خبر های ویژه

استارلینک مینی

19 تیر 1403

گسترش نیروگاه های برقی زمین گرمایی

8 تیر 1403

هوش مصنوعی اپل! چت‌جی‌پی‌تی ، آیفون‌، آی‌پد و مک را متحول کرد؟

23 خرداد 1403

پاسخ‌های جستجوی هوش مصنوعی غذای سریع رژیم غذایی شما هستند - راحت و خوشمزه، اما جایگزینی برای تغذیه خوب نیستند

18 خرداد 1403

حرفه ناپیدا قدمی به پیش بگذار و از تاریکی به درآی

5 اسفند 1402

تحقیقات اولیه کووید-19 مملو از روش‌های ضعیف و نتایج با کیفیت پایین بود- مشکلی برای علم که شیوع کرونا بدتر شد اما انگیزش تحقیقاتی صحیح ایجاد نکرد.

4 اسفند 1402

عاشیق ویسل به شکل ربات انسان نما کنسرت برگزار کرد

27 بهمن 1402

سیستم تصفیه آب تزریقی می تواند دسترسی به آب آشامیدنی تمیز را بهبود بخشد

12 بهمن 1402

مدهای لباس 3 بعدی در عصر دیجیتال

1 بهمن 1402

اولین دبیرستان متاورس در ژاپن افتتاح شد

29 دی 1402

میدان مغناطیسی زمین از حیات در برابر تشعشع محافظت می کند، اما می تواند حرکت کند و قطب های مغناطیسی حتی می توانند چرخش کنند.

6 دی 1402

ممنوعیت دیگ بخار در خانه های جدید در بریتانیا، هیدروژن را به عنوان منبع گرمایش رد می کند

4 دی 1402

«دیپ‌فیک‌های» ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی بسیار تأثیرگذار و خطرناک هستند. در اینجا نحوه تشخیص آنها آمده است

29 آذر 1402

بهتر از دیوار: یک سیستم تشخیص می تواند به نظارت بر مرزها کمک کند

29 آذر 1402

بعد از دعوا. فیزیکدان وسوولود در دانشگاه مسکو

6 آذر 1402

قوانین جدید برچسب‌گذاری اتحادیه اروپا برای ماندگاری طولانی‌تر باتری‌ها و دور نگه داشتن آنها از محل‌های دفن زباله

28 آبان 1402

5 اسفند 1402

حرفه ناپیدا قدمی به پیش بگذار و از تاریکی به درآی

ویلیام-د-لوئیز (رئیس سازمان مهندسی فیدیک) برگردان به فارسی دکترمهدی قالیبافان

مهندسان بیشترین سهم را در دستیابی به کیفیت زیست کنونی، که از آن بهره مند هستیم، داشته اند. آب پاکیزه و سالم، سیستم ترابری کارامد، مهارشدن مخاطرات سیل و طغیانها، مدیریت مواد زائد، ساختمانهای مقاوم در برابر زلزله، طرحهای تولید و توزیع نیروی برق و نظائر آنها، همه دستاوردهای مهندسانند، اما اغلب در گمنامی واقعی به انجام رسیده اند. ما مهندسان-وتنها ما- در این باره مقصریم، زیرا نخواسته ایم و یا غفلت کرده ایم که به ازای این فضائل، کسب اعتبار کنیم. این کوتاهی را چگونه باید جبران کرد؟ گام نخست: باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم و آن را با هیجان به دنیا بازگو کنیم. بگذار مردم دنیایی بدون مهندسی " این عنصر خلاقیت" را مجسم کنند، دنیایی بدون پل ها و ساختمان های بلند، آب پاکیزه، نیروی برق، ارتباطات و ترابری سریع، بدین سان کارهای سترگ ما در چشم اندازی شایسته قرار میگیرند. در ان موقع ما باید از افزودن پبشوند "مهندس" به اسم خود، همانطور که برخی از همکارانمان در اروپا و آمریکای لاتین عمل میکنند، به وضوح نشان دهیم که " به حرفه خود مباهات می کنیم". گام دوم: ما باید خواستار آن باشیم که خدمات ما بر مبنای عملکرد، ارج نهاده شوند و مثل یک کالا مورد خرید و فروش قرار نگیرند. اگر قدر و منزلت حرفه ما با سایر حرفه های علمی، همانند پزشکی، همسنگ نباشند، بهترین مغزهای تعلیم یافته این رشته، مهندسی مشاور را انتخاب نخواهند کرد. تامین آینده: بگذار از سایه گمنامی در آییم و سرکردگی چالش ها برای رویارویی با دنیای قرن بیست و یکم را به عهده گیریم. ما باید بانگ توانمند دفاع از امر حفظ و کاربرد خردمندانه منابع موجود باشیم. بگذار از حرف زدن با خودمان در گذریم و با کسانی که می توانند پندار ما را تقویت کنند، ارتباط برقرار کنیم، صدای ما شنیده نخواهد شد مگر اینکه پا از میان جمعیت تماشاگر بیرون نهیم و به روی صحنه بیاییم. حرفه ناپیدا قدمی به پیش بگذار و از تاریکی به درآی.

تبریز امروز:

مهندسان بیشترین سهم را در دستیابی به کیفیت زیست کنونی، که از آن بهره مند هستیم، داشته اند. آب پاکیزه و سالم، سیستم ترابری کارامد، مهارشدن مخاطرات سیل و طغیانها، مدیریت مواد زائد، ساختمانهای مقاوم در برابر زلزله، طرحهای تولید و توزیع نیروی برق و نظائر آنها، همه دستاوردهای مهندسانند، اما اغلب در گمنامی واقعی به انجام رسیده اند. ما مهندسان-وتنها ما- در این باره مقصریم، زیرا نخواسته ایم و یا غفلت کرده ایم که به ازای این فضائل، کسب اعتبار کنیم. این کوتاهی را چگونه باید جبران کرد؟

گام نخست: باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم و آن را با هیجان به دنیا بازگو کنیم. بگذار مردم دنیایی بدون مهندسی " این عنصر خلاقیت" را مجسم کنند، دنیایی بدون پل ها و ساختمان های بلند، آب پاکیزه، نیروی برق، ارتباطات و ترابری سریع، بدین سان کارهای سترگ ما در چشم اندازی شایسته قرار میگیرند. در ان موقع ما باید از افزودن پبشوند "مهندس" به اسم خود، همانطور که برخی از همکارانمان در اروپا و آمریکای لاتین عمل میکنند، به وضوح نشان دهیم که " به حرفه خود مباهات می کنیم".

گام دوم: ما باید خواستار آن باشیم که خدمات ما بر مبنای عملکرد، ارج نهاده شوند و مثل یک کالا مورد خرید و فروش قرار نگیرند. اگر قدر و منزلت حرفه ما با سایر حرفه های علمی، همانند پزشکی، همسنگ نباشند، بهترین مغزهای تعلیم یافته این رشته، مهندسی مشاور را انتخاب نخواهند کرد.

تامین آینده: بگذار از سایه گمنامی در آییم و سرکردگی چالش ها برای رویارویی با دنیای قرن بیست و یکم را به عهده گیریم. ما باید بانگ توانمند دفاع از امر حفظ و کاربرد خردمندانه منابع موجود باشیم. بگذار از حرف زدن با خودمان در گذریم و با کسانی که می توانند پندار ما را تقویت کنند، ارتباط برقرار کنیم، صدای ما شنیده نخواهد شد مگر اینکه پا از میان جمعیت تماشاگر بیرون نهیم و به روی صحنه بیاییم.

حرفه ناپیدا قدمی به پیش بگذار و از تاریکی به درآی.

ویلیام-د-لوییز- رییس فیدیک

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت