24 اسفند 1398

چای اولونگ ، چای سبز سلامتی چینی + ویدئو

چای

علاوه بر این که این یک چای تازه خوش طعم بر روی آتش است ، به دلیل داشتن ارزشهای غذایی مانند فلوراید ، سدیم ، منگنز و پتاسیم که باعث مبارزه با بیماریهای مختلف می شود و بدن را قوی نگه می دارد ، برای بدن مفید است. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که نیمی از شرکت کنندگان بزرگسال چاق چینی که 4 بار در روز در 6 هفته نوشیدند بیش از 1 کیلوگرم وزن از دست دادند. برخی تحقیقات نوشیدن چای را با کاهش خطر سرطان مرتبط می دانند. طبق یک مطالعه در تایوان ، به ازای هر فنجان چای اوولونگ مصرفی ، کاهش 4 درصدی سرطان سر و گردن وجود دارد. تحقیقات انجام شده در مورد زنان چینی همچنین حاکی از ارتباط بین کاهش سرطان تخمدان و نوشیدن چای است. کاهش خطر ابتلا به دیابت همچنین در هنگام نوشیدن اولونگ به طور مرتب طبق گفته محققان مشاهده می شود ، اگرچه تأثیرات ویژه در مقایسه با چای های سیاه و سبز چندان تحقیق نشده است. در پایان این بررسی نتیجه گرفته شد: افرادی که روزانه 24 اونس چای اولونگ می نوشند ، قند خون 30 درصد کمتر دارند.

تبریز امروز:

Image result for oolong tea
سبک زندگی سالم یکی از رازهای حیات شادتر تحقق بخش است. به لطف جهانی شدن ، غذای سالم در سراسر کشورها و مناطق به اشتراک گذاشته می شوند. غذاهای عالی مانند مانگوستین که عمدتاً در جنوب شرقی آسیا یافت می شوند ، روغن زیتون در مدیترانه و سایر موارد برای سود به بازار عرضه می شود. در همین راستا ، تایوان نیز چیزی برای ارائه دارد ، اوولونگ. نوشیدنی سنتی سلامتی که از زمان های بسیار دور در چین وجود داشته است. 

 

تاریخچه اولولونگ
صنعت چای در تایوان از دهه 1660 آغاز شد. در سال 1663 ، ناحیه ای از سرزمین اصلی چین از استان فوجیان به تایوان مهاجرت کرد. آنها با خود بذر آوردند که برخی درخت چای بودند. تجارت چای پررونق در قرن 18 رونق گرفت. مردی به نام لینفنگ چی خیلی زود فاتح چای تایوان شد و از کوههای ووی ، درختان کوچک طلایی تا دونگ دینگ ، در لوگو ، تایوان چای به عمل آورد. آب و هوا مناسب بود ، بنابراین دونگ دینگ اولونگ شهرت پیدا کرد.

Image result for oolong tea

با حضور تاجران انگلیس در سالهای بعد ، این کالاهایی که ابتدا برای تکمیل به Fuzhou یا Anxi ارسال می شدند ، در تایوان در آن زمان فرآوری شد ، بنابراین یک چای اولولونگ  تایوانی در محل اصلی خود تهیه می شود. ژاپنی ها آنچه را که معامله گران انگلیسی در سال 1895 شروع کردند انجام دادند. به زودی ، روابط چین و تایوان تمرکز خود را بر اوولونگ تقویت کرد. امروز ، چای اولونگ بسیار فراتر از مرزهای تایوان سفر کرده است و به ملیت های مختلف این امکان را می دهد که از شگفتی های آن استفاده کنند.

فواید سلامتی
علاوه بر این که این یک چای تازه  خوش طعم بر روی آتش است ، به دلیل داشتن ارزشهای غذایی مانند فلوراید ، سدیم ، منگنز و پتاسیم که باعث مبارزه با بیماریهای مختلف می شود و بدن را قوی نگه می دارد ، برای بدن مفید است.


یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که نیمی از شرکت کنندگان بزرگسال چاق چینی که 4 بار در روز در 6 هفته نوشیدند بیش از 1 کیلوگرم وزن از دست دادند.

برخی تحقیقات نوشیدن چای را با کاهش خطر سرطان مرتبط می دانند. طبق یک مطالعه در تایوان ، به ازای هر فنجان چای اوولونگ مصرفی ، کاهش 4 درصدی سرطان سر و گردن وجود دارد. تحقیقات انجام شده در مورد زنان چینی همچنین حاکی از ارتباط بین کاهش سرطان تخمدان و نوشیدن چای است.

کاهش خطر ابتلا به دیابت همچنین در هنگام نوشیدن اولونگ به طور مرتب طبق گفته محققان مشاهده می شود ، اگرچه تأثیرات ویژه در مقایسه با چای های سیاه و سبز چندان تحقیق نشده است. در پایان این بررسی نتیجه گرفته شد: افرادی که روزانه 24 اونس چای اولونگ می نوشند ، قند خون 30 درصد کمتر دارند. یافته مشابهی در یک مطالعه دیگر نیز به اثبات رسید که مصرف 1 لیتر چای سبز روزانه 3/3 درصد قند خون متوسط ​​دارد.

چای چگونه ساخته شده است؟
چگونه این چای باشکوه تهیه می شود؟ چای از برگ Camellia sinensis مشتق شده است ، همان چیزی است که چای سیاه و سبز نیز از آن تهیه شده است. با این حال ، راز منحصر به فرد بودن چای اوولونگ در نحوه پردازش آن است.


آنزیمهای موجود در تمام برگهای چای یک واکنش شیمیایی به نام اکسیداسیون ایجاد می کنند که برگهای چای را به رنگ سیاه تبدیل می کند. چای اولونگ تا حدی اکسیده شده است ، که بین رنگی که چای سبز و چای سیاه از آن گرفته می شود ، وجود دارد. این به رنگ و طعم بی نظیری رنگ می بخشد

 

کاوه وحیدی آذر

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت