خبر های ویژه

قطعی عظیم فناوری اطلاعات آسیب‌پذیری‌های عمده در اکوسیستم اطلاعات جهانی را نشان می‌دهد

30 تیر 1403

استارلینک مینی

19 تیر 1403

گسترش نیروگاه های برقی زمین گرمایی

8 تیر 1403

هوش مصنوعی اپل! چت‌جی‌پی‌تی ، آیفون‌، آی‌پد و مک را متحول کرد؟

23 خرداد 1403

پاسخ‌های جستجوی هوش مصنوعی غذای سریع رژیم غذایی شما هستند - راحت و خوشمزه، اما جایگزینی برای تغذیه خوب نیستند

18 خرداد 1403

حرفه ناپیدا قدمی به پیش بگذار و از تاریکی به درآی

5 اسفند 1402

تحقیقات اولیه کووید-19 مملو از روش‌های ضعیف و نتایج با کیفیت پایین بود- مشکلی برای علم که شیوع کرونا بدتر شد اما انگیزش تحقیقاتی صحیح ایجاد نکرد.

4 اسفند 1402

عاشیق ویسل به شکل ربات انسان نما کنسرت برگزار کرد

27 بهمن 1402

سیستم تصفیه آب تزریقی می تواند دسترسی به آب آشامیدنی تمیز را بهبود بخشد

12 بهمن 1402

مدهای لباس 3 بعدی در عصر دیجیتال

1 بهمن 1402

اولین دبیرستان متاورس در ژاپن افتتاح شد

29 دی 1402

میدان مغناطیسی زمین از حیات در برابر تشعشع محافظت می کند، اما می تواند حرکت کند و قطب های مغناطیسی حتی می توانند چرخش کنند.

6 دی 1402

ممنوعیت دیگ بخار در خانه های جدید در بریتانیا، هیدروژن را به عنوان منبع گرمایش رد می کند

4 دی 1402

«دیپ‌فیک‌های» ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی بسیار تأثیرگذار و خطرناک هستند. در اینجا نحوه تشخیص آنها آمده است

29 آذر 1402

بهتر از دیوار: یک سیستم تشخیص می تواند به نظارت بر مرزها کمک کند

29 آذر 1402

بعد از دعوا. فیزیکدان وسوولود در دانشگاه مسکو

6 آذر 1402

11 آبان 1402

هوای پاک از فناوری دریچه مکش کنار جاده ای

برگردان به فارسی مهندس کاوه وحیدی آذر

یک مطالعه جدید نشان داده است که فناوری دریچه مکش جاده موثرترین راه حل برای تمیز کردن هوای کثیف بریتانیا است. این مطالعه با هدایت رهبری پروفسور پل لوئیس از دانشگاه سوانسی، استراتژی‌های مختلفی را برای کاهش دی اکسید نیتروژن سمی مدل‌سازی کرد و فناوری راه‌حل آلودگی را به عنوان بهترین راه برای کاهش غلظت دی‌اکسید نیتروژن به زیر استانداردهای نظارتی بریتانیا معرفی کرد. فناوری رودونت با مکش فعال گازهای خروجی اگزوز خودرو و ذرات بسیار ریز ناشی از سایش لاستیک و لنت ترمز کار می کند. این به طور مناسبی در جاده ها نصب می شود تا هوای پاک را در کنار جاده مستقیماً زیر ترافیک جذب، فیلتر و آزاد کند. این به طور مستقل و علمی تأیید شده است تا قرار گرفتن انسان در معرض آلودگی هوای جاده‌ای را تا ۹۱ درصد کاهش دهد.

تبریز امروز:

مکش کنار جاده ای دود  برای تهویه هوا


یک مطالعه جدید نشان داده است که فناوری دریچه مکش جاده موثرترین راه حل برای تمیز کردن هوای کثیف بریتانیا است.

این مطالعه با هدایت  پروفسور پل لوئیس از دانشگاه سوانسی، استراتژی‌های مختلفی را برای کاهش دی اکسید نیتروژن سمی مدل‌سازی کرد و فناوری راه‌حل آلودگی را به عنوان بهترین راه برای کاهش غلظت دی‌اکسید نیتروژن (NO2) به زیر استانداردهای نظارتی بریتانیا معرفی کرد.

فناوری رودونت با مکش فعال گازهای خروجی اگزوز خودرو و ذرات بسیار ریز ناشی از سایش لاستیک و لنت ترمز کار می کند. این به طور مناسبی در جاده ها نصب می شود تا هوای پاک را در کنار جاده مستقیماً زیر ترافیک جذب، فیلتر و آزاد کند. این به طور مستقل و علمی تأیید شده است تا قرار گرفتن انسان در معرض آلودگی هوای جاده‌ای را تا ۹۱ درصد کاهش دهد.

این مطالعه نشان داد که منحرف کردن کامیون ها و اتوبوس ها از منطقه باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به 31 میکروگرم در متر مکعب می شود اما احتمالاً باعث افزایش در مناطق دیگر می شود. پیش‌بینی می‌شود که یک طرح «بدون توقف» به تنهایی برای دستیابی به انطباق با الزامات نظارتی ناکافی باشد.

پروفسور پل لوئیس، نویسنده این مطالعه و پروفسور بازنشسته در دانشکده پزشکی دانشگاه سوانسی، گفت: «این مطالعه برای سیاستگذاران جالب توجه خواهد بود. «دولت در حال حاضر در حال جمع‌آوری داده‌های آلودگی در بسیاری از نقاط کشور است که می‌تواند تصمیم‌گیری استراتژیک را در مورد محل استقرار راه‌حل‌های جدید مانند Roadvent اطلاع دهد. این تحقیق بینش هایی را ارائه می دهد که می تواند در مقیاس وسیع تری تکرار شود.

مکش الودگی کنار جاده ای

نتایج مدل‌سازی جامع ما فراتر از کاهش غلظت NO2 است. آنها می توانند به ایجاد تغییرات مثبت در زمینه گسترده تر مسئولیت زیست محیطی و سلامت کمک کنند.

توماس دلگادو، مدیرعامل شرکت Pollution Solution می‌گوید: «رودنت نشان‌دهنده یک تغییر الگو در توانایی‌های ما برای مقابله با آلودگی هوا با ارائه زیرساخت‌های ضروری است که در حال حاضر از جان انسان‌ها محافظت می‌کند. با این مطالعه ثابت شده است که فناوری ما پاسخی بسیار مؤثر به یکی از مهم‌ترین چالش‌های زمانه ما است، که هم سلامت و هم اقتصاد ما را از بار آلودگی هوا محافظت می‌کند.»

 

  برگردان به فارسی مهندس کاوه وحیدی آذر

منبع : Filtration and Separation

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت