خبر های ویژه

حرفه ناپیدا قدمی به پیش بگذار و از تاریکی به درآی

5 اسفند 1402

تحقیقات اولیه کووید-19 مملو از روش‌های ضعیف و نتایج با کیفیت پایین بود- مشکلی برای علم که شیوع کرونا بدتر شد اما انگیزش تحقیقاتی صحیح ایجاد نکرد.

4 اسفند 1402

عاشیق ویسل به شکل ربات انسان نما کنسرت برگزار کرد

27 بهمن 1402

سیستم تصفیه آب تزریقی می تواند دسترسی به آب آشامیدنی تمیز را بهبود بخشد

12 بهمن 1402

مدهای لباس 3 بعدی در عصر دیجیتال

1 بهمن 1402

اولین دبیرستان متاورس در ژاپن افتتاح شد

29 دی 1402

میدان مغناطیسی زمین از حیات در برابر تشعشع محافظت می کند، اما می تواند حرکت کند و قطب های مغناطیسی حتی می توانند چرخش کنند.

6 دی 1402

ممنوعیت دیگ بخار در خانه های جدید در بریتانیا، هیدروژن را به عنوان منبع گرمایش رد می کند

4 دی 1402

«دیپ‌فیک‌های» ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی بسیار تأثیرگذار و خطرناک هستند. در اینجا نحوه تشخیص آنها آمده است

29 آذر 1402

بهتر از دیوار: یک سیستم تشخیص می تواند به نظارت بر مرزها کمک کند

29 آذر 1402

بعد از دعوا. فیزیکدان وسوولود در دانشگاه مسکو

6 آذر 1402

قوانین جدید برچسب‌گذاری اتحادیه اروپا برای ماندگاری طولانی‌تر باتری‌ها و دور نگه داشتن آنها از محل‌های دفن زباله

28 آبان 1402

هوش مصنوعی به این معنی است که مردم دیگر نیازی به کار ندارند.

12 آبان 1402

هوای پاک از فناوری دریچه مکش کنار جاده ای

11 آبان 1402

تماس صوتی و تصویری از ایکس

4 آبان 1402

آمازون برای اینترنت ماهواره ای قدم جلو می گذارد

18 مهر 1402

18 مهر 1402

آمازون برای اینترنت ماهواره ای قدم جلو می گذارد

اینترنت ماهواره ایدر ماجرا رقابت غول های تکنولوژی

اولین جفت نمونه اولیه ماهواره آمازون (AMZN.O) برای شبکه اینترنتی کویپر برنامه ریزی شده خود، روز جمعه از فلوریدا به فضا پرتاب شد، اولین گام این شرکت قبل از استقرار هزاران ماهواره دیگر در مدار برای ارسال خدمات اینترنتی در سراسر جهان رقابت با استارلینک است. یک موشک متحد پرتاب اتحاد اطلس 5 منقش به آرم آمازون کمی بعد از ساعت 2 بعد از ظهر از کیپ کاناورال بلند شد. حامل دو ماهواره آزمایشی کویپر، ماموریتی بود که آمازون در ابتدا قصد داشت با استفاده از موشک های مختلف پرتاب کند.

تبریز امروز:

 

 

به گزارش رویترز - اولین جفت نمونه اولیه ماهواره آمازون (AMZN.O) برای شبکه اینترنتی کویپر برنامه ریزی شده خود، روز جمعه از فلوریدا به فضا پرتاب شد، اولین گام این شرکت قبل از استقرار هزاران ماهواره دیگر در مدار برای ارسال خدمات اینترنتی در سراسر جهان رقابت با استارلینک است.

یک موشک متحد پرتاب اتحاد اطلس 5 منقش به آرم آمازون کمی بعد از ساعت 2 بعد از ظهر از کیپ کاناورال بلند شد.  حامل دو ماهواره آزمایشی کویپر، ماموریتی بود که آمازون در ابتدا قصد داشت با استفاده از موشک های مختلف پرتاب کند.

هدف این ماموریت آزمایش اولین تکه های فناوری آمازون در فضا است زیرا غول تجارت الکترونیک و خدمات وب به دنبال استقرار 3236 ماهواره دیگر در چند سال آینده و ارائه اینترنت پهن باند در سطح جهان است، شاهکاری که اسپیس ایکس ایلان ماسک با نزدیک به 5000 استارلینک ماهواره ها در مدار خود هدف قرار داده است. 

در روزهای منتهی به پرتاب، آمازون جزئیات کمی در مورد این دو ماهواره که در کارخانه ماهواره خود در ردموند، واشنگتن ساخته شده بودند، فاش کرد.

پخش زنده پرتابی که توسط اتحاد پرتاب یونایتد، سرمایه گذاری مشترک بوئینگ و لاکهید انجام  می شد، اندکی پس از پرتاب موشک بدون نشان دادن استقرار ماهواره ها پایان یافت. آمازون بعداً گفت که این دو ماهواره مستقر شده اند و مرکز عملیات ماموریتش با آنها تماس گرفته است.

آمازون متعهد شده است 10 میلیارد دلار در پروژه کویپر خود سرمایه گذاری کند، پروژه ای که در سال 2019 اعلام شد، سالی که اسپیس ایکس اولین فضاپیمای عملیاتی استارلینک خود را آغاز کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده آمازون را ملزم می کند تا نیمی از صورت فلکی ماهواره ای برنامه ریزی شده خود را تا سال 2026 مستقر کند.

بازار خدمات اینترنت پهن باند از ماهواره‌های در مدار پایین زمین تا ده‌ها میلیارد دلار در دهه آینده ارزش دارد.

با تبدیل استارلینک به SpaceX به عنوان بزرگترین اپراتور ماهواره ای جهان، دیگر رقبای آمازون عبارتند از تله ست کانادا که هنوز ماهواره پرتاب نکرده است، و شرکت ماهواره ای فرانسوی یوتل ست OneWeb که عمدتا خدمات اینترنتی خود را به دولت ها و مشاغل ارائه می دهد.

، آمازون نیز قصد دارد با کویپر، مصرف‌کنندگان و مشتریان سازمانی را هدف قرار دهد، و از کتاب بازی دستگاه‌های خود برای ساخت پایانه‌های مصرف‌کننده با هزینه هر شرکت ۴۰۰ دلار استفاده می‌کند – هرچند هنوز قیمت‌ها را اعلام نکرده است. پایانه های مصرف کننده استارلینک اسپیس ایکس هر کدام 599 دلار قیمت دارند.

برای استقرار بقیه شبکه کویپر، آمازون سال گذشته یک قرارداد پرتاب انبوه برای 83 پرتاب - بزرگترین خرید موشک تجاری تا به حال - از شرکت های مختلف موشک، از جمله بلو اوریجین جف بزوس، ULA و Arianespace اروپا اعلام کرد.

آمازون و بزوس، بنیانگذار آن، با شکایت سهامداران خود بر سر آن قرارداد پرتابی مواجه هستند که این شرکت را متهم به انجام بررسی دقیق و عدم توجه به موشک های بالقوه ارزان تر از رقیب خود اسپیس ایکس می کند. موشک فالکون 9 قابل استفاده مجدد اسپیس ایکس در استقرار سریع  استارلینک نقش اساسی داشته است.

ارتباط با تبریز امروز

اخبار ، گزارشات ، عکسها و فیلم های خود را برای ما ارسال دارید . برای ارسال میتوانید از طریق آدرس تلگرامی یا ایمیل استفاده کنید.

info@tabriz-emrooz.ir

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای تبریز امروز در کانال تلگرام ما عضو شوید.

کانل تلگرام تبریز امروز

فرم تماس با تبریز امروز

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تبریز امروز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی وتولید توسططراح وب سایت