خبر های ویژه

استارلینک مینی

19 تیر 1403

گسترش نیروگاه های برقی زمین گرمایی

8 تیر 1403

هوش مصنوعی اپل! چت‌جی‌پی‌تی ، آیفون‌، آی‌پد و مک را متحول کرد؟

23 خرداد 1403

پاسخ‌های جستجوی هوش مصنوعی غذای سریع رژیم غذایی شما هستند - راحت و خوشمزه، اما جایگزینی برای تغذیه خوب نیستند

18 خرداد 1403

حرفه ناپیدا قدمی به پیش بگذار و از تاریکی به درآی

5 اسفند 1402

تحقیقات اولیه کووید-19 مملو از روش‌های ضعیف و نتایج با کیفیت پایین بود- مشکلی برای علم که شیوع کرونا بدتر شد اما انگیزش تحقیقاتی صحیح ایجاد نکرد.

4 اسفند 1402

عاشیق ویسل به شکل ربات انسان نما کنسرت برگزار کرد

27 بهمن 1402

سیستم تصفیه آب تزریقی می تواند دسترسی به آب آشامیدنی تمیز را بهبود بخشد

12 بهمن 1402

مدهای لباس 3 بعدی در عصر دیجیتال

1 بهمن 1402

اولین دبیرستان متاورس در ژاپن افتتاح شد

29 دی 1402

میدان مغناطیسی زمین از حیات در برابر تشعشع محافظت می کند، اما می تواند حرکت کند و قطب های مغناطیسی حتی می توانند چرخش کنند.

6 دی 1402

ممنوعیت دیگ بخار در خانه های جدید در بریتانیا، هیدروژن را به عنوان منبع گرمایش رد می کند

4 دی 1402

«دیپ‌فیک‌های» ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی بسیار تأثیرگذار و خطرناک هستند. در اینجا نحوه تشخیص آنها آمده است

29 آذر 1402

بهتر از دیوار: یک سیستم تشخیص می تواند به نظارت بر مرزها کمک کند

29 آذر 1402

بعد از دعوا. فیزیکدان وسوولود در دانشگاه مسکو

6 آذر 1402

قوانین جدید برچسب‌گذاری اتحادیه اروپا برای ماندگاری طولانی‌تر باتری‌ها و دور نگه داشتن آنها از محل‌های دفن زباله

28 آبان 1402

23 خرداد 1403

هوش مصنوعی اپل! چت‌جی‌پی‌تی ، آیفون‌، آی‌پد و مک را متحول کرد؟

اپل روز دوشنبه و پس از مدت‌ها انتظار از استراتژی هوش مصنوعی خود رونمایی کرد که در قالب آن فناوری جدید هوش اپل (Apple Intelligence) را در مجموعه اپلیکیشن‌های خود از جمله سیری (Siri) ادغام کرد و چت‌باتِ چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) را در دستگاه‌های هوشمند خود به کار گرفت. تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل به همراه دیگر مدیران ارشد این شرکت، در جریان کنفرانسی دو ساعته، قابلیت‌های جدید دستیار صوتی سیری را توضیح دادند. بهره‌مندی کاربران گوشی‌های آیفون، آی‌پد‌ها و مک‌ها از حضور چت‌جی‌پی‌تی در سیری این امکان را به آنها می‌دهد که عمیق‌تر از گذشته با آن گفتگو کنند و سوال‌های بیشتری بپرسند و جواب‌های دقیق‌تری دریافت کنند. با فعال شدن چت‌جی‌پی‌تی طیف نوری رنگی صفحه نمایش دستگاه را فرا می‌گیرد. سیری جدید اطلاعات شخصی کاربر را به طور کامل در اختیار دارد. همچنین، این امکان را به کاربر می‌دهد که با صدور فرمان از آن برای انجام اموری همچون نگارش بهتر متن ایمیل، یافتن ضمائم مورد نیاز آن در قالب فایل متنی، صوتی و تصویری بهره ببرد. استراتژی جدید هوش مصنوعی اپل کاربران را قادر می‌کند تا انجام بخشی از امور روزانه خود را به سیری واگذار کنند. به عنوان نمونه پرکردن فرم‌ها با یافتن اطلاعات و عکس شخصی یا یافتن مدارک شناسایی و نیز پیدا کردن عکس یا موسیقی خاص دریافت شده یا ذخیره شده بسیار ساده‌تر و سریع‌تر از قبل ممکن شده است.

تبریز امروز:

 

اپل روز دوشنبه و پس از مدت‌ها انتظار از استراتژی هوش مصنوعی خود رونمایی کرد که در قالب آن فناوری جدید هوش اپل (Apple Intelligence) را در مجموعه اپلیکیشن‌های خود از جمله سیری (Siri) ادغام کرد و چت‌باتِ چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) را در دستگاه‌های هوشمند خود به کار گرفت.

 تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل به همراه دیگر مدیران ارشد این شرکت، در جریان کنفرانسی دو ساعته، قابلیت‌های جدید دستیار صوتی سیری را توضیح دادند.

بهره‌مندی کاربران گوشی‌های آیفون، آی‌پد‌ها و مک‌ها از حضور چت‌جی‌پی‌تی در سیری این امکان را به آنها می‌دهد که عمیق‌تر از گذشته با آن گفتگو کنند و سوال‌های بیشتری بپرسند و جواب‌های دقیق‌تری دریافت کنند.

با فعال شدن چت‌جی‌پی‌تی طیف نوری رنگی صفحه نمایش دستگاه را فرا می‌گیرد. سیری جدید اطلاعات شخصی کاربر را به طور کامل در اختیار دارد. همچنین، این امکان را به کاربر می‌دهد که با صدور فرمان از آن برای انجام اموری همچون نگارش بهتر متن ایمیل، یافتن ضمائم مورد نیاز آن در قالب فایل متنی، صوتی و تصویری بهره ببرد.

استراتژی جدید هوش مصنوعی اپل کاربران را قادر می‌کند تا انجام بخشی از امور روزانه خود را به سیری واگذار کنند. به عنوان نمونه پرکردن فرم‌ها با یافتن اطلاعات و عکس شخصی یا یافتن مدارک شناسایی و نیز پیدا کردن عکس یا موسیقی خاص دریافت شده یا ذخیره شده بسیار ساده‌تر و سریع‌تر از قبل ممکن شده است.

بر پایه ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید این شرکت، کاربر توانایی انجام اقدامات درون برنامه‌ای نیز پیدا می‌کند و به طور مثال می‌تواند از سیری بخواهد تا پادکستی را که دوستش برایش ارسال کرده است، پیدا و پخش کند.

همچنین سیری این توانمندی را پیدا کرده که بر اساس دستور کاربر، عکس و فیلمی را ویرایش کند و یا متنی را خلاصه و برای کاربر دیگری ارسال کند. سیری این توانمندی را پیدا کرده تا لحن پیام‌های صوتی و متنی شما را نیز بسته به خواست کاربر و بسته به شرایط او تغییر دهد.

ساختن ایموجی‌ها نیز ساده‌تر و متنوع‌تر از گذشته با همکاری سیری ممکن شده و این ابزار هوش مصنوعی همچنین می‌تواند محتوای تماس‌های صوتی را به متن تبدیل و آنها را خلاصه و برای ذخیره‌سازی یا به اشتراک‌گذاری آماده کند.

 سیری از این پس قادر است که کاربران را برای انجام کارهایی که قصد انجام آنها را دارند، راهنمایی کند و آنها را قدم به قدم به پیش ببرد.

مدیران اپل اعلام کردند که برای تقویت ویژگی‌های هوش مصنوعی، قصد دارند از ترکیبی از پردازش روی دستگاه و رایانش ابری استفاده کنند. این بدان معناست که ویژگی‌های تقویت شده هوش مصنوعی در جدیدترین مدل آیفون‌ یعنی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس و مدل‌های آتی که مجهز‌ به تراشه‌ A17 Pro هستند و نیز مک‌های مجهز به تراشه‌های سری M در دسترس خواهد بود.

اپل همچنین به کاربران محصولات خود وعده داد که با عرضه نسخه ۱۸ سیستم‌عامل آی‌او‌اس خود نه تنها قابلیت‌های سیری بالاتر خواهد رفت بلکه صفحه نمایش آیفون قابل تنظیم‌تر می‌شود و به افراد در خصوص حفظ اطلاعات شخصی‌شان بیش از پیش کمک می‌کند.

دستیار صوتی سیری در iOS 18 قادر خواهد بود تا افزون بر دستور صوتی، دستور متنی را نیز درک و اجرا کند. بنا بر اعلام اپل، سیری خواهد توانست تا از اپلیکیشن‌ها به جای کاربر استفاده کند.

مدیران اپل در پایان این نشست وعده دادند که چت‌‌جی‌پی‌تی از اواخر ۲۰۲۴ وارد آیفون، آی‌پد و مک‌بوک‌ها شود و سیری را در انجام بهتر دستورات کاربران یاری کند.

 
 
 

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت