8 فروردین 1399

بسته بودن کلنیک های دندانپزشکی در دوران کرونا

اگر بتوانید به دنداپزشک مراجعه نکنید

"خطر این است که هر روشی که باعث ایجاد" ذرات معلق در هوا "می شود ، هر ذره بزاق را از دهان بیماران جمع کرده و در اتاق پخش می کند و روی سطوح مستقر می سازد. آیروسل یک اسپری است که از طریق مته دندانپزشکی یا یک روش تمیز کردن اولتراسونیک دندان ایجاد می شود. " وی ادامه داد: این ذرات ممکن است حاوی ویروس COVID-19 باشد بدون اینکه ما از آن آگاه شویم زیرا ممکن است بیمار بدون علامت باشد. به همین ترتیب اگر یکی از کارکنان ما عاری از علامت بیماری باشد و ولی دارای ویروس مثبت باشد ، ما نمی خواهیم خطر انتقال آن را از همکاران خود به بیماران خود بدهیم

تبریز امروز:

Coronavirus: "Do NOT go to the dentist"

یک دندانپزشک در سالزبری خطرات شدید خدمات دندانپزشکی را توضیح می دهد ، و اینکه چرا آنها تصمیم به بستن کلینیک گرفتند . به دلیل بیماری همه گیر کروناویروس ، تمام درمان های منظم و غیر فوری را متوقف کردند. دکتر پاتریشیا کامبل عضوی از تیمی است که در "دندانپزشکی سالزبری" کار می کند.

در میان سوالات "مناطق خاکستری" پیرامون اطلاعات و رهنمودهای مربوط به دولت و ارگان های حرفه ای حاکم بر دندانپزشکی با پاتریشیا تماس گرفته شد.

او توضیح داد که چرا آنها تصمیم به بسته شدن درهای مطب های خود گرفته اند و چه چیزی باعث می شود دندانپزشکی برای دندانپزشکان و بیماران در میان گسترش سریع COVID-19 بسیار خطرناک باشد.
پاتریشیا کامبل گفته است:

"ما تصمیم گرفته ایم تا با مسئولیت پذیری عمل کنیم و از بیماران و همچنین کارکنان خود محافظت کنیم."

"خطر این است که هر روشی که باعث ایجاد" ذرات معلق در هوا "می شود ، هر ذره بزاق را از دهان بیماران جمع کرده و در اتاق پخش می کند و روی سطوح مستقر می سازد. آیروسل یک اسپری است که از طریق مته دندانپزشکی یا یک روش تمیز کردن اولتراسونیک دندان ایجاد می شود. "

وی ادامه داد: این ذرات ممکن است حاوی ویروس COVID-19 باشد بدون اینکه ما از آن آگاه شویم زیرا ممکن است بیمار بدون علامت باشد. به همین ترتیب اگر یکی از کارکنان ما عاری از علامت بیماری  باشد و ولی دارای ویروس مثبت باشد ، ما نمی خواهیم خطر انتقال آن را از همکاران خود به بیماران خود بدهیم "
"ما در موقعیت بسیار خطرناکی قرار داریم که جوانان مشغول کار در این کلینیک هستند"
پاتریشیا توضیح می دهد:

"... متأسفانه ، در مواردی مثل این ، باید اولویت های مهم خود را در اولویت قرار دهیم."

"تنها شرایط تهدید کننده زندگی که به طور بالقوه در دندانپزشکی ایجاد می شود ، عفونتی است که باعث تورم شده است ، این ممکن است نوعی تورم باشد که می تواند بر تنفس یا بلع شما تأثیر بگذارد. در این حالت ، احتمالاً می توانیم به صورت ویدیویی با بیماران خود تماس بگیریم و از راه دور دارو تجویز کنیم. آنتی بیوتیک یا بیمار را به A&E هدایت کنید. "

وی ادامه داد: متأسفانه این مسئله به سادگی اتفاق می افتد که هیچ وضعیت دندانپزشکی دیگری تهدید کننده زندگی نیست ، بنابراین اگر غیرضروری نباشد ، باید از بیماران و کارکنان خود محافظت کنیم و درمان روتین دندان را فعلاً به تعویق بیندازیم. به سادگی ، در این اوقات بی سابقه ، سلامتی همه و ایمنی در صدر ذهن همه ما است. "
پاتریشیا و کلینیک او گفته است که متعهد است تمام تلاش خود را برای کمک به بیماران در این زمان دشوار ، از طریق تماسهای ویدئویی و تماسهای تلفنی ، به بهترین شکل ممکن انجام دهد ، و می خواهد تمام تلاش خود را انجام دهد تا همکاران خود  را حفظ کند که مشغول به کار در بیمارستان ها هستند

پاتریشیا کامبل توضیح می دهد که چرا:

"یکی از دلایل اصلی این است که ما فقط با تجهیزات اصلی محافظ شخصی کار می کنیم و توصیه می شود که از PPE سفارشی شده با کیفیت بالاتر استفاده کنیم. اگر PPE با کیفیت بالاتری داشتیم که برای روشهای مبتنی بر آئروسل مناسب تر بود ، ما می توانستیم به کار خود ادامه دهیم.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت