خبر های ویژه

استارلینک مینی

19 تیر 1403

گسترش نیروگاه های برقی زمین گرمایی

8 تیر 1403

هوش مصنوعی اپل! چت‌جی‌پی‌تی ، آیفون‌، آی‌پد و مک را متحول کرد؟

23 خرداد 1403

پاسخ‌های جستجوی هوش مصنوعی غذای سریع رژیم غذایی شما هستند - راحت و خوشمزه، اما جایگزینی برای تغذیه خوب نیستند

18 خرداد 1403

حرفه ناپیدا قدمی به پیش بگذار و از تاریکی به درآی

5 اسفند 1402

تحقیقات اولیه کووید-19 مملو از روش‌های ضعیف و نتایج با کیفیت پایین بود- مشکلی برای علم که شیوع کرونا بدتر شد اما انگیزش تحقیقاتی صحیح ایجاد نکرد.

4 اسفند 1402

عاشیق ویسل به شکل ربات انسان نما کنسرت برگزار کرد

27 بهمن 1402

سیستم تصفیه آب تزریقی می تواند دسترسی به آب آشامیدنی تمیز را بهبود بخشد

12 بهمن 1402

مدهای لباس 3 بعدی در عصر دیجیتال

1 بهمن 1402

اولین دبیرستان متاورس در ژاپن افتتاح شد

29 دی 1402

میدان مغناطیسی زمین از حیات در برابر تشعشع محافظت می کند، اما می تواند حرکت کند و قطب های مغناطیسی حتی می توانند چرخش کنند.

6 دی 1402

ممنوعیت دیگ بخار در خانه های جدید در بریتانیا، هیدروژن را به عنوان منبع گرمایش رد می کند

4 دی 1402

«دیپ‌فیک‌های» ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی بسیار تأثیرگذار و خطرناک هستند. در اینجا نحوه تشخیص آنها آمده است

29 آذر 1402

بهتر از دیوار: یک سیستم تشخیص می تواند به نظارت بر مرزها کمک کند

29 آذر 1402

بعد از دعوا. فیزیکدان وسوولود در دانشگاه مسکو

6 آذر 1402

قوانین جدید برچسب‌گذاری اتحادیه اروپا برای ماندگاری طولانی‌تر باتری‌ها و دور نگه داشتن آنها از محل‌های دفن زباله

28 آبان 1402

8 تیر 1403

گسترش نیروگاه های برقی زمین گرمایی

برگردان به فارسی مهندس کاوه وحیدی آذر

یکی از روش‌های تولید برق پاک برای مقابله با تغییرات آب و هوایی آرام در حال پیشرفت است و روز سه‌شنبه به نقطه عطفی در تاریخ خود رسید. یک شرکت برق کالیفرنیا از بزرگترین گسترش انرژی زمین گرمایی جدید در ایالات متحده پشتیبانی می کند - 400 مگاوات برق پاک از گرمای زمین - برای حدود 400هزار خانه کافی است.

تبریز امروز:

نیروگاه زمین گرمایی

نوشته جنیفر مکدرموت - آسوشیتدس پرس


یکی از روش‌های تولید برق پاک برای مقابله با تغییرات آب و هوایی آرام در حال پیشرفت است و روز سه‌شنبه به نقطه عطفی در تاریخ خود رسید.

یک شرکت برق کالیفرنیا از بزرگترین گسترش انرژی زمین گرمایی جدید در ایالات متحده پشتیبانی می کند - 400 مگاوات برق پاک از گرمای زمین - برای حدود 400هزار خانه کافی است.

فروو اعلام کرد که ادیسون کالیفرنیای جنوبی برق را از فروو انرژی ، یک شرکت زمین گرمایی مستقر در هیوستون، خریداری خواهد کرد.

این شرکت در حال حفاری 125 حلقه چاه در جنوب غربی یوتا است.

برق پاکی مانند این نیاز به نیروگاه های سنتی که باعث تغییرات آب و هوایی می شوند را کاهش می دهد. ویلسون ریکس، محقق سیستم‌های انرژی در دانشگاه پرینستون، گفت: این افزایش تولید می‌تواند تا حد زیادی به کاهش هزینه‌های نسل جدید انرژی زمین گرمایی کمک کند.

او گفت: «اگر این خریدها به راه‌اندازی این فناوری کمک کند، می‌تواند برای کربن‌زدایی جهانی بسیار تأثیرگذار باشد. کربن زدایی به حذف چیزهایی اشاره دارد که دی اکسید کربن و متان تولید می کنند و باعث تغییر اقلیم می شوند، .

امروزه جهان همچنان برای تامین برق شبانه روزی عمدتاً به سوخت های فسیلی متکی است. سارا جئوت، معاون استراتژی در  فروو انرژی گفت: این قرارداد جدید نشان می دهد که انرژی پاک می تواند تقاضای فزاینده برای برق را برآورده کند.

"من فکر می کنم به همین دلیل است که بسیار هیجان انگیز است. این یک منبع انرژی خاص نیست که برای استفاده خاص از آن استفاده شود،" او گفت. "و این چیزی است که ما نداشتیم، می دانید، به راحتی در دسترس است" و می توان آن را افزایش داد.

اولین نسل از گیاهان زمین گرمایی، به عنوان مثال، آبفشان در کالیفرنیا، به مخازن بخار فوق گرم یا آب بسیار داغ نزدیک به سطح زمین ضربه زدند. چنین مخازنی نسبتا نادر هستند.

شرکت های جدید زمین گرمایی در حال تطبیق فناوری حفاری و شیوه های برگرفته از صنعت نفت و گاز برای ایجاد مخازن از سنگ داغ هستند. این پتانسیل انرژی زمین گرمایی را در بسیاری از نقاط دیگر باز می کند. مهندسان سال هاست که برای پیشرفت این روش ها تلاش می کنند.

به گفته اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، ایالات متحده یکی از رهبران جهان در استفاده از گرمای زمین برای تولید برق است، اما زمین گرمایی هنوز کمتر از نیم درصد از کل تولید برق در مقیاس بزرگ کشور را تشکیل می دهد.

فروو انرژی در حفاری افقی در مخازن زمین گرمایی پیشگام است. این شرکت اولین قرارداد شرکتی جهان را با گوگل در سال 2021 برای توسعه نیروی زمین گرمایی جدید امضا کرد و سه چاه در نوادا حفر کرد. این پروژه در نوامبر شروع به انتقال برق بدون کربن به شبکه نوادا برای تامین انرژی مراکز داده در آنجا کرد.

انتظار می رود ایستگاه کیپ، در حدود 200 مایلی جنوب سالت لیک سیتی، تحویل برق به کالیفرنیا را در اوایل سال 2026 آغاز کند.

دیوید هوچیلد، رئیس کمیسیون انرژی کالیفرنیا، گفت که این ایالت متعهد به برق پاک و بدون کربن است. او گفت که زمین گرمایی با تأمین انرژی پایدار در مواقعی که باد یا آفتابی نیست، مزارع بادی و خورشیدی را تکمیل می‌کند و این کلید تضمین قابلیت اطمینان است زیرا دولت سوخت‌های فسیلی را کاهش می‌دهد.

 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت