تحقیقات در تولید گیاه شب تاب

سرزمین ها آوارتارها در گیاه شب تاب تجسم می یابد! + ویدئو

تاریخ انتشار : ۰۲:۴۸ ۱۴-۰۲-۱۳۹۹

گیاهان ساطع کننده نور از طریق قرار دادن DNA زیست نورانی از قارچ در گیاه تنباکو تولید می شوند. گیاهان تنباکو به دلیل ژنتیک ساده و رشد سریع مورد استفاده قرار گرفتند ، اگرچه سایر گیاهان در آینده نیز قابل استفاده هستند. امکان سنجی قبلاً با گیاهانی از جمله پریچینک ، گلبرگ و گل رز نشان داده شده است. گیاهانی که شامل DNA قارچ می شوند ، به طور مداوم در تمام طول عمرشان (نه تنها در شب) ، از گیاهچه تا گیاه بالغ ، درخشش دارند. ..."زیست نور یکی از جذاب ترین و متنوع ترین پدیده های موجود در طبیعت است." بسیاری از دانشمندان در سراسر جهان برای درک بهتر مبانی این چراغهای زنده تلاش می کنند. آنها همچنین می دانند که اینها کاربردهای عملی و زیبایی بسیاری دارند. " این کار توسط دکتر ایلیا یامپولسکی انجام شده است که پایه بیوشیمیایی میزان تابش نور در قارچ ها را کشف کرده است. بینش منحصر به فرد فقط کشف میزان تابش نور طبیعی موجود در برخی از قارچ ها نبود ، بلکه همچنین به طور غیر منتظره ای با متابولیسم اساسی متداول برای همه گیاهان سازگار بود. محققان با همكاری هم ، فرضیه خود را بیان كردند كه گیاهان درخشان ممكن است دارای امكان عملی واقعی باشند.

تبریز امروز:

 

 در آواتار ، حماسه علمی تخیلی جیمز کامرون در سال 2009 ، جهان غنی از منابع پاندورا در جنگلهای بارانی گرمسیری است ، همه درخشان از فسفر و سرسبز مانند بهشت ​​زیر آب است. براساس مقاله Wired که در زمان اکران فیلم منتشر شده است ، کامرون با استخدام "ریورساید " یک متخصص علوم گیاهی از دانشگاه کالیفرنیا ،  برای صحنه پردازی فیلم  استفاده کرد . این متخصص هفته ها برای نوشتن توضیحات علمی دقیق برای ده ها فلور در پاندورا به سر برد و دقیقاً توضیح داد که چگونه بیوشیمیایی آنها کار می کند. از این گذشته ، در سیاره ما چنین چیزی وجود ندارد !

حال تیمی از محققان بین المللی اعلام کرده اند که گیاهانی را ایجاد کرده اند که لومینسانس سبز قابل مشاهده و درخشان تولید می کنند. این نتایج به طور بالقوه می تواند برای همه چیز مورد استفاده قرار گیرد از مطالعه بهتر کارکرد درونی گیاهان گرفته تا تولید دسته گل های زیبایی برای عروسی ها. هنوز خیلی زود است که در شهرها چراغ های خیابان را با درختان درخشان تعویض کنند ، اما  این مسئله خارج از ذهن نیست!

کیت وود ، مدیرعامل Light Bio ، شرکتی که روزی می تواند این کار را به بازار عرضه کند ، گفت: "کاربردهای مختلف بسیاری از این فناوری وجود دارد." وی گفت: "برجسته ترین شکل این موضوع به دانشمندان امکان می دهد فرآیندهای زندگی موجود در گیاهان را مشاهده کنند و به عموم مردم اجازه دهند انرژی زندگی داخلی را در درون "گیاهان" مشابه تجربه کنند. به طور خاص ، ما به احتمال زیاد به گیاهان خانه و گل هایی که در تاریکی می درخشند ، می رسیم. "

گیاهان ساطع کننده نور از طریق قرار دادن DNA  نورانی از قارچ در گیاه تنباکو تولید می شوند. گیاهان تنباکو به دلیل ژنتیک ساده و رشد سریع مورد استفاده قرار گرفتند ، اگرچه سایر گیاهان در آینده نیز قابل استفاده هستند. امکان سنجی قبلاً با گیاهانی از جمله پریچینک ، گلبرگ و گل رز نشان داده شده است. گیاهانی که شامل DNA قارچ می شوند ، به طور مداوم در تمام طول عمرشان (نه تنها در شب) ، از گیاهچه تا گیاه بالغ ، درخشش دارند.
این پروژه توسط محققان شرکت بیوتکنولوژی مسکو ، پلانتا ، با مؤسسه شیمی بیولوژیکی آکادمی علوم روسیه ، مؤسسه علوم پزشکی MRC لندن ، و انستیتوی علوم و فناوری اتریش انجام شده است. Light Bio شرکتی است که با همکاری پلانتا، قصد دارد این گیاهان نورانی را به بازار گیاهان زینتی ارائه کند.

وود توضیح داد: "زیست نور یکی از جذاب ترین و متنوع ترین پدیده های موجود در طبیعت است." بسیاری از دانشمندان در سراسر جهان برای درک بهتر مبانی این چراغهای زنده تلاش می کنند. آنها همچنین می دانند که اینها کاربردهای عملی و زیبایی بسیاری دارند. "

این کار توسط دکتر ایلیا یامپولسکی انجام شده است که پایه بیوشیمیایی میزان تابش نور در قارچ ها را کشف کرده است. بینش منحصر به فرد، فقط کشف میزان تابش نور طبیعی موجود در برخی از قارچ ها نبود ، بلکه همچنین به طور غیر منتظره ای با متابولیسم اساسی متداول برای همه گیاهان سازگار بود. محققان با همكاری هم ، فرضیه خود را بیان كردند كه گیاهان درخشان ممكن است دارای امكان عملی تبدیل  واقعی باشند.

گیاهان شب تاب

این اولین بار نیست که محققان به بررسی میزان تابش نور در گیاهان می پردازند. در سال 1985 ، وود بنیانگذار Light Bio با استفاده از پایه شیمی و زیست شناسی مولکولی مرتبط  با درخشش کرم شب تاب برای ایجاد گیاهان درخشان  با درج DNA مربوطه را به کار برد. از آن زمان ، محققان هر چند سال به تحقیق در مورد این مفهوم ادامه داده اند. به عنوان مثال ، در سال 2017 ، محققان موسسه فناوری ماساچوست توانستند با تعبیه نانوذرات تخصصی در برگهای گیاه خود ، یک گیاه معمولی داشته باشند که برای مدت زمان 3.5 ساعت از آن نور کم ساطع شود.

مشکلی که با همه این تلاش ها وجود دارد ؛ به این صورت است که گیاهان حاصل به مقدار زیاد روشن نبودند. این چیزی است که روش جدید ، که در مقاله اخیر در مجله Nature Biotechnology منتشر شده است ، متفاوت تر بوده است . همانطور که نویسندگان آن می نویسند:

گیاهان اتولومینوس جهت ارائه و بیان یک خوشه ژنی باکتری بیوشیمیایی در پلاستیک ها به دلیل تولید کم نور به طور گسترده ای مورد استفاده قرار نگرفته اند. ما گیاهان تنباکو را با سیستم بیولوژیکی نور قارچی مهندسی کردیم که اسید کافئین (موجود در کلیه گیاهان) را به لوسیفرین تبدیل می کند و لومینسانس خود پایدار را که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است ، گزارش می کنیم. یافته های ما می تواند زمینه ساز توسعه مجموعه ای از ابزارهای تصویربرداری برای گیاهان باشد. "

گیاهان شب تاب

طبق گفته محققان ، این گیاهان می توانند بیش از یک میلیارد فوتون در دقیقه تولید کنند. این کافی است که نتایج به وضوح قابل مشاهده باشد. و باید از همان تکنیک استفاده کرد تا گیاهان آینده درخشان تر شوند. حتی ممکن است یکپارچه سازی ویژگی هایی مانند تغییر سطح روشنایی به عنوان یک پاسخ مستقیم به محیط اطراف گیاه امکان پذیر باشد. یا اینکه رنگ ها بر این اساس دارای نور رنگ های متفاوت باشند .

چراغ های خانه های هوشمند که باعث تغییر درخشندگی یا هویت گیاهان می شوند.

 

برگردان :مهندس میترا فرهنگ فر

 

 

نظرات کاربران


@