خبر های ویژه

کاکل زری زنده است

4 اسفند 1402

گرگ های سفید - ارواح قطب شمال + ویدئو

22 بهمن 1402

گروهی از نهنگ های قاتل در میان یخ در اقیانوس آرام گرفتار شده اند

17 بهمن 1402

لینوم ، گل وحشی کوهستان عینالی با موسیقی پالادیو اثر کارل جنکینز

15 بهمن 1402

کبک چیل در میان برف های آق داغ خلخال

12 بهمن 1402

رودخانه های اتمسفریک چیستند؟

11 بهمن 1402

آنها زباله ها را در پای کوه جمع می کنند

20 دی 1402

7 نوآوری غذایی و کشاورزی مورد نیاز برای محافظت از آب و هوا و تغذیه جهانی در کنفرانس تغییرات اقلیمی «کاپ 28»

13 آذر 1402

با رشد تولید پلاستیک، مذاکرات برای کاهش ضایعات پلاستیکی در دنده سنگین گیر کرده است

13 آذر 1402

اکولوژی الکتریکی: ما در حال کشف چگونگی استفاده حیوانات و گیاهان از الکتریسیته به روش های مبتکرانه هستیم

5 آذر 1402

کوچولوهای کنجکاو: پرندگان چگونه لانه می سازند؟

5 آذر 1402

بلبل گوش سفید رشدیه ی تبریز

2 آذر 1402

آستراگالوس عینالی با موسیقی روبرت شومان

30 آبان 1402

آتشفشان ایسلند با بالا آمدن ماگما دوباره غرش می کند

26 آبان 1402

نی های عینالی در نیزارهای کنار برکه ها

17 آبان 1402

مجید آ ، چوپان آرپادره سی

15 آبان 1402

4 مهر 1401

کدام تالاب ها باید از حفاظت فدرال برخوردار شوند؟

 دیوان عالی ایالات متحده سوالی را که در گذشته برای پاسخ به آن تلاش کرده بود، دوباره بررسی می کند

قانون آب پاک تخلیه آلاینده ها را به "آب های ایالات متحده" تنظیم می کند. تخلیه‌های قانونی ممکن است اتفاق بیفتد اگر منبع آلودگی طبق بخش 404 قانون برای مواد لایروبی یا پر شده یا بند 402 برای سایر آلاینده‌ها مجوز دریافت کند. دیوان عالی قبلاً تشخیص داده بود که «آب‌های ایالات متحده» نه تنها شامل رودخانه‌ها و دریاچه‌های قابل کشتی‌رانی می‌شود، بلکه تالاب‌ها و آبراه‌هایی را نیز شامل می‌شود که به آب‌های قابل کشتیرانی متصل هستند. با این حال، بسیاری از تالاب‌ها در تمام طول سال مرطوب نیستند، یا در سطح به سیستم‌های آبی بزرگ‌تر متصل نیستند، اما همچنان می‌توانند ارتباطات اکولوژیکی مهمی داشته باشند.

تبریز امروز:

آلبرت سی لین، استاد حقوق، دانشگاه کالیفرنیا، دیویس
تالاب‌هایی مانند این در مصب خلیج مورو کالیفرنیا به ماهی‌ها، حیوانات و گیاهان پناه می‌دهند و به کنترل سیل کمک می‌کنند.
 
تالاب‌هایی مانند این در مصب خلیج مورو کالیفرنیا به ماهی‌ها، حیوانات و گیاهان پناه می‌دهند و به کنترل سیل کمک می‌کنند.


دادگاه عالی ایالات متحده جلسه جدید خود را در 3 اکتبر 2022 با یک پرونده پرمخاطب آغاز می کند که می تواند اساساً توانایی دولت فدرال برای رسیدگی به آلودگی آب را تغییر دهد. Sackett v. EPA سوالی را مطرح می‌کند که دادگاه‌ها و قانون‌گذاران برای چندین دهه تلاش کرده‌اند به آن پاسخ دهند: دولت فدرال می‌تواند کدام تالاب‌ها و بدنه‌های آبی را تحت قانون آب پاک سال 1972 تنظیم کند؟

بر اساس این قانون اساسی زیست محیطی، آژانس های فدرال در تنظیم آلودگی آب رهبری می کنند، در حالی که دولت های ایالتی و محلی استفاده از زمین را تنظیم می کنند. تالاب ها مناطقی هستند که زمین در تمام یا بخشی از سال در آن مرطوب است، بنابراین در این تقسیم بندی قدرت قرار دارند.

باتلاق ها، باتلاق ها، مرداب ها و سایر تالاب ها خدمات زیست محیطی ارزشمندی مانند فیلتر کردن آلاینده ها و جذب آب های سیلاب ارائه می دهند. مالکان زمین باید برای تخلیه مواد لایروبی یا پر کردن مواد مانند خاک، ماسه یا سنگ در یک تالاب حفاظت شده مجوز دریافت کنند. این امر می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد، به همین دلیل است که این مورد برای توسعه‌دهندگان، کشاورزان و دامداران، همراه با حافظان محیط زیست و سازمان‌هایی که قانون آب پاک را اداره می‌کنند - آژانس حفاظت از محیط زیست و سپاه مهندسین ارتش ایالات متحده، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

دیوان عالی قبلاً تمایل خود را برای محدود کردن قدرت نظارتی فدرال در مورد مسائل زیست محیطی نشان داده است. از کار خود به عنوان یک محقق حقوق محیط زیست، انتظار دارم تصمیم دادگاه در این مورد، انواع تالاب هایی را که واجد شرایط حفاظت فدرال هستند، کاهش دهد.


پرونده ساکت
ساکنان آیداهو، شانتل و مایک ساکت، صاحب یک قطعه زمین هستند که در 300 فوتی دریاچه پریست، یکی از بزرگترین دریاچه های ایالت قرار دارد. این بسته زمانی بخشی از یک مجموعه تالاب بزرگ بود. امروزه، حتی پس از پاکسازی ساکت‌ها، هنوز برخی از ویژگی‌های تالاب مانند اشباع و حوض در مناطقی که خاک برداشته شده است، دارد. در واقع، هنوز از نظر هیدرولوژیکی به دریاچه و تالاب های مجاور توسط آبی که در عمق کم زیرزمینی جریان دارد، متصل است.

در آماده سازی برای ساختن خانه، ساکت ها بدون دریافت مجوز قانون آب پاک، مواد پرکننده را در محل قرار داده بودند. EPA در سال 2007 دستوری صادر کرد مبنی بر اینکه زمین حاوی تالاب های مشمول قانون است و ساکت ها را ملزم به احیای سایت می کند. ساکت ها با این استدلال که دارایی آنها یک تالاب نیست، شکایت کردند.

در سال 2012، دادگاه عالی اعلام کرد که Sacketts حق دارد به دستور EPA اعتراض کند و پرونده را به دادگاه‌های پایین‌تر بازگرداند. اکنون، پس از باخت از نظر شایستگی، آنها به دیوان عالی کشور بازگشته اند. مسئله کنونی این است که آیا دارایی ساکتز از نظر فدرال محافظت می شود یا خیر، که به نوبه خود سؤال گسترده تری را ایجاد می کند: محدوده اختیارات نظارتی فدرال تحت قانون آب پاک چیست؟

این نمودار صلاحیت سپاه مهندسین ارتش ایالات متحده را بر تخلیه مواد لایروبی یا پر شده در تالاب ها تحت بخش 404 قانون آب پاک نشان می دهد. پوشش تالاب های جدا شده بدون اتصال سطحی به رودخانه ها، دریاچه ها یا بندرها کمتر مشخص است


این نمودار صلاحیت سپاه مهندسین ارتش ایالات متحده را بر تخلیه مواد لایروبی یا پر شده در تالاب ها تحت بخش 404 قانون آب پاک نشان می دهد. پوشش تالاب های جدا شده بدون اتصال سطحی به رودخانه ها، دریاچه ها یا بندرها کمتر مشخص است. USACE
"آب های ایالات متحده" چیست؟
قانون آب پاک تخلیه آلاینده ها را به "آب های ایالات متحده" تنظیم می کند. تخلیه‌های قانونی ممکن است اتفاق بیفتد اگر منبع آلودگی طبق بخش 404 قانون برای مواد لایروبی یا پر شده یا بند 402 برای سایر آلاینده‌ها مجوز دریافت کند.

دیوان عالی قبلاً تشخیص داده بود که «آب‌های ایالات متحده» نه تنها شامل رودخانه‌ها و دریاچه‌های قابل کشتی‌رانی می‌شود، بلکه تالاب‌ها و آبراه‌هایی را نیز شامل می‌شود که به آب‌های قابل کشتیرانی متصل هستند. با این حال، بسیاری از تالاب‌ها در تمام طول سال مرطوب نیستند، یا در سطح به سیستم‌های آبی بزرگ‌تر متصل نیستند، اما همچنان می‌توانند ارتباطات اکولوژیکی مهمی داشته باشند.

آب های بزرگتر

در سال 2006، زمانی که دادگاه آخرین بار این موضوع را مطرح کرد، هیچ اکثریتی نتوانستند در مورد چگونگی تعریف «آب‌های ایالات متحده» به توافق برسند. قاضی آنتونین اسکالیا با نوشتن برای تعداد زیادی از چهار قاضی در ایالات متحده در برابر راپانوس، این اصطلاح را به طور محدود تعریف کرد که فقط شامل آب های نسبتاً دائمی، ایستاده یا دائماً در جریان مانند نهرها، اقیانوس ها، رودخانه ها و دریاچه ها باشد. او مدعی شد که آب های ایالات متحده نباید شامل «کانال های خشک معمولی باشد که آب گهگاهی یا متناوب از طریق آن جریان می یابد».

اسکالیا با اذعان به اینکه تالاب‌ها یک مشکل خط کشی مشکل دارند، پیشنهاد کرد که قانون آب پاک باید «فقط به آن تالاب‌هایی برسد که اتصال سطحی مداوم به بدنه‌هایی داشته باشند که به خودی خود آب‌های ایالات متحده هستند».

در یک نظر موافق، قاضی آنتونی کندی رویکرد بسیار متفاوتی در پیش گرفت. او نوشت: «آب‌های ایالات متحده باید در پرتو هدف قانون آب پاک برای «بازیابی و حفظ یکپارچگی شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی آب‌های کشور» تفسیر شود.

بر این اساس، کندی استدلال کرد، قانون آب پاک باید تالاب هایی را پوشش دهد که «ارتباط قابل توجهی» با آب های قابل کشتیرانی دارند - «اگر تالاب ها، به تنهایی یا در ترکیب با زمین های مشابه در منطقه، تأثیر قابل توجهی بر شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی داشته باشند. یکپارچگی سایر آبهای پوشیده شده به آسانی به عنوان "قایقران" شناخته می شود.

نه نظر اسکالیا و نه کندی اکثریت را به خود جلب نکرد، بنابراین دادگاه‌های پایین‌تر موکول شده‌اند که کدام رویکرد را دنبال کنند. اکثر آنها استاندارد ارتباطی قابل توجه کندی را اعمال کرده اند، در حالی که تعداد کمی معتقدند که قانون آب پاک در صورتی اعمال می شود که استاندارد کندی یا اسکالیا رعایت شود.

رگولاتورها نیز با این سوال دست و پنجه نرم کرده اند. دولت اوباما رویکرد «ارتباط مهم» کندی را در قانون سال 2015 گنجاند که پس از یک فرآیند قاعده‌سازی گسترده و یک ارزیابی علمی جامع مورد بررسی قرار گرفت. سپس دولت ترامپ قانون سال 2015 را با قاعده ای جایگزین کرد که عمدتاً رویکرد Scalia را اتخاذ کرد. دولت بایدن قانون جدیدی را پیشنهاد کرده است که در صورت وجود یک پیوند قابل توجه یا اتصال سطحی مداوم، آب های ایالات متحده را موجود می داند.

آنچه در خطر است
حکم نهایی دادگاه در مورد ساکت می‌تواند به دادگاه‌های پایین‌تر، سازمان‌های نظارتی و مالکان زمین راهنمایی روشنی درباره معنای «آب‌های ایالات متحده» بدهد. و احتمالاً بر توانایی دولت برای محافظت از آب های کشور تأثیر خواهد گذاشت.

یک تفسیر گسترده می تواند شامل بسیاری از خندق ها و کانال های کشاورزی باشد که ممکن است برخی از کشاورزان و دامداران را مجبور به درخواست مجوزهای بخش 404 کند. همچنین می‌تواند نظارت بر آلاینده‌هایی را که آلاینده‌ها را در بالادست آب‌های تحت حفاظت فدرال تخلیه می‌کنند، تضمین کند.

Sacketts ادعا می کند که فرآیند مجوز هزینه های قابل توجهی، تاخیرها و محدودیت های بالقوه در استفاده از دارایی را تحمیل می کند. در پاسخ، دولت بایدن ادعا می کند که بیشتر مالکان زمین می توانند تحت مجوزهای عمومی که هزینه ها و بارهای نسبتاً کمی را تحمیل می کنند، ادامه دهند.

به نظر من، انحراف ضد نظارتی این دادگاه - و این واقعیت که هیچ قاضی دیگری به نظر موافق راپانوس کندی نپیوست - نشان می دهد که این پرونده خوانشی محدود از "آب های ایالات متحده" را ایجاد می کند. چنین تفسیری حفاظت از آب پاک را در سراسر کشور تضعیف می کند.

اگر دادگاه مستلزم اتصال سطحی مداوم باشد، حفاظت فدرال دیگر برای بسیاری از مناطقی که به شدت بر کیفیت آب رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و اقیانوس‌های ایالات متحده تأثیر می‌گذارند - از جمله جریان‌های فصلی و تالاب‌هایی که نزدیک یا به‌طور متناوب به آب‌های بزرگ‌تر متصل هستند، اعمال نمی‌شود. همچنین ممکن است به این معنی باشد که ساخت یک جاده، خاکریز یا مانع دیگری که یک تالاب را از سایر آب های مجاور جدا می کند، ممکن است برای حذف یک منطقه از حفاظت فدرال کافی باشد.

کنگره می‌تواند منظور قانون آب پاک را از «آب‌های ایالات متحده» روشن کند، اما تلاش‌های گذشته برای وضع یک تعریف ناکام مانده است. و بعید به نظر می رسد که کنگره امروز که به شدت تقسیم شده است، بهتر از این عمل کند. رای دادگاه در ساکت می‌تواند در آینده‌ای قابل پیش‌بینی حرف آخر را در مورد این موضوع ارائه دهد.

 Albert C. Lin، دانشگاه کالیفرنیا، دیویس. 

 

آلبرت سی لین از سال 1998 تا 2003 وکیل دادگستری بخش محیط زیست و منابع طبیعی وزارت دادگستری ایالات متحده بود. او به عنوان منشی قانون در دادگاه محترم مریک گارلند از دادگاه استیناف ایالات متحده برای منطقه D.C. جناب جیمز براونینگ از دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای حوزه نهم.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت