23 اسفند 1398

3 کشور، 3 رویکرد در مقابل کروناویروس

گزارش نیویورک تایمز از چین ، کره جنوبی و ایتالیا

چین با تعداد 80900 نفر مبتلا به ویروس ، ایتالیا با تعداد 15100نفر مبتلا به ویروس و ایران با 10000مبتلا به کروناویروس و کره جنوبی با 7800 نفر مبتلا در راس کشورهای جهان از نظر ابتلا به کروناویروس قرار دارند...........اگر چیزی که شما به آن امید دارید زندگی ، آزادی و دستیابی به سعادت است ، باید زندگی را حفظ کنید ، در غیر این صورت دو مورد دیگر آزادای و دستیابی به سعادت در آنجا نیستند.

تبریز امروز:


سه کشور با تعداد زیادی عفونت و افراد مبتلا به ویروس کرونا - چین ، کره جنوبی و ایتالیا - رویکردهای بسیار متفاوتی در مورد ویروس دارند. دونالد جی مک نیل جونیور ، خبرنگار بیماریهای عفونی نیویورک تایمز، در قسمت کرونای امروز "روزنامه" ، توضیح داد که کدام کشور چه کار کرده اند و تاثیر آنها چه بوده است .

چین
آنها چه کردند: افرادی که فکر می کنند ممکن است بیمار باشند ، به جای بیمارستان یا مطب پزشک ، به یک کلینیک تب مراجعه می کنند. آنها آزمایشات مختلفی از جمله سی تی اسکن را دریافت می کنند و در انتظار قرنطینه قرار می گیرند.

دونالد می گوید: "قرنطینه خانه ای در چین وجود ندارد." به این دلیل است که 75 تا 80 درصد کل موارد در گروه های خانوادگی بوده است.

حال اوضاع چگونه می گذرد: موارد جدید از 3500 نفر مبتلا در روز در اواخر ژانویه به 24 نفر در روز برای روز سه شنبه کاهش یافته است.

کره جنوبی
آنها چه کردند: موارد اولیه در حوالی یک کلیسای بسیار بزرگ متمرکز شده بود ، جایی که "مانند سرایت آتش از آن پخش می شد". بنابراین کره جنوبی در حال ردیابی و تضمین مخاطبین بیش از 200 هزار عضو کلیسا است. مانند چین ، افراد مبتلا به علائم به جای ماندن در خانه ، به مراکز قرنطینه می روند.

و برای یافتن افراد آلوده قبل از بیمار شدن ، این کشور در مقیاس عظیمی - بیش از 10 هزار آزمایش روزانه انجام می دهد .

حال اوضاع چگونه می گذرد: عفونت های جدید کند شده است ، و از 6600 مورد فقط 66 مورد مرگ گزارش شده است.

ایتالیا
آنچه آنها انجام دادند: در ابتدا ، مقامات از انجام اقدامات شدید خودداری کردند. دونالد گفت: "آنها می خواستند باشگاه ها را تا عصرها باز نگه دارند." آنها نمی خواستند بازی های فوتبال را بدون هواداران در استادیوم ها انجام دهند. آنها نمی خواستند حرکت در کشور را خاموش کنند. "

دولت در برابر ایده دوری اجتماعیو انزوا و قرنطینه نیز مقاوم بود و می خواست به جای مراکز قرنطینه ، موارد خفیف را در خانه مدیریت کند.

حال اوضاع چگونه می گذرد: حدود 15000 مورد گزارش شده ، بیش از 1000 مرگ و میر ، یک سیستم مراقبت های بهداشتی دشوار و کل کشور در حال تعطیل است. دونالد گفت: "آنها دچار مشکل واقعی هستند." 

در مورد ایالات متحده چطور؟
شیوع بیماری در اینجا چند هفته از ایتالیا عقب مانده است و هنوز اوضاع به این ترتیب وخیم نشده است. اما دونالد گفت كه كشورها ممكن است در مسیری مشابه باشند: آزمایش در آمریكا. بسیار محدود بوده است - در بین کمترین نرخ سرانه در جهان توسعه یافته - و تجمع های بزرگ فقط در حال تعطیل است.

دونالد تصدیق كرد كه اقدامات تهاجمی در دموكراسی غربی بسیار دشوارتر است ، اما "وقتی تهدید به اندازه كافی بزرگ باشد ، آمریکا می تواند سازماندهی شود."

وی گفت: "ما عادت داشتیم از آزادی های مدنی خود لذت ببریم." "اما اگر چیزی که شما به آن امید دارید زندگی ، آزادی و دستیابی به سعادت است ، باید زندگی را حفظ کنید ، در غیر این صورت دو مورد دیگر در آنجا نیستند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت