خبر های ویژه

قاراقولاق بولبول در میان نخاله های ساختمانی

26 خرداد 1403

ایزابلین پرنده کوهستان سرخاب در روز محیط زیست

16 خرداد 1403

آلوده سازی بدون مجازات محیط زیست توسط متخلفین در سکوت سازمان های مسئول

4 خرداد 1403

قاصدک بهار؛ گل شادمانی

30 فروردین 1403

غروب دریاچه اورمیه

5 فروردین 1403

موش شهر یا موش روستایی؟

27 اسفند 1402

تأثیر انسان بر اقلیم حتی قبل از انقلاب صنعتی آغاز شد.آنتروپوسن یک دوره نیست - اما عصر انسان ها به طور قطع در حال وقوع است

17 اسفند 1402

دانشمندان اسرار تپه های ستاره ای بیابانی زمین را فاش می کنند

14 اسفند 1402

استاندارد سخت برای حفظ پاکی محیط زیست

14 اسفند 1402

آنجا ! پشت سر، کوه دند است!

7 اسفند 1402

کاکل زری زنده است

4 اسفند 1402

گرگ های سفید - ارواح قطب شمال + ویدئو

22 بهمن 1402

گروهی از نهنگ های قاتل در میان یخ در اقیانوس آرام گرفتار شده اند

17 بهمن 1402

لینوم ، گل وحشی کوهستان عینالی با موسیقی پالادیو اثر کارل جنکینز

15 بهمن 1402

کبک چیل در میان برف های آق داغ خلخال

12 بهمن 1402

رودخانه های اتمسفریک چیستند؟

11 بهمن 1402

15 بهمن 1402

لینوم ، گل وحشی کوهستان عینالی با موسیقی پالادیو اثر کارل جنکینز

عکس های توفیق وحیدی آذر از لینوم های کوهستان سرخ سرخاب

طبیعت ده ها گونه یعنی حدود 200 زیرگونه از لینوم را در خود دارد ، در گوشه هایی از عینالی لینوم های لطیف با وزش باد می رقصند گل‌های بیشتر گونه‌ها آبی یا زرد، به ندرت قرمز، سفید یا صورتی و برخی از آنها هتروستیل هستند. در هر غوزه به طور متوسط 6 تا 10 دانه وجود دارد. گونه‌های لینوم به‌عنوان گیاهان خوراکی توسط لارو برخی از گونه‌های پروانه ها برای تغذیه مورد استفاده قرار می گیرند......موسیقی متن پالادیو اثر کارل جنکینز است ،..........پالادیو از معمار ایتالیایی قرن شانزدهم آندره آ پالادیو الهام گرفته شده است، که آثارش تجسم جشن هماهنگی و نظم رنسانس است. دو تا از مشخصه های پالادیو هارمونی ریاضی و عناصر معماری وام گرفته شده از دوران باستان کلاسیک است، فلسفه ای که رویکرد آهنگساز را به ترکیب بندی منعکس می کند.

تبریز امروز:

 

طبیعت ده ها گونه یعنی حدود 200 زیرگونه از لینوم را در خود دارد ، در گوشه هایی از عینالی لینوم های لطیف با وزش باد می رقصند 

گل‌های بیشتر گونه‌ها آبی یا زرد، به ندرت قرمز، سفید یا صورتی و برخی از آنها هتروستیل هستند. در هر غوزه به طور متوسط 6 تا 10 دانه وجود دارد.

گونه‌های لینوم به‌عنوان گیاهان خوراکی توسط لارو برخی از گونه‌های پروانه ها برای تغذیه مورد استفاده قرار می گیرند.

کتان های متعددی به عنوان گیاهان زینتی باغ کشت می شوند، از جمله گونه های کتان آبی با گل آبی ( narbonense  Linum.)، کتان آبی لوئیس (Linum. lewisii) و کتان آبی چند ساله (Linum. perenne)، کتان قرمز با گل قرمز (Linum. grandiflorum)، و کتان طلایی با گل زرد (Linum. flavum). در اوراسیا، از زمان رومیان، جنس Linum نه تنها برای فیبر گیاهی، بلکه دانه‌ها و برگ‌های لطیف آن برای استفاده در آشپزی نیز کشت می‌شده است.

پالادیو آهنگسازی برای ارکستر زهی کارل جنکینز است که در سال 1995 تکمیل شد و عنوان آن به معمار ایتالیایی رنسانس آندره آ پالادیو (1508-1580) اشاره دارد. این اثر در سه موومان به صورت کنسرتو گروسو است.

این قطعه که بین سال‌های 1993 و 1995 ساخته شد، مجموعه‌ای از سه موومان در قالب یک کنسرتو گروسو برای ارکستر زهی، به نام پالادیو، به احترام معمار رنسانس است.

پالادیو در سال 1996 توسط Boosey & Hawkes منتشر شد. اجرای آن حدود 16 دقیقه طول می کشد. آهنگساز بر این اساس آهنگ را نوشته و می گوید که  
پالادیو از معمار ایتالیایی قرن شانزدهم آندره آ پالادیو الهام گرفته شده است، که آثارش تجسم جشن هماهنگی و نظم رنسانس است. دو تا از مشخصه های پالادیو هارمونی ریاضی و عناصر معماری وام گرفته شده از دوران باستان کلاسیک است، فلسفه ای که رویکرد آهنگساز را به ترکیب بندی  منعکس می کند.

«تناسبات هماهنگ و ریاضیات» در موسیقی نیز مانند معماری نقش دارد. معمار پالادیو طرح های خود را بر اساس مدل های عتیقه رومی قرار داد و به ویژه اندازه گیری های ویترویوس را مطالعه کرد. جنکینز به نوبه خود موسیقی خود را بر اساس "اصول هماهنگ ریاضی" پالادیو استوار کرد.

موسیقی، به ویژه موومان اول، برای گروه‌های مختلف، از جمله کوئنتت بادی و گروه بادی تنظیم شده است. جنکینز نسخه ای برای پیانو ساخت و از موتیف های حرکت I برای آریا "Exultate jubilate" که مربوط به تولد 70 سالگی او بود، استفاده کرد.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت