خبر های ویژه

رئیس جمهور آذربایجان برای «کشورهای جزیره ای کوچک» صندوق ایجاد می کند

30 خرداد 1403

آشفتگی سیاسی بر اقتصاد گرجستان ضربه می زند

30 خرداد 1403

لزوم برائت جهانی از رژیم صهیونیستی و آمریکا

26 خرداد 1403

کتابخانه رامی استانبول : میراث خروج پادگان نظامی از شهر

12 خرداد 1403

گول باهار خاتون جامی ، مسجد تاریخی شهر طرابزون

11 خرداد 1403

جنگل هویا باچیو ، سفری در رومانی

9 خرداد 1403

گرجستان : پایتخت خودروهای دست دوم اوراسیا

1 خرداد 1403

آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، حق استیناف علیه حکم استرداد به ایالات متحده را به دست آورد

1 خرداد 1403

شبه نظامیان روسی ضد پوتین به نبرد اوکراین در منطقه خارکف می پیوندند

28 اردیبهشت 1403

پوتین در روز پیروزی روسیه در جنگ جهانی دوم ، نسبت به جنگ جهانی هشدار داد

20 اردیبهشت 1403

دولت پرتغال پیشنهاد رئیس جمهور برای پرداخت غرامت برده داری را رد کرد

10 اردیبهشت 1403

آمریکا به ارمنستان کمک می کند تا ارتش خود را مدرن کند

9 اردیبهشت 1403

علی اف : خروج نیروهای حافظ صلح روسیه از قره باغ نتیجه روابط مستحکم بین باکو و مسکو است.

9 اردیبهشت 1403

قفقاز: جاه طلبی های تجارت ترانزیتی چالش های مهار آلودگی را تشدید می کند

2 اردیبهشت 1403

پل موجی به جزیره اوبولونسکی تقریباً تکمیل شده است

30 فروردین 1403

سفره ی افطاری خیابان

16 فروردین 1403

1 خرداد 1403

آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، حق استیناف علیه حکم استرداد به ایالات متحده را به دست آورد

آسانژ هنوز به ایالات متحده استرداد نمی گردد

دادگاه لندن روز دوشنبه اعلام کرد، جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، می تواند از حکم استرداد به ایالات متحده به اتهام جاسوسی تجدید نظر خواهی کند - تصمیمی که احتمالاً ماجرای حقوقی طولانی مدت را بیشتر به طول خواهد انجامید. ویکتوریا شارپ و جرمی جانسون، قضات دیوان عالی، پس از استدلال وکلای آسانژ مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده تضمین‌های «کاملاً ناکافی» ارائه کرده است مبنی بر اینکه او در صورت استرداد از بریتانیا از آزادی بیان برخوردار خواهد بود، برای آسانژ حکم صادر کردند. آسانژ 52 ساله به دلیل انتشار مجموعه ای از اسناد طبقه بندی شده ایالات متحده در وب سایت خود در 15 سال پیش، به 17 اتهام جاسوسی و یک اتهام سوء استفاده از رایانه متهم شده است. صدها تن از هواداران در بیرون دادگاه به تشویق و کف زدن پرداختند زیرا خبر این حکم از داخل دادگاه سلطنتی به آنها رسید. استلا، همسر آسانژ، گفت که ایالات متحده سعی کرده بود "رژ لب را روی خوک بزند - اما داوران آن را نخریدند." او گفت که ایالات متحده باید "وضعیت را بخواند" و پرونده را کنار بگذارد. او گفت: ما به عنوان یک خانواده راحت هستیم، اما این وضعیت تا کی می تواند ادامه داشته باشد؟ "این پرونده شرم آور است و تلفات زیادی بر جولیان وارد می کند."

تبریز امروز:

لندن (AP) - دادگاه لندن روز دوشنبه اعلام کرد، جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، می تواند از حکم استرداد به ایالات متحده به اتهام جاسوسی تجدید نظر خواهی کند - تصمیمی که احتمالاً ماجرای حقوقی طولانی مدت را بیشتر به طول خواهد انجامید.

ویکتوریا شارپ و جرمی جانسون، قضات دیوان عالی، پس از استدلال وکلای آسانژ مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده تضمین‌های «کاملاً ناکافی» ارائه کرده است مبنی بر اینکه او در صورت استرداد از بریتانیا از آزادی بیان برخوردار خواهد بود، برای آسانژ حکم صادر کردند.

آسانژ 52 ساله به دلیل انتشار مجموعه ای از اسناد طبقه بندی شده ایالات متحده در وب سایت خود در 15 سال پیش، به 17 اتهام جاسوسی و یک اتهام سوء استفاده از رایانه متهم شده است.

صدها تن از هواداران در بیرون دادگاه به تشویق و کف زدن پرداختند زیرا خبر این حکم از داخل دادگاه سلطنتی به آنها رسید.

استلا، همسر آسانژ، گفت که ایالات متحده سعی کرده بود "رژ لب را روی خوک بزند - اما داوران آن را نخریدند." او گفت که ایالات متحده باید "وضعیت را بخواند" و پرونده را کنار بگذارد.

 او گفت: ما به عنوان یک خانواده راحت هستیم، اما این وضعیت تا کی می تواند ادامه داشته باشد؟ "این پرونده شرم آور است و تلفات زیادی بر جولیان وارد می کند."

همسر جولیان آسانژ می گوید اظهارات بایدن به این معنی است که پرونده می تواند در مسیر درستی حرکت کند
بایدن می گوید در حال بررسی درخواست استرالیا برای کنار گذاشتن پیگرد قانونی آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس است.
این کارشناس کامپیوتر استرالیایی پس از هفت سال پناهندگی در سفارت اکوادور در لندن، پنج سال گذشته را در زندانی با امنیت بالا در بریتانیا گذرانده است. وکیل او گفت آسانژ به دلیل دلایل سلامتی در دادگاه برای شنیدن این حکم حضور نداشت.

دادستان های آمریکایی مدعی هستند که آسانژ چلسی منینگ، تحلیلگر اطلاعاتی ارتش آمریکا را تشویق کرده و به آنها کمک کرده است تا اسناد دیپلماتیک و پرونده های نظامی منتشر شده توسط ویکی لیکس را بدزدد.

وکلای آسانژ استدلال کرده اند که او روزنامه نگاری بوده که تخلفات ارتش آمریکا در عراق و افغانستان را افشا کرده است. آنها گفتند که فرستادن او به ایالات متحده، او را در معرض یک پیگرد سیاسی با انگیزه قرار می دهد و خطر "انکار آشکار عدالت" را در پی خواهد داشت.

دولت ایالات متحده می گوید که اقدامات آسانژ بسیار فراتر از اقدامات یک روزنامه نگار است که اطلاعات جمع آوری می کند و به عنوان تلاش برای درخواست، سرقت و انتشار بی رویه اسناد طبقه بندی شده دولتی است.

رای کوتاه دادگاه به دنبال استدلال‌هایی بر سر ادعای آسانژ مبنی بر اینکه با انتشار اسناد محرمانه او اساساً یک ناشر بوده و به دلیل حمایت‌های آزاد مطبوعاتی که توسط متمم اول قانون اساسی ایالات متحده تضمین شده است، صورت گرفت.

این جلسه در ادامه حکمی موقت در ماه مارس بود که می‌گفت او می‌تواند پرونده خود را به دادگاه استیناف ببرد، مگر اینکه ایالات متحده تضمین کند که در صورت استرداد با مجازات اعدام مواجه نخواهد شد و از حمایت‌های آزادی بیان مانند یک شهروند آمریکایی برخوردار خواهد بود. .

ایالات متحده این تضمین ها را ارائه کرد، اما وکلای آسانژ فقط پذیرفتند که او با چشم انداز مجازات اعدام روبرو نخواهد شد.

آنها گفتند که اطمینان از اینکه آسانژ می‌تواند متمم اول را مطرح کند و بخواهد به آن تکیه کند، از حمایت‌هایی که او سزاوار آن بود، کوتاه بود. علاوه بر این، آنها استدلال کردند که دادستان از گفتن اینکه حق آسانژ برای استفاده از چنین دفاعی را به چالش نمی کشد خودداری کرد.

فیتزجرالد گفت: «مسئله واقعی این است که آیا تضمین کافی برای حذف خطر واقعی شناسایی شده توسط دادگاه ارائه شده است یا خیر. ارائه شده است که هیچ اطمینان کافی داده نشده است.»

وکیل جیمز لوئیس، وکالت

ایالات متحده گفت آسانژ "مستحق برخورداری کامل از حقوق محاکمه دادرسی عادلانه" است، اما گفت که برخی از رفتارهای او توسط متمم اول "به سادگی محافظت نشده است".

لوئیس گفت: "هیچ کس، نه شهروندان ایالات متحده و نه شهروندان خارجی، حق ندارند به متمم اول در رابطه با انتشار اطلاعات دفاع ملی که به طور غیرقانونی به دست آمده است و نام منابع بی گناه را ذکر می کند، به خطر جدی و قریب الوقوع آسیب زدن خود اعتماد کند."

دادگاه حکم داد آسانژ می تواند به دو دلیل استیناف کند که هر دو به موضوع آزادی مطبوعات مربوط می شود.

قضات گفتند اگر او از دفاع از متمم اول محروم شود، استرداد او ممکن است با کنوانسیون اروپایی حقوق بشر، که همچنین آزادی بیان و حمایت از رسانه ها را فراهم می کند، ناسازگار باشد. ثانیاً، اگر او به دلیل اینکه شهروند ایالات متحده نیست نمی تواند به متمم اول متمم تکیه کند، ممکن است به دلیل ملیتش با او ناعادلانه رفتار شود.

وکلای آسانژ می گویند در صورت محکومیت او ممکن است با 175 سال زندان مواجه شود، هرچند مقامات آمریکایی گفته اند که هر حکمی احتمالاً بسیار کوتاهتر خواهد بود.

خانواده و حامیان آسانژ می گویند که سلامت جسمی و روانی او در طول بیش از یک دهه درگیری های حقوقی که شامل هفت سال گذراندن در داخل سفارت اکوادور در لندن از سال 2012 تا 2019 می شود، آسیب دیده است. زندان

مسافرانی که از ایستگاه مترو در نزدیکی دادگاه بیرون می‌آمدند، نمی‌توانستند تابلوی بزرگی را که عکس آسانژ و عبارت «انتشار جرم نیست» را از دست بدهند. جنایات جنگی هستند.»

تعداد زیادی از هواداران در مقابل دادگاه سلطنتی نئوگوتیک تجمع کردند و شعارهای «جولیان آسانژ را آزاد کن» و «آزادی مطبوعات، آزادی آسانژ» سر دادند. برخی پرچم‌های سفید را به سمت رئیس‌جمهور جو بایدن در دست داشتند و تشویق می‌کردند: «اجازه دهید جو بایدن برود».

بایدن ماه گذشته گفت که در حال بررسی درخواست استرالیا برای کنار گذاشتن پرونده و اجازه دادن به آسانژ به کشورش است.

مقامات جزییات دیگری ارائه نکردند اما همسر آسانژ گفت که این "نشانه خوبی" است و آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا نیز گفت که این اظهارنظر دلگرم کننده است.

بری پولاک، وکیل آمریکایی آسانژ، گفت که این حکم "یک نقطه عطف مهم" در این پرونده طولانی مدت است.

او گفت: "امیدوارم ایالات متحده به این تصمیم نگاه کند و شاید تجدید نظر کند که آیا باید این پیگرد قانونی اساسی ناقص را دنبال کند."

___
روزنامه‌نگار آسوشیتدپرس، کوییون ها

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت