خبر های ویژه

آیلی گئجه لر ؛ عینالی شوشاخ تیکانی

28 تیر 1403

ملخ همرنگ عینالی

27 تیر 1403

کاساوا: گذشته خطرناک و آینده امیدوارکننده یک محصول سمی اما مغذی

17 تیر 1403

جمعیت گیبون هاینان در میان فشارهای حفاظتی چین به 42 افزایش یافت

2 تیر 1403

چگونه حذف گرگ می‌تواند سیستم‌های اکولوژیکی کلیدی را «باز کند»

1 تیر 1403

قاراقولاق بولبول در میان نخاله های ساختمانی

26 خرداد 1403

ایزابلین پرنده کوهستان سرخاب در روز محیط زیست

16 خرداد 1403

آلوده سازی بدون مجازات محیط زیست توسط متخلفین در سکوت سازمان های مسئول

4 خرداد 1403

قاصدک بهار؛ گل شادمانی

30 فروردین 1403

غروب دریاچه اورمیه

5 فروردین 1403

موش شهر یا موش روستایی؟

27 اسفند 1402

تأثیر انسان بر اقلیم حتی قبل از انقلاب صنعتی آغاز شد.آنتروپوسن یک دوره نیست - اما عصر انسان ها به طور قطع در حال وقوع است

17 اسفند 1402

دانشمندان اسرار تپه های ستاره ای بیابانی زمین را فاش می کنند

14 اسفند 1402

استاندارد سخت برای حفظ پاکی محیط زیست

14 اسفند 1402

آنجا ! پشت سر، کوه دند است!

7 اسفند 1402

کاکل زری زنده است

4 اسفند 1402

1 تیر 1403

چگونه حذف گرگ می‌تواند سیستم‌های اکولوژیکی کلیدی را «باز کند»

این تحقیق "هم برای سازمان های حفاظت از محیط زیست و هم برای سازمان های دولتی" در میان نبرد قانونی بر سر حمایت از گرگ ها در شمال کوه های راکی ​​مفید باشد.

در حالی که حامیان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده به مبارزه برای حفاظت فدرال که گرگ های خاکستری در شمال کوه های راکی ​​را پوشش می دهد، ادامه می دهند، تحقیقات منتشر شده در روز چهارشنبه نشان می دهد که شکارچیان پرقدرت چقدر برای غرب ایالات متحده مهم هستند..............گرگ‌های خاکستری (Canis lupus) در آمریکای شمالی کاهش قابل‌توجهی در محدوده تاریخی خود تجربه کرده‌اند و در یک نقطه تقریباً از 48 ایالات متحده ناپدید شده‌اند. با این حال، حفاظت از آنها تا حدی به دلیل اثرات آبشاری بالقوه گرگ ها در سطوح تغذیه ای پایین تر مهم است. به عبارت دیگر، تکثیر و تغییر در رفتار و تراکم علف‌خواران بزرگ به دنبال نابودی یا جابجایی گرگ‌ها می‌تواند تأثیرات عمده‌ای بر جنبه‌های مختلف ساختار پوشش گیاهی، توالی، بهره‌وری، ترکیب گونه‌ها و تنوع داشته باشد که به نوبه خود می‌تواند پیامدهایی برای تنوع زیستی کلی و کیفیت زیستگاه برای سایر حیات وحش ایجادکند. ریپل در بیانیه ای گفت: «در دهه 1930، گرگ ها عمدتاً در غرب آمریکا از جمله پارک های ملی آن غایب بودند. بیشتر تحقیقات اکولوژیکی منتشر شده از این منطقه پس از نابودی گرگ ها انجام شده است. او ادامه داد: «این وضعیت تأثیر بالقوه تغییر خطوط مبنا را بر درک ما از جانشینی جامعه گیاهی، پویایی جامعه حیوانی و عملکردهای اکوسیستم نشان می‌دهد».

تبریز امروز:

گرگ خاکستری - ایالات متحده
در حالی که حامیان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده به مبارزه برای حفاظت فدرال که گرگ های خاکستری در شمال کوه های راکی ​​را پوشش می دهد، ادامه می دهند، تحقیقات منتشر شده در روز چهارشنبه نشان می دهد که شکارچیان پرقدرت چقدر برای غرب ایالات متحده مهم هستند.

این مطالعه در مجله BioScience به رهبری ویلیام ریپل، دانشمند دانشگاه ایالتی اورگان (OSU) و مؤسسه زیست شناسی حفاظتی که به دلیل کارش بر روی آبشارهای استوایی و گوشتخواران و همچنین خواسته هایش برای اقدامات اقلیمی شناخته شده است، منتشر شد.

این مقاله از گرگ‌های خاکستری برای نشان دادن مشکل «تغییر خطوط پایه» استفاده می‌کند، که «در بوم‌شناسی تغییرات تدریجی و غالباً نامشخص در اکوسیستم‌ها در طول زمان را در بر می‌گیرد، که منجر به بازتعریف شرایط عادی یا پایه می‌شود».

گرگ‌های خاکستری (Canis lupus) در آمریکای شمالی کاهش قابل‌توجهی در محدوده تاریخی خود تجربه کرده‌اند و در یک نقطه تقریباً از 48 ایالات متحده ناپدید شده‌اند. با این حال، حفاظت از آنها تا حدی به دلیل اثرات آبشاری بالقوه گرگ ها در سطوح تغذیه ای پایین تر مهم است. به عبارت دیگر، تکثیر و تغییر در رفتار و تراکم علف‌خواران بزرگ به دنبال نابودی یا جابجایی گرگ‌ها می‌تواند تأثیرات عمده‌ای بر جنبه‌های مختلف ساختار پوشش گیاهی، توالی، بهره‌وری، ترکیب گونه‌ها و تنوع داشته باشد که به نوبه خود می‌تواند پیامدهایی برای تنوع زیستی کلی و کیفیت زیستگاه برای سایر حیات وحش ایجادکند.
ریپل در بیانیه ای گفت: «در دهه 1930، گرگ ها عمدتاً در غرب آمریکا از جمله پارک های ملی آن غایب بودند. بیشتر تحقیقات اکولوژیکی منتشر شده از این منطقه پس از نابودی گرگ ها انجام شده است.

او ادامه داد: «این وضعیت تأثیر بالقوه تغییر خطوط مبنا را بر درک ما از جانشینی جامعه گیاهی، پویایی جامعه حیوانی و عملکردهای اکوسیستم نشان می‌دهد».

محققان مقالات مجلات، پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری را بررسی کردند. پایان‌نامه‌هایی از سال 1955 تا 2021 که شامل کار میدانی در پارک‌های ملی در شمال غربی ایالات متحده می‌شد تا اینکه آیا اطلاعاتی در مورد حذف گرگ‌های خاکستری وجود دارد یا خیر.

آنها دریافتند که "در مجموع، تقریباً 41٪ (39 از 96) از نشریات به حضور تاریخی گرگ ها یا گوشتخواران بزرگ اشاره یا بحث کردند، اما اکثر آنها (تقریباً 59٪) چنین نکردند. نتایج برای پایان نامه ها و مقالات مجلات مشابه بود. "

در حالی که محققان بر روی گرگ ها تمرکز کردند، رابرت بشتا، نویسنده همکار و استاد بازنشسته OSU، خاطرنشان کرد که "علاوه بر از بین رفتن یا جابجایی شکارچیان بزرگ، ممکن است میراث های انسانی بالقوه دیگری نیز در پارک های ملی وجود داشته باشد، از جمله آتش سوزی. سرکوب، هجوم گیاهان و حیوانات عجیب و غریب، و چرای بیش از حد دام ها».

ریپل تاکید کرد که "مطالعه اکوسیستم های تغییر یافته بدون شناخت چگونگی و چرایی تغییر سیستم در طول زمان از زمان غیبت یک شکارچی بزرگ می تواند پیامدهای جدی برای مدیریت حیات وحش، حفاظت از تنوع زیستی و احیای اکوسیستم داشته باشد."

وی افزود: «امیدواریم مطالعه ما هم برای سازمان‌های حفاظتی و هم برای سازمان‌های دولتی در شناسایی اهداف مدیریت اکوسیستم مفید واقع شود».

"طبیعت یک ملیله بسیار پیچیده است... وقتی شروع به کشیدن نخ ها می کنید، مانند اینکه شکارچیان راس را از بین ببرید، همه چیز شروع به باز شدن می کند."

آماروک وایس، حامی ارشد گرگ در مرکز تنوع زیستی (CBD)، از این مطالعه استقبال کرد و به Inside Climate News گفت: "من فکر می کنم این مقاله واقعاً مهمی است، زیرا گاهی علم با سرعت خاصی بدون یک درون نگری پیشرفت می کند."

او گفت: «طبیعت یک ملیله واقعاً پیچیده است. "این توسط نخ هایی به هم بافته شده است که آن را به هم متصل می کند و آن را محکم نگه می دارد. وقتی شروع به کشیدن نخ ها می کنید مانند اینکه شکارچیان راس را جدا می کنید، کل چیز شروع به باز شدن می کند."

این مقاله در بحبوحه نبرد حفاظت از گرگ منتشر می شود که گروه وایس را درگیر می کند. در ماه فوریه، سرویس ماهی و حیات وحش ایالات متحده (FWS) تشخیص داد که قانون حفاظت از گونه‌های در معرض خطر برای گرگ‌ها در کوه‌های راکی ​​شمالی "ضمانت ندارد".

دو ائتلاف از سازمان‌های حفاظت از محیط زیست، از جمله CBD، به سرعت اعلامیه‌هایی مبنی بر قصد خود برای شکایت در مورد این تصمیم در صورت عدم تغییر مسیر FWS ارسال کردند. پس از سپری شدن مهلت اخطار 60 روزه که از نظر قانونی لازم بود، در ماه آوریل شکایت خود را مطرح کردند.

کولت ادکینز، وکیل دادگستری، در اوایل این هفته، «پرونده‌ها داوطلبانه منتفی شدند و بلافاصله مجدداً برای جلوگیری از هرگونه استدلال احتمالی از سوی متهمان مبنی بر اینکه شاکیان به وزیر کشور اخطار 60 روزه طبق قانون گونه‌های در معرض خطر نداده‌اند، دوباره تشکیل شد». که رهبری برنامه حفاظت از گوشتخواران CBD را بر عهده دارد، پنجشنبه در ایمیلی به Common Dreams گفت.

"شاکیان تکذیب می کنند

او گفت که پرونده آنها به درستی مورد توجه قرار گرفته است، اما ما برای جلوگیری از هرگونه اختلال بیشتر در روند رسیدگی، دوباره پرونده را ثبت کردیم.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت