خبر های ویژه

پزشکان کارآموز کره جنوبی علیه افزایش سهمیه دانشکده پزشکی دست از کار کشیدند

1 اسفند 1402

"انتخاب"، نه "انتخابات"

21 بهمن 1402

امسال ، سال اژدها در زودیاک چینی است که نماد خوش شانسی، خرد و موفقیت است

20 بهمن 1402

کشف زین مغولی باستان تاریخ اسب سواری را بازنویسی می کند

20 بهمن 1402

۸.۳ میلیون گودال برای جمع‌شدن برف‌‌ و باران در افغانستان حفر شده است

17 بهمن 1402

تاجیکستان گزارش داده که قاچاق مواد مخدر از افغانستان به این کشور کاهشی نداشته است

17 بهمن 1402

طالبان در تخار ۱۰ تن را به‌دلیل «دایره‌زنی» در یک محفل بازداشت کردند

16 بهمن 1402

دعا برای صلح

12 بهمن 1402

با افزایش گردشگری، کوهنوردان کوه فوجی از تابستان 2000 ین هزینه ورود به کوهستان پرداخت خواهند کرد

12 بهمن 1402

ده ها تصادف در یک بزرگراه

8 بهمن 1402

مجسمه های نماد استعمار در استرالیا رنگ پاشی شدند

5 بهمن 1402

نماد اتحاد دو کره

4 بهمن 1402

چهار نفر از سقوط هواپیما جان سالم بدر بردند یک زن و شوهر کشته شدند

2 بهمن 1402

کشاورزانی که به دنبال شکستن محدودیت های واردات چین هستند

1 بهمن 1402

ترکمنستان و ترکیه درباره ترانزیت گاز صحبت می کنند، اما عامل ایران تصویری غیر واضح دارد

17 دی 1402

بازداشت‌های گسترده زنان توسط طالبان؛ ده‌ها زن به اتهام «بدحجابی» شکنجه شده‌اند

15 دی 1402

21 بهمن 1402

"انتخاب"، نه "انتخابات"

انتخابات پارلمانی پاکستان

پاکستان انتخابات ملی را برای انتخاب پارلمان جدید در روز پنجشنبه برگزار کرد که سومین دوره گذار دموکراتیک این کشور بین دولت‌های غیرنظامی خواهد بود. انتظار می‌رود که نتایج روز جمعه اعلام شود، اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که حزب مسلم لیگ پاکستان به رهبری نواز شریف، نخست‌وزیر سه‌بار، به‌رغم نتایج اولیه که نشان می‌دهد مستقل‌های تحت حمایت حزب تحریک انصاف پاکستان (PTI) در حوزه‌های مختلف انتخاباتی پیشرو هستند، احتمالاً پیروز خواهد شد.

تبریز امروز:

شهباز شریف نخست وزیر سابق پاکستان رای خود را به صندوق انداخت.

شهباز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان (در مرکز) رأی خود را در یک مرکز رأی گیری در جریان انتخابات سراسری لاهور پاکستان در 8 فوریه به صندوق انداخت. 

به گزارش فارین پالیسی : پاکستان انتخابات ملی را برای انتخاب پارلمان جدید در روز پنجشنبه برگزار کرد که سومین دوره گذار دموکراتیک این کشور بین دولت‌های غیرنظامی خواهد بود. انتظار می‌رود که نتایج روز جمعه اعلام شود، اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که حزب مسلم لیگ پاکستان به رهبری نواز شریف، نخست‌وزیر سه‌بار، به‌رغم نتایج اولیه که نشان می‌دهد مستقل‌های تحت حمایت حزب تحریک انصاف پاکستان (PTI) در حوزه‌های مختلف انتخاباتی پیشرو هستند، احتمالاً پیروز خواهد شد. .

همانطور که مایکل کوگلمن از فارین پالیسی در گزارش این هفته جنوب آسیا می نویسد، ارتش قدرتمند این کشور با تضعیف دو حزب رقیب شریف، به شدت نتیجه رای گیری را شکل داده است، و باعث شد که برخی از پاکستانی ها این روند را به جای رای واقعی، "انتخاب" بخوانند.

شریف در اکتبر 2023 از یک تبعید خودخواسته تقریباً چهار ساله بازگشت تا برای انتخابات مجدد شرکت کند. پس از بازگشت، دادگاه عالی پاکستان حکم زندان او را لغو کرد و ممنوعیت مادام العمر سیاستمدارانی را که بر اساس برخی مقررات قانون اساسی محکوم شده بودند، لغو کرد و به شریف اجازه داد تا برای چهارمین بار برای بار دوم تلاش کند. چند ماه بعد، عمران خان، رهبر محبوب اپوزیسیون و نخست وزیر سابق، به دلیل محکومیت به فساد و فروش هدایای دولتی از نامزدی مجدد در انتخابات برای 10 سال آینده منع شد. خان در آوریل 2022 با رای عدم اعتماد برکنار شد، در اقدامی که حامیانش ارتش را به سازماندهی آن متهم می کنند.

در ماه‌های منتهی به انتخابات پنج‌شنبه، ارتش پاکستان بسیاری از حامیان خان و اعضای حزب PTI او را دستگیر کرد و بلاول بوتو زرداری نامزد رقیب حزب خلق پاکستان را به عنوان بزرگترین رقیب شریف باقی گذاشت. اگر حزب شریف اکثریت مطلق را به دست نیاورد، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که او احتمالاً با حمایت بوتو زرداری یک دولت ائتلافی ایجاد خواهد کرد و حزب خان را بیش از پیش از خود دور خواهد کرد.

ارتش روز پنجشنبه حدود 650000 پرسنل امنیتی را در سراسر کشور مستقر کرد تا از برگزاری انتخابات مسالمت آمیز اطمینان حاصل کند. اما تظاهرات شدید و حملات خشونت آمیز همچنان انتخابات را مختل کرد. اعضای مظنون طالبان پاکستانی در روز پنجشنبه حداقل پنج افسر پلیس و یک سرباز را در دو حمله جداگانه کشتند. و مردم محلی گزارش دادند که جنگجویان ناشناس نارنجک‌هایی را به مراکز رای‌گیری در استان بلوچستان پرتاب کردند، جایی که دو انفجار در روز چهارشنبه که دفاتر مبارزات انتخاباتی را هدف گرفتند، دست‌کم 30 نفر را کشتند. دولت اسلامی مسئولیت انفجارهای روز چهارشنبه را بر عهده گرفت.

ائتلاف حاکم پاکستان روز پنجشنبه خدمات تلفن همراه را به دلیل «حوادث اخیر تروریسم» تعطیل کرد تا ساعاتی بعد این تعطیلی لغو شود. بوتو زرداری خاموشی ها را محکوم کرد و حزب تحریک انصاف خان از محدودیت های اینترنتی به عنوان "حمله شدید به دموکراسی" و "تلاش بزدلانه صاحبان قدرت برای سرکوب مخالفان، دستکاری در نتیجه انتخابات و نقض حقوق مردم پاکستان" انتقاد کرد. ” نت بلاکز، ناظر جهانی آزادی آنلاین، گفت که تعطیلی‌ها به دنبال «ماه‌ها سانسور دیجیتالی که مخالفان سیاسی را هدف قرار می‌دهد» است.

حدود 128 میلیون پاکستانی برای رای دادن در روز پنجشنبه ثبت نام کردند. موضوعات کلیدی مبارزات انتخاباتی بر تورم بی سابقه، قطعی مکرر گاز و خشونت افراط گرایان از سوی طالبان پاکستان متمرکز بود. اسلام آباد روز پنجشنبه مرزهای پاکستان با ایران و افغانستان را به عنوان یک اقدام امنیتی بیشتر بست

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت