهایی وجود دارد که بحران همه گیری تأثیر نامتناسبی بر روی کودکان فقیر دارد.

پیش بینی می شود با افتتاح مجدد مدارس در هفته آینده ، در میان هشدارهای "بحران بالای بحران" که کودکان آسیب پذیر را در طی شیوع همه گیر کوید قرار داده است ، موارد بهداشت روانی کودکان ظهور کند.

متخصصان اطفال ، روانشناسان و گروه های خیریه که به سلامت روان می پردازند ، همه به ابزرور گفتند كه تقاضای روزافزونی را مشاهده می كنند و با برداشتن محدودیت ها ، نسبت به افزایش مجدد بحران هشدار دادند. چندین نفر لیست های طولانی تری را برای جوانان نیاز به کمک گزارش کردند.

برخی از خدمات خیریه بهداشت روان گفتند که طی سه ماه گذشته در مقایسه با سال قبل 70٪ افزایش تقاضا داشته اند. تعداد مبتلایان به اختلالات خوردن ، خودزنی و حتی روان پریشی باعث نگرانی جدی شده است. همچنین هشدارهایی وجود دارد که بحران تأثیر نامتناسبی بر روی کودکان فقیر دارد.

کارن استریت ، افسر بهداشت روان در کالج سلطنتی کودکان و بهداشت کودکان ، به  ابزرور گفت: "همه ما واقعاً نگران آن چیزی هستیم که قبلاً می دیدیم و واقعاً نگران آن هستیم که چه پیش خواهد آمد. ما شاهد از افزایش بیماری های حاد کودکان در بحران هستیم. آنچه که در اولین قرنطینه متوجه شدیم این است که به نظر می رسد در آغاز کار همه جبهه ها کاملاً ساکت و آرام هستند ، اما بعداً یک جوان کاملاً پایدار و بسیار بزرگ مبتلا به اختلالات خوردن را مشاهده می کنیم .


"این اوج در سپتامبر و اکتبر به اوج خود رسید ، زمانی که آنها به مدرسه بازگشتند و معلمان این فرصت را داشتند که برای اولین بار پس از ماه ها آنها را ببینند.

"آنچه از اعضا در مورد اختلالات خوردن مشاهده کرده ایم این است که آنها در این دوران قرنطینه مجدداً اندکی کاهش وزن یافته اند. همه ما فکر می کنیم ، خدا ، حالا که همه به مدرسه برگردند چه اتفاقی می افتد؟ همه ما فقط احساس می کنیم که می خواهیم تعداد زیادی از بچه های کمی گمشده ، غمگین ، گیج ، مضطرب ، بی نظم را در بازگشت به مدرسه ببینیم. "

برنادکا دوبیکا ، رئیس دانشکده کودک و نوجوان در کالج سلطنتی روانپزشکان ، گفت که بیماری همه گیر کوید یک مشکل موجود در سلامت روان کودک را برجسته و تشدید کرده است. وی گفت: "ما علاوه بر یک بحران ، دچار یک بحران دیگر شده ایم." "ما قبل از همه گیری ، یک بحران قبلی در سلامت روان کودک و نوجوان داشتیم. نشانه ها این است که کارها برای بسیاری از کودکان و خانواده ها و همچنین کارکنانی که سعی در ارائه خدمات دارند بسیار دشوارتر شده اند.

"ما در حال حاضر شواهدی از افزایش مشکلات بهداشت روان در میان خانواده هایی که در فقر زندگی می کنند ، داریم. ما می دانیم که بیماری همه گیر کوید سخت ترین آسیب را به بسیاری از این خانواده ها زده است که بسیار نگران کننده است."

"من فکر می کنم پیش بینی ما این باشد که [افزایش تقاضا برای خدمات] مسیری است که به دلیل همه داده های موجود که داریم و روندهایی که می توانیم مشاهده کنیم ، احتمالاً جهت گیری می شود. من کودکان زیادی را دیده ام که در سپتامبر سال گذشته با بازگشت به مدرسه دچار بحران شده اند و از بازگشت دوباره وحشت دارند. "

جولیا بریتون ، مدیر امور خیریه Open Door ، یک خدمات اجتماعی برای جوانان در شمال لندن ، گفت که در سه ماه گذشته ، او "در حدود 70-75 افزایش درخواست حمایت های بهداشت روانی نسبت به سال گذشته داشته است. وی گفت: "ما قصد داریم آنها را برای ارزیابی اولیه ظرف چهار هفته ببینیم ، اما آنها ممکن است برای هر چیزی از دو تا نه ماه در لیست انتظار بنشینند ، که ما اصلا نمی توانیم آن را بپذیریم ."

"ما شاهد افزایش زیادی در تفكر خودكشی و آسیب به خود ، اختلالات خوردن ، اضطراب و البته انزوا هستیم."

این یک سری هشدارها را نشان می دهد مبنی بر اینکه بودجه بهداشت روان کودک حتی قبل از بروز بیماری همه گیر نتوانسته است با نیاز افزایش یافته همخوانی داشته باشد. بسیاری از گروه های محلی راه اندازی بالینی هنوز کمتر از 1٪ از بودجه خود را برای ارائه خدمات بهداشت روان کودکان هزینه می کنند. تحقیقات اخیر حاکی از آن است که از هر شش کودک ، یک کودک اکنون دارای مشکل بهداشت روانی است ، در حالی که 61000 مراجعه به خدمات بهداشت روانی کودکان و جوانان در انگلیس در نوامبر گذشته ، یک رکورد بالا بود. این افزایش 66٪ در ماه مشابه در سال 2019 و 139٪ بیشتر از مدت مشابه در سال 2017 بود.


سیستم بهداشت ملی شاهد افزایش مراجعه در اختلالات خوردن در افراد زیر 18 سال در طی کوید است
سخنگوی وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی گفت: "ما می دانیم که امسال به خصوص برای کودکان و جوانان ما بسیار دشوار بوده است و این برای بسیاری تأثیر واقعی بر سلامت روان آنها دارد.

"ورود به موضوع و درمان زودهنگام بسیار حیاتی است و ما 2.3 میلیارد پوند اضافی برای کمک به 345،000 کودک و جوان دیگر در دسترسی به خدمات تأمین شده توسط سیستم بهداشت ملی یا پشتیبانی مدرسه و دانشگاه تأسیس می کنیم.

نیروی کار اختصاصی بهداشت روان برای ارائه پشتیبانی هدفمند و سرمایه گذاری 8 میلیون پوندی برای کمک به کارکنان آموزش عالی به راه افتاده است تا بتوانند در نتیجه بیماری همه گیر کوید، بهتر به نیازهای بهداشت روانی و روانی کودکان پاسخ دهند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت