خبر های ویژه

پزشکان کارآموز کره جنوبی علیه افزایش سهمیه دانشکده پزشکی دست از کار کشیدند

1 اسفند 1402

"انتخاب"، نه "انتخابات"

21 بهمن 1402

امسال ، سال اژدها در زودیاک چینی است که نماد خوش شانسی، خرد و موفقیت است

20 بهمن 1402

کشف زین مغولی باستان تاریخ اسب سواری را بازنویسی می کند

20 بهمن 1402

۸.۳ میلیون گودال برای جمع‌شدن برف‌‌ و باران در افغانستان حفر شده است

17 بهمن 1402

تاجیکستان گزارش داده که قاچاق مواد مخدر از افغانستان به این کشور کاهشی نداشته است

17 بهمن 1402

طالبان در تخار ۱۰ تن را به‌دلیل «دایره‌زنی» در یک محفل بازداشت کردند

16 بهمن 1402

دعا برای صلح

12 بهمن 1402

با افزایش گردشگری، کوهنوردان کوه فوجی از تابستان 2000 ین هزینه ورود به کوهستان پرداخت خواهند کرد

12 بهمن 1402

ده ها تصادف در یک بزرگراه

8 بهمن 1402

مجسمه های نماد استعمار در استرالیا رنگ پاشی شدند

5 بهمن 1402

نماد اتحاد دو کره

4 بهمن 1402

چهار نفر از سقوط هواپیما جان سالم بدر بردند یک زن و شوهر کشته شدند

2 بهمن 1402

کشاورزانی که به دنبال شکستن محدودیت های واردات چین هستند

1 بهمن 1402

ترکمنستان و ترکیه درباره ترانزیت گاز صحبت می کنند، اما عامل ایران تصویری غیر واضح دارد

17 دی 1402

بازداشت‌های گسترده زنان توسط طالبان؛ ده‌ها زن به اتهام «بدحجابی» شکنجه شده‌اند

15 دی 1402

28 مهر 1402

کره شمالی ، کار از راه دور و فرصتی برای کسب درامد و اطلاعات

اف‌بی‌آی می‌گوید هزاران نفر از کارکنان فناوری اطلاعات از راه دور دستمزدهایی را برای کمک به برنامه‌های تسلیحاتی به کره شمالی ارسال کردند

مقامات FBI و وزارت دادگستری گفتند، هزاران کارمند فناوری اطلاعات که با شرکت های آمریکایی قرارداد دارند، سال هاست که میلیون ها دلار از دستمزد خود را مخفیانه برای استفاده در برنامه موشک های بالستیک کره شمالی ارسال کرده اند. وزارت دادگستری روز چهارشنبه گفت که کارکنان فناوری اطلاعات که توسط کره شمالی برای کار از راه دور با شرکت‌هایی در سنت لوئیس و سایر نقاط ایالات متحده فرستاده شده و قرارداد بسته شده‌اند، از هویت‌های جعلی برای به دست آوردن مشاغل استفاده می‌کنند. رهبران FBI در یک کنفرانس خبری در سنت لوئیس گفتند که پولی که آنها به دست آورده بودند به برنامه تسلیحاتی کره شمالی منتقل شد. اسناد دادگاه ادعا می کنند که دولت کره شمالی هزاران کارگر ماهر فناوری اطلاعات را برای زندگی در چین و روسیه با هدف فریب کسب و کارها از ایالات متحده و جاهای دیگر برای استخدام آنها به عنوان کارمندان آزاد از راه دور اعزام کرده است. جی گرینبرگ، مامور ویژه مسئول دفتر اف‌بی‌آی سنت لوئیس، گفت: کارگران از تکنیک‌های مختلفی استفاده کردند از جمله پرداخت پول به آمریکایی‌ها برای استفاده از اتصالات Wi-Fi خانگی تا به نظر برسد که در ایالات متحده کار می‌کنند. گرینبرگ گفت هر شرکتی که کارگران مستقل فناوری اطلاعات را استخدام کند «بیشتر از احتمال» فردی را استخدام می کند که در این طرح مشارکت داشته باشد. سخنگوی FBI روز پنجشنبه گفت که کره شمالی با شرکت هایی در سرتاسر ایالات متحده و برخی از کشورهای دیگر قرارداد بسته است. سخنگوی ربکا وو گفت: "ما می توانیم به شما بگوییم که هزاران کارمند فناوری اطلاعات کره شمالی بخشی از این امر هستند." مقامات فدرال از توقیف 1.5 میلیون دلار و 17 نام دامنه به عنوان بخشی از تحقیقات خبر دادند که ادامه دارد. مقامات FBI گفتند که این طرح به حدی رایج است که شرکت ها باید در راستی آزمایی افرادی که استخدام می کنند بسیار هوشیار باشند، از جمله اینکه از مصاحبه شوندگان بخواهند حداقل از طریق ویدئو دیده شوند. گرینبرگ در بیانیه‌ای گفت: «حداقل، FBI توصیه می‌کند که کارفرمایان اقدامات پیشگیرانه بیشتری را با کارمندان فناوری اطلاعات از راه دور انجام دهند تا پنهان کردن هویت خود را برای بازیگران بد دشوارتر کنند.»

تبریز امروز: 

 کره شمالی ، کار از راه دور و فرصتی برای کسب درامد و اطلاعات

مقامات فدرال می گویند که هزاران کارمند فناوری اطلاعات که با شرکت های آمریکایی قرارداد می بندند، مخفیانه میلیون ها دلار از دستمزد خود را برای استفاده در برنامه موشک های بالستیک کره شمالی به کره شمالی ارسال کردند.

مقامات FBI و وزارت دادگستری گفتند، هزاران کارمند فناوری اطلاعات که با شرکت های آمریکایی قرارداد دارند، سال هاست که میلیون ها دلار از دستمزد خود را مخفیانه برای استفاده در برنامه موشک های بالستیک کره شمالی ارسال کرده اند.

وزارت دادگستری روز چهارشنبه گفت که کارکنان فناوری اطلاعات که توسط کره شمالی برای کار از راه دور با شرکت‌هایی در سنت لوئیس و سایر نقاط ایالات متحده فرستاده شده و قرارداد بسته شده‌اند، از هویت‌های جعلی برای به دست آوردن مشاغل استفاده می‌کنند. رهبران FBI در یک کنفرانس خبری در سنت لوئیس گفتند که پولی که آنها به دست آورده بودند به برنامه تسلیحاتی کره شمالی منتقل شد.

اسناد دادگاه ادعا می کنند که دولت کره شمالی هزاران کارگر ماهر فناوری اطلاعات را برای زندگی در چین و روسیه با هدف فریب کسب و کارها از ایالات متحده و جاهای دیگر برای استخدام آنها به عنوان کارمندان آزاد از راه دور اعزام کرده است. جی گرینبرگ، مامور ویژه مسئول دفتر اف‌بی‌آی سنت لوئیس، گفت: کارگران از تکنیک‌های مختلفی استفاده کردند  از جمله پرداخت پول به آمریکایی‌ها برای استفاده از اتصالات Wi-Fi خانگی تا به نظر برسد که در ایالات متحده کار می‌کنند.

گرینبرگ گفت هر شرکتی که کارگران مستقل فناوری اطلاعات را استخدام کند «بیشتر از احتمال» فردی را استخدام می کند که در این طرح مشارکت داشته باشد. سخنگوی FBI روز پنجشنبه گفت که کره شمالی با شرکت هایی در سرتاسر ایالات متحده و برخی از کشورهای دیگر قرارداد بسته است.

سخنگوی ربکا وو گفت: "ما می توانیم به شما بگوییم که هزاران کارمند فناوری اطلاعات کره شمالی بخشی از این امر هستند."

مقامات فدرال از توقیف 1.5 میلیون دلار و 17 نام دامنه به عنوان بخشی از تحقیقات خبر دادند که ادامه دارد.

مقامات FBI گفتند که این طرح به حدی رایج است که شرکت ها باید در راستی آزمایی افرادی که استخدام می کنند بسیار هوشیار باشند، از جمله اینکه از مصاحبه شوندگان بخواهند حداقل از طریق ویدئو دیده شوند.

گرینبرگ در بیانیه‌ای گفت: «حداقل، FBI توصیه می‌کند که کارفرمایان اقدامات پیشگیرانه بیشتری را با کارمندان فناوری اطلاعات از راه دور انجام دهند تا پنهان کردن هویت خود را برای بازیگران بد دشوارتر کنند.»

کارکنان فناوری اطلاعات سالانه میلیون‌ها دلار از دستمزد خود را به نفع برنامه‌های تسلیحاتی کره شمالی به دست می‌آوردند. وزارت دادگستری گفت که در برخی موارد، کارگران کره شمالی همچنین به شبکه‌های رایانه‌ای نفوذ کرده و اطلاعات شرکت‌هایی را که آنها را استخدام کرده بودند، سرقت کردند. آژانس گفت که آنها همچنین دسترسی به طرح های هک و اخاذی آینده را حفظ کردند.

مقامات نام شرکت هایی را که ناآگاهانه کارگران کره شمالی را استخدام کرده اند، نگفتند که این عمل از چه زمانی شروع شد، یا توضیح بیشتری درباره نحوه آگاهی بازرسان از آن ارائه نکردند. اما مقامات فدرال مدتی است که از این طرح آگاه بوده اند.

در ماه مه 2022، وزارت امور خارجه، وزارت خزانه داری و FBI هشداری مشورتی درباره تلاش‌های کره‌شمالی‌ها برای «به‌دست آوردن شغل در حالی که خود را اتباع غیر کره شمالی نشان می‌دهند» صادر کردند. این مشاوره خاطرنشان کرد که در سال‌های اخیر، رژیم کیم جونگ اون «تمرکز فزاینده‌ای بر آموزش و آموزش» در موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات داشته است.

جان هالتکویست، رئیس اطلاعات تهدیدات در شرکت امنیت سایبری Mandiant، گفت که استفاده کره شمالی از فریلنسرهای فناوری اطلاعات برای کمک به تأمین مالی برنامه تسلیحاتی بیش از یک دهه است که در حال انجام است، اما این تلاش ها از همه گیر کووید-19 تقویت شده است.

هالتکویست گفت: «من فکر می‌کنم دنیای پس از کووید فرصت‌های بیشتری برای آنها ایجاد کرده است، زیرا مشاغل آزاد و استخدام از راه دور بخش بسیار طبیعی‌تری از تجارت نسبت به گذشته است.

هالتکویست گفت، کره شمالی همچنین از کارگران در زمینه های دیگر برای بازگرداندن پول برای برنامه تسلیحاتی استفاده می کند، اما دستمزد بالاتر برای کارگران فناوری منبع سودآورتری را فراهم می کند.

تنش ها در شبه جزیره کره بالا است زیرا کره شمالی از ابتدای سال 2022 بیش از 100 موشک را آزمایش کرده است و ایالات متحده تمرینات نظامی خود را با متحدان آسیایی خود در پاسخ های تک به تک گسترش داده است.

وزارت دادگستری در سال های اخیر به دنبال افشای و مختل کردن طیف گسترده ای از طرح های جنایی با هدف تقویت رژیم کره شمالی، از جمله برنامه تسلیحات هسته ای آن بوده است.

به عنوان مثال، در سال 2016، چهار شهروند چینی و یک شرکت تجاری در ایالات متحده متهم شدند که از شرکت‌های پیشرو برای دور زدن تحریم‌ها علیه تسلیحات هسته‌ای و ابتکارات بالستیک کره شمالی استفاده کرده‌اند.

دو سال پیش، وزارت دادگستری سه برنامه نویس کامپیوتر کره شمالی و اعضای آژانس اطلاعات نظامی دولت را متهم به هک های جهانی کرد که مقامات می گویند به دستور رژیم انجام شده است. مقامات مجری قانون در آن زمان گفتند که دادستانی انگیزه سود محور پشت هک جنایتکارانه کره شمالی را برجسته کرد، برخلاف سایر کشورهای متخاصم مانند روسیه، چین و ایران که عموماً بیشتر به جاسوسی، سرقت مالکیت معنوی علاقه مند هستند.

رسانه های دولتی گفتند، در ماه سپتامبر، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی خواستار افزایش تصاعدی در تولید تسلیحات هسته ای شد و از کشورش برای ایفای نقش بزرگتر در ائتلاف کشورهایی که در «جنگ سرد جدید» با ایالات متحده مقابله می کنند، خواست.

در ماه فوریه، کارشناسان سازمان ملل گفتند که هکرهای کره شمالی که برای دولت کار می‌کردند، دارایی‌های مجازی رکوردشکنی را در سال گذشته سرقت کردند که ارزش آن بین 630 میلیون دلار تا بیش از یک میلیارد دلار تخمین زده می‌شد. هیئت کارشناسان در گزارشی اعلام کردند که هکرها از تکنیک‌های پیچیده‌تر برای دسترسی به شبکه‌های دیجیتالی درگیر در تامین مالی سایبری و سرقت اطلاعاتی که می‌تواند در برنامه‌های موشکی هسته‌ای و بالستیک کره شمالی از دولت‌ها، افراد و شرکت‌ها مفید باشد، استفاده می‌کنند.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت